header image
Koniec z bólami kręgosłupa cz.I
Ocena użytkowników: / 77
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Mitch Sobczak   
sobota, 11 sierpnia 2007 01:08

Koniec z bólami kręgosłupa   cz.I

by Grzegorz Jabłoński

 

KONIEC  Z   BOLAMI  KRĘGOSŁUPA

 

Az 90 % operacji przy dolegliwościach kręgosłupowych wykonywanych jest niepotrzebnie. Bardzo często wystarcza tylko jeden zabieg chiropraktyczny (kręgarski), aby wyeliminować dolegliwości kręgosłupowe, nawet z powodu tak poważnego schorzenia jak "wypadnięcie dysku".

Zbyt mało ludzi wie, że istnieje dziedzina medyczna zwana chiropraktyką (potocznie nazywana kręgarstwem), która ogromnej rzeszy ludziom przynosi szybkie ukojenie, w wielu dokuczliwych schorzeniach kręgosłupowych. Możliwości lecznicze, jakie uzyskuje się drogą chiropraktyki - nastawiania kręgosłupa, ciągle jeszcze owiane są dużą tajemniczością. Ta tajemniczość wynika oczywiście z niewiedzy. Całość leczenia chiropraktycznego kręgosłupa (pospolicie zwanego kręgarstwem), oparta jest bowiem na powszechnie obowiązujących procedurach leczniczych, z wykorzystaniem wszystkich najnowszych metod diagnostycznych.

 Leczenie natomiast różni się tym, że zamiast skalpela lub antybiotyków, tam gdzie one nie są potrzebne, używa się bardzo skutecznych technik, manualnego (ręcznego) nastawiania kręgów i stawów. Wszystkie techniki lecznicze w chiropraktyce (kręgarstwie), oparte są na doskonale opanowanej wiedzy, o budowie anatomicznej i fizjologii człowieka oraz na najnowszych osiągnięciach medycznych i dlatego nie grożą żadnymi powikłaniami. Oczywiście, jak w całej medycynie obowiązuje prawidłowe rozpoznanie jednostki chorobowej wraz z przyczynami jej powstania. W chiropraktyce (kręgarstwie), przy tak poważnych schorzeniach jak rwa kulszowa lub przepuklina jądra miażdżystego (wypadnięcie dysku), dolegliwości bólowe ustępują bardzo często wskutek jednego tylko zabiegu, a na pewno całkowicie, wskutek kilku zabiegów wykonanych w ciągu kilku dni.

 Zabiegi te nie polegają na podawaniu środków przeciwbólowych, rozkurczowych czy przeciwzapalnych, tylko na przywróceniu prawidłowego położenia kręgów, zwalniając tym samym ucisk na nerwy i krążek międzykręgowy, jako przyczynę dolegliwości bólowych. Nie ma w tym żadnych cudów, lecz odpowiednia wiedza i umiejętności manualne. Neurochirurg lecząc rwę kulszową lub przepuklinę jądra miażdżystego (wypadnięcia dysku), przeprowadziłby operację kręgosłupa pacjenta, podczas której wyciąłby tkanki uciskające na nerw, usuwając tym samym przyczynę dolegliwości bólowych.

 Pomijając przypadki szczególne, kiedy operacja jest jedynym wyjściem, to w zdecydowanej większości, bo aż w 90 % przypadków, zabieg operacyjny jest niepotrzebny, ponieważ zależność różnych dolegliwości kręgosłupa, jak również chorób odkręgosłupowych, opiera się na mechanicznych uciskach na nerwy tzw. rdzeniowe przez przesunięte kręgi.

 Przesunięcia kręgów następują pod wpływem nieprawidłowych długotrwałych pozycji statycznych, przyjmowanych w czasie pracy lub odpoczynku takich jak nieprawidłowe siedzenie lub leżenie (zwłaszcza pozycje ułożeniowe w czasie snu) oraz wskutek przeciążeń dynamicznych powstałych przy wykonywaniu jakiś czynności np. przy podnoszeniu jakiegoś – czasami niewielkiego ciężaru, składaniu wersalki lub nawet przy tak zdawałoby się niewinnej czynności, jak np. pochylenie sie nad umywalką przy myciu.

W takich sytuacjach chiropraktyk (kręgarz)  wykorzystując swoją wiedzę i umiejętności manualne, ustawiając w prawidłowym położeniu kręgi, przywraca prawidłową ruchomość kręgosłupa i tym samym likwiduje bezoperacyjnie wszystkie dolegliwości. I nie ma w tym żadnych czarów, lecz odpowiednia wiedza medyczna.

Poprzez zabieg chiropraktyczny (kręgarski) można usunąć wiele dolegliwości kręgosłupowych i odkręgosłupowych takich jak: bóle i migreny głowy, zawroty głowy i zaburzenia równowagi, padaczka, szumy w uszach, podwójne widzenie, trudności z połykaniem (gula w gardle), zapalenie uszu, zapalenie zatok, chroniczne katary, krwotoki z nosa, chrapanie, ropne zapalenia migdałów (angina), zapalenia oskrzelowe i astma oskrzelowa, zespoły bólowe szyi w tym tzw. kręcz szyi (przykurcz mięśnia mostkowo-obojczykowo-sutkowego), zespół bolesnego barku (zamrożonego barku lub inna nazwa - sztywnego barku), łokieć tenisisty i golfisty (zapalenia nadkłykci), zespół cieśni kanału nadgarstka, neuralgie międzyżebrowe i trudności oddechowe, promieniujące bóle mostkowe i podłopatkowe, palpitacje i arytmie serca, duże wahania ciśnienia, kolki wątrobowe i nerkowe, przewlekłe czkawki, nieżyty żołądka, zapalenia dróg moczowych, popuszczanie i nie trzymania moczu i kału (zaburzenia zwieraczy), hemoroidy, zapalenia jajników, trudności zajścia w ciążę, bolesne i nieregularne miesiączki, bóle zwyrodnieniowe stawów biodrowych i kolanowych (koksartroza i gonoartroza), inne bóle stawów biodrowych przy takich chorobach jak złuszczenie głowy kości udowej lub martwica jałowa głowy kości udowej (tzw. choroba Perthesa), opuchlizny kończyn dolnych, ostrogi piętowe, haluxy, zwichnięcia i skręcenia stawów obwodowych (stawu skokowego, kolanowego, biodrowego, ramiennego, obojczykowo-barkowego, mostkowo-obojczykowego, łokciowego), szpotawe i koślawe kolana i stopy, płaskostopie i wiele innych. Gdy do powyższych chorób dodamy jeszcze typowe schorzenia kręgosłupowe jak rwa ramienna, rwa kulszowa, ostre bóle kręgosłupa z powodu wypukliny lub przepukliny jądra miażdżystego (tzw. wypadnięcia dysku), skoliozy (skrzywienia boczne kręgosłupa) itp., to otrzymamy szeroki wachlarz schorzeń, które skutecznie można leczyć za pomocą chiropraktyki (kręgarstwa).

