header1.jpgheader2.jpgheader3.jpgheader4.jpgheader5.jpgheader6.jpg

logo

Znajomi

Koniec z bólami kręgosłupa cz.I

Ocena użytkowników:  / 127
SłabyŚwietny 

Koniec z bólami kręgosłupa   cz.I
by Grzegorz Jabłoński

KONIEC  Z   BOLAMI  KRĘGOSŁUPA

Aż 90 % operacji przy dolegliwościach kręgosłupowych wykonywanych jest niepotrzebnie. Bardzo często wystarcza tylko jeden zabieg chiropraktyczny (kręgarski), aby wyeliminować dolegliwości kręgosłupowe, nawet z powodu tak poważnego schorzenia jak "wypadnięcie dysku".

mt_ignore:Zbyt mało ludzi wie, że istnieje dziedzina medyczna zwana chiropraktyką (potocznie nazywana kręgarstwem), która ogromnej rzeszy ludziom przynosi szybkie ukojenie, w wielu dokuczliwych schorzeniach kręgosłupowych. Możliwości lecznicze, jakie uzyskuje się drogą chiropraktyki - nastawiania kręgosłupa, ciągle jeszcze owiane są dużą tajemniczością. Ta tajemniczość wynika oczywiście z niewiedzy. Całość leczenia chiropraktycznego kręgosłupa (pospolicie zwanego kręgarstwem), oparta jest bowiem na powszechnie obowiązujących procedurach leczniczych, z wykorzystaniem wszystkich najnowszych metod diagnostycznych.

Leczenie natomiast różni się tym, że zamiast skalpela lub antybiotyków, tam gdzie one nie są potrzebne, używa się bardzo skutecznych technik, manualnego (ręcznego) nastawiania kręgów i stawów. Wszystkie techniki lecznicze w chiropraktyce (kręgarstwie), oparte są na doskonale opanowanej wiedzy, o budowie anatomicznej i fizjologii człowieka oraz na najnowszych osiągnięciach medycznych i dlatego nie grożą żadnymi powikłaniami. Oczywiście, jak w całej medycynie obowiązuje prawidłowe rozpoznanie jednostki chorobowej wraz z przyczynami jej powstania. W chiropraktyce (kręgarstwie), przy tak poważnych schorzeniach jak rwa kulszowa lub przepuklina jądra miażdżystego (wypadnięcie dysku), dolegliwości bólowe ustępują bardzo często wskutek jednego tylko zabiegu, a na pewno całkowicie, wskutek kilku zabiegów wykonanych w ciągu kilku dni.

Zabiegi te nie polegają na podawaniu środków przeciwbólowych, rozkurczowych czy przeciwzapalnych, tylko na przywróceniu prawidłowego położenia kręgów, zwalniając tym samym ucisk na nerwy i krążek międzykręgowy, jako przyczynę dolegliwości bólowych. Nie ma w tym żadnych cudów, lecz odpowiednia wiedza i umiejętności manualne. Neurochirurg lecząc rwę kulszową lub przepuklinę jądra miażdżystego (wypadnięcia dysku), przeprowadziłby operację kręgosłupa pacjenta, podczas której wyciąłby tkanki uciskające na nerw, usuwając tym samym przyczynę dolegliwości bólowych.

Pomijając przypadki szczególne, kiedy operacja jest jedynym wyjściem, to w zdecydowanej większości, bo aż w 90 % przypadków, zabieg operacyjny jest niepotrzebny, ponieważ zależność różnych dolegliwości kręgosłupa, jak również chorób odkręgosłupowych, opiera się na mechanicznych uciskach na nerwy tzw. rdzeniowe przez przesunięte kręgi.

Przesunięcia kręgów następują pod wpływem nieprawidłowych długotrwałych pozycji statycznych, przyjmowanych w czasie pracy lub odpoczynku takich jak nieprawidłowe siedzenie lub leżenie (zwłaszcza pozycje ułożeniowe w czasie snu) oraz wskutek przeciążeń dynamicznych powstałych przy wykonywaniu jakiś czynności np. przy podnoszeniu jakiegoś – czasami niewielkiego ciężaru, składaniu wersalki lub nawet przy tak zdawałoby się niewinnej czynności, jak np. pochylenie sie nad umywalką przy myciu.

