header1.jpgheader2.jpgheader3.jpgheader4.jpgheader5.jpgheader6.jpg

logo

Znajomi

Koniec z bólami kręgosłupa cz.I

Ocena użytkowników:  / 111
SłabyŚwietny 

Koniec z bólami kręgosłupa   cz.I
by Grzegorz Jabłoński

KONIEC  Z   BOLAMI  KRĘGOSŁUPA

Aż 90 % operacji przy dolegliwościach kręgosłupowych wykonywanych jest niepotrzebnie. Bardzo często wystarcza tylko jeden zabieg chiropraktyczny (kręgarski), aby wyeliminować dolegliwości kręgosłupowe, nawet z powodu tak poważnego schorzenia jak "wypadnięcie dysku".

mt_ignore:Zbyt mało ludzi wie, że istnieje dziedzina medyczna zwana chiropraktyką (potocznie nazywana kręgarstwem), która ogromnej rzeszy ludziom przynosi szybkie ukojenie, w wielu dokuczliwych schorzeniach kręgosłupowych. Możliwości lecznicze, jakie uzyskuje się drogą chiropraktyki - nastawiania kręgosłupa, ciągle jeszcze owiane są dużą tajemniczością. Ta tajemniczość wynika oczywiście z niewiedzy. Całość leczenia chiropraktycznego kręgosłupa (pospolicie zwanego kręgarstwem), oparta jest bowiem na powszechnie obowiązujących procedurach leczniczych, z wykorzystaniem wszystkich najnowszych metod diagnostycznych.

Leczenie natomiast różni się tym, że zamiast skalpela lub antybiotyków, tam gdzie one nie są potrzebne, używa się bardzo skutecznych technik, manualnego (ręcznego) nastawiania kręgów i stawów. Wszystkie techniki lecznicze w chiropraktyce (kręgarstwie), oparte są na doskonale opanowanej wiedzy, o budowie anatomicznej i fizjologii człowieka oraz na najnowszych osiągnięciach medycznych i dlatego nie grożą żadnymi powikłaniami. Oczywiście, jak w całej medycynie obowiązuje prawidłowe rozpoznanie jednostki chorobowej wraz z przyczynami jej powstania. W chiropraktyce (kręgarstwie), przy tak poważnych schorzeniach jak rwa kulszowa lub przepuklina jądra miażdżystego (wypadnięcie dysku), dolegliwości bólowe ustępują bardzo często wskutek jednego tylko zabiegu, a na pewno całkowicie, wskutek kilku zabiegów wykonanych w ciągu kilku dni.

Zabiegi te nie polegają na podawaniu środków przeciwbólowych, rozkurczowych czy przeciwzapalnych, tylko na przywróceniu prawidłowego położenia kręgów, zwalniając tym samym ucisk na nerwy i krążek międzykręgowy, jako przyczynę dolegliwości bólowych. Nie ma w tym żadnych cudów, lecz odpowiednia wiedza i umiejętności manualne. Neurochirurg lecząc rwę kulszową lub przepuklinę jądra miażdżystego (wypadnięcia dysku), przeprowadziłby operację kręgosłupa pacjenta, podczas której wyciąłby tkanki uciskające na nerw, usuwając tym samym przyczynę dolegliwości bólowych.

Pomijając przypadki szczególne, kiedy operacja jest jedynym wyjściem, to w zdecydowanej większości, bo aż w 90 % przypadków, zabieg operacyjny jest niepotrzebny, ponieważ zależność różnych dolegliwości kręgosłupa, jak również chorób odkręgosłupowych, opiera się na mechanicznych uciskach na nerwy tzw. rdzeniowe przez przesunięte kręgi.

Przesunięcia kręgów następują pod wpływem nieprawidłowych długotrwałych pozycji statycznych, przyjmowanych w czasie pracy lub odpoczynku takich jak nieprawidłowe siedzenie lub leżenie (zwłaszcza pozycje ułożeniowe w czasie snu) oraz wskutek przeciążeń dynamicznych powstałych przy wykonywaniu jakiś czynności np. przy podnoszeniu jakiegoś – czasami niewielkiego ciężaru, składaniu wersalki lub nawet przy tak zdawałoby się niewinnej czynności, jak np. pochylenie sie nad umywalką przy myciu.

W takich sytuacjach chiropraktyk (kręgarz)  wykorzystując swoją wiedzę i umiejętności manualne, ustawiając w prawidłowym położeniu kręgi, przywraca prawidłową ruchomość kręgosłupa i tym samym likwiduje bezoperacyjnie wszystkie dolegliwości. I nie ma w tym żadnych czarów, lecz odpowiednia wiedza medyczna.

mt_ignore:Poprzez zabieg chiropraktyczny (kręgarski) można usunąć wiele dolegliwości kręgosłupowych i odkręgosłupowych takich jak: bóle i migreny głowy, zawroty głowy i zaburzenia równowagi, padaczka, szumy w uszach, podwójne widzenie, trudności z połykaniem (gula w gardle), zapalenie uszu, zapalenie zatok, chroniczne katary, krwotoki z nosa, chrapanie, ropne zapalenia migdałów (angina), zapalenia oskrzelowe i astma oskrzelowa, zespoły bólowe szyi w tym tzw. kręcz szyi (przykurcz mięśnia mostkowo-obojczykowo-sutkowego), zespół bolesnego barku (zamrożonego barku lub inna nazwa - sztywnego barku), łokieć tenisisty i golfisty (zapalenia nadkłykci), zespół cieśni kanału nadgarstka, neuralgie międzyżebrowe i trudności oddechowe, promieniujące bóle mostkowe i podłopatkowe, palpitacje i arytmie serca, duże wahania ciśnienia, kolki wątrobowe i nerkowe, przewlekłe czkawki, nieżyty żołądka, zapalenia dróg moczowych, popuszczanie i nie trzymania moczu i kału (zaburzenia zwieraczy), hemoroidy, zapalenia jajników, trudności zajścia w ciążę, bolesne i nieregularne miesiączki, bóle zwyrodnieniowe stawów biodrowych i kolanowych (koksartroza i gonoartroza), inne bóle stawów biodrowych przy takich chorobach jak złuszczenie głowy kości udowej lub martwica jałowa głowy kości udowej (tzw. choroba Perthesa), opuchlizny kończyn dolnych, ostrogi piętowe, haluxy, zwichnięcia i skręcenia stawów obwodowych (stawu skokowego, kolanowego, biodrowego, ramiennego, obojczykowo-barkowego, mostkowo-obojczykowego, łokciowego), szpotawe i koślawe kolana i stopy, płaskostopie i wiele innych. Gdy do powyższych chorób dodamy jeszcze typowe schorzenia kręgosłupowe jak rwa ramienna, rwa kulszowa, ostre bóle kręgosłupa z powodu wypukliny lub przepukliny jądra miażdżystego (tzw. wypadnięcia dysku), skoliozy (skrzywienia boczne kręgosłupa) itp., to otrzymamy szeroki wachlarz schorzeń, które skutecznie można leczyć za pomocą chiropraktyki (kręgarstwa).

Oprócz typowych schorzeń kręgosłupowych i odkręgosłupowych istnieje jeszcze wiele chorób, którychprzyczyna często jest nieznana, ale ich skutek objawia się w narządzie ruchu. Do takich chorób należą choroby reumatyczne (reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, łuszczycowe zapalenie stawów itd.).

W tych przypadkach wskutek zabiegów manualnych, utrzymuje się sprawność ruchową poszczególnych dotkniętych chorobą stawów, a tym samym zapewnia się sprawność całego narządu ruchu, czyniąc choroby zdecydowanie mniej dokuczliwe.

W ramach tego artykułu nie jestem w stanie szczegółowo opisać biomechaniki powstawania wszystkich wyżej opisanych chorób oraz biomechaniki dysfunkcji kręgosłupa powodującej jego dolegliwości bólowe, dlatego zainteresowanych odsyłam na prowadzone przeze mnie kursy kręgarstwa (chiropraktyki), a wszystkich chorych zapraszam na konsultacje.