Oprócz typowych schorzeń kręgosłupowych i odkręgosłupowych istnieje jeszcze wiele chorób, którychprzyczyna często jest nieznana, ale ich skutek objawia się w narządzie ruchu. Do takich chorób należą choroby reumatyczne (reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, łuszczycowe zapalenie stawów itd.).

W tych przypadkach wskutek zabiegów manualnych, utrzymuje się sprawność ruchową poszczególnych dotkniętych chorobą stawów, a tym samym zapewnia się sprawność całego narządu ruchu, czyniąc choroby zdecydowanie mniej dokuczliwe.

 W ramach tego artykułu nie jestem w stanie szczegółowo opisać biomechaniki powstawania wszystkich wyżej opisanych chorób oraz biomechaniki dysfunkcji kręgosłupa powodującej jego dolegliwości bólowe, dlatego zainteresowanych odsyłam na prowadzone przeze mnie kursy kręgarstwa (chiropraktyki), a wszystkich chorych zapraszam na konsultacje. 

Grzegorz Jabłoński                                                                                  

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ,

Komentarze
Dodaj nowy Szukaj
Bogdan  - Kręglarz z Krępy   |2010-07-22 06:14:56
Proszę o numer tel. do pana Józefa z Krępy
Anonimowy  - re: Kręglarz z Krępy   |2010-08-23 12:45:52
Bogdan napisał:
Proszę o numer tel. do pana Józefa z Krępy
768319062
eni  - GRZEGORZ JABŁOŃSKI   |2010-07-19 03:29:17
BĘDZIE W SIERPNIU (3-4) W GDAŃSKU-ZASPA....ja się wybieram ze
skolioza....ktoś jeszcze?????
gwarek  - Prośba   |2010-07-01 09:20:29
Czy ktoś zna dobrego kręgarza w Warszawie lub okolicach? Mam problemy z
wypuklinami dysków szyjnych.
wiolka  - proszę o pomoc   |2010-06-24 06:23:29
Bardzo proszę ! Jeśli ktoś zna dobrego kręglarza z woj.śląskiego proszę o
kontakt.
jan  - potrzebny kontakt   |2010-06-07 18:29:55
Witajcie!
Czy ktoś z Was posiada namiary na kręglarza w województwie
podkarpackim lub lubelskim,bardzo proszę o dane
madzia  - zabiegi   |2010-05-12 03:33:43
selene 121 o co chodzi - źle zostałaś przyjęta przez Pana G.J?
Napisz co
ci doległo i czy ci pomógł.
Bo ja się wybieram.
Czekam na informację tu w
komentarzach lub na emaila [email protected]
selene121  - lekceważy ludzi   |2010-05-08 14:51:50
bardzo nieładnie zostałam potraktowana,nie mam pojęcia czy to już rutyna tak
na pana działa?
Lucky610  - Pomocy   |2010-05-04 05:51:31
Mam problem z całym kręgosłupem a szczególnie szyjnym. Mam ciągłe bóle
karku na które tabletki nie pomagają. Byłem u lekarza który po zdjęciu RTG
nic nie stwierdził. Tabletki i nic poza tym ból jak był tak jest i to coraz
większy i coraz częściej. Najdziwniejsze jest to że jak boli mnie
kręgosłup szyjny to bardzo bolą oczy i pieką, a kręceniu szyją towarzyszy
chrupanie które jest coraz to głośniejsze wręcz niemiłe.Mam także
zawroty.Proszę o pomoc i kontakt do kręgarza z południowej Polski. Jestem z
okolic Wielunia w woj.łódzkim. Info proszę na maila [email protected]
Jarek  - pomoc   |2010-04-25 00:21:24
Mam wypadnięty dysk w kręgosłupie szyjnym na poziomie C 6 - C-7, który
uciska nerw i silny ból promieniuje do lewej całej ręki. Poradzcie czy
Grzegorz Jabłoński w tym pomoże, lub czy macie innego dobrego kręgaża w woj
świętokrzyskim. Czekam na odpis.
MajaFoka  - pomoc przy bólach kregosłupa   |2010-06-03 03:11:07
Witam, w Gdańsku jest szalenie efektywny, zyczliwy, pasjonat, bardzo pomocny, w
100% wychodzisz z wszelkich chorób związanych z bólami kregosłupa. Jestem
tego naocznym przykładem! mam 3 przepukliny, skoliozę i inne ,byłam z bólu
zgarbiona, nie chodziłam, czekałam na operację.
Od dwóch m-cy chodze do
niego na rehabilitację i ...już jestem wyprostowana oraz samodzielnie chodzę
o jednej lasce ! lekarzem jest Anatolij Menjega Sopot ul. Jana z Kolna
tel.607-122-680
greg  - pomocy   |2010-04-10 07:16:20
od 4 tyg mam rwe kulszową nic nie dziła mieszkam w warszawie prosze o pomoc
Art2013  - re: pomocy   |2010-04-10 07:25:38
greg napisał:
od 4 tyg mam rwe kulszową nic nie dziła mieszkam w warszawie prosze o
pomoc


skataktuj sie telelefonicznie 790 259 816 Wieslaw
MajaFoka  - pomoc   |2010-06-03 03:13:07
lekarz Anatolij Menjega Sopot tel.607-122-680
Art2013  - data artykulu   |2010-03-24 02:25:14
24 03 2010
....wpisanie daty ułatwi odpowiedzi na posty...
w 2001 r. ze
szpitala wyjechalem na wozku, na wlasna prosbe, szoferTaxi odmowil zabrania mnie
jako pasazera bylem w USA... czy cos dodac... nie teraz

u Grzegorza
Jablonskiego, strona informacyjna --- www.grzegorzjablonski.pl ........
byłem
pacjentem, nie bede wymienial dolegliwosci...po kilku powaznych wypadkach. GJ
doprowadzil moja ruchomosc organizmu do stopnia, ze moge uczesniczyc we
wszystkich ulubionych dziedzinach sportu jako zawodnik, a nie przypatrywac sie
jak inni skacza, biegaja za pilka, plywaja,czy
tancza.
=============================

Postanowile m nauczyc sie tego fachu. Po
szkole u Grzegorza zdalem egzamin z wyroznieniem. Praktykuje w
Jablonnie/kW-wy

potrzebujesz porady zadzwon
kom. 790 259 816
Wieslaw Andrzej
Ochocki
kręgarz
ewka1815   |2010-03-23 04:50:40
Witam mam problem z rwa kulszową i został mi przepisany lek Febrofen,po
przeczytaniu ulotki boje sie go wziać czy ktos z was brał juz taki lek?
Helena  - re: Kregarz   |2010-03-10 07:05:26
art2013 napisał:
Po wielu zdarzeniach, jak wyzej opisanych od dzis jestem kregarzem od
jednego kregu :id

PROSZE  podac E-mail i TELEFON
nawiaze kontakt z Panem
po 15-tym kwietnia
/obecnie jestem na Foridzie/,bede polecac PANA moim
dystrybutorom,mam dodry
prdukt dla Pana pacjentow/jestem
znajoma PANA
MIECIA/.
  Pozdrawiam -