W takich sytuacjach chiropraktyk (kręgarz)  wykorzystując swoją wiedzę i umiejętności manualne, ustawiając w prawidłowym położeniu kręgi, przywraca prawidłową ruchomość kręgosłupa i tym samym likwiduje bezoperacyjnie wszystkie dolegliwości. I nie ma w tym żadnych czarów, lecz odpowiednia wiedza medyczna.

mt_ignore:Poprzez zabieg chiropraktyczny (kręgarski) można usunąć wiele dolegliwości kręgosłupowych i odkręgosłupowych takich jak: bóle i migreny głowy, zawroty głowy i zaburzenia równowagi, padaczka, szumy w uszach, podwójne widzenie, trudności z połykaniem (gula w gardle), zapalenie uszu, zapalenie zatok, chroniczne katary, krwotoki z nosa, chrapanie, ropne zapalenia migdałów (angina), zapalenia oskrzelowe i astma oskrzelowa, zespoły bólowe szyi w tym tzw. kręcz szyi (przykurcz mięśnia mostkowo-obojczykowo-sutkowego), zespół bolesnego barku (zamrożonego barku lub inna nazwa - sztywnego barku), łokieć tenisisty i golfisty (zapalenia nadkłykci), zespół cieśni kanału nadgarstka, neuralgie międzyżebrowe i trudności oddechowe, promieniujące bóle mostkowe i podłopatkowe, palpitacje i arytmie serca, duże wahania ciśnienia, kolki wątrobowe i nerkowe, przewlekłe czkawki, nieżyty żołądka, zapalenia dróg moczowych, popuszczanie i nie trzymania moczu i kału (zaburzenia zwieraczy), hemoroidy, zapalenia jajników, trudności zajścia w ciążę, bolesne i nieregularne miesiączki, bóle zwyrodnieniowe stawów biodrowych i kolanowych (koksartroza i gonoartroza), inne bóle stawów biodrowych przy takich chorobach jak złuszczenie głowy kości udowej lub martwica jałowa głowy kości udowej (tzw. choroba Perthesa), opuchlizny kończyn dolnych, ostrogi piętowe, haluxy, zwichnięcia i skręcenia stawów obwodowych (stawu skokowego, kolanowego, biodrowego, ramiennego, obojczykowo-barkowego, mostkowo-obojczykowego, łokciowego), szpotawe i koślawe kolana i stopy, płaskostopie i wiele innych. Gdy do powyższych chorób dodamy jeszcze typowe schorzenia kręgosłupowe jak rwa ramienna, rwa kulszowa, ostre bóle kręgosłupa z powodu wypukliny lub przepukliny jądra miażdżystego (tzw. wypadnięcia dysku), skoliozy (skrzywienia boczne kręgosłupa) itp., to otrzymamy szeroki wachlarz schorzeń, które skutecznie można leczyć za pomocą chiropraktyki (kręgarstwa).

Oprócz typowych schorzeń kręgosłupowych i odkręgosłupowych istnieje jeszcze wiele chorób, którychprzyczyna często jest nieznana, ale ich skutek objawia się w narządzie ruchu. Do takich chorób należą choroby reumatyczne (reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, łuszczycowe zapalenie stawów itd.).

W tych przypadkach wskutek zabiegów manualnych, utrzymuje się sprawność ruchową poszczególnych dotkniętych chorobą stawów, a tym samym zapewnia się sprawność całego narządu ruchu, czyniąc choroby zdecydowanie mniej dokuczliwe.

W ramach tego artykułu nie jestem w stanie szczegółowo opisać biomechaniki powstawania wszystkich wyżej opisanych chorób oraz biomechaniki dysfunkcji kręgosłupa powodującej jego dolegliwości bólowe, dlatego zainteresowanych odsyłam na prowadzone przeze mnie kursy kręgarstwa (chiropraktyki), a wszystkich chorych zapraszam na konsultacje.