 

photo: sxc.hu

Grzegorz Jabłoński
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


Komentarze  

 
+2 #130 Marcin 2012-02-03 21:28
Cytuję gentianella:
miejscowosc krępa jest pomiędzy polkowicami a przemkowem,można jechać przez sieroszowice lub radwanice zależy skąd .wazny telefon i uprzedzenie o przybyciu numer 076-831906.opłata co łaska-20-50zł.z polkowic taksówka ok.60zł np.b.pawłowski 605115249 lub transport prywatny, bo to zadupie nie radze wybierac sie w ciemno,zero komunikacji.zabieg bezbolesny 3 minuty


CO DO GOSTKA Z KRĘPY (TO JEST MIEJSCOWOŚĆ) ON JEST ZNANY W OKRĘGU MIEDZIOWYM JAKO "CUDOTWÓRCA" MOIM ZDANIEM JEDNYM POMÓGŁ A INNYM ZASZKODZIŁ. SAM BYŁEM Z RODZINĄ TRZY RAZY CHWILE BYŁO OK, PO 3 MINUTACH JAK PISZE: gentianella POLECIŁ SIĘ UDAĆ DO INTERNISTY I "poprosić" go o tabletki przeciwzapalne dostępne tylko na receptę bo może powstać stan zapalny!!!... Po tygodniu urlopu ból powrócił dalej:\ Myślę że gostek jest "SŁABY" w tym co robi wręcz szkodzi ludziom! Po roku czasu gdy ból sie tak nasilił że poszukiwałem "brzytwy by się chwycić i poczuć ulgę" znalazłem dr.jabłońskiego który przyjmuje we Wrocławiu przy ul. Wiosennej 8 koszt wizyty 100-150 wizyta trwa około 60 minut a nie 3minuty!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! !! i to lekarz z doświadczeniem i wykształceniem kilka lat w USA, przyjeżdżają do niego z całej polski (nie mówię już o wizytach z całej europy!!! tak tak to nie blef!)trochę się rozpisałem, to wszystko! najważniejsze to numer do lekarza a nie cudotwórcy:+485 16192255
Cytować
 
 
0 #129 Ewelina 2012-02-03 12:34
Mógłby dać mi ktoś namiary do tego kręgarza Jeana Claude Alixa??
na maila:
To BARDZO WAŻNE
Cytować
 
 
-3 #128 Jadwiga 2012-01-09 18:39
Ja korzystam z pomocy Pana Zbyszka z Kalisza. Jest wykwalifikowany m fizykoterapeutą ze wieloletnim stażem. Wiele lat współpracował z kolarzami a teraz z kardą narodową biathlonistów. Miły człowiek nie obiecujący złotych gór, jeśli naprawdę potrzeba konsultacji u specjalistów to mówi to wprost zamiast ciągnąć kasę. Wiem że nie podejmuje się zadania jeśli wie iż nie może pomóc, dużo wyjeżdża i mnie też kiedyś powiedział że nie sztuka przyjechać do pacjenta raz czy dwa razy a później zniknąć na dłużej a pacjenta zostawić “rozgrzebanego” . Profesjonalnie zaczął od wypytania co i gdzie boli, o tryb życia, choroby bo to często ma wiele wspólnego z dolegliwościami kręgosłupa (coś o tym wiem). Skorzystałam z pomocy Pana Zbyszka kilka razy i pomogło na długo, dostałam maść, wiele wskazówek i listę ćwiczeń które powinnam wykonywać w domu. Używa jakiejś maszyny (jakieś lasery???), masuje bardzo dokładnie, poświęcił mi wiele uwagi i cierpliwości. Czekam aż tylko wróci by znów się do niego wybrać ale teraz już raczej by wzmocnić kręgosłup:) Dziś słyszałam w przychodni jak panowie rozmawiali o tym Panu że też korzystali z jego pomocy i pomogło więc chyba nie tylko ja jestem zadowolona. (Panowie mówili o rwie kulszowej i kontuzji barku. Nie wiem czy mogę podać numer Pana Zbyszka bo nie zostałam upoważniona ale wiem że można go znaleźć na popularnym Facebooku. Nazywa się Zbigniew Misztal
Cytować
 
 
0 #127 Kasia 2011-07-26 19:22
Witam wszystkich cierpiących i po prostu czytających .. Ja niestety mam wrażenie, że przy przepuklinie kręgosłupa i kręgozmyku, nastawianie kręgosłupa nie daje trwałych efektów. Objawy i wadliwa pozycja kręgu - powracają . Byłam u podobno sprawdzonego fachowca, niestety po tygodniu od seii 12 zabiegów - większość dolegliwości powróciła. Trzeba bezwzględnie ćwiczyć i obserwować - co nam w cwiczeniach służy, a co nie . Każdy jest jedak trochę inny,nie ma optymalnego zestawu ćwiczeń. Pozdrawiam,
Cytować
 
 
0 #126 pawel 2011-07-10 16:07
witam
mam taki sam problem jak wlasciwie wiekszosc tutaj piszacych
czy macie moze namiar na dobrego masazyste lub innego magika ze slaska - katowice czestochowa ktory moze ulzyc ?????
Cytować
 
 
0 #125 Mariusz 2011-05-04 17:42
Witam

mam dyskopatie kregosłupa ledzwiowego, bardzo prosze o pomoc bo strasznie cierpie, jestem ze śląska
Cytować
 
 
+1 #124 andrzej 2011-03-28 18:54
polecam goraco Pana Zygmunta Łomińskiego z woj łódzkiego z Inowłodzi.sa jego dane w internecie. niestety jest jakis problem z jego telefonem. facet jest REWELACYJNY!!!! ! JA NATOMIAST PLNIE POSZUKUJE DOBREGO KREGARRZA ZE SZCZECINA
Cytować
 
 
+3 #123 Janina 2011-02-18 09:49
Cytuję kubuswujo:
znam jednego zajebistego kregarza koło łodzi to PAN FRANEK mieszka w Brójcach koło łodzi num chyba 56... robi w soboty i wtorki

To prawda, jest rewelacyjny, płakałam z bólu, ketonal forte nie pomagał a On tak. Nie każdemu pomaga, podaje wiele przeciwskazań, podejmuje się tylko tego co może ale jest mistrzem i tłumy ludzi są u Niego. Bez zapisów, po prostu trzeba pojechać. wart, polecam
Cytować
 
 
+1 #122 baśka 2011-01-15 06:39
Witaj.
Czy napisałabyś mi co to za lek ci pomógł??
Mam podobny problem z kręgosłupem.
Cytować
 
 
0 #121 uli 2010-12-25 16:50
Ten niewidomy z Ostrowa jest do niczego w Kalisz jest kulb LIFEFITNES CLUB i spytaj tam o pana Jacka lepszego nie znajdziesz
Cytować
 
 
+1 #120 Monteria 2010-11-20 06:25
Proszę o namiary na kręgarza w Kaliszu lub okolicach... Słyszałam coś o super dobrym, niewidomym nastawiaczu z Ostrowa Wlkp. ale wtedy jakoś się tym nie zainteresowałam a teraz, gdy pilna potrzeba - nie mam żadnych namiarów :sad:Pomóżcie, proszę :!:
Cytować
 
 
+1 #119 Garrison20Margo 2010-10-30 06:36
Don't have enough cash to buy some real estate? You should not worry, just because it is real to take the loan to resolve such kind of problems. So take a short term loan to buy everything you want.
Cytować
 
 
0 #118 Stokrotka 2010-10-18 05:11
witam
proszę o pomoc:córka ma skoliozę prawostronną ok.52 stopni, lekarze proponują operację lub ryzykować w gorset. Czy kręgarz moze pomóc w tym przypadku? Słyszałam że tak tylko nie wiem już komu mam zaufać? Proszę o odpowiedź.
Cytować
 
 
-3 #117 Stokrotka 2010-10-18 05:10
witam
proszę o pomoc:córka ma skoliozę prawostronną ok.52 stopni, lekarze proponują operację lub ryzykować w gorset. Czy kręgarz moze pomóc w tym przypadku? Słyszałam że tak tylko nie wiem już komu mam zaufać? Proszę o odpowiedź.
Cytować
 
 
+4 #116 Stokrotka 2010-10-18 05:09
witam
proszę o pomoc:córka ma skoliozę prawostronną ok.52 stopni, lekarze proponują operację lub ryzykować w gorset. Czy kręgarz moze pomóc w tym przypadku? Słyszałam że tak tylko nie wiem już komu mam zaufać? Proszę o odpowiedź.
Cytować
 
 
+2 #115 Stokrotka 2010-10-18 05:08
witam
proszę o pomoc:córka ma skoliozę prawostronną ok.52 stopni, lekarze proponują operację lub ryzykować w gorset. Czy kręgarz moze pomóc w tym przypadku? Słyszałam że tak tylko nie wiem już komu mam zaufać? Proszę o odpowiedź.
Cytować
 
 
+9 #114 sandra 2010-10-14 13:46
witam..czy znacie w czestochowie dobrego kregarza?mam straszne problemy z kregoslupem, co jakis czas jak sie pochylam to cos mi wypada z prawej strony i cala noga dretwieje.czase m jestem tez wygieta na prawa strone.
Cytować
 
 
0 #113 sandra 2010-10-14 13:42
witam..czy znacie w czestochowie dobrego kregarza?mam straszne problemy z kregoslupem, co jakis czas jak sie pochylam to cos mi wypada z prawej strony i cala noga dretwieje.czase m jestem tez wygieta na prawa strone.
Cytować
 
 
0 #112 sandra 2010-10-14 13:40
witam..czy znacie w czestochowie dobrego kregarza?mam straszne problemy z kregoslupem, co jakis czas jak sie pochylam to cos mi wypada z prawej strony i cala noga dretwieje.czase m jestem tez wygieta na prawa strone.
Cytować
 