  HELENA
Czy kregarz moze byc
swietym?
Jezeli tak wpisuje sie na liste i jestem jednym z nich
po szkole GJ

Buchnik-Jablonna k/ W-wy
art2013  - Kregarz   |2010-03-07 16:38:33
Po wielu zdarzeniach, jak wyzej opisanych od dzis jestem kregarzem od jednego
kregu


tyle sie mowi o cudadach, mam na mysli uzdrowienia ciala?
Czy
kregarz moze byc swietym?
Jezeli tak wpisuje sie na liste i jestem jednym z nich
po szkole GJ

Buchnik-Jablonna k/ W-wy
HELENA  - KONTAKT   |2010-03-03 11:27:40
PYTANIE :dlaczego z mojego komentarza znikl
moj E-mail ?
E-mail:
[email protected]
HELENA
HELENA  - re: kontakt   |2010-03-03 11:20:00
HELENA napisał:
MIALAM ROZNE PROBLEMY:wyschla maz
stawowa, chrzastki sie obcieraly,nie

moglam chodzic,wypadal dysk przez wiele
lat,zylaki,nie mialam sily
w rekach,muskuly
oklaply,zmarszki na twarzy itp.
Leki chemiczne nic
nie pomagaly,likwido-
waly troche bol.Postanowilam  znalezc
lek
naturalny i znalazlam.Prawie wszystkie
dolegliwosci juz
zlikidowalam.Jest to 
produkt Polski,a lekarze i apteki nie

nie znaja, a moze nie chca znac,bo
naprawde pomaga i odbudowuje
chrzastki,
regeneruje sciegna,wiazadla,maz stawowa.

Likwiduje zmarszczki,wzmacnia wzrok.
Mnie grozila operacja kolan i
bioder
i tego uniknelam.Produkt biore juz 10 miesiecy?doswiadczylam
duzo na sobie
i teraz moge podzielic sie z Panstwem.
Mam
duzo wiadomosci z leczenia
naturalnego,duzo ciekawych rzeczy,

czytam codziennie,b...
HELENA  - kontakt   |2010-03-03 11:16:42
MIALAM ROZNE PROBLEMY:wyschla maz
stawowa, chrzastki sie obcieraly,nie

moglam chodzic,wypadal dysk przez wiele
lat,zylaki,nie mialam sily w
rekach,muskuly
oklaply,zmarszki na twarzy itp.
Leki chemiczne nic nie
pomagaly,likwido-
waly troche bol.Postanowilam znalezc
lek naturalny i
znalazlam.Prawie wszystkie
dolegliwosci juz zlikidowalam.Jest to
produkt
Polski,a lekarze i apteki nie
nie znaja, a moze nie chca znac,bo
naprawde
pomaga i odbudowuje chrzastki,
regeneruje sciegna,wiazadla,maz stawowa.

Likwiduje zmarszczki,wzmacnia wzrok.
Mnie grozila operacja kolan i bioder

i tego uniknelam.Produkt biore juz 10 miesiecy?doswiadczylam duzo na sobie
i
teraz moge podzielic sie z Panstwem.
Mam duzo wiadomosci z leczenia

naturalnego,duzo ciekawych rzeczy,
czytam codziennie,bo to lubie i dziele

sie z ludzmi.Niektore produkty sama
uzywam i wiem ,ze dzialaja.
Prosze
pisac d...
Jarek  - lek   |2010-03-04 13:40:09
może Helenko, podzielisz sie tym lekiem z nami ? Co to za "ziółka "?
Anonimowy  - witam   |2010-03-21 14:05:18
PANI HELU !!DZIEŃ DOBRY .CZY NAPISZE MI PANI CO TO ZA LEKARSTO NA ODBUDWĘ
CHRZĄSTKI I MAZI ,BO MAM PROBLEMY Z BIODREM .BĘDĘ BARDZO WDZIĘCZNA
.POZDRAWIAM SERDECZNIE .EDYTA
Anonimowy   |2010-03-21 14:08:18
PANI HELU ,JAK NAZYWA SIĘ TEN LEK NA ODBUDOWĘ STAWÓW ??DZIĘKUJĘ ZA
ODPOWIEDŻ .POZDRAWIAM
ala  - kość krzyżowa   |2010-03-03 09:35:30
Witam, czy ktoś może wie co to znaczy poziome ustawienie kości krzyżowej i
co się z tym wiąże?
Dagmara   |2010-02-24 01:39:50
Zgadzam się że Kręgarz musi być fachowcem, w końcu zajmuje się bardzo
ważną częścią ciała. Polecam Pana Romana Masłyka. Ma centrum
naturoterapii w Krośnie, przyjmuje także w wielu miastach
południowo-wschodniej części Polski m.n w Pilawie i w Lublinie. Kolejki
mówią same za siebie, ludzie przychodzą całymi rodzinami. Ustawianie
kręgosłupa u niego nic nie boli, a masaże utrwalające efekt: żeby każde
leczenie było takie przyjemne.
Ja osobiście nie miałam przepukliny,
trafiłam do niego z zapaleniem rwy kulszowej, i co się okazało po ustawieniu
kręgosłupa, miałam 12 przesunięć. Teraz dopiero widzę różnicę przed i
po ustawieniu i stwierdzam, że ludzie przyzwyczajają się do różnych
dolegliwości typu drętwiejąca łopatka, ścierpnięta noga. Bagatelizują
objawy doprowadzając do zwyrodnienia i problemów. Profilaktyka jest szybsza,
tańsza i skuteczniejsza niż leczenie...
Anonimowy  - kręglaż   |2010-02-21 08:23:47
proszę o kontakt do kręgaża z woj. łódzkiego i mam pytanie jak często
można sie nastawiać posiadam niestety wypuklinę w odcinku lędźwiowym już
od 6lat pewnie znacie ten ból bardzo proszę o porade i wskazówki na
[email protected] pozdrawiam !
Kris  - Dlaczego tka się psujemy   |2010-01-25 09:35:11
Policzmy ile godzin siedzimy przy tym jeban.. kompie w necie a ile minut
tygodniowo robimy ćwiczenia korekcyjne kręgosłupa.
1.Jeśli często siedzimy
na dupci to po idealnie prostym siedzeniu zmieniamy pozycję na inną
niesymetryczną i tak ustawiamy nierówno miednicę a potem resztę
kręgosłupa.
2 Nawet jeśli siedzimy prosto to i tak jedną ręką trzymamy
mysz i obciążamy górne kręgi niesymetrycznie.
Ludzie drodzy sam mam
powtażające się dolegliwości z kręgami ale jestem świadom swojej
głupoty:
więcej komputera = mniej ruchu = słaby kręgosłup
mniej komputera =
więcej ruchu = mocniejszy kręgosłup
można do tego dodać wizyty u kręgarza
i ćwiczenia korekcyjne i otrzymujemy lepsze zdrowie ale ja nie oderwę Was od
PC musicie to zrobić sami...
pozdrawiam.
Anonimowy   |2010-01-24 14:16:10
Byłem u P.G.Jabłońskiego,polecam bardzo dobry fachowiec
Anonimowy  - re: Chiropraktyka   |2009-11-18 08:22:37
Nikita napisał:
Ja takze mialam bole w kregoslupie. Trafilam na bardzo dobrego
chiropraktyka Jean-Claude Alix, ktory pracuje wedlug metody dr Ackermanna.
Mialam skolioze i na dzien dziesiejszy skolioza jest wyprostowana.
Wystarczylo przesunac na powrot kosci miednicy i reszte kregoslupa aby
ucisniete krazki powrocily do prawidlowej pozycji. Ale niestety jest
tak jak w kazdej dziedzinie: chiropraktyka musi sie zajmowac fachowiec.
 Niestety poszlam jeszcze do innej pani i ona spieprzyla mi cos na
karku i szyi. Wiec trzeba uwazac . Isc tylko do tych dobrych. W czwartek
mam wizyte u Alixa i mam nadzieje, ze naprawi to co ta pani
spieprzyla. Pozdrawiam![/quote][quote=Krysiaczek]Witam Mam 52 lata
i od jakiegoś czasu odczuwałam silne bóle w kręgosłupie. Chodziłam na
zabiegi, zażywałam różne proszki przeciwbólowe - bez skutku.
adi  - re: pomoc   |2009-12-12 12:27:46
Jarek napisał:
też mam wybity dysk l5-S1 i po 11 latach dawania sobie z tym rady teraz
musiałem skorzystać z medium internetu. Jestem szczęśliwy że
komuś udało się z tego wyjść.Ja niestety wciąż czekam na
dobrego kręgarza....Mam boczne przemieszczenia na ok 10 mm...jakby ktoś
chciał pomóc mi - ya[email protected]
tamarat40   |2010-02-12 14:14:50
Witaj. Ja mam też bardzo duże problemy z kręgosłupem. Polecam Grzegorza
Jabłońskiego
Art2013   |2010-03-24 02:29:05
24 03 2010
....wpisanie daty ułatwi odpowiedzi na posty...
w 2001 r.
ze
szpitala wyjechalem na wozku, na wlasna prosbe, szoferTaxi odmowil zabrania
mnie
jako pasazera bylem w USA... czy cos dodac... nie teraz