 

photo: sxc.hu

Grzegorz Jabłoński
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Komentarze  

0 #137 Agata 2015-03-19 10:19
Proszę o namiar do pani Romy Gromek z Łysobyków koło Tłuszcza, nr telefonu adres, bo mąż cierpi a słyszałam że dobra jest.
Cytować
+2 #136 Michał 2014-12-06 20:43
Artykuł o Romie
Cytować
+9 #135 Kasia 2013-08-19 09:07
Polecam Brójce F.LORENTOWICZ BRÓJCE 61
TEL. 422140383
Cytować
+2 #134 Darek 2013-08-11 20:05
Witam. Od 2 lat miałem niesamowity ból w pachwinach i jądrach - powód L-4,nie dało się zupełnie siedzieć. Pojechałem do miejscowości Łysobyki do Pani Roma Gromek. Po 3 wizytach ból w pachwinach ustąpił, aż nie wierzę.jeżdżę raz w tygodniu. Trudno to wyrazić, ale to prawda , a na marginesie wydałem już sporo pieniędzy na innych pseudofachowców i nic nie pomagało. To prawda. nie zastanawiajcie się.
Cytować
+2 #133 tarel30 2013-04-02 09:01
Cytuję Janina:
Cytuję kubuswujo:
znam jednego zajebistego kregarza koło łodzi to PAN FRANEK mieszka w Brójcach koło łodzi num chyba 56... robi w soboty i wtorki

To prawda, jest rewelacyjny, płakałam z bólu, ketonal forte nie pomagał a On tak. Nie każdemu pomaga, podaje wiele przeciwskazań, podejmuje się tylko tego co może ale jest mistrzem i tłumy ludzi są u Niego. Bez zapisów, po prostu trzeba pojechać. wart, polecam


Ten wasz za...sty kręgarz sprawił, że teraz przy najmniejszym ruchu odczuwam ból 10 razy większy niż przed pójściem do niego. Byłem u niego 2 razy. Facet nie czyta wyników badań, nie chce nawet na nie patrzyć, od razu przechodzi do brutalnego nastawiania a później martw się sam. Byłem dwa razy a tej masy aut i ludzi nie widziałem, stały dwa auta, w poczekalni 4 osoby, to nie masa. Może komuś pomógł, ale mi zaszkodził i nie polecam!
Cytować
+2 #132 Marcin 2012-09-07 06:57
Pan Tadeusz, niesamowity facet... zajmuje sie kręgarstwem ponad 20lat... niejednego człowieka postawił z powrotem na nogi... przyjmuje w wiosce Sienice,zaraz kolo Łagiewnik na dolnym śląsku... Bardzo skromny i uczciwy człowiek, na domiar wszystkiego zielarz... zna się na obu rzeczach naprawdę świetnie- nie jest zadnym znachorem ani nikim takim... facet ma niesamowity dar w rekach i wiedzę w głowie dzięki czemu jest naprawde dobry. Pamiętam osobiście jak stawiał na nogi mego ojca(z 18lat temu)- wyskoczyły mu dwa dyski do i ze szpitala po oględzinach wynosili go bracia na ramionach, zawieźli do pana Tadeusza i z tamtad sam wyszedł. moim kuzynkom wyrównywał skolioze, innym pomagał z bezsennosciami i otyloscia... naprawdę kumaty człowiek i bardzo zaangazowany w to co robi... wytłumaczy wszystko krok po kroku co bedzie robił... I najważniejsze nie trzeba mu mówić co boli i co jest źle - sam podotyka i popatrzy na czlowieka i powie co jest nie tak... naprawdę polecam...
A jeszcze jedno, miałem wieczne problemy z zatokami i polip w nosie- pan Tadziu przepisał ziołowy wywar do inchalacji - po kilku bodajże pięciu czy sześciu dniach jak sie wysmarkałem to myślałem ze mi czaszkę rozerwie - polip i wszystko co miałem w zatokach uszło i jak do tej pory juz ponad 5lat ani śladu po polipie i brak problemow z zatokami i katarem siennym.
Proszę was nie bądźcie nachalni, jeśli nie będzie mógł lub chciał pomoc to uszanujcie tego dobrego człowieka.
Cytować
0 #131 kyl 2012-06-18 19:49
mam problem z rwa kuszlowa :oops:juz 7miećh boli noga do d.palca najgorzej przy chodzeniu stwierdzono suptelne uwupuklenie jad miazdzystego na l 4 l5 ź suptelnym modelowaniem worka opon .czy to powazne?jak i kiedy powinien bol zginac.prosze o porade?
Cytować
+4 #130 Marcin 2012-02-03 21:28
Cytuję gentianella:
miejscowosc krępa jest pomiędzy polkowicami a przemkowem,można jechać przez sieroszowice lub radwanice zależy skąd .wazny telefon i uprzedzenie o przybyciu numer 076-831906.opłata co łaska-20-50zł.z polkowic taksówka ok.60zł np.b.pawłowski 605115249 lub transport prywatny, bo to zadupie nie radze wybierac sie w ciemno,zero komunikacji.zabieg bezbolesny 3 minuty


