header1.jpgheader2.jpgheader3.jpgheader4.jpgheader5.jpgheader6.jpg

logo

Zdrowie

Czy warzywa są przereklamowane?

Ocena użytkowników:  / 5
SłabyŚwietny 

Czy warzywa są przereklamowane?

Laura Barton

 

Pięciu braci oświadczyło właśnie, że dożyli osiemdziesiątki, choć nigdy nie spożywali warzyw. Czyżby więc zasada, że warzywa należy jeść pięć razy dziennie, była nonsensem?

Bracia Campbell z Aberdeen (Szkocja): John (91), Jim (88), Colin (85), Sid (82) i Doug (78) w ten czy inny sposób opierali się zaleceniom medycznym i gardzili warzywami pod jakąkolwiek postacią. Dożyli tymczasem sędziwego wieku.

- To cholerstwo. Nigdy ich nie lubiłem i do tej pory ich unikam. Nie ma nic gorszego niż talerz marchwi – mówił John gazetom.

Historia ta potrząsa fundamentami nie tylko piramidy żywieniowej, w oparciu o którą tworzy się współczesne zalecenia w zakresie żywienia, ale również niemal wszystkim, w co do tej pory wierzyliśmy. (...) Przyjrzyjmy się teraz tym, którzy odrzucili brokuły oraz inną zieleninę ze swojego jadłospisu i przeżyli, by o tym opowiedzieć.


Eskimosi

Podczas eksploracji Arktyki na początku XX wieku, antropolog i poszukiwacz przygód Vilhjalmur Stefansson odkrył, że Eskimosom wystarczało niemal wyłącznie mięso i ryby. Owoce, warzywa i inne węglowodany stanowiły zaledwie 2 procent ich dziennego spożycia kalorii. A mimo to wyglądali na zdrowych, cierpieli na mniej dolegliwości niż ludzie Zachodu i jakimś sposobem unikali szkorbutu – wbrew prawdzie, którą jesteśmy stale karmieni, że sposobem na zapobieganie szkorbutowi są cytryny i pomarańcze. Stefansson uważał, że Eskimosi pozyskiwali witaminę C z surowego lub lekko podgotowanego mięsa. Po powrocie na Zachód przetestował tę teorię. Pod nadzorem lekarskim ze strony Bellevue Hospital w Nowym Jorku przez jeden rok pozostawał na diecie opartej wyłącznie na mięsie – i również nie nabawił się szkorbutu. Witaminę C faktycznie można znaleźć w różnych tradycyjnych przysmakach eskimoskich, do których należą: mięso z różnych ssaków morskich, żołądki karibu i skóra walów białych (znana jako muktuk). Mówi się o nich, że zawierają tyle witaminy C, co wspomniane wcześniej pomarańcze.

Dzieci brytyjskie w wieku do siedmiu lat

Ogólnokrajowe badanie diet i sposobów odżywiania się przeprowadzone przez Departament ds. Środowiska, Żywienia i Obszarów Wiejskich, wykazało, że większość dzieci brytyjskich nie spożywa nawet połowy rekomendowanych pięciu porcji owoców i warzyw dziennie. 20 procent badanych nie jadło owoców przez cały tydzień trwania badania (z wyjątkiem może słodyczy w kształcie banana i delicji owocowych). Na dodatek, w panującej epoce otyłości i nadmiernego przetwarzania żywności, dzieci odchodzą od naturalnych składników diety tak bardzo, że wiele z nich uważa, iż marchewki pochodzą od owcy, a historie o młodych, którzy przetrwali siedem początkowych lat ich życia wyłącznie na sandwiczach i znanych na wyspach Coco Pops, nie są niczym wyjątkowym. Mimo to małe nicponie jakimś cudem wciąż mają się świetnie. Zdaje się, że nikomu nie udało się tego wyjaśnić.

Masajowie

Warzywa są niemal całkowicie wyłączone z diet Masajów zamieszkujących Kenię i Tanzanię. Głównym źródłem ich pożywienia są garbate zebu. Zamiast zjadać mięso, Masajowie rozsmakowują się jednak w mleku i krwi swojego bydła. Krew jest zbierana przez przebijanie przy użyciu strzały zwisającego worka na szyi zwierzęcia (rana pozostaje zamknięta). Krew mieszana jest z mlekiem i w ten sposób uzyskuje się, zdaniem niektórych, obrzydliwy Ovaltine.