u
Grzegorza
Jablonskiego, strona informacyjna --- www.grzegorzjablonski.pl
........
byłem
pacjentem, nie bede wymienial dolegliwosci...po kilku powaznych
wypadkach. GJ
doprowadzil moja ruchomosc organizmu do stopnia, ze moge
uczesniczyc we
wszystkich ulubionych dziedzinach sportu jako zawodnik, a nie
przypatrywac sie
jak inni skacza, biegaja za pilka,
plywaja,czy
tancza.
=============================

Postanowile m nauczyc sie
tego fachu. Po
szkole u Grzegorza zdalem egzamin z wyroznieniem. Praktykuje
w
Jablonnie/kW-wy

potrzebujesz porady zadzwon
kom. 790 259 816
Wieslaw
Andrzej
Ochocki
kręgarz
adi   |2009-12-12 12:31:52
witam mam prozbe.też mam chory kręgosłup możecie dac namiary na dobrego
kręglaża jestem z Częstochowy
adi  - re:   |2009-12-12 12:39:54
[/color][color=white]
adi napisał:
witam mam prozbe.też mam chory kręgosłup możecie dac namiary na dobrego
kręglaża jestem z Częstochowy
Art2013  - Czestochowa - dotaj date do posta   |2010-04-07 11:45:38
Czestochowa - dodaj zawsze date do swojego posta,
chyba ze pragniesz pomocy w
2013roku
pozdrawiam slonecznie
Wieslaw Ochocki
790-259-816 po 17-tej
mark   |2010-04-07 03:40:13
Ja też interesowałem się masażystami w Częstochowie i co stwierdziłem
wiele osób po ukończeniu kursu 60 godzin z wykształceniem nawet podstawowym
robi kase nie masaż. Sam byłem u takiej Pani na ul. Okulickiego w mieszkaniu
prywatnym robi tzw. zabieg - to się nadaje do telewizji aby inni się nie
nabierali. Trzeba chodzić do sprawdzonych gabinetów bo teraz każdy może
zostać masażystą i każdy może otworzyć tzw. działalność gospodarczą a
tracą tylko osoby chore pieniądze i zdrowie.
Nikita  - Chiropraktyka   |2009-11-01 13:57:43
Ja takze mialam bole w kregoslupie. Trafilam na bardzo dobrego chiropraktyka
Jean-Claude Alix, ktory pracuje wedlug metody dr Ackermanna. Mialam skolioze i
na dzien dziesiejszy skolioza jest wyprostowana. Wystarczylo przesunac na powrot
kosci miednicy i reszte kregoslupa aby ucisniete krazki powrocily do prawidlowej
pozycji. Ale niestety jest tak jak w kazdej dziedzinie: chiropraktyka musi sie
zajmowac fachowiec. Niestety poszlam jeszcze do innej pani i ona spieprzyla mi
cos na karku i szyi. Wiec trzeba uwazac . Isc tylko do tych dobrych. W czwartek
mam wizyte u Alixa i mam nadzieje, ze naprawi to co ta pani spieprzyla.
Pozdrawiam!
lena   |2009-11-02 02:45:41
NAPISZ PROSZE GDZIE TEN ALOX PRZYJMUJE NA [email protected]
paweł   |2009-12-07 11:19:27
jesli potrzebujecie dobrego kreglarza dzwoncie on mi pomogł 513-695-965
lena  - kręglarz w okolicy częstochowy   |2009-09-30 00:52:32
Witam mam wypadniety dys, czekam na TK i zastanawiam sie czy kręglarz w mojej
sytuacji pomoże
dajcie znć na [email protected]
Wlodek  - link i kontakt do Grzegorza Jabłońskiego   |2009-09-23 03:36:42
http://www.grzegorzjablonski.pl/
Wlodek  - link do Grzegorz Jabłoński   |2009-09-23 03:34:53
http://www.grzegorzjablonski.pl/ kontakt adres i itd
Krysiaczek  - Kręgosłup, przepuklina, zmiany zwyrodnieniowe oraz   |2009-08-13 12:56:05
Witam Mam 52 lata i od jakiegoś czasu odczuwałam silne bóle w
kręgosłupie. Chodziłam na zabiegi, zażywałam różne proszki przeciwbólowe
- bez skutku. Zdecydowałam się na tomografię kręgosłupa. Oto mój wynik: Do
oceny teleradiologicznej przedstawiono badanie TK kręgosłupa w odcinku LS
wykonane bez kontrastu. W segm. L3-4 widoczna jest tylna szerokopodstawna i
zbaczająca w stronę lewą przepuklina k/m z uciskiem na worek opony twardej od
przodu i objawem próżniowym w zakresie k/m. Na poziomie L4-5 stwierdzam
masywną tylno prawoboczną przepuklinę k/m z objawem próżniowym k/m i
stenozą prawego zachyłka kanału kręgowego oraz uciskiem szeroką podstawa na
worek opony twardej do przodu. W segm. L5-S1 obecne są zmiany typu bulging
disc. Zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych oraz zmiany wytwórcze w
trzonach kręgowych uwidocznionych w badaniu. Poza tym struktury uwidocznione w
badaniu ...
Anonimowy  - re: kręglarz w okolicy częstochowy   |2009-10-27 14:28:50
lena napisał:
Witam mam wypadniety dys, czekam na TK i zastanawiam sie czy kręglarz w
mojej sytuacji pomoże
dajcie znć
na [email protected][/quote][quote=alicee]Pani Renato, chciałabym
bardzo, aby mi Pani w e-mailu utwierdziła w przekonaniu, że to co robi
mój mąż odniesie taki sam skutek jak w pani przypadku. Mąż ma
wysunięty dysk. Neurochirurg z Olsztyna zaleca operacje (a jesli się
uda najkrócej pół roku rehabilitacji). Bylismy z jedną wizyta u
kręgarza, przez pierwszy dzień było rewelacyjnie pierwszy raz od 3
miesięcy na noc nie brał środków przeciwbólowych. Jednak juz na
drugi dzień znowu wszystko wróciło. Czy konsekwentnie znowu udać się
do kręgarza??
czina  - Dobra rada zgos sie do mistrza!!!   |2009-07-18 07:40:07
