Start Zdrowie - Health Nowotwory Nowotwory dziesiątkują Polskę
środa, 09 Lut 2011
 
 
Nowotwory dziesiątkują Polskę
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
sobota, 19 sierpnia 2006 17:15

Nowotwory dziesiątkują Polskę

Palenie papierosów to przyczyna chorób nowotworowych

AFP

"Dziennik": Wybrzeże i Mazury - najmniej skażone regiony Polski - są dotknięte plagą zachorowań na raka płuc. Te szokujące informacje podaje ostatni raport przygotowany przez Centrum Onkologii w Warszawie.


Szczegóły raportu publikuje "Dziennik".

Na 100 tys. mieszkańców północnej Polski co roku umierają na raka 223 osoby. Dlaczego rak płuc częściej występuje właśnie tam, a nie na przykład na skażonym Śląsku czy w dużych miastach? "Największy wpływ na zachorowalność ma zachowanie i styl życia ludzi, a nie stan otaczającego ich środowiska" - uważa współtwórczyni raportu dr Joanna Didkowska z Zakładu Epidemiologii i Prewencji Nowotworów Centrum Onkologii w Warszawie. Jest i inna przyczyna. Okazuje się, że mieszkańcy nadmorskich miejscowości najwięcej palą. "Palacze, a przede wszystkim palące kobiety to nasza największa bolączka" - przyznaje wojewódzki konsultant onkologii klinicznej w Zachodniopomorskiem Małgorzata Foszczyńska-Kłoda.

Polska - pisze gazeta - jest w niechlubnej czołówce Europy pod względem umieralności chorych na raka. Foszczyńska-Kłoda mówi, dlaczego: "Problem w tym, że pacjenci zbyt późno do nas trafiają. Często jest tak, że chory tuła się od lekarza do lekarza i zanim trafi do specjalisty jest już za późno".

Ministerstwo Zdrowia zdaje sobie sprawę z tego, że sytuacja jest dramatyczna. Nie stać nas jeszcze wzorem krajów zachodnich na wysokospecjalistyczne leczenie chorych na raka. Musi nas być stać na o wiele tańszą profilaktykę. Dlatego rozpoczęto już badania przesiewowe na wielką skalę. Chodzi o to, by ludzie z nowotworem jak najszybciej dowiadywali się, że chorują i byli poddani terapii. Resort zdrowia obiecuje, że znajdą się na to pieniądze: 3 mld zł w ciągu 10 lat.

Według Światowej Organizacji Zdrowia prawie połowa ludzi, którzy umierają na raka, przeżyłaby, gdyby ich chorobę wcześniej wykryto - pisze "Dziennik".

Komentarz:

Wczoraj miałem okazję rozmawiać z onkologiem z Polski dr Zbigniewem K.
Był u mnie w drodze do Grand Canyon wraz ze znajomymi .
Była to bardzo ciekawa i pouczająca rozmowa . Na początku, niezbyt się kleiła, ale gdy mu pokazałem artykuł na mojej stronie o Guanabanie, to po przeglądnięciu przypomniał sobie, że przecież synek jego znajomego dzięki temu żyje. Pomimo młodego wieku (9 lat), miał nowotwór złośliwy jelita grubego z przerzutami na żołądek i trzustkę. Nie dawano mu prawie żadnych szans. Chemioterapia została przerwana ze względu na wycieńczenie organizmu (21kg) itp.
Rodzice - nie biedni zresztą - zawieźli go do Szwajcarii i tam był leczony preparatem z
Guanabany z innymi dodatkami przez 5 tygodni. Kosztowało to sporo - około $12.000.
Ale chłopaczek ma się teraz dobrze i przybrał na wadze (35kg) - wrócił rumieniec i chęć do życia i zabawy.
Według oceny Pana Zbyszka, jedną z głównych przyczyn zachorowalności dzieci w Polsce, jest szybkie przestawienie się na modyfikowaną i uzdatnianą (pięknie, co prawda, opakowaną i wspaniale wyglądającą) żywność, ale za to pełną konserwantów i innych dodatków uszlechatniających, upiekszających i poprawiających smak.
Organizmy jeszcze nie zdążyły się do tego „przyzwyczaić i częściowo uodpornić”.

Uderza to najbardziej w osoby starsze, ale i coraz więcej w dzieci.