 
-1 #111 robsonsp 2010-10-05 07:17
tak zgadzam się,Roman Masłyk to fachowiec w dziedzinie chiropraktyki. tez miałem straszne problemy z kręgoslupem i pan Roman to wyprowadził. wiem, ze przyjmuje w Lublinie na ul.turkusowej w Gabinecie Naturoterapii. polecam!
Cytować
 
 
0 #110 aksamitna 2010-10-05 01:31
Tak naprawde,to wiaze sie z tym jakis bol,szczegolnie w okresie ciazy jesli chodzi i kobiety. Ale tak ogolnie to lekarze nie mowia,ze to cos groznego. Kiedy robilam zdjecie RTGpani mi powiedzial,ze tez to ma,a ciaze przeszla bez problemow.
Cytować
 
 
0 #109 aksamitna 2010-10-05 01:31
Tak naprawde,to wiaze sie z tym jakis bol,szczegolnie w okresie ciazy jesli chodzi i kobiety. Ale tak ogolnie to lekarze nie mowia,ze to cos groznego. Kiedy robilam zdjecie RTGpani mi powiedzial,ze tez to ma,a ciaze przeszla bez problemow.
Cytować
 
 
0 #108 aksamitna 2010-10-05 01:30
Tak naprawde,to wiaze sie z tym jakis bol,szczegolnie w okresie ciazy jesli chodzi i kobiety. Ale tak ogolnie to lekarze nie mowia,ze to cos groznego. Kiedy robilam zdjecie RTGpani mi powiedzial,ze tez to ma,a ciaze przeszla bez problemow.
Cytować
 
 
0 #107 aksamitna 2010-10-05 01:30
Tak naprawde,to wiaze sie z tym jakis bol,szczegolnie w okresie ciazy jesli chodzi i kobiety. Ale tak ogolnie to lekarze nie mowia,ze to cos groznego. Kiedy robilam zdjecie RTGpani mi powiedzial,ze tez to ma,a ciaze przeszla bez problemow.
Cytować
 
 
0 #106 BOLO4O4 2010-09-25 09:25
JEŻELI PRZEPUKLINA JEST NIEWIELKA DO 3,4 cm TO POWINNA SIĘ ZWAPNIĆ DO 2 MIESIĘCY, JEŻELI NIE TO NALEŻY SIĘ ZASTANOWIĆ NAD ZABIEGIEM.
WSZYSKO ZALEZY OD STOPNIA BULU........... ...... POWODZENIA
Cytować
 
 
0 #105 kuba zych 2010-09-01 14:43
Ewentualnie kontakt do mnie gdyby u P. Zhang'a były odległe terminy; Jakub Zychowicz chiński masaż TuiNa tel 602-606-719
Cytować
 
 
+3 #104 kuba zych 2010-09-01 14:22
Chciałem polecić swojego nauczyciela chińczyka Zhang Fengjun, który przyjmuje w Warszawie. Jedna z uczestniczek kursu masażu prowadzonego przez tego pana miała skoliozę w odcinku piersiowym. Pan Zhang pokazał nam jak to diagnozować przy pomocy prostych ruchów, a następnie po uprzednio wykonanym masażu nastawił kręgosłup za pomocą 2 prostych skrętów tułowia pacjentki. Ta metoda to masaż Tuina i elementy chińskiego kręgarstwa. Zainteresowanym podaję kontakt 601053398
Cytować
 
 
+1 #103 Guest 2010-09-01 14:19
Polecam Wam dobrego masażyste, mnie pomógł na bole kolan, byłam u 4 lekarzy i każdy mówił coś innego, w końcu zdecydowalam sie na masaz i pomogło !!! :shock:
oto kontakt :-)

Jakub Zychowicz
602 606 717
Cytować
 
 
+1 #102 olenka 2010-09-01 14:07
A ja polecam Wam b. dobrego masażystę, mnie pomógł na bóle kolan, które nie ustapiły po rehabilitacji i zastrzykach oraz na bóle zatok

prosze dzwoncie !!!

Jakub Zychowicz
602 606 719
Cytować
 
 
0 #101 olenka 2010-09-01 13:53
Polecam Ci dobrego masażyste, mnie pomógł na bole kolan, byłam u 4 lekarzy i każdy mówił coś innego, w końcu zdecydowalam sie na masaz i pomogło !!! :shock:
oto kontakt :-)

Jakub Zychowicz
602 606 717
Cytować
 
 
+10 #100 Bogdan 2010-07-22 06:14
Proszę o numer tel. do pana Józefa z Krępy
Cytować
 
 
+3 #99 eni 2010-07-19 03:29
BĘDZIE W SIERPNIU (3-4) W GDAŃSKU-ZASPA.. ..ja się wybieram ze skolioza....kto ś jeszcze?????
Cytować
 
 
0 #98 eni 2010-07-19 03:25
:evil:
Cytować
 
 
+1 #97 kubuswujo 2010-07-10 11:33
znam jednego zajebistego kregarza koło łodzi to PAN FRANEK mieszka w Brójcach koło łodzi num chyba 56... robi w soboty i wtorki
Cytować
 
 
0 #96 gwarek 2010-07-01 09:20
Czy ktoś zna dobrego kręgarza w Warszawie lub okolicach? Mam problemy z wypuklinami dysków szyjnych.
Cytować
 
 
+5 #95 wiolka 2010-06-24 06:23
Bardzo proszę ! Jeśli ktoś zna dobrego kręglarza z woj.śląskiego proszę o kontakt.
Cytować
 
 
+16 #94 jan 2010-06-07 18:29
Witajcie!
Czy ktoś z Was posiada namiary na kręglarza w województwie podkarpackim lub lubelskim,bardz o proszę o dane
Cytować
 
 
0 #93 MajaFoka 2010-06-03 03:13
lekarz Anatolij Menjega Sopot tel.607-122-680
Cytować
 
 
0 #92 MajaFoka 2010-06-03 03:11
Witam, w Gdańsku jest szalenie efektywny, zyczliwy, pasjonat, bardzo pomocny, w 100% wychodzisz z wszelkich chorób związanych z bólami kregosłupa. Jestem tego naocznym przykładem! mam 3 przepukliny, skoliozę i inne ,byłam z bólu zgarbiona, nie chodziłam, czekałam na operację.
Od dwóch m-cy chodze do niego na rehabilitację i ...już jestem wyprostowana oraz samodzielnie chodzę o jednej lasce ! lekarzem jest Anatolij Menjega Sopot ul. Jana z Kolna tel.607-122-680
Cytować
 
 
0 #91 madzia 2010-05-12 03:33
selene 121 o co chodzi - źle zostałaś przyjęta przez Pana G.J?
Napisz co ci doległo i czy ci pomógł.
Bo ja się wybieram.
Czekam na informację tu w komentarzach lub na emaila
Cytować
 
 
+2 #90 selene121 2010-05-08 14:51
bardzo nieładnie zostałam potraktowana,ni e mam pojęcia czy to już rutyna tak na pana działa?
Cytować
 
 
+6 #89 Lucky610 2010-05-04 05:51
Mam problem z całym kręgosłupem a szczególnie szyjnym. Mam ciągłe bóle karku na które tabletki nie pomagają. Byłem u lekarza który po zdjęciu RTG nic nie stwierdził. Tabletki i nic poza tym ból jak był tak jest i to coraz większy i coraz częściej. Najdziwniejsze jest to że jak boli mnie kręgosłup szyjny to bardzo bolą oczy i pieką, a kręceniu szyją towarzyszy chrupanie które jest coraz to głośniejsze wręcz niemiłe.Mam także zawroty.Proszę o pomoc i kontakt do kręgarza z południowej Polski. Jestem z okolic Wielunia w woj.łódzkim. Info proszę na maila
Cytować
 
 
+13 #88 Jarek 2010-04-25 00:21
Mam wypadnięty dysk w kręgosłupie szyjnym na poziomie C 6 - C-7, który uciska nerw i silny ból promieniuje do lewej całej ręki. Poradzcie czy Grzegorz Jabłoński w tym pomoże, lub czy macie innego dobrego kręgaża w woj świętokrzyskim. Czekam na odpis.
Cytować
 
 
-1 #87 Art2013 2010-04-10 07:25
Cytuję greg:
od 4 tyg mam rwe kulszową nic nie dziła mieszkam w warszawie prosze o pomoc


skataktuj sie telelefonicznie 790 259 816 Wieslaw
Cytować
 
 
+2 #86 greg 2010-04-10 07:16
od 4 tyg mam rwe kulszową nic nie dziła mieszkam w warszawie prosze o pomoc
Cytować
 
 
-1 #85 Art2013 2010-04-07 11:45
Czestochowa - dodaj zawsze date do swojego posta,
chyba ze pragniesz pomocy w 2013roku
pozdrawiam slonecznie
Wieslaw Ochocki
790-259-816 po 17-tej
Cytować
 
 
0 #84 mark 2010-04-07 03:40
Ja też interesowałem się masażystami w Częstochowie i co stwierdziłem wiele osób po ukończeniu kursu 60 godzin z wykształceniem nawet podstawowym robi kase nie masaż. Sam byłem u takiej Pani na ul. Okulickiego w mieszkaniu prywatnym robi tzw. zabieg - to się nadaje do telewizji aby inni się nie nabierali. Trzeba chodzić do sprawdzonych gabinetów bo teraz każdy może zostać masażystą i każdy może otworzyć tzw. działalność gospodarczą a tracą tylko osoby chore pieniądze i zdrowie.
Cytować
 
