header1.jpgheader2.jpgheader3.jpgheader4.jpgheader5.jpgheader6.jpg

logo

Zdrowie

Kolagen naturalny, domowym sposobem

Ocena użytkowników:  / 10
SłabyŚwietny 

1-Ryby zlowione przed chwila w rzece Od dawna wiadomo że kolagen jest produkowany do 25 roku życia w wystarczającej ilości. Dawniej, jeszcze kilka lat temu, nawet do 40 roku. Ale nasze chemiczne żarcie, które trudno nazwać pożywieniem, czy jedzeniem, po prostu niszczy produkcje tego kolagenu.

2-Glowy rybie po 2 godzinach gotowaniaJest on niezbędny do rozwoju tkanki łączącej skóry (stąd przedwczesne zmarszczki), a przede wszystkim chrząstki i mazi w stawach no i wielu innych celów. Z wiekiem no i z wyżej wymienionych przyczyn oraz stresu produkujemy go coraz mniej a i ta niby żywność dostarcza go także za mało. Trzeba by spożywać sporo surówek świeżo robionych z dobrych warzyw czy owoców najlepiej z przydomowego ogródka . Ale na to stać coraz mniej ludzi w tej pogoni za utraconym czasem. Przy surówkach ważne jest aby warzywa od zerwania do spożycia miały jak najkrótszy okres - najlepiej do 30 minut. To samo dotyczy owoców. Z tym że nie należy mieszać jednych z drugimi. Powinno się spożywać z minimum 2 godzinnym odstępem. Warzyw ani owoców nie powinno się obierać ze skórki a jedynie umyć . Np. marchew wyszorować szczotką i pokroić itp.

Przepis na zupę z rybich głów.

3-W mikserze wraz z dodatkiem zupySporo kolagenu znajduje się w głowach i skórze ryb. Należy z głów wydłubać oczy, bo dają gorzki smak. Pół kilograma głów gotować na wolnym ogniu, aż do rozgotowania - tak około 4 do 6 godzin. Następnie wyciągnąć resztki zmielić w maszynce lub mikserze i wrzucić z powrotem. Niektórzy też zalecają podgotować godzinę, potem zmielić resztki i wrzucić z powrotem - wtedy gotowanie trwa znacznie krócej. W kolejnym etapie dodać trochę imbiru, selera, grzybów suszonych, czosnku i cebuli. Ale cebulę dodajemy tylko wtedy jak planujemy trzymać w lodówce nie dłużej jak 2 dni. Pogotować, aż warzywa zmiękną i będą gotowe do spożycia.

4-Zmiksowane głowy rybieNajwięcej kolagenu znajduje się w głowach i skórze łososia. Trochę mniej w w innych rybach, także słodkowodnych. Jak zaznaczyłem poprzednio najwięcej jest jej w głowach ryb morskich a następnie słodkowodnych żyjących dziko. Kolagen w tej gotowanej postaci czy w formie galaretki wchłania się bardzo łatwo do organizmu zwłaszcza w wieku starszym, gdzie żołądek już nie jest tak sprawny jak w wieku młodzieńczym, zwłaszcza teraz ulega szybkiemu uszkodzeniu poprzez dodatki żywieniowe i całą tą chemię w postaci konserwantów i tym podobnych. Dlaczego proponuję dodawanie warzyw do tej zupy. Chodzi tu o tak potrzebną naturalną glutaminę czy krzem, zawarty w warzywach.

5-Zupa bez głów - dolewa się miksturę

SMACZNEGO


Dodaj komentarzOdśwież

Joomla templates by a4joomla