Najwyraźniej istnieją pewne urozmaicenia potraw z krwi i mleka: na przykład mogą one zostać zagęszczone tak, by powstała mieszanka o konsystencji jajecznicy, którą podaje się z ryżem. Być może dieta ta nie stanowi wielkiej pokusy dla zachodnich podniebień, jednak wydaje się, że Masajowie nie cierpią z jej powodu. Pogorszenie stanu zdrowia Masajów w ciągu ostatnich lat może zapewne zostać przypisane Ernestowi Hemingwayowi, który w „Zielonych wzgórzach Afryki” pisał o zapoznaniu niektórych plemion z rozkoszą spożywania chleba, mięsa mielonego z puszki czy śliwek w cieście.

Mieszkańcy Lötschental, Szwajcaria

W latach 30. ubiegłego wieku dentysta z Ohio, dr Weston A. Price, wyruszył na 10-letnią ekspedycję. Chciał sprawdzić, czy kultury uznawane przez naszą dumną cywilizację zachodnią za „prymitywne”, faktycznie mogły żywić się w sposób pozwalający na utrzymanie dobrego zdrowia i zdrowych zębów. Jednym z wielu interesujących odkryć Price'a był fakt, że bogata w produkty mleczne i uboga w warzywa dieta mieszkańców Lötschental, odległej wsi szwajcarskiej, nie wywołała niemal żadnych ubytków w zębach ani chorób wieku dziecięcego. Mieszkańcy wsi mieli w zwyczaju spożywać niepasteryzowane mleko, masło, śmietankę i ser, chleb żytni, od czasu do czasu mięso, zupy na wywarze z kości i ograniczoną ilość warzyw, które mogli uprawiać podczas krótkich miesięcy letnich. Wprawdzie zęby dzieci były pokryte zieloną mazią, ale przynajmniej maluchy nie musiały spożywać brukselki. Coś wygrywasz, coś tracisz.

Dr Atkins i jego zwolennicy

Kilka lat temu jeden dorosły na jedenastu przestrzegał diety Atkinsa, która wychwala zalety niskowęglowodanowego i wysokobiałkowego modelu żywienia. To prawdopodobnie więcej ludzi, niż grupa tych, którzy kiedykolwiek świadomie jedli szparagi.

Typowe menu Atkinsa wygląda następująco: śniadanie: smażone jajka na bekonie; lunch: kurczak z mozzarellą; kolacja: smażony rumsztyk ze śmietaną; przekąski: 17 plastrów szynki, 12 koktajli z krewetek, duży kawałek brie, mała porcja tłuszczu nasyconego. Jeśli chodzi o węglowodany, model Atkinsa nie pozostawiał wiele miejsca warzywom, z wyjątkiem odrobiny sałaty dla ozdoby. Dieta powodowała wiele efektów ubocznych: od cuchnącego oddechu po spadek wagi. Niektóre z nich były bardziej pożądane, inne mniej. Dr Atkins zmarł niestety w 2003 roku. Nie miało to jednak żadnego związku z jego dietą. Nie zgubiły go kiepski oddech i zaparcia towarzyszące temu sposobowi odżywania się. Lekarz poślizgnął się po prostu na oblodzonym chodniku i uderzył w głowę.

