Start Zdrowie - Health Nowotwory Znaleziono sposób na "zagłodzenie" raka
poniedziałek, 07 Lut 2011
 
 
Znaleziono sposób na "zagłodzenie" raka
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
sobota, 12 sierpnia 2006 00:29

Znaleziono sposób na "zagłodzenie" raka

 

"Dziennik": Naukowcy odkryli szczepionkę, która skłania organizm myszy do walki z rakiem. To może być przełom w onkologi.

Badacze kliniki onkologii i patologii Centrum Nowotworów Karolinska w Sztokholmie wspólnie z kolegami z włoskiej fundacji "Gabriele d'Annunzio" w Chieti i Uniwersytetu w Turynie ogłosili, że potrafią namówić mysi organizm, by zablokował nowotworowi dostęp do substancji odżywczych i tlenu.

 


Nowotwór to samolubna tkanka. Zamiast jak wszystkie inne pracować dla harmonijnego rozwoju całego człowieka, "myśli" tylko o sobie. Populacja chuligańskich komórek rozrasta się kosztem tych zdrowych i zdyscyplinowanych. Jest to możliwe m.in. dlatego, że podkradają przeznaczone dla nich substancje odżywcze, niesione przez krew. By móc skutecznie przechwytywać transporty żywności, komórki nowotworowe wysyłają chemiczny sygnał przyciągający naczynia krwionośne. Ten czynnik - określany w skrócie jako VEGF - pobudza wytwarzanie nowych naczyń, które wrastają w guz, ułatwiają jego zaopatrzenie w krew i - tym samym - ułatwiają dalszy rozwój.

 

Próby powstrzymania VEGF trwają od ponad 10 lat, ale niedawna wyniki były mizerne. Teraz to się zmieniło.

Onet.pl

Poprawiony: czwartek, 25 stycznia 2007 16:06
 

Komentarze 

 
0 #1 Gość 2009-01-08 15:14
Na ten temat możesz dużo przeczytać w książce pt:"Antyrak" Pozdrawiam serdecznie
Cytować
 

Dodaj komentarzOdśwież