Mialam problem z rwa kulszowa niesamowity bol przeszywajacy od kregu przez cala
noge utrudniajacy chodzenie;z poczatku bralam leki przeciwbolowe i antyzapalne
az przyszedl taki bol ze nic nie pomagalo!i sparalizowalo obie stopy!!poruszalam
sie jak kaleka moglam poruszac sie tylko krotkie odcinki!przewertowalam
internet i znalazlam GJABLONSKIEGO! udalam sie do gdanska i mistrzu po dwu
zabiegach przywrocil moje stopy do normalnosci a byly jak drewno
!przesympatyczny czlowiek!polecam kazdemu z problemem kregoslupa!!pozostalo
jeszcze lekkie dretwienie w lewej stopie lecz to pestka wiec udam sie jeszcze
raz do gdanska by GJ zreszta powiedzial ze gdybym odczuwala jeszcze cos raz
jeszcze przyjechala na zabieg nie omieszkam wkrotce to zrobic!!! pozdrawiam
Renata Szczecin Bruksela
alicee  - Prośba o pomoc !!!   |2009-10-08 02:34:36
Pani Renato, chciałabym bardzo, aby mi Pani w e-mailu utwierdziła w
przekonaniu, że to co robi mój mąż odniesie taki sam skutek jak w pani
przypadku. Mąż ma wysunięty dysk. Neurochirurg z Olsztyna zaleca operacje (a
jesli się uda najkrócej pół roku rehabilitacji). Bylismy z jedną wizyta u
kręgarza, przez pierwszy dzień było rewelacyjnie pierwszy raz od 3 miesięcy
na noc nie brał środków przeciwbólowych. Jednak juz na drugi dzień znowu
wszystko wróciło. Czy konsekwentnie znowu udać się do kręgarza??
Łukasz  - proszę o pomoc   |2009-07-14 06:31:57
Witam, bardzo proszę o pomoc, od roku bolą mnie polecy , chodziłem na
zabiegi, masaże, i pomaga na krótko,robiłem ostatno rtg kręgosłupai może
ktoś pomógłby mi zinterpretować te wyniki: skrzywienie boczne lędźwiowego
odcinka kręgosłupa z rotacją oraz pogłębienie lordozy lędźwiowej. Zmiany
zwyrodnieniwe w trzonach kręgów lędźwiowych. Zwężenieszczelin
miedzykręgowych L4?L5, pozostałe- szerokości w normie. Stawy krzyżowo -
biodrowe w normie. Odprostowanie lordozy szyjnej. Zmiany zwyrodnieniwe na
tylnych krawędziach trzonów kręgów szyjnych od C4 do C7 poza tym kręgi
szyjne iszczeliny międzykręgowe prawidłowe. Skrzywienie boczne piersiwego
odcinkas kręgosłupa oraz pogłębienie kyfozy piersiowej. Zmiany
zwyrodnieniowe w trzonach kręgów piersiowych. Szczeliny miedzykręgowe
prawidłowe. Zwapnienie pomiędzy wyrostkami kolczastymi kręgów C5 i C6.
Nie
wiem czy może rezonans zrobic, j...
baja  - Cena   |2009-07-06 11:04:22
Ile kosztuje wizyta u P. Jabłońskiego?
czina  - 100 zlotych za wizyte   |2009-07-18 07:44:12
to nie wygorowana cena,goraco polecam
eni  - jakie 100? 200 wziąl ode mnie   |2010-07-19 03:25:51
Anonimowy   |2009-07-04 11:06:01
Смотришь на ваш пост и мысли неприличные в
голову лезут...
Anonimowy   |2009-07-02 23:47:58
Очень интересно, но все в будущем хотелось
бы еще побольше узнать об этом. Очень
понравилась ваша статья!
Wojtek Częstochowa  - ach ten kręgosłup...   |2009-06-28 14:22:25
Witam.
Czytam o waszych boleściach kręgosłupowych (ja również chodzę już
ponad 3 lata do masażystki, wcześniej masażysty, jestem przynajmniej raz w
miesiącu na masażu+nastawienie) i chciałbym was przestrzec. Samo chodzenie do
masażysty wam nie pomoże (czytaj... pomoże chwilowo do następnego
dźwignięcia). Spawa obija się o ćwiczenia, które nie wykonujemy "po
szkole" (czytaj W-F) mało kto wykonuje, a są niezbędne w naszym
codziennym życiu. Czytając różne artykuły można w każdym z nich
przeczytać, że kręgosłup musi mieć ruch... w postaci ćwiczeń. Lenie,
którzy myślą, że jak pochodzą na spacerze pół godziny to już jest
wszystko to się grubo mylą... Ćwiczenia "kegla" nie wiem czy dobrze
napisałem to ćwiczenia wzmacniające kręgosłup. Trwa to 30 minut i jest tam
5 ćwiczeń, które powtarza się od 5 do 10 razy. Gorąco polecam... wiem coś
o tym bo po 3 latach...
kulawiec  - czy ktoś o Nim słyszał   |2009-06-24 11:11:58
Witam. Czy ktoś słyszał o niewidomym kręgarzu z Bytomia? Mam problem nawet
z chodzeniem czy siadaniem ;/ tak mi się już dysk wysunął. Chce iść do
dobrego kręgarza i nie wiem czy dobrze wybrałem. albo czy zna ktoś jakiegoś
mieszkającego w okolicy Katowic.
piapia  - Potrzebuję namiary na cudotwórcę z podkarpacia lub   |2009-06-19 09:02:46
Może ma ktoś namiary na jakiegoś takiego gościa z podkarpacia lub
lubelszczyzny bo zdycham.,
Mirek  - odpowiedz neurochirurg od kręgosłupa/lublin   |2009-11-09 14:37:23
witam. problemy kręgosłupowe L4L5 prześladują mnie od dawna. bardzo
pomogła mi wizyta u doktora Podkowińskiego w lublinie. pracuje on w
szpitalu na ul Jaczewskiego.
nie mam przy sobie teraz blizszych
namiarów bo jestem daaleko od domu ale proszę spróbować go
odwiedzić.Ja jestem z Tarnobrzega a doktor operował mojego tate
w stanie z mocno zaawansowanym bólem kręgosłupa-efekt taki że tato
po operacji może pomagać mi w warsztacie
wulkanizacyjnym...hehe. mnie postawił na