CO DO GOSTKA Z KRĘPY (TO JEST MIEJSCOWOŚĆ) ON JEST ZNANY W OKRĘGU MIEDZIOWYM JAKO "CUDOTWÓRCA" MOIM ZDANIEM JEDNYM POMÓGŁ A INNYM ZASZKODZIŁ. SAM BYŁEM Z RODZINĄ TRZY RAZY CHWILE BYŁO OK, PO 3 MINUTACH JAK PISZE: gentianella POLECIŁ SIĘ UDAĆ DO INTERNISTY I "poprosić" go o tabletki przeciwzapalne dostępne tylko na receptę bo może powstać stan zapalny!!!... Po tygodniu urlopu ból powrócił dalej:\ Myślę że gostek jest "SŁABY" w tym co robi wręcz szkodzi ludziom! Po roku czasu gdy ból sie tak nasilił że poszukiwałem "brzytwy by się chwycić i poczuć ulgę" znalazłem dr.jabłońskiego który przyjmuje we Wrocławiu przy ul. Wiosennej 8 koszt wizyty 100-150 wizyta trwa około 60 minut a nie 3minuty!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! !! i to lekarz z doświadczeniem i wykształceniem kilka lat w USA, przyjeżdżają do niego z całej polski (nie mówię już o wizytach z całej europy!!! tak tak to nie blef!)trochę się rozpisałem, to wszystko! najważniejsze to numer do lekarza a nie cudotwórcy:+485 16192255
Cytować
0 #129 Ewelina 2012-02-03 12:34
Mógłby dać mi ktoś namiary do tego kręgarza Jeana Claude Alixa??
na maila:
To BARDZO WAŻNE
Cytować
-3 #128 Jadwiga 2012-01-09 18:39
Ja korzystam z pomocy Pana Zbyszka z Kalisza. Jest wykwalifikowany m fizykoterapeutą ze wieloletnim stażem. Wiele lat współpracował z kolarzami a teraz z kardą narodową biathlonistów. Miły człowiek nie obiecujący złotych gór, jeśli naprawdę potrzeba konsultacji u specjalistów to mówi to wprost zamiast ciągnąć kasę. Wiem że nie podejmuje się zadania jeśli wie iż nie może pomóc, dużo wyjeżdża i mnie też kiedyś powiedział że nie sztuka przyjechać do pacjenta raz czy dwa razy a później zniknąć na dłużej a pacjenta zostawić “rozgrzebanego” . Profesjonalnie zaczął od wypytania co i gdzie boli, o tryb życia, choroby bo to często ma wiele wspólnego z dolegliwościami kręgosłupa (coś o tym wiem). Skorzystałam z pomocy Pana Zbyszka kilka razy i pomogło na długo, dostałam maść, wiele wskazówek i listę ćwiczeń które powinnam wykonywać w domu. Używa jakiejś maszyny (jakieś lasery???), masuje bardzo dokładnie, poświęcił mi wiele uwagi i cierpliwości. Czekam aż tylko wróci by znów się do niego wybrać ale teraz już raczej by wzmocnić kręgosłup:) Dziś słyszałam w przychodni jak panowie rozmawiali o tym Panu że też korzystali z jego pomocy i pomogło więc chyba nie tylko ja jestem zadowolona. (Panowie mówili o rwie kulszowej i kontuzji barku. Nie wiem czy mogę podać numer Pana Zbyszka bo nie zostałam upoważniona ale wiem że można go znaleźć na popularnym Facebooku. Nazywa się Zbigniew Misztal
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Joomla templates by a4joomla