header1.jpgheader2.jpgheader3.jpgheader4.jpgheader5.jpgheader6.jpg

logo

Zdrowie

Kuracje oczyszczające organizm

Ocena użytkowników:  / 4
SłabyŚwietny 

Kuracje oczyszczające organizm

Dzięki nim uwalniają się i zostają wydalone zgromadzone w komórkach trucizny.

Słowo "głodówka" na ogół nasuwa negatywne skojarzenia z niedostatkiem lub chorobą, tymczasem okazuje się, że głodówki bywają zbawienne dla organizmu. Pozwalają zachować zdrowie, sprawność fizyczną, umysłową i witalność.

Usuwają blokady energetyczne będące wynikiem stresów. Ponadto hartują one nasz charakter, pozwalają uwierzyć w siebie i schudnąć. Kiedy organizm nie otrzymuje pożywienia z zewnątrz, zaczyna korzystać z własnych zapasów.

"Dobiera" się w pierwszym rzędzie do chorych komórek, uwalniając przy okazji nagromadzone w nich toksyny. Zostają one przetworzone w wątrobie, a następnie wydalone przez nerki.

- Oczyszczanie organizmu za pomocą głodówek  najlepiej rozpocząć wczesną wiosną, bo na przednówku nasz organizm jest naturalnie przygotowany do postu - mówi Jolanta Rutkiewicz, która uprawia i popularyzuje głodówki od dwudziestu lat. - Dla zdrowia polecam głodówki trzydniowe, a nawet pięciodniowe (jednodniowe nie dają żadnych rezultatów terapeutycznych) przeprowadzane raz w miesiącu od lutego aż do września.

Trzeba się do nich przygotować. Przez kilka dni poprzedzających kurację należy zmniejszyć ilość nabiału w pożywieniu, a żywność przetworzoną i oczyszczoną zastąpić produktami zawierającymi dużo błonnika (jabłkami w skórkach, niełuskanym ryżem, pieczywem razowym). Na dwa, trzy dni przed głodówką powinno się zrezygnować z mięsa.

Głodówkę rozpoczyna się łagodnym środkiem przeczyszczającym i lewatywą z dużej ilości wody. Pierwsze posiłki po zakończeniu głodówki muszą być lekkostrawne (ryż, kasza gryczana, gotowane warzywa). Powoli do diety wprowadzamy nabiał. Dzień po zakończeniu głodówki powtarzamy lewatywę.

Rodzaje głodówek

CAŁKOWITA

Należy pić dużo wody mineralnej, niegazowanej,minimum 2-3 l. Po zakończeniu kuracji spożywamy najpierw soki z owoców i warzyw.

ARBUZOWA

Oczyszcza nerki. Codziennie jemy przynajmniej 2 kg arbuza. Ponieważ wychładza on organizm, po jej zakończeniu wzbogacamy dietę rozgrzewającymi przyprawami, np. cynamonem, imbirem, kurkumą.

OWOCOWO-JARZYNOWA

Przez czas trwania diety jemy dowolne ilości grejpfrutów, cytryn, jabłek oraz warzyw korzeniowych surowych lub gotowanych bez tłuszczu i soli.

W jednym posiłku nie wolno mieszać jarzyn z owocami, wody mineralnej nie można pić tuż przed, w czasie ani tuż po posiłku. Dozwolone są herbatki ziołowe.

PSZENICZNA

Najlepsze efekty daje wiosną. Każdego dnia je się wyłącznie gotowaną przez godzinę pszenicę, bez żadnych dodatków smakowych. Oprócz wody mineralnej należy pić tzw. Herbatkę nerkową, czyli wywar z natki pietruszki lub napój ziołowy sporządzony z mieszanki skrzypu polnego, pokrzywy zwyczajnej, rdestu ptasiego oraz kwiatu dziurawca.

CZEREŚNIOWA

Ten typ kuracji znakomicie oczyszcza stawy. Codziennie należy jeść powyżej 2 kg dobrze opłukanych owoców. Wody mineralnej nie wolno pić podczas jedzenia oraz bezpośrednio po nim.

Warto nadmienić, że kuracje owocowo-warzywne określamy mianem głodówek, gdyż podczas nich zachodzi intensywne odżywianie wewnętrzne (owoce i jarzyny nie zawierają bowiem budulcowych aminokwasów egzogennych).

Onet.pl

 


Komentarze  

0 #2 Kashasza 2006-09-02 14:47
Zainteresowanyc h kontrolowanym i medycznie bezpiecznym oraz długotrwałym zrzuceniem nadwagi, uregulowaniem układu hormonalnego, obniżeniem cholesterolu, nadciśnienia, uregulowaniem przemiany materii i pracy układu pokarmowego, z którego wtórnie płynie poprawa wyglądu skóry oraz wzroku. Dieta nie tylko oczyszcza watrobę- organ o niebagatelnym znaczeniu w zachowaniu i utrzymaniu zdrowia. Bardzo mocno polecam szczególnie tym zniecheconym, zmęczonym efektem jo-jo oraz tym, którym kolejna dieta-cud przywołuje drwiący wyraz na twarzy.Zainteresowanyc h kontrolowanym i medycznie bezpiecznym oraz długotrwałym zrzuceniem nadwagi, uregulowaniem układu hormonalnego, obniżeniem cholesterolu, nadciśnienia, uregulowaniem przemiany materii i pracy układu pokarmowego, z którego wtórnie płynie poprawa wyglądu skóry oraz wzroku. Dieta nie tylko oczyszcza watrobę- organ o niebagatelnym znaczeniu w zachowaniu i utrzymaniu zdrowia. Bardzo mocno polecam szczególnie tym zniecheconym, zmęczonym efektem jo-jo oraz tym, którym kolejna dieta-cud przywołuje drwiący wyraz na twarzy.
Polecam książke
" Dieta oczyszczajaca wątrobę" autorstwa dr Sandr Cabot; dodatkowe info www.liverdoctor.com
Cytować
0 #1 Anna 2006-09-02 09:32
Trudno zgadnac czy to dobre ,tyle tego na rynku.Nie moglam sie dodzwonic po audycji .zadzwonie dzis Anna
Cytować

Dodaj komentarz


Odśwież

Joomla templates by a4joomla