nogi lekami-febrofen,sirdalud,profenid. potrzebna systematyka i rygor
w przyjmowaniu leków. Życzę duzo zdrowia. pozdrawiam. Mirek
piapia napisał:
Może ma ktoś namiary na jakiegoś takiego gościa z podkarpacia lub
lubelszczyzny bo zdycham.,
Gość   |2009-05-16 15:08:35
ja dzisiaj bylem u takiej babeczki co nastawia kregoslup baba sie zna na rzeczy
odrazu wyczila gdzie mnie boli nic jej nie mowilem wczesniej i co zrobila
wcisnela mi dwa dyski poprostowala kregoslup i jest spoko pozdrawiam
ata  - namiary   |2009-11-02 11:28:17
witaj jeski mozesz to daj namiary na te babeczke co dobrze wstawia kregi bede
wdzieczna
Gość  - 19 lat   |2009-04-25 14:29:41
mam 19 lat i stwierdzono u mnie orzepukline kregoslupa ledzwowego, nie wiem co
robic, bole sa okropne, mam skierowanie na rechabilitacje, ale musze czekac az
do lipvca na swoja kolej... myslicie ze w moim przypadku moglby pomoc ten P.
Grzegorz? non stop jade na srodkach przeciwbolowych i juz nie daje rady, a
przede mna te najlepsze lata zycia czyli studia...
krystyna19  - totalny szok   |2009-04-23 01:18:08
Mialam wypadniete 3 dyski. Bole byly okropne. Zawieziono mnie na czworakach do
p. Grzegorza Jablonskiego. I wiecie co sie stalo? W tej pozycji na czworaka on
cos ucisnal mi w jednym miejscu, slyszalam jak chrupnelo i kazal wstac. I
wstalam, bez bolu. Totalny szok, po 3 miesiacach wycia z bolu. Musze podac jego
telefon dla tych co tez cierpia - 518 504 105 z wdziecznosci. Od zabiegu minelo
juz pol roku i nic mnie nie boli, to cuda.
gentianella  - bóle nóg i karku- nastawianie wypadniety   |2009-03-30 04:08:02
miejscowosc krępa jest pomiędzy polkowicami a przemkowem,można jechać przez
sieroszowice lub radwanice zależy skąd .wazny telefon i uprzedzenie o
przybyciu numer 076-831906.opłata co łaska-20-50zł.z polkowic taksówka
ok.60zł np.b.pawłowski 605115249 lub transport prywatny, bo to zadupie nie
radze wybierac sie w ciemno,zero komunikacji.zabieg bezbolesny 3 minuty
Żaneta  - Pomozcie   |2009-03-25 06:16:40
witam jestem pierwszy raz natym forum,szukam pomocy poniewaz mam chory
kregosłup,badanie wykazałocechy spłycenia lordozy Lkregoslupa.obecnosc
zaawansowanych zmian degeneracyjnyh miedzykregowych głównie odL4 do S1 zich
zwezeniem i zmianami pozapalnymi na brzegach trzonow w tych segmetach.Na
wys.L4/L5 I L5/S1 obecnie sa duze,wypadniete pod wiezadło tylne przepukliny
tylne jąder miazdzystych mocno uciskające struktury kanału
kregowego..Dominująca przepuklina jest zmiana na wys.L4/L5.obraz stożka
rdzenia w normie. czy ktos moze mi pomuc,czy pan Grzegoz jest wstanie mnie
wyleczyc prosze o kontakt na mejla [email protected] prosze o szybkom odpowiedz
bo niewiem czy isc na operacje a termin sie zbliza pozdrawjam Zaneta.
Gość  - Brójce   |2009-03-13 13:05:27
Czy ktos słyszał o kręgarzu z tej wsi koło Łodzi??
kubuswujo  - kregarz w łodzi   |2010-07-10 11:33:26
znam jednego zajebistego kregarza koło łodzi to PAN FRANEK mieszka w Brójcach
koło łodzi num chyba 56... robi w soboty i wtorki
Gość   |2009-03-12 06:37:27
kto ma adres do tej kępej
help!!!!!!
Gość  - Poziome ulozenie kosci krzyzowej   |2009-03-04 11:36:16
Mam 29 lat i wlasnie dowiedzialam sie, ze mam poziome ulozenie kosci krzyzowej.
Czy z tym wiaza sie jakies nieprzyjemne konsekwencje na przyszlosc?
Odczuwam
niesamowity bol dolnego odcinka kreg.,ktory jest bardzo meczacy :cry promienuije
tez do prawej nogi. Pracuje jako nauczyciel wychowania fizycznego. Czy w
przyszlosci bede musiala zrezygnowac z pracy?, czy kreglarz tu pomoze?
Pomozcie... jak sobie z tym radzic. Ania
Gość  - Kregosłup   |2009-03-02 05:36:21
Czy mozecie napisać ile kosztuje wizyta u G Jabłońskiego.Mam jeszcze pytanie
dlaczego na jego stronie nie ma otwartego forum.Można go posąfdzić że
wystawia tylko pozytywne czyżby bał sie negatywnych wypowiedzi.
czina  - GJ   |2009-07-18 10:41:09
MYSLE ZE JESZCZE NIKOMU NIE ZASZKODZIL WIEC NIE MA NEGATYWNYCH POSTOW DZIWNE
ALE PRAWDZIWE wizyta u GJ kosztuje 100zl DLA MNIE POMOGL CZYTAJ JAK WYZEJ CZINA
tamarat40   |2010-02-12 14:19:17
Teraz już kosztuje 200 zł., ale warto. Ja weszłam do niego z ogromnym bólem
wyszłam z 60 % mniejszym. Samo nastawianie kręgosłupa to nie wszystko trzeba
ćwiczyć , ćwiczyć , ćwiczyć.
Ceniek  - Pan Grzegorz Jabloński   |2009-02-26 04:25:25
Proszę podpowiedzić mi ile kosztuje wizyta i zabieg u Pana G.J?
Gość   |2009-02-11 06:49:40
BRZEG OPOLSKI PANI WILCZYŃSKA JEST OK. JAK KTOŚ MA BLISKO TO NIECH
PRZYJEŻDŻA RAZ DWA I BĘDZIE GIT :grin
Gość  - pomocy   |2009-02-04 08:00:17
Jestem bardzo młody.Kiedyś trenowałem akrobatykę(amatorsko) i nabawiłem
się kontuzji kręgosłupa.Nastawianie nie pomaga, ponieważ niedługo po nim
dyski znów się przemieszczają.Byłem nastawiany 12 razy.Nie wiem co
robić.