 
0 #83 Art2013 2010-03-24 02:29
24 03 2010
....wpisanie daty ułatwi odpowiedzi na posty...
w 2001 r. ze
szpitala wyjechalem na wozku, na wlasna prosbe, szoferTaxi odmowil zabrania mnie
jako pasazera bylem w USA... czy cos dodac... nie teraz

u Grzegorza
Jablonskiego, strona informacyjna --- www.grzegorzjablonski.pl ........
byłem
pacjentem, nie bede wymienial dolegliwosci... po kilku powaznych wypadkach. GJ
doprowadzil moja ruchomosc organizmu do stopnia, ze moge uczesniczyc we
wszystkich ulubionych dziedzinach sportu jako zawodnik, a nie przypatrywac sie
jak inni skacza, biegaja za pilka, plywaja,czy
tancza.
=============================

Postanowile m nauczyc sie tego fachu. Po
szkole u Grzegorza zdalem egzamin z wyroznieniem. Praktykuje w
Jablonnie/kW-wy

potrzebujesz porady zadzwon
kom. 790 259 816
Wieslaw Andrzej
Ochocki
kręgarz
Cytować
 
 
0 #82 Art2013 2010-03-24 02:25
24 03 2010
....wpisanie daty ułatwi odpowiedzi na posty...
w 2001 r. ze szpitala wyjechalem na wozku, na wlasna prosbe, szoferTaxi odmowil zabrania mnie jako pasazera bylem w USA... czy cos dodac... nie teraz

u Grzegorza Jablonskiego, strona informacyjna --- www.grzegorzjablonski.pl ........
byłem pacjentem, nie bede wymienial dolegliwosci... po kilku powaznych wypadkach. GJ doprowadzil moja ruchomosc organizmu do stopnia, ze moge uczesniczyc we wszystkich ulubionych dziedzinach sportu jako zawodnik, a nie przypatrywac sie jak inni skacza, biegaja za pilka, plywaja,czy tancza.
=============================

Postanowilem nauczyc sie tego fachu. Po szkole u Grzegorza zdalem egzamin z wyroznieniem. Praktykuje w Jablonnie/kW-wy

potrzebujesz porady zadzwon
kom. 790 259 816
Wieslaw Andrzej Ochocki
kręgarz
Cytować
 
 
+1 #81 ewka1815 2010-03-23 04:50
Witam mam problem z rwa kulszową i został mi przepisany lek Febrofen,po przeczytaniu ulotki boje sie go wziać czy ktos z was brał juz taki lek?
Cytować
 
 
+5 #80 Guest 2010-03-21 14:08
PANI HELU ,JAK NAZYWA SIĘ TEN LEK NA ODBUDOWĘ STAWÓW ??DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDŻ .POZDRAWIAM
Cytować
 
 
+4 #79 Guest 2010-03-21 14:05
PANI HELU !!DZIEŃ DOBRY .CZY NAPISZE MI PANI CO TO ZA LEKARSTO NA ODBUDWĘ CHRZĄSTKI I MAZI ,BO MAM PROBLEMY Z BIODREM .BĘDĘ BARDZO WDZIĘCZNA .POZDRAWIAM SERDECZNIE .EDYTA
Cytować
 
 
+1 #78 Helena 2010-03-10 07:05
Cytuję art2013:
Po wielu zdarzeniach, jak wyzej opisanych od dzis jestem kregarzem od jednego kregu :id

PROSZE podac E-mail i TELEFON
nawiaze kontakt z Panem po 15-tym kwietnia
/obecnie jestem na Foridzie/,bede polecac PANA moim dystrybutorom,mam dodry
prdukt dla Pana pacjentow/jestem
znajoma PANA MIECIA/.
Pozdrawiam -
HELENA
Czy kregarz moze byc swietym?
Jezeli tak wpisuje sie na liste i jestem jednym z nich po szkole GJ

Buchnik-Jablonna k/ W-wy
Cytować
 
 
-2 #77 art2013 2010-03-07 16:38
Po wielu zdarzeniach, jak wyzej opisanych od dzis jestem kregarzem od jednego kregu :idea:


tyle sie mowi o cudadach, mam na mysli uzdrowienia ciala?
Czy kregarz moze byc swietym?
Jezeli tak wpisuje sie na liste i jestem jednym z nich po szkole GJ

Buchnik-Jablonna k/ W-wy
Cytować
 
 
+2 #76 Jarek 2010-03-04 13:40
może Helenko, podzielisz sie tym lekiem z nami ? Co to za "ziółka "?
Cytować
 
 
-2 #75 HELENA 2010-03-03 11:27
PYTANIE :dlaczego z mojego komentarza znikl
moj E-mail ?
E-mail:
HELENA
Cytować
 
 
+8 #74 HELENA 2010-03-03 11:20
Cytuję HELENA:
MIALAM ROZNE PROBLEMY:wyschla maz
stawowa, chrzastki sie obcieraly,nie
moglam chodzic,wypadal dysk przez wiele
lat,zylaki,nie mialam sily w rekach,muskuly
oklaply,zmarszki na twarzy itp.
Leki chemiczne nic nie pomagaly,likwido-
waly troche bol.Postanowilam znalezc
lek naturalny i znalazlam.Prawie wszystkie
dolegliwosci juz zlikidowalam.Jest to
produkt Polski,a lekarze i apteki nie
nie znaja, a moze nie chca znac,bo
naprawde pomaga i odbudowuje chrzastki,
regeneruje sciegna,wiazadla,maz stawowa.
Likwiduje zmarszczki,wzmacnia wzrok.
Mnie grozila operacja kolan i bioder
i tego uniknelam.Produkt biore juz 10 miesiecy?doswiadczylam duzo na sobie
i teraz moge podzielic sie z Panstwem.
Mam duzo wiadomosci z leczenia
naturalnego,duzo ciekawych rzeczy,
czytam codziennie,bo to lubie i dziele
sie z ludzmi.Niektore produkty sama
uzywam i wiem ,ze dzialaja.
Prosze pisac do mnie i podac nr.telefonu
stacjonarnego to zadzwonie. Obecnie
jestem na Floridzie u corki,wracam
w kwietniu do polski.
Moj E-mail: [email protected]
Przy rozmowie podam nazwe produktu.
Pozdrawiam - HELENA
Cytować
 
 
+10 #73 HELENA 2010-03-03 11:16
MIALAM ROZNE PROBLEMY:wyschl a maz
stawowa, chrzastki sie obcieraly,nie
moglam chodzic,wypadal dysk przez wiele
lat,zylaki,nie mialam sily w rekach,muskuly
oklaply,zmarszk i na twarzy itp.
Leki chemiczne nic nie pomagaly,likwid o-
waly troche bol.Postanowila m znalezc
lek naturalny i znalazlam.Prawi e wszystkie
dolegliwosci juz zlikidowalam.Je st to
produkt Polski,a lekarze i apteki nie
nie znaja, a moze nie chca znac,bo
naprawde pomaga i odbudowuje chrzastki,
regeneruje sciegna,wiazadl a,maz stawowa.
Likwiduje zmarszczki,wzma cnia wzrok.
Mnie grozila operacja kolan i bioder
i tego uniknelam.Produ kt biore juz 10 miesiecy?doswia dczylam duzo na sobie
i teraz moge podzielic sie z Panstwem.
Mam duzo wiadomosci z leczenia
naturalnego,duz o ciekawych rzeczy,
czytam codziennie,bo to lubie i dziele
sie z ludzmi.Niektore produkty sama
uzywam i wiem ,ze dzialaja.
Prosze pisac do mnie i podac nr.telefonu
stacjonarnego to zadzwonie. Obecnie
jestem na Floridzie u corki,wracam
w kwietniu do polski.
Moj E-mail:
Przy rozmowie podam nazwe produktu.
Pozdrawiam - HELENA
Cytować
 
 
+3 #72 ala 2010-03-03 09:35
Witam, czy ktoś może wie co to znaczy poziome ustawienie kości krzyżowej i co się z tym wiąże?
Cytować
 
 
-1 #71 Dagmara 2010-02-24 01:39
Zgadzam się że Kręgarz musi być fachowcem, w końcu zajmuje się bardzo ważną częścią ciała. Polecam Pana Romana Masłyka. Ma centrum naturoterapii w Krośnie, przyjmuje także w wielu miastach południowo-wsch odniej części Polski m.n w Pilawie i w Lublinie. Kolejki mówią same za siebie, ludzie przychodzą całymi rodzinami. Ustawianie kręgosłupa u niego nic nie boli, a masaże utrwalające efekt: żeby każde leczenie było takie przyjemne.
Ja osobiście nie miałam przepukliny, trafiłam do niego z zapaleniem rwy kulszowej, i co się okazało po ustawieniu kręgosłupa, miałam 12 przesunięć. Teraz dopiero widzę różnicę przed i po ustawieniu i stwierdzam, że ludzie przyzwyczajają się do różnych dolegliwości typu drętwiejąca łopatka, ścierpnięta noga. Bagatelizują objawy doprowadzając do zwyrodnienia i problemów. Profilaktyka jest szybsza, tańsza i skuteczniejsza niż leczenie. Pozdrawiam B)
Cytować
 