 5+3 

 Co na zachodzie reklamują to nie 5 razy dziennie warzywa ale 5+3 czyli 5 warzyw i 3 owoce dziennie, dieta rainbow czyli dieta tęczowa, czyli kolorowe warzywa i owoce, różnorodne. Nie znaczy to ze 5 kg, ale : sałatka z np: salaty 2 liście, pomidor krojony, 1 ząbek czosnku na to i 1 plaster cebuli, posypać mieszankę sałatkowa pietruszka zielona krojona. Tak wiec jest to dodatek do ryby lub mięsa. Jak dodasz do tego ziemniaki to masz 6 warzyw. Czy to takie trudne. Ja żywiłam męża po wyjeździe z Polski na zachód wyłącznie mięsem schabowym co dzień, dieta jednostajna. Lekarze zbadali i powiedzieli na stół operacyjny na serce bypasy. O to chodzi że ludzie pośpiechu jedzą drogo i suto, mięso, mięso, mięso. Luksusowe produkty żywnościowe bez kartofli, makaronu, owoców i warzyw powodują zaparcia. Bez warzyw i owoców wątroba (organ krwisty oczyszczający krew) nie oddzieli odpadków, tłuszczy, mięs od czystych składników odżywczych. Wątrobie trzeba pomóc przez unikanie tłuszczy (mięso) i w wysokiej temperaturze ogrzewanych tłuszczy bo one powodują gęstą krew. Z gęstej krwi tworzy się zły cholesterol i choroby serca. Moja mama w Polsce co dzień wciska smalec lub ryba/mięso smażone na tłuszczach ogrzewanych na 100*C i powyżej a potem bierze pigułkę na gęstą krew bo się źle czuje i biorą ja do szpitala. Czytam jej książkę o : wątroba a serce ("Quest for life"), detale o wątrobie detoxyfikujacej krwiobieg. Ona słucha aż do momentu zdrowego rozsądku i oszczędzenia chorej wątroby i przerywa: a ja i tak będę jadła po swojemu. Mam prawie 70 lat i zawsze jadłam gorące tłuszcze, lubię to, my w Polsce jemy wszystko smażone; ludzie maja chora wątrobę i żyli do 90 lat. Tak ale sąsiad nie miał słabego serca i jadł tylko gotowana żywność aby wesprzeć słabą wątrobę. A mama na to a ja i tak tak będę jadła jak lubię. OK,masz gęstą krew bo masz słabą wątrobę i cały zasób twego jedzenia idzie przez wątrobę jak przez worek bez dna prosto do krwiobiegu nie oczyszczony z tłuszczów. Twój wybór. Ludzie ciężko chorują na odbyt po 50ce, a bez 3 jabłek dziennie nie oczyścisz kiszek. Zatwardzenia powodują raka. My tu na zachodzie jak gotujemy lub jemy marchew czy kartofle to myjemy tylko łupinkę i jemy oraz gotujemy bez obierania skorki. W skorce jest więcej witamin i minerałów niż bez skorki, a poza tym po co czas tracić na obieranie. Odciąć ogonki i całkiem smacznie się je dobrze skórkę tylko wymyć.

 

PRAWDY I MITY WEGETARIANIZMU:`Mity wegetarianizmu' TO TEKST PRZEMYSŁU MIĘSNEGO 

 ZAWIERA KŁAMSTWA,PODOBNIE JAK PSEUDOBADANIA `O NIESZKODLIWOSCI PALENIA'KONCERNÓW TYTONIOWYCH ITP. 

Mity wegetarianizmu 

`Badania medyczne dowodzą, że wegetariańska dieta nie jest w stanie dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych mu składników, w związku z czym nie gwarantuje dobrego zdrowia. `

CZLOWIEK JEDZACY TYLKO MIĘSO NIE PRZEŻYJE NAWET 2 TYGODNI, NIE JEDZĄCY MIESA ŻYJE DŁUŻEJ I ZDROWIEJ = JUŻ WIESZ KTÓRA DIETA JEST WŁAŚCIWA?

`MIT 1: Konsumpcja mięsa prowadzi do klęski głodu i poważnie narusza naturalne zasoby Ziemi'

TO PRAWDZIWY FAKT !

SKORO Z 1 HA MOŻNA WYŻYWIĆ 60 ZDROWSZYCH OSÓB JEDZĄCYCH MIĘSO LUB TYLKO 2 WIECZNIE CHORYCH MIESOŻERCÓW, CAŁA ZIEMIA MOŻE WYZYWIĆ 60 MLD WEGETARIAN LUB TYLKO 0.5 MLD MIĘSOŻERCÓW. PONIEWAŻ NA ZIEMI ZYJE OK. 6 MLD LUDZI, MIESO=GŁÓD

`MIT 2: Witaminę B12 można uzyskać ze źródeł pochodzenia roślinnego'

`MIT 3: Nasze potrzeby w zakresie witaminy D może zapewnić słońce`

`MIT 4: Zapotrzebowanie organizmu na witaminę A może być w pełni zaspokojone ze źródeł pochodzenia roślinnego'

TO PRAWDZIWY FAKT !

MIĘSO NIE ZAWIERA ŻADNYCH WITAMIN. WSZYSTKIE SĄ W ROŚLINACH. ANEMIA, ANOREKSJA, AWITAMINOZA, BULIMIA (JADŁOWSTRĘT) TO CHOROBY MIĘSOŻERCÓW, NIESPOTYKANE U WEGETARIAN.

`MIT 5: Spożywanie mięsa powoduje osteoporozę, chorobę nerek, zawały serca i raka'

TO PRAWDZIWY FAKT !