W woj dolnośląskim w miejscowości Krępa jest dobry kręgarz.
Gość  - prosze o porady   |2009-02-04 07:58:27
Jestem bardzo młody.Kiedyś trenowałem akrobatykę(amatorsko) i nabawiłem
się kontuzji kręgosłupa.Nastawianie nie pomaga, ponieważ niedługo po nim
dyski znów się przemieszczają.Byłem nastawiany 12 razy.Nie wiem co
robić.

W woj dolnośląskim w miejscowości Krępa jest dobry kręgarz.
Gość  - do pacjentów gj   |2009-02-02 13:16:37
Napiszcie o swoich doświadczeniach na
http://forum.2p.pl/read.php?25,161190

Proszę również o kontakt w celu
porównania postępów i wrażeń po zabiegach u GJ. U mnie ciężko jestem po 3
serii i jeszcze boli ale od stanu początkowego to i tak cuda.
[email protected]
Gość  - Proszę o adres dobrego kreglarza w wojew   |2009-01-29 13:35:36
[email protected]
Grzegorz  - Dobry lekarz kręgarz   |2009-01-27 11:17:31
Ja korzystam regularnie z nastawiania kręgosłupa przez lek. med. Artura
Brzychcego w Poznaniu. Nigdy nie odczuwam bólu, a po nastawieniu
czuję się świetnie. Ponadto w gabinecie obok jest też świetny
masażysta. Polecam.Leczenie kręgosłupa
Jacek  - pomoc- adres   |2009-01-26 05:04:22
proszę jeśli to możliwe o telefon ,albo innego rodzaju kontakt do pana
Grzegorza.
mój adres
[email protected]
dziękuję i pozdrawiam --jacek
perek69  - wypadł dysk   |2009-01-20 10:31:16
Polecam Grzegorza każdemu z problemami z kręgosłupem,trochę wiary i
wytrwałości (te pieprzone klawiki rzeczywiście bolą ale krótko) można
uniknąć operacji www.grzegorzjablonski.pl
Gość  - samodzielne nastawianie kęgosłupa   |2009-01-16 05:29:59
Potrzebny jest wałek taki jak do ciasta. Dobrze jak będzie trochę dłuższy.
Kładziemy wałek najlepiej na dywanie (żeby się nie ślizgał). Następnie
kładziemy się na plecach (oczywiście z odkrytymi plecami) na tym wałku tak,
żeby był on w dolnej (krzyżowej) części kręgosłupa. Rękami powinniśmy
sięgać za głowę tak aby unosiły one tułów. I teraz zaczynamy jak gdyby
wałkować kręgosłup od dołu do góry. Można wykonywać także krótkie
ruchy powrotne. Oczywiście metoda ta wymaga wprawy, ale po pewnym czasie, gdy
nauczymy się rozluźniać nasz kręgosłup i będziemy czuć (i słyszeć) jak
się on nastawia, to ulżymy trochę w pracy i tak zapracowanym kręgarzom :-)
Gość  - samodzielne nastawianie kęgosłupa   |2009-01-16 05:29:51
Potrzebny jest wałek taki jak do ciasta. Dobrze jak będzie trochę dłuższy.
Kładziemy wałek najlepiej na dywanie (żeby się nie ślizgał). Następnie
kładziemy się na plecach (oczywiście z odkrytymi plecami) na tym wałku tak,
żeby był on w dolnej (krzyżowej) części kręgosłupa. Rękami powinniśmy
sięgać za głowę tak aby unosiły one tułów. I teraz zaczynamy jak gdyby
wałkować kręgosłup od dołu do góry. Można wykonywać także krótkie
ruchy powrotne. Oczywiście metoda ta wymaga wprawy, ale po pewnym czasie, gdy
nauczymy się rozluźniać nasz kręgosłup i będziemy czuć (i słyszeć) jak
się on nastawia, to ulżymy trochę w pracy i tak zapracowanym kręgarzom :-)
Gość  - pomocna   |2008-12-21 15:43:26
[LIST]Byłam u wielu kręglarzy,lekarzy i oczywiście nic,a jak poprawa to na
krótko.Bóle ciągle powracały i nasilały się.Przypadkiem trafiłam na
opinię o panu Grzegorzu.Przy strasznych bólach o niczm się nie myśli
tylko,żeby ktoś pomógłZadzwonołam,umówiłam się na wizytę.Ale muszę
się przyznać,że moja wiara w wyleczenie była równa zeru.Sądziłam,że
będzie to następna osoba która pocwiczy sobie na moim kręgosłupie.Pan
Grzegorz to wyjątkowy człowiek.Metody,które stosuje były mi
nieznane/min.klawiki/ból był okropny,ale do wytrzymania.Byłam jeszcze dwa
razy na zabiegach.Ból czasami powraca,ale jest łagodniejszy i wiem jak sobie z
nim radzić,ponieważ pan Grzegorz zaleca ćwiczenia.Otóż te ćwiczenia są
niesamowite,ponieważ są sprzeczne całkowicie z zaleceniami lekarzy.Lekarze
zabraniają skłonów,zakładania nogi na nogę,a tu proszę nawet wskazane,a
wręcz lecznicze.No i fak...
Gość  - pomocna   |2008-12-21 15:17:42
[LIST]Byłam u pana Grzegorza Jabłońskiego.Mogę opisać jego metody i
skutki.
Gość-potrzebuję pomocy  - Prośba o opisanie metody i ćwiczeń   |2009-10-26 05:07:55
Możesz opisać metody P.Grzegorz Jabłońskiego i jakie ćwiczenia ci zalecił.
Byłabym bardzo wdzięczna.
Gość  - julka0071   |2008-12-04 03:19:18
A ja sie boję!!!! Bylam ostatnio i tak mi panie przekręciły głową że
myślałam że mi skręci kark-i to straszne chrupnięcie!!!!szok !!!
Moja
masażystka powiedziala że nie powinnam iść do kręgarza,bo mozna skonczyć
na wózku inwalidzkim.
Boli mnie głowa ,mam problemy z odcinkiem
szyjnym-sztywna szyja itp.
juz sama nie wiem co robić.
Gość   |2008-11-21 11:00:30
Nigdy wczesniej nie korzystalem z pomocy kręgarza, ale ostatnio poszedlem tak
profilaktycznie do Pana, ktory sie tym zajmuje( polecono mi go ) i okazalo sie,
ze wyskoczyly mi dwa jakies dyski. Nic mnie nie bolalo wczesniej. Acha dodam,
regolarnie trenuje na silowni i plywam. Wracajac do tematu Pan w 20 sekund
wstawil mi owe 2 dyski i juz. NIe wiem czy cos sie zmieni bo nic wczesniej sie
nie dzialao, ale moze cos w tym jest...
Gość  - kontakt   |2008-10-12 10:26:40
czy ma ktoś moze nr telefonu do pana Jabłońskiego Grzegorza kręglarza