 
-3 #70 Guest 2010-02-21 08:23
proszę o kontakt do kręgaża z woj. łódzkiego i mam pytanie jak często można sie nastawiać posiadam niestety wypuklinę w odcinku lędźwiowym już od 6lat pewnie znacie ten ból bardzo proszę o porade i wskazówki na pozdrawiam !
Cytować
 
 
0 #69 tamarat40 2010-02-12 14:19
Teraz już kosztuje 200 zł., ale warto. Ja weszłam do niego z ogromnym bólem wyszłam z 60 % mniejszym. Samo nastawianie kręgosłupa to nie wszystko trzeba ćwiczyć , ćwiczyć , ćwiczyć.
Cytować
 
 
-1 #68 tamarat40 2010-02-12 14:14
Witaj. Ja mam też bardzo duże problemy z kręgosłupem. Polecam Grzegorza Jabłońskiego
Cytować
 
 
0 #67 Kris 2010-01-25 09:35
Policzmy ile godzin siedzimy przy tym jeban.. kompie w necie a ile minut tygodniowo robimy ćwiczenia korekcyjne kręgosłupa.
1.Jeśli często siedzimy na dupci to po idealnie prostym siedzeniu zmieniamy pozycję na inną niesymetryczną i tak ustawiamy nierówno miednicę a potem resztę kręgosłupa.
2 Nawet jeśli siedzimy prosto to i tak jedną ręką trzymamy mysz i obciążamy górne kręgi niesymetrycznie.
Ludzie drodzy sam mam powtażające się dolegliwości z kręgami ale jestem świadom swojej głupoty:
więcej komputera = mniej ruchu = słaby kręgosłup
mniej komputera = więcej ruchu = mocniejszy kręgosłup
można do tego dodać wizyty u kręgarza i ćwiczenia korekcyjne i otrzymujemy lepsze zdrowie ale ja nie oderwę Was od PC musicie to zrobić sami...
pozdrawiam.
Cytować
 
 
+2 #66 Guest 2010-01-24 14:16
Byłem u P.G.Jabłońskieg o,polecam bardzo dobry fachowiec
Cytować
 
 
+3 #65 adi 2009-12-12 12:39
Cytuję adi:
witam mam prozbe.też mam chory kręgosłup możecie dac namiary na dobrego kręglaża jestem z Częstochowy
Cytować
 
 
0 #64 adi 2009-12-12 12:31
witam mam prozbe.też mam chory kręgosłup możecie dac namiary na dobrego kręglaża jestem z Częstochowy
Cytować
 
 
0 #63 adi 2009-12-12 12:27
Cytuję Jarek:
też mam wybity dysk l5-S1 i po 11 latach dawania sobie z tym rady teraz musiałem skorzystać z medium internetu. Jestem szczęśliwy że komuś udało się z tego wyjść.Ja niestety wciąż czekam na dobrego kręgarza....Mam boczne przemieszczenia na ok 10 mm...jakby ktoś chciał pomóc mi - [email protected]
Cytować
 
 
0 #62 paweł 2009-12-07 11:19
jesli potrzebujecie dobrego kreglarza dzwoncie on mi pomogł 513-695-965
Cytować
 
 
+6 #61 Guest 2009-11-18 08:22
Cytuję Nikita:
Ja takze mialam bole w kregoslupie. Trafilam na bardzo dobrego chiropraktyka Jean-Claude Alix, ktory pracuje wedlug metody dr Ackermanna. Mialam skolioze i na dzien dziesiejszy skolioza jest wyprostowana. Wystarczylo przesunac na powrot kosci miednicy i reszte kregoslupa aby ucisniete krazki powrocily do prawidlowej pozycji. Ale niestety jest tak jak w kazdej dziedzinie: chiropraktyka musi sie zajmowac fachowiec. Niestety poszlam jeszcze do innej pani i ona spieprzyla mi cos na karku i szyi. Wiec trzeba uwazac . Isc tylko do tych dobrych. W czwartek mam wizyte u Alixa i mam nadzieje, ze naprawi to co ta pani spieprzyla. Pozdrawiam!
Cytuję Krysiaczek:
Witam :-)Mam 52 lata i od jakiegoś czasu odczuwałam silne bóle w kręgosłupie. Chodziłam na zabiegi, zażywałam różne proszki przeciwbólowe - bez skutku. Zdecydowałam się na tomografię kręgosłupa. Oto mój wynik: Do oceny teleradiologicznej przedstawiono badanie TK kręgosłupa w odcinku LS wykonane bez kontrastu. W segm. L3-4 widoczna jest tylna szerokopodstawna i zbaczająca w stronę lewą przepuklina k/m z uciskiem na worek opony twardej od przodu i objawem próżniowym w zakresie k/m. Na poziomie L4-5 stwierdzam masywną tylno prawoboczną przepuklinę k/m z objawem próżniowym k/m i stenozą prawego zachyłka kanału kręgowego oraz uciskiem szeroką podstawa na worek opony twardej do przodu. W segm. L5-S1 obecne są zmiany typu bulging disc. Zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych oraz zmiany wytwórcze w trzonach kręgowych uwidocznionych w badaniu. Poza tym struktury uwidocznione w badaniu bez odchyleń stanu prawidłowego.
Byłabym ogromnie wdzięczna za jakiekolwiek porady dotyczące mojej dolegliwości.
Pozdrawiam serdecznie.
Cytować
 
 
0 #60 Mirek 2009-11-09 14:46
witm. kilka postów wyżej odpisałem komuś o lekażu z Lublina. doktor Podkowiński z kliniki na Jaczewskiego. pomógł mojemu tacie, pomógł mi. pozdrawiam i życze zdrowia
Cytować
 
 
+1 #59 Mirek 2009-11-09 14:37
witam. problemy kręgosłupowe L4L5 prześladują mnie od dawna. bardzo pomogła mi wizyta u doktora Podkowińskiego w lublinie. pracuje on w szpitalu na ul Jaczewskiego.
nie mam przy sobie teraz blizszych namiarów bo jestem daaleko od domu ale proszę spróbować go odwiedzić.Ja jestem z Tarnobrzega a doktor operował mojego tate w stanie z mocno zaawansowanym bólem kręgosłupa-efek t taki że tato po operacji może pomagać mi w warsztacie wulkanizacyjnym ...hehe. mnie postawił na nogi lekami-febrofen ,sirdalud,profe nid. potrzebna systematyka i rygor w przyjmowaniu leków. Życzę duzo zdrowia. pozdrawiam. Mirek Cytuję piapia:
Może ma ktoś namiary na jakiegoś takiego gościa z podkarpacia lub lubelszczyzny bo zdycham.,
Cytować
 
 
+3 #58 ata 2009-11-02 11:28
witaj jeski mozesz to daj namiary na te babeczke co dobrze wstawia kregi bede wdzieczna
Cytować
 
 
0 #57 lena 2009-11-02 02:45
NAPISZ PROSZE GDZIE TEN ALOX PRZYJMUJE NA
Cytować
 
 
+5 #56 Nikita 2009-11-01 13:57
Ja takze mialam bole w kregoslupie. Trafilam na bardzo dobrego chiropraktyka Jean-Claude Alix, ktory pracuje wedlug metody dr Ackermanna. Mialam skolioze i na dzien dziesiejszy skolioza jest wyprostowana. Wystarczylo przesunac na powrot kosci miednicy i reszte kregoslupa aby ucisniete krazki powrocily do prawidlowej pozycji. Ale niestety jest tak jak w kazdej dziedzinie: chiropraktyka musi sie zajmowac fachowiec. Niestety poszlam jeszcze do innej pani i ona spieprzyla mi cos na karku i szyi. Wiec trzeba uwazac . Isc tylko do tych dobrych. W czwartek mam wizyte u Alixa i mam nadzieje, ze naprawi to co ta pani spieprzyla. Pozdrawiam!
Cytować
 
 
0 #55 Guest 2009-10-27 14:28
Cytuję lena:
Witam mam wypadniety dys, czekam na TK i zastanawiam sie czy kręglarz w mojej sytuacji pomoże
dajcie znć na [email protected]
Cytuję alicee:
Pani Renato, chciałabym bardzo, aby mi Pani w e-mailu utwierdziła w przekonaniu, że to co robi mój mąż odniesie taki sam skutek jak w pani przypadku. Mąż ma wysunięty dysk. Neurochirurg z Olsztyna zaleca operacje (a jesli się uda najkrócej pół roku rehabilitacji). Bylismy z jedną wizyta u kręgarza, przez pierwszy dzień było rewelacyjnie pierwszy raz od 3 miesięcy na noc nie brał środków przeciwbólowych. Jednak juz na drugi dzień znowu wszystko wróciło. Czy konsekwentnie znowu udać się do kręgarza??
Cytować
 