CHORZY MIĘSOŻERCY WYPEŁNIAJA SZPITALE, NIE SPOTYKA SIĘ TAM ZDROWSZYCH WEGETARIAN.WEGETARIANIE TO OKAZY ZDROWIA - NIE PSUJA IM SIĘ NAWET ŻEBY, CO POWODUJE TAKŻE MIESO - ZMIENIAJAC NATURALNY ZASADOWY ODCZYN SLINY NA KWASNY.

MIESOŻERCY WYMIERAJĄ JAK DINOZAURY=RAKA,ZAWAŁY,WYLEWY,MIAŻDZYCE,CUKRZY  CE,BSE,PTASIA GRYPĘ,PASOŻYTY,SARS.ŻADNA Z TYCH CHORÓB NIE DOTYCZY WEGETARIAN

`MIT 6: Tłuszcze nasycone i zawarty w diecie cholesterol powodują zawały serca, miażdżycę tętnic i raka, zaś diety niskotłuszczowe, o małej zawartości cholesterolu, są dla ludzi zdrowsze `

JAK WYŻEJ

`MIT 7: Wegetarianie żyją dłużej i mają więcej energii i wytrzymałości od zjadaczy mięsa 

`MIT 8: Dieta "człowieka jaskiniowego" była niskotłuszczowa i/lub wręcz wegetariańska' 

CZŁOWIEK NIE JEST W STANIE BEZ NARZEDZI ZABIC, ZAGRYŻĆ ŚWINI,KROWY, A TYM BARDZIEJ DZIKICH ZWIEZRZAT,NIE JE TEZ JAK WILK ITP. DRAPIEZNIKI SUROWEGO MIESA (BEZ GOTOWANIA),WNETRZNOSCI Z KRWIA PEŁNEGO PASOZYTÓW ITD.MA ZA TO DLUGIE PALCE PRZYSTOSOWANE DO ZRYWANIA OWOCÓW,KTÓRE MOŻE SPOZYWAC NA SUROWO. 

MIĘSO W DIECIE JASKINIOWCÓW TO BYĆ MOŻE SPORADYCZNIE PADLINA POZOSTAŁA PO POZARACH LASÓW ITP.

ROZWÓJ CYWILIZACJI ROZPOCZAL SIĘ Z UPRAWA ROSLIN

NA ŚWIECIE WIĘKSZOSC LUDZI NIE JE MIĘSA LUB JE SPORADYCZNIE-WIĘKSZOŚC HUNDUSOW W INDIACH,CHINCZYKOW,JAPONCZYKOW (NIEWIELKIE ILOSCI). ALE SKORO KTOS WYCHOWAL SIĘ WŚRÓD LUDOZERCÓW TAKŻE TRUDNO BYLOBY MU UWIERZYĆ, ZE NIE JEDZENIE LUDZKIEGO MIESA JEST ZDROWSZE I DLACZEGO INNI LUDZIE UWAZAJA GO ZA BARBARZYNCE. PODOBNIE JEST Z MIESEM

MIT 9: Wzrost spożycia mięsa i nasyconych tłuszczów w XX wieku jest relatywny do wzrostu liczby przypadków zawałów serca i raka 

GWAŁTOWNY WZROST SPOZYCIA MIESA W KRAJACH ZACHODNICH NASTAPIL OD OK.1950 R. I WRAZ Z NIM EPIDEMIA ZAWAŁÓW, WYLEWÓW, RAKA, MIAZDZYCY, OTYLOSCI,CUKRZYCY ITP.

PORÓWNANIE STANU ZDROWIA SPOLECZENSTWA USA (NAJWYZSZE SPOZYCIE MIESA NA 1 OSOBE) I JAPONII (TRADYCYJNA KUCHNIA BEZ MIESA,Z DUZA ILOSCIA RYZU,WARZYW) LUB TYBETANSKICH WEGETARIANSKICH MNICHÓW (SREDNIO DOZYWAJA 120 LAT) WSKAZUJE ZE WYSOKOTLUSZCZOWA DIETA POWODUJE OTYLOSC,I CHOROBY.

`MIT 10: Produkty sojowe stanowią odpowiedni substytut mięsa i produktów mleczarskich'

WEGETARIANIE RZADKO UZYWAJA PRODUKTÓW SOJOWYCH,SOJA ZA TO TUCZY SIĘ ZWIERZETA NA MIESO.W POLSCE NP. FASOLA JEST LEPSZYM ZAMIENNIKIEM MIESA=MA WIECEJ BIAŁKA, DO TEGO BEZ TLUSZCZU,TOKSYN, KONSERWATNOW,BARWNIKOW,SZTUCZNYCH HORMONOW KTÓRE SA W MIESIE.