pozdrawiam i czekam
Gość  - Kręgarz Grzegorz Jabłoński   |2008-08-11 12:50:47
Polecam wspaniałego kręgarza Grzegorza Jabłońskiego. Miałam wypadniete 3
dyski i ogromne bóle. On to wszystko zrobił w 2 zabiegach. Niesamowite.
Polecam www.grzegorzjablonski.pl
marcin  - straszny ból   |2008-08-07 15:32:39
ja mam ból w okolicy lędzwiowej, który strasznie krępuje ruchy, szczególnie
lewej nogi. Lekarze przepisali mi mnesulin który nie pomógł, pozniej
ketoprofen - to samo! Chodziłem na zabiegi przez 2 tyg (prądy, fale i lampa
naświetleniowa) nie przeszło... Jak to zwalczyc?? Może zrobic rezonans mag
albo tomografie?? może to byc wypadniecie dysku??
Gość  - ratunku...   |2008-07-29 12:41:56
Proszę, pomóżcie... czy ktoś wie gdzie, jak można skutecznie pozbyć się
bólu kręgosłupa? chodzi mi konkretnie o lekarza w Lublinie. Męczę się
ponad rok z ostrymi bólami kręgosłupa, nie pomogły zabiegi w sanatorium min.
wyciąg Gieczewa, pływanie itp. aktualnie ratuję się pływaniem, chodzę z
kijkami (Nordic Walking), biorę środki przeciwbólowe w różnej postaci i
kulę się z bólu. JUż NIE MOGę!!!! Czy ktoś miał operację? Proszę o
radę. A może napisze do mnie jakiś uprzejmy lekarz z Lublina, który
konkretnie odpowie CO ROBIć??? Na razie pałętam sie od neurologa do lekarza
rodzinnego po środki p/bólowe.
Tosia l. 47
Mirek  - lekarz z lublina   |2009-11-09 14:46:54
witm. kilka postów wyżej odpisałem komuś o lekażu z Lublina. doktor
Podkowiński z kliniki na Jaczewskiego. pomógł mojemu tacie, pomógł mi.
pozdrawiam i życze zdrowia
Gość   |2008-07-13 03:09:02
co robic mam proble po operacji zoddawaniem stolca
Gość   |2008-05-23 12:54:22
Hm..myślę,że w Twoim przypadku pomógłby Ci kręgarz, miałam podobne
dolegliwości i mi pomógł.Zrób sobie rtg i pójdź z tym do kręgarza.Polecam
G. Jabłońskiego,ale obecnie p.Grzegorz jest w USA.
Gość  - 25 lat   |2008-05-23 09:54:05
Czy kręgarz mógłby pomóc? Ja nie ustoję dłużej niż 10-15 minut w
miejscu,tak samo z siedzeniem po takim czasie zbliża się okropny ból, uczucie
ucisku. bardzo często mam tzw. rwe kulszową (straszne). Biorę proszki,
chodzę na masaże, mam zamiar pływać na basenie. Może to ulży? Ale tak
naprawdę boję się jak to będzie gdy zajdę w ciążę? Jak to wpłynie na
mój kręgosłup? Jak ktoś mógłby mi cokolwiek doradzić...będę wdzięczna.
Pozdrawiam
Gość   |2008-05-23 09:49:00
mam 25 lat, oprócz tego, że w obrebie trzzonu l4 mam naczyniaka, poza tym mam
guzki Schmorla, a w L5-S1 szerokopodstawną centralną tylną przepuklinę z
modelowaniem do przodu worka oponowego, również poziome ustawienie kości
krzyżowej, wyrównanie fizjologicznej lordozy, a na poziomie L4-L5 obwodowe
rozluźnienie pierścieni włóknistego z modelowaniem od przodu worka oponowego
i spłyceniem obu zachyłków bocznych
Gość  - 25 lat   |2008-05-23 09:39:23
Jestem ciekawa, czy również w moim wypadku pomoc kręgarza wchodzi w grę.
Gość   |2008-05-13 00:44:52
też mam wybity dysk l5-S1 i po 11 latach dawania sobie z tym rady teraz
musiałem skorzystać z medium internetu. Jestem szczęśliwy że komuś udało
się z tego wyjść.Ja niestety wciąż czekam na dobrego kręgarza....Mam
boczne przemieszczenia na ok 10 mm...jakby ktoś chciał pomóc mi -
[email protected]
Jarek  - pomoc   |2008-05-13 00:44:31
też mam wybity dysk l5-S1 i po 11 latach dawania sobie z tym rady teraz
musiałem skorzystać z medium internetu. Jestem szczęśliwy że komuś udało
się z tego wyjść.Ja niestety wciąż czekam na dobrego kręgarza....Mam
boczne przemieszczenia na ok 10 mm...jakby ktoś chciał pomóc mi -
[email protected]
edyta   |2008-05-11 16:30:27
bardzo jestem ciekawa jak wyglada zabieg u pacjenta z wypadnietym dyskiem l5 S1
prosze o wiecej informacji dziekuje
Gość   |2008-01-27 09:20:31
Witam
Przeczytałem powyższy artykuł jednym tchem, to moje pierwsze wejście
do internetu które dotyczy problemu wypadnięcia dysku, radzono mi nie
wchodzić, bo można się tylko zdołować. Znakazłem parę opisów problemów
z kregosłupem, itp, aż trafiłem na waszą stronę. Jestem młodą osobą,
którą niestety lekarze od razu najchętniej by zoperowali. Nie dopuszczam
takiej myśli. Muszę żyć z tym problemem, ćwiczę, w czasie ataku bólu
chodziłem do niewidomego masażysty, sądzę że gdyby nie jego pomoc to bym
był już dawno po operacji. Bardzo bym chcial nawiązać kontakt z autorem tego
artykułu i kontynuować leczenie.
Emma Popik   |2007-09-19 10:06:47
Gdzie pan praktykuje? Skorzystałam raz z umiejętności doskonałego kręgarza
i podczas zabiegu trwającego chwilę poczułam obłamywanie różnych kruchych
narośli, co dało w wyniku wspaniałe odczucie oczyszczenia organizmu i
zapomnianej swobody ruchów. To znakomita i skuteczna metoda.
Napisz komentarz
Nick:
E-mail:
 
Tytuł:
UBBCode:
       
 
 
 
Proszę wpisać kod antyspamowy widoczny na obrazku.
Powered by !JoomlaComment 3.26

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

Poprawiony: poniedziałek, 20 sierpnia 2007 23:32
 
 Dziki Mietek
Proszę o komentarze i wpisywanie kodu antyspamowego.
Pozdrawiam Mitch
Kto jest Online
Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 
Statystyka
Użytkowników : 3
Artykułów : 286
Zakładki : 83
Odsłon : 1063747