 
+4 #54 Gość-potrzebuję pomocy 2009-10-26 05:07
Możesz opisać metody P.Grzegorz Jabłońskiego i jakie ćwiczenia ci zalecił. Byłabym bardzo wdzięczna.
Cytować
 
 
0 #53 alicee 2009-10-08 02:34
Pani Renato, chciałabym bardzo, aby mi Pani w e-mailu utwierdziła w przekonaniu, że to co robi mój mąż odniesie taki sam skutek jak w pani przypadku. Mąż ma wysunięty dysk. Neurochirurg z Olsztyna zaleca operacje (a jesli się uda najkrócej pół roku rehabilitacji). Bylismy z jedną wizyta u kręgarza, przez pierwszy dzień było rewelacyjnie pierwszy raz od 3 miesięcy na noc nie brał środków przeciwbólowych . Jednak juz na drugi dzień znowu wszystko wróciło. Czy konsekwentnie znowu udać się do kręgarza??
Cytować
 
 
+2 #52 lena 2009-09-30 00:52
Witam mam wypadniety dys, czekam na TK i zastanawiam sie czy kręglarz w mojej sytuacji pomoże
dajcie znć na
Cytować
 
 
+2 #51 Wlodek 2009-09-23 03:36
http://www.grzegorzjablonski.pl/
Cytować
 
 
+4 #50 Wlodek 2009-09-23 03:34
http://www.grzegorzjablonski.pl/ kontakt adres i itd
Cytować
 
 
+12 #49 Krysiaczek 2009-08-13 12:56
Witam :-)Mam 52 lata i od jakiegoś czasu odczuwałam silne bóle w kręgosłupie. Chodziłam na zabiegi, zażywałam różne proszki przeciwbólowe - bez skutku. Zdecydowałam się na tomografię kręgosłupa. Oto mój wynik: Do oceny teleradiologicz nej przedstawiono badanie TK kręgosłupa w odcinku LS wykonane bez kontrastu. W segm. L3-4 widoczna jest tylna szerokopodstawn a i zbaczająca w stronę lewą przepuklina k/m z uciskiem na worek opony twardej od przodu i objawem próżniowym w zakresie k/m. Na poziomie L4-5 stwierdzam masywną tylno prawoboczną przepuklinę k/m z objawem próżniowym k/m i stenozą prawego zachyłka kanału kręgowego oraz uciskiem szeroką podstawa na worek opony twardej do przodu. W segm. L5-S1 obecne są zmiany typu bulging disc. Zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych oraz zmiany wytwórcze w trzonach kręgowych uwidocznionych w badaniu. Poza tym struktury uwidocznione w badaniu bez odchyleń stanu prawidłowego.
Byłabym ogromnie wdzięczna za jakiekolwiek porady dotyczące mojej dolegliwości.
Pozdrawiam serdecznie.
Cytować
 
 
0 #48 czina 2009-07-18 10:41
MYSLE ZE JESZCZE NIKOMU NIE ZASZKODZIL WIEC NIE MA NEGATYWNYCH POSTOW DZIWNE ALE PRAWDZIWE wizyta u GJ kosztuje 100zl DLA MNIE POMOGL CZYTAJ JAK WYZEJ CZINA
Cytować
 
 
+4 #47 czina 2009-07-18 07:44
to nie wygorowana cena,goraco polecam
Cytować
 
 
-2 #46 czina 2009-07-18 07:40
Mialam problem z rwa kulszowa niesamowity bol przeszywajacy od kregu przez cala noge utrudniajacy chodzenie;z poczatku bralam leki przeciwbolowe i antyzapalne az przyszedl taki bol ze nic nie pomagalo!i sparalizowalo obie stopy!!poruszal am sie jak kaleka moglam poruszac sie tylko krotkie odcinki!przewer towalam internet i znalazlam GJABLONSKIEGO! udalam sie do gdanska i mistrzu po dwu zabiegach przywrocil moje stopy do normalnosci a byly jak drewno !przesympatyczn y czlowiek!poleca m kazdemu z problemem kregoslupa!!poz ostalo jeszcze lekkie dretwienie w lewej stopie lecz to pestka wiec udam sie jeszcze raz do gdanska by GJ zreszta powiedzial ze gdybym odczuwala jeszcze cos raz jeszcze przyjechala na zabieg nie omieszkam wkrotce to zrobic!!! pozdrawiam Renata Szczecin Bruksela
Cytować
 
 
+12 #45 Łukasz 2009-07-14 06:31
Witam, bardzo proszę o pomoc, od roku bolą mnie polecy , chodziłem na zabiegi, masaże, i pomaga na krótko,robiłem ostatno rtg kręgosłupai może ktoś pomógłby mi zinterpretować te wyniki: skrzywienie boczne lędźwiowego odcinka kręgosłupa z rotacją oraz pogłębienie lordozy lędźwiowej. Zmiany zwyrodnieniwe w trzonach kręgów lędźwiowych. Zwężenieszczeli n miedzykręgowych L4?L5, pozostałe- szerokości w normie. Stawy krzyżowo - biodrowe w normie. Odprostowanie lordozy szyjnej. Zmiany zwyrodnieniwe na tylnych krawędziach trzonów kręgów szyjnych od C4 do C7 poza tym kręgi szyjne iszczeliny międzykręgowe prawidłowe. Skrzywienie boczne piersiwego odcinkas kręgosłupa oraz pogłębienie kyfozy piersiowej. Zmiany zwyrodnieniowe w trzonach kręgów piersiowych. Szczeliny miedzykręgowe prawidłowe. Zwapnienie pomiędzy wyrostkami kolczastymi kręgów C5 i C6.
Nie wiem czy może rezonans zrobic, jężeli znacie jakiegoś dobrego lekarza to podajcie namiary, jestem z okolic Kępna, Sycowa z góry dziękuję
Cytować
 
 
+18 #44 baja 2009-07-06 11:04
Ile kosztuje wizyta u P. Jabłońskiego?
Cytować
 
 
+1 #43 Guest 2009-07-04 11:06
Смотришь на ваш пост и мысли неприличные в голову лезут...
Cytować
 
 
+1 #42 Guest 2009-07-02 23:47
Очень интересно, но все в будущем хотелось бы еще побольше узнать об этом. Очень понравилась ваша статья!
Cytować
 
 
+14 #41 Wojtek Częstochowa 2009-06-28 14:22
Witam.
Czytam o waszych boleściach kręgosłupowych (ja również chodzę już ponad 3 lata do masażystki, wcześniej masażysty, jestem przynajmniej raz w miesiącu na masażu+nastawie nie) i chciałbym was przestrzec. Samo chodzenie do masażysty wam nie pomoże (czytaj... pomoże chwilowo do następnego dźwignięcia). Spawa obija się o ćwiczenia, które nie wykonujemy "po szkole" (czytaj W-F) mało kto wykonuje, a są niezbędne w naszym codziennym życiu. Czytając różne artykuły można w każdym z nich przeczytać, że kręgosłup musi mieć ruch... w postaci ćwiczeń. Lenie, którzy myślą, że jak pochodzą na spacerze pół godziny to już jest wszystko to się grubo mylą... Ćwiczenia "kegla" nie wiem czy dobrze napisałem to ćwiczenia wzmacniające kręgosłup. Trwa to 30 minut i jest tam 5 ćwiczeń, które powtarza się od 5 do 10 razy. Gorąco polecam... wiem coś o tym bo po 3 latach wreszcie skusiłem się na basen i zacząłem ćwiczyć. Co do ustawiania, pamiętajcie aby przed ustawianiem dobrze rozgrzać mięśnie czyli zwykły masaż pleców,a dopiero na końcu wstawiać dyski... no chyba, że nie możecie się ruszyć z łóżka.
Osobiście raz miałem taką sytuację, kiedy dźwignąłem ciężką belkę poczułem, że coś mi się przestawiło i zaraz zacząłem sztywnieć, raz dwa na styk pojechałem do Kępowej (pani nastawia na szybko w Częstochowie).. . nastawiła mnie, po czym jak dojechałem do domku to byłem sztywny jak belka... dwa dni leżałem jak sparaliżowany.. . znajomy chirurg powiedział, że to zapalenie rwy kulszowej, po antybiotykach mi przeszło... ale co by było gdybym się nie nastawił i pojechał do szpitala? Pewnie bym siedział już na wózku inwalidzkim :/
Cytować
 
 
+8 #40 kulawiec 2009-06-24 11:11
Witam. Czy ktoś słyszał o niewidomym kręgarzu z Bytomia? Mam problem nawet z chodzeniem czy siadaniem ;/ tak mi się już dysk wysunął. Chce iść do dobrego kręgarza i nie wiem czy dobrze wybrałem. albo czy zna ktoś jakiegoś mieszkającego w okolicy Katowic.
Cytować
 