Co do raka płuc, to myśli, że na to mają wpływ nowe gatunki papierosów z dodatkami zapachowo-smakowym i szlachetniającymi, ale za to o zmniejszonej ilości nikotyny (aby można było więcej palić). W USA, ilość nikotyny jest redukowana nawet 15-20 krotne. Nie wiem ile w Polsce (dop. autora).
Następnie - wtórne palenie (osoby wdychające dym pochodządy z papierosów palonych przez osoby w naszym otoczeniu).
Mamy papierosy cuchnące mniej jak dawne Sporty, za to mające więcej smoły, a mniej nikotyny itp.
Wykrywalność jest najczęściej w późnym stadium - bardzo już zaawansowanym.

Dr. Zbyszek uważa, że w Polsce jest wielu naciągaczy i hochsztaplerów, sprzdających masę podróbek – przez to, wielu onkologów, bardzo sceptycznie zapatruje się na medycynę alternatywną, a ponadto jest bardzo mało rzetelnych i sprawdzonych informacji, zwłaszcza w pismach fachowych czy nawet w internecie. Jesteśmy pod tym względem daleko z tyłu za Anglią, Szwajcarią czy Niemcami. W tych krajach, informacji jest o wiele więcej oraz więcej jest współpracy pomiędzy medycyną akademicką i alternatywną.

M am nadzieję, że wszelkiej maści oszuści szybko się wykruszą – życie ich zweryfikuje.
Oby stało się to jak najszybciej.

 

Pobieżnie spisał: Dziki Mietek

Dla szybszej diagnozy potrzebujemy następujące dane.

1.Nazwisko I Imie

2,Data urodzenia lub wiek chorego

3.waga przed chorobą i obecnie

4, Na co choruje ,jakie jest konkretne rozpoznanie (proszę podać polska i łacińską nazwę,  jeżeli jest znana.Jeżeli chodzi o nowotwory to gdzie znajduje się guz pierwotny czy są przerzuty i na jakie organy jakie jest stadium 1 do 4.

5.Czy chory miał naświetlania  lub był poddany chemioterapii i jakie zażywa lekarstwa.

6.Czy obecnie jest w domu czy szpitalu i czy przechodzi jakieś leczenie, i jaki według lekarza jest stan obecny chorego tak fizyczny jak i psychiczny.

7. Czy ma bóle  czy może chodzić jeść i tp.

8.Potrzebne także są wyniki badania krwi morfologia i badania moczu,

9.Czy chory ma chęć przyjmować leki ziołowe i czy jest przekonany do ich skuteczności,

10,Czy była robiona tomografji,USG,Monografia,Rezonans Magnetyczny lub        były wykonywane  Markery nowotworowe i jaki jest ich poziom obecnie –jeżeli były wykonywane wyżej wymienione badania to ich opis można zeskanować i przesłać E-majlem. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Po więcej informacji proszę dzwonić na Tel: 51194 5338333 lub Skype Mietven

 

EFEKTYWNOŚĆ DZIAŁANIA ZIÓŁ ZALEŻY  OD WIELU CZYNNIKÓW ALE PRZEDE WSZYSTKIM :

Od niezachwianej wiary w ich skuteczność,
Od przestrzeganie specjalnej diety podanej na stronie oraz jedzenia zgodnie z grupą krwi.

No i najważniejsze pilnowania czasu i ilości ich gotowania oraz zażywania co wymaga sporego samozaparcia i dyscypliny.

Życzę wszystkim szybkiego powrotu do zdrowia i pozdrawiam Dziki Mietek wraz z zespołem Nijandari –La Merced

Poprawiony: środa, 22 września 2010 22:08
 

Komentarze 

 
0 #3 Gość 2009-01-08 15:03
super
Cytować
 
 
0 #2 Wiesiek R 2006-09-03 12:42
Jest sporo panskich artykolow,W dziale zdrowie widac sporo z onetu czemu Pan nie doda cos od siebie.Bardzo lubie Pana sluchac ale widac nie zawsze chce sie Panu pisac W.R
Cytować
 
 
0 #1 John 2006-08-30 11:38
Bardzo mnie to interesuje,Co pan pisze zwlaszcza w komentazu.Moze pan dopisze wiecej i troche zdjec albo odnosnikow.Cala strona jest bardzo ciekawa ale troche malo przejzysta.ponadto warto wlozyc na niej panskie zdjecie ze starej strony.Pozdro John
Cytować
 

Dodaj komentarzOdśwież