MIT 11: Organizm człowieka nie jest stworzony do konsumpcji mięsa 

CZLOWIEK NAJBARDZIEJ ZBLIZONY JEST NIE DO SZYMPANSA, LECZ DO GORYLA-NAJSILNIEJSZEJ MAŁPY. W 100% WEGETARIAŃSKIEJ.

`MIT 12: Jedzenie zwierzęcego mięsa powoduje u ludzi brutalne, agresywne zachowanie'

TO PRAWDZIWY FAKT !

SŁAWNI WEGETARIANIE TO : JEZUS, PLATON, SOKRATES, LEONARDO DA VINCI, NEWTON, DARWIN, EINSTEIN, EDISON, TESLA, KAFKA, TOŁSTOJ, WOLTER, GHANDI, TWAIN, RIFKIN....PAMELA ANDERSON, BRIGGITE BARDOT, BONO(U2),COHEN,DYLAN,MOBY,KATE WINSLET,KIM BASINGER, DUSTIN HOFFMAN, BRYAN ADAMS, DAVID DUCHOWNY, TINA TURNER JOHN CAGE,JOHNY ROTTEN, BEASTIE BOYS, JARULE, KRS-ONE,RZA,BRUCE LEE...

ZNANI MIĘSOZERCY TO M.IN.STALIN,.HITLER,WŁADCY I KROLOWIE ZNANI Z PORYWCZOSCI.

`MIT 13: Produkty zwierzęce zawierają liczne substancje toksyczne'

TO PRAWDZIWY FAKT !

MIĘSO ZAWIERA 10-1000X WIĘCEJ SZKODLIWYCH SUBSTANCJI NIŻ ROŚLINY KUMULOWANYCH ZE ŚRODOWISKA (BO NA 1 KG MIĘSA POTRZEBA 10 KG PASZY ROŚLINNEJ)+SZKODLIWE POZOSTAŁOŚCI TUCZU I PRZEMYSŁOWEGO PRZETWARZANIA MIĘSA:KONSERWANTY,ANTYBIOTYKI,SZTUCZNE HORMONY I INNE DODATKI. 

RYBY KUMULUJĄ WSZYSTKIE SKAŻENIA Z WODY:ZWIĄZKI RAKOTWÓRCZE,TOKSYCZNE,METALE CIĘŻKIE,PCB,POWODUJĄCE USZKODZENIA GENETYCZNE

WEGETARIANIZM=BEZ MIĘSA,MLEKA=BEZ WSZYSTKICH CHORÓB.A TO ARTYKUŁ PRZEMYSŁU MIĘSNEGO,TAK JAK PSEUDOBADANIA`O NIESZKODLIWOSCI PALENIA'OPŁACANE PRZEZ KONCERNY TYTONIOWE ITP. 

WEGETARIANIZM! BEZ MIĘSA= BEZ CHORÓB:RAKA, SERCA,ŻOŁĄDKA, MIAŻDZYC,ZAWAŁU, WYLEWU,CUKRZYCY,90%ZATRUĆ,OTYŁOŚĆI, BSE,PTASIEJ GRYPY,SARS, PASOŻYTÓW-Wśród wegetarian o95% mniej raka, 99%chorób serca,90%przedwczesnej śmierci-dane z najszacowniejszego pisma medycznego "British Medical Journal"=wyniki z 13 lat badań stanu zdrowia 11 tys. osób-wegetarian. Badania nazwane"Studiami Oksfordzkimi",określiły pozytywne konsekwencje zdrowotne diety wegetariańskiej. 

BEZ MIĘSA= BEZ BSE(SZALONYCH KRÓW)W ANGLII ZMARŁO 300 OSÓB,A 300000 ZARAZONCYH UMRZE=(OSTATNIO 18-LETNIA DZIEWCZYNA-ŚMIERĆ TO POSTĘPUJĄCY PARALIŻ I ZWYRODNIENIE MÓZGU).30% ANGLIKÓW PO TYM SKANDALU Z NIESKUTECZNĄ KONTROLĄ(W HIPERMARKETACH SPRZEDAWANO SKAZONE MIĘSO Z FAŁSZYWYMI WYNIKAMI BADAŃ) UNIKA MIĘSA.

WEGETARIANOM NIE PSUJĄ SIĘ NAWET ZĘBY,TO PRZEZ MIĘSO- ZMIENIAJACE NATURALNY ZASADOWY ODCZYN SLINY NA KWASNY POJAWIA SIE PRÓCHNICA.

EKOLODZY OSTRZEGALI PRZED PRZEMYSŁOWĄ HODOWLĄ-NP.DODAWANIE DO PASZ MARTWYCH KRÓW SPOWODOWAŁO POWSTANIE EPIDEMII SZALONYCH KRÓW 

NAIWNOŚCIĄ JEST WIERZYC,ZE SKAZONE MIESO BYŁO NISZCZONE-DUZA CZESC SPRZEDANO LUDZIOM BY ZMNIEJSZYC STRATY HODOWCÓW. Faktem jest ze badania są fałszowane-też w Polsce,a części mięsa wogóle się nie bada(próbki wyrywkowe)

WEGETARIANIZM= MLEKO: PRODUKTY MLECZNE TEZ ODRADZAM-poszukaj artykuł"PIJ mleko będziesz kaleką" w Onet-prasa-Kulisy lub w google.MLEKO JEST PRZEZNACZONE DLA DZIECI ZWIERZĄT SWOJEGO GATUNKU-TYLKO U CZŁOWIEKA DOROSLI LUDZIE PIJA MLEKO SAMIC ZWIERZAT, NIE MATKI.NP. MLEKO KROWY JEST ZDROWE DLA CIELAKA, NIE DLA CZLOWIEKA! 

MIĘSO=MORDERSTWO ZWIERZĄT,ZDROWOTNE SAMOBÓJSTWO!BSE(SZALONE KROWY) TEŻ UKRYWANO=

Organizacje ekologiczne wskazują także, że hodowla zwierząt i produkcja mięsa jest największym źródłem zanieczyszczenia środowiska, w tym szczególnie poprzez erozję gleby powoduje katastrofalne susze i zniszczenie środowiska (np. Grecja jest przykładem erozji gleb na skutek nadmiernego wypasu zwierząt) a mięso np. jest przyczyna głodu w Afryce-ZBOŻA Z GŁODUJACYCH KRAJÓW TUCZA ZWIERZETA W EUROPIE,z 1 ha można wykarmić 60 osób jedzących soje , a tylko 2 jedzące mięso

Z punktu widzenia etyki produkcja i sprzedaż mięsa często wiąże się ze zbędnym okrucieństwem i zabijaniem zwierząt.

Mięso zawiera 10-1000x więcej szkodliwych substancji niż rośliny kumulowanych ze środowiska (bo na 1 kg mięsa potrzeba 10 kg paszy roślinnej)+szkodliwe pozostałości tuczu i przemysłowego przetwarzania mięsa:konserwanty,antybiotyki,sztuczne hormony i inne dodatki. 

Ryby kumulują wszystkie skażenia z wody:związki rakotwórcze,toksyczne,metale ciężkie,PCB,powodujące uszkodzenia genetyczne

SŁAWNI WEGETARIANIE:Pamela Anderson, Briggite Bardot, Bono(U2),Cohen,Dylan,Moby,Kate Winslet,Kim Basinger, Dustin Hoffman, Bryan Adams, David Duchowny, Tina Turner John Cage,Johny Rotten, Beastie Boys, JaRule, KRS-One,RZA,Bruce Lee...Jezus, Platon, Sokrates, Leonardo Da Vinci, Newton, Darwin, Einstein, Edison, Tesla, Kafka, Tołstoj, Wolter, Ghandi, Twain, Rifkin

NAJLEPIEJ NIE CHOROWAĆ=JAK? WIECZNIE CHORZY POLACY:MIESO,MLEKO,WÓDKA,PAPIEROSY,KAWA=LEPIE  J ZYĆ ZDROWO I NIE CHOROWAĆ,ZAPOBIEGAĆ NIŻ BEZSKUTECZNIE SIĘ LECZYĆ=CZY TO NIE ZNAK BY PRZESTAĆ JEŚĆ MIĘSO?

WEGETARIANIZM!TYBETAŃSCY MNISI NIE JEDZĄ MIĘSA=DOŻYWAJA 120 LAT,ESKIMOSI=TYLKO MIĘSO=30-40 LAT. 

MIĘSO=MORDERSTWO I SAMOBÓJSTWO=JEDZĄC TYLKO MIĘSO UMRZESZ,NIE JEDZĄC MIĘSA BĘDZIESZ ZDROWSZY 

FASOLA,KASZE,RYŻ,SOJA,MAKARONY SĄ SMACZNIEJSZE,TAŃSZE I ZDROWSZE OD MIĘSA I MLEKA. ESKIMOSI,