 
-3 #39 piapia 2009-06-19 09:02
Może ma ktoś namiary na jakiegoś takiego gościa z podkarpacia lub lubelszczyzny bo zdycham.,
Cytować
 
 
+11 #38 Gość 2009-05-16 15:08
ja dzisiaj bylem u takiej babeczki co nastawia kregoslup baba sie zna na rzeczy odrazu wyczila gdzie mnie boli nic jej nie mowilem wczesniej i co zrobila wcisnela mi dwa dyski poprostowala kregoslup i jest spoko pozdrawiam
Cytować
 
 
+3 #37 Gość 2009-04-25 14:29
mam 19 lat i stwierdzono u mnie orzepukline kregoslupa ledzwowego, nie wiem co robic, bole sa okropne, mam skierowanie na rechabilitacje, ale musze czekac az do lipvca na swoja kolej... myslicie ze w moim przypadku moglby pomoc ten P. Grzegorz? non stop jade na srodkach przeciwbolowych i juz nie daje rady, a przede mna te najlepsze lata zycia czyli studia...
Cytować
 
 
-2 #36 krystyna19 2009-04-23 01:18
Mialam wypadniete 3 dyski. Bole byly okropne. Zawieziono mnie na czworakach do p. Grzegorza Jablonskiego. I wiecie co sie stalo? W tej pozycji na czworaka on cos ucisnal mi w jednym miejscu, slyszalam jak chrupnelo i kazal wstac. I wstalam, bez bolu. Totalny szok, po 3 miesiacach wycia z bolu. Musze podac jego telefon dla tych co tez cierpia - 518 504 105 z wdziecznosci. Od zabiegu minelo juz pol roku i nic mnie nie boli, to cuda.
Cytować
 
 
+4 #35 gentianella 2009-03-30 04:08
miejscowosc krępa jest pomiędzy polkowicami a przemkowem,możn a jechać przez sieroszowice lub radwanice zależy skąd .wazny telefon i uprzedzenie o przybyciu numer 076-831906.opła ta co łaska-20-50zł.z polkowic taksówka ok.60zł np.b.pawłowski 605115249 lub transport prywatny, bo to zadupie nie radze wybierac sie w ciemno,zero komunikacji.zab ieg bezbolesny 3 minuty
Cytować
 
 
0 #34 Żaneta 2009-03-25 06:16
witam jestem pierwszy raz natym forum,szukam pomocy poniewaz mam chory kregosłup,badan ie wykazałocechy spłycenia lordozy Lkregoslupa.obe cnosc zaawansowanych zmian degeneracyjnyh miedzykregowych głównie odL4 do S1 zich zwezeniem i zmianami pozapalnymi na brzegach trzonow w tych segmetach.Na wys.L4/L5 I L5/S1 obecnie sa duze,wypadniete pod wiezadło tylne przepukliny tylne jąder miazdzystych mocno uciskające struktury kanału kregowego..Domi nująca przepuklina jest zmiana na wys.L4/L5.obraz stożka rdzenia w normie. czy ktos moze mi pomuc,czy pan Grzegoz jest wstanie mnie wyleczyc prosze o kontakt na mejla prosze o szybkom odpowiedz bo niewiem czy isc na operacje a termin sie zbliza pozdrawjam Zaneta.
Cytować
 
 
+10 #33 Gość 2009-03-13 13:05
Czy ktos słyszał o kręgarzu z tej wsi koło Łodzi??
Cytować
 
 
+3 #32 Gość 2009-03-12 06:37
kto ma adres do tej kępej
help!!!!!!
Cytować
 
 
+21 #31 Gość 2009-03-04 11:36
Mam 29 lat i wlasnie dowiedzialam sie, ze mam poziome ulozenie kosci krzyzowej. Czy z tym wiaza sie jakies nieprzyjemne konsekwencje na przyszlosc?
Odczuwam niesamowity bol dolnego odcinka kreg.,ktory jest bardzo meczacy :cry:promienuije tez do prawej nogi. Pracuje jako nauczyciel wychowania fizycznego. Czy w przyszlosci bede musiala zrezygnowac z pracy?, czy kreglarz tu pomoze? Pomozcie... jak sobie z tym radzic. Ania
Cytować
 
 
+1 #30 Gość 2009-03-02 05:36
Czy mozecie napisać ile kosztuje wizyta u G Jabłońskiego.Ma m jeszcze pytanie dlaczego na jego stronie nie ma otwartego forum.Można go posąfdzić że wystawia tylko pozytywne czyżby bał sie negatywnych wypowiedzi.
Cytować
 
 
0 #29 Ceniek 2009-02-26 04:25
Proszę podpowiedzić mi ile kosztuje wizyta i zabieg u Pana G.J?
Cytować
 
 
0 #28 Gość 2009-02-11 06:49
BRZEG OPOLSKI PANI WILCZYŃSKA JEST OK. JAK KTOŚ MA BLISKO TO NIECH PRZYJEŻDŻA RAZ DWA I BĘDZIE GIT :D
Cytować
 
 
+2 #27 Gość 2009-02-04 08:00
Jestem bardzo młody.Kiedyś trenowałem akrobatykę(amat orsko) i nabawiłem się kontuzji kręgosłupa.Nast awianie nie pomaga, ponieważ niedługo po nim dyski znów się przemieszczają. Byłem nastawiany 12 razy.Nie wiem co robić.

W woj dolnośląskim w miejscowości Krępa jest dobry kręgarz.
Cytować
 
 
0 #26 Gość 2009-02-04 07:58
Jestem bardzo młody.Kiedyś trenowałem akrobatykę(amat orsko) i nabawiłem się kontuzji kręgosłupa.Nast awianie nie pomaga, ponieważ niedługo po nim dyski znów się przemieszczają. Byłem nastawiany 12 razy.Nie wiem co robić.

W woj dolnośląskim w miejscowości Krępa jest dobry kręgarz.
Cytować
 
 
0 #25 Gość 2009-02-02 13:16
Napiszcie o swoich doświadczeniach na http://forum.2p.pl/read.php?25,161190

Proszę również o kontakt w celu porównania postępów i wrażeń po zabiegach u GJ. U mnie ciężko jestem po 3 serii i jeszcze boli ale od stanu początkowego to i tak cuda.
Cytować
 
 
0 #24 Gość 2009-01-29 13:35
Cytować
 
 
0 #23 Grzegorz 2009-01-27 11:17
Ja korzystam regularnie z nastawiania kręgosłupa przez lek. med. Artura Brzychcego w Poznaniu. Nigdy nie odczuwam bólu, a po nastawieniu czuję się świetnie. Ponadto w gabinecie obok jest też świetny masażysta. Polecam.Leczeni e kręgosłupa (www.superpoczta.pl/~vertebra/)
Cytować
 
 
0 #22 Jacek 2009-01-26 05:04
proszę jeśli to możliwe o telefon ,albo innego rodzaju kontakt do pana Grzegorza.
mój adres

dziękuję i pozdrawiam --jacek
Cytować
 
 
0 #21 perek69 2009-01-20 10:31
Polecam Grzegorza każdemu z problemami z kręgosłupem,tro chę wiary i wytrwałości (te pieprzone klawiki rzeczywiście bolą ale krótko) można uniknąć operacji www.grzegorzjablonski.pl
Cytować
 
 
+5 #20 Gość 2009-01-16 05:29
Potrzebny jest wałek taki jak do ciasta. Dobrze jak będzie trochę dłuższy. Kładziemy wałek najlepiej na dywanie (żeby się nie ślizgał). Następnie kładziemy się na plecach (oczywiście z odkrytymi plecami) na tym wałku tak, żeby był on w dolnej (krzyżowej) części kręgosłupa. Rękami powinniśmy sięgać za głowę tak aby unosiły one tułów. I teraz zaczynamy jak gdyby wałkować kręgosłup od dołu do góry. Można wykonywać także krótkie ruchy powrotne. Oczywiście metoda ta wymaga wprawy, ale po pewnym czasie, gdy nauczymy się rozluźniać nasz kręgosłup i będziemy czuć (i słyszeć) jak się on nastawia, to ulżymy trochę w pracy i tak zapracowanym kręgarzom :-)
Cytować
 
 
+3 #19 Gość 2009-01-16 05:29
Potrzebny jest wałek taki jak do ciasta. Dobrze jak będzie trochę dłuższy. Kładziemy wałek najlepiej na dywanie (żeby się nie ślizgał). Następnie kładziemy się na plecach (oczywiście z odkrytymi plecami) na tym wałku tak, żeby był on w dolnej (krzyżowej) części kręgosłupa. Rękami powinniśmy sięgać za głowę tak aby unosiły one tułów. I teraz zaczynamy jak gdyby wałkować kręgosłup od dołu do góry. Można wykonywać także krótkie ruchy powrotne. Oczywiście metoda ta wymaga wprawy, ale po pewnym czasie, gdy nauczymy się rozluźniać nasz kręgosłup i będziemy czuć (i słyszeć) jak się on nastawia, to ulżymy trochę w pracy i tak zapracowanym kręgarzom :-)
Cytować
 
 
+11 #18 Gość 2008-12-21 15:43
Byłam u wielu kręglarzy,lekar zy i oczywiście nic,a jak poprawa to na krótko.Bóle ciągle powracały i nasilały się.Przypadkiem trafiłam na opinię o panu Grzegorzu.Przy strasznych bólach o niczm się nie myśli tylko,żeby ktoś pomógłZadzwonoł am,umówiłam się na wizytę.Ale muszę się przyznać,że moja wiara w wyleczenie była równa zeru.Sądziłam,ż e będzie to następna osoba która pocwiczy sobie na moim kręgosłupie.Pan Grzegorz to wyjątkowy człowiek.Metody ,które stosuje były mi nieznane/min.kl awiki/ból był okropny,ale do wytrzymania.Był am jeszcze dwa razy na zabiegach.Ból czasami powraca,ale jest łagodniejszy i wiem jak sobie z nim radzić,ponieważ pan Grzegorz zaleca ćwiczenia.Otóż te ćwiczenia są niesamowite,pon ieważ są sprzeczne całkowicie z zaleceniami lekarzy.Lekarze zabraniają skłonów,zakłada nia nogi na nogę,a tu proszę nawet wskazane,a wręcz lecznicze.No i faktycznie to są wspaniałe ćwiczenia.Polec am.Efekty ćwiczeń są widoczne po niedługim czasie.Pan Grzegorz to człowiek z wielkim darem .Zamierzam jechać do niego z moją córką.
Cytować
 
 
+12 #17 Gość 2008-12-21 15:17
Byłam u pana Grzegorza Jabłońskiego.Mo gę opisać jego metody i skutki.
Cytować
 
 
0 #16 Gość 2008-12-04 03:19
A ja sie boję!!!! Bylam ostatnio i tak mi panie przekręciły głową że myślałam że mi skręci kark-i to straszne chrupnięcie!!!! szok !!!
Moja masażystka powiedziala że nie powinnam iść do kręgarza,bo mozna skonczyć na wózku inwalidzkim.
Boli mnie głowa ,mam problemy z odcinkiem szyjnym-sztywna szyja itp.
juz sama nie wiem co robić.
Cytować
 
 
0 #15 Gość 2008-11-21 11:00
Nigdy wczesniej nie korzystalem z pomocy kręgarza, ale ostatnio poszedlem tak profilaktycznie do Pana, ktory sie tym zajmuje( polecono mi go ) i okazalo sie, ze wyskoczyly mi dwa jakies dyski. Nic mnie nie bolalo wczesniej. Acha dodam, regolarnie trenuje na silowni i plywam. Wracajac do tematu Pan w 20 sekund wstawil mi owe 2 dyski i juz. NIe wiem czy cos sie zmieni bo nic wczesniej sie nie dzialao, ale moze cos w tym jest...
Cytować
 
 
0 #14 Gość 2008-10-12 10:26
czy ma ktoś moze nr telefonu do pana Jabłońskiego Grzegorza kręglarza pozdrawiam i czekam
Cytować
 
 
+1 #13 Gość 2008-08-11 12:50
Polecam wspaniałego kręgarza Grzegorza Jabłońskiego. Miałam wypadniete 3 dyski i ogromne bóle. On to wszystko zrobił w 2 zabiegach. Niesamowite. Polecam www.grzegorzjablonski.pl
Cytować
 
 
+2 #12 marcin 2008-08-07 15:32
ja mam ból w okolicy lędzwiowej, który strasznie krępuje ruchy, szczególnie lewej nogi. Lekarze przepisali mi mnesulin który nie pomógł, pozniej ketoprofen - to samo! Chodziłem na zabiegi przez 2 tyg (prądy, fale i lampa naświetleniowa) nie przeszło... Jak to zwalczyc?? Może zrobic rezonans mag albo tomografie?? może to byc wypadniecie dysku??
Cytować
 
 
-1 #11 Gość 2008-07-29 12:41
Proszę, pomóżcie... czy ktoś wie gdzie, jak można skutecznie pozbyć się bólu kręgosłupa? chodzi mi konkretnie o lekarza w Lublinie. Męczę się ponad rok z ostrymi bólami kręgosłupa, nie pomogły zabiegi w sanatorium min. wyciąg Gieczewa, pływanie itp. aktualnie ratuję się pływaniem, chodzę z kijkami (Nordic Walking), biorę środki przeciwbólowe w różnej postaci i kulę się z bólu. JUż NIE MOGę!!!! Czy ktoś miał operację? Proszę o radę. A może napisze do mnie jakiś uprzejmy lekarz z Lublina, który konkretnie odpowie CO ROBIć??? Na razie pałętam sie od neurologa do lekarza rodzinnego po środki p/bólowe.
Tosia l. 47
Cytować
 
 
-1 #10 Gość 2008-07-13 03:09
co robic mam proble po operacji zoddawaniem stolca
Cytować
 
 
+6 #9 Gość 2008-05-23 12:54
Hm..myślę,że w Twoim przypadku pomógłby Ci kręgarz, miałam podobne dolegliwości i mi pomógł.Zrób sobie rtg i pójdź z tym do kręgarza.Poleca m G. Jabłońskiego,al e obecnie p.Grzegorz jest w USA.
Cytować
 
 
+4 #8 Gość 2008-05-23 09:54
Czy kręgarz mógłby pomóc? Ja nie ustoję dłużej niż 10-15 minut w miejscu,tak samo z siedzeniem po takim czasie zbliża się okropny ból, uczucie ucisku. bardzo często mam tzw. rwe kulszową (straszne). Biorę proszki, chodzę na masaże, mam zamiar pływać na basenie. Może to ulży? Ale tak naprawdę boję się jak to będzie gdy zajdę w ciążę? Jak to wpłynie na mój kręgosłup? Jak ktoś mógłby mi cokolwiek doradzić...będę wdzięczna. Pozdrawiam
Cytować
 
 
+3 #7 Gość 2008-05-23 09:49
mam 25 lat, oprócz tego, że w obrebie trzzonu l4 mam naczyniaka, poza tym mam guzki Schmorla, a w L5-S1 szerokopodstawn ą centralną tylną przepuklinę z modelowaniem do przodu worka oponowego, również poziome ustawienie kości krzyżowej, wyrównanie fizjologicznej lordozy, a na poziomie L4-L5 obwodowe rozluźnienie pierścieni włóknistego z modelowaniem od przodu worka oponowego i spłyceniem obu zachyłków bocznych
Cytować
 
 
0 #6 Gość 2008-05-23 09:39
Jestem ciekawa, czy również w moim wypadku pomoc kręgarza wchodzi w grę.
Cytować
 
 
+3 #5 Gość 2008-05-13 00:44
też mam wybity dysk l5-S1 i po 11 latach dawania sobie z tym rady teraz musiałem skorzystać z medium internetu. Jestem szczęśliwy że komuś udało się z tego wyjść.Ja niestety wciąż czekam na dobrego kręgarza....Mam boczne przemieszczenia na ok 10 mm...jakby ktoś chciał pomóc mi -
Cytować
 
 
-2 #4 Jarek 2008-05-13 00:44
też mam wybity dysk l5-S1 i po 11 latach dawania sobie z tym rady teraz musiałem skorzystać z medium internetu. Jestem szczęśliwy że komuś udało się z tego wyjść.Ja niestety wciąż czekam na dobrego kręgarza....Mam boczne przemieszczenia na ok 10 mm...jakby ktoś chciał pomóc mi -
Cytować
 
 
+1 #3 edyta 2008-05-11 16:30
bardzo jestem ciekawa jak wyglada zabieg u pacjenta z wypadnietym dyskiem l5 S1 prosze o wiecej informacji dziekuje
Cytować
 
 
+2 #2 Gość 2008-01-27 09:20
Witam
Przeczytałem powyższy artykuł jednym tchem, to moje pierwsze wejście do internetu które dotyczy problemu wypadnięcia dysku, radzono mi nie wchodzić, bo można się tylko zdołować. Znakazłem parę opisów problemów z kregosłupem, itp, aż trafiłem na waszą stronę. Jestem młodą osobą, którą niestety lekarze od razu najchętniej by zoperowali. Nie dopuszczam takiej myśli. Muszę żyć z tym problemem, ćwiczę, w czasie ataku bólu chodziłem do niewidomego masażysty, sądzę że gdyby nie jego pomoc to bym był już dawno po operacji. Bardzo bym chcial nawiązać kontakt z autorem tego artykułu i kontynuować leczenie.
Cytować
 
 
+12 #1 Emma Popik 2007-09-19 10:06
Gdzie pan praktykuje? Skorzystałam raz z umiejętności doskonałego kręgarza i podczas zabiegu trwającego chwilę poczułam obłamywanie różnych kruchych narośli, co dało w wyniku wspaniałe odczucie oczyszczenia organizmu i zapomnianej swobody ruchów. To znakomita i skuteczna metoda.
Cytować
 

Dodaj komentarzOdśwież

Joomla templates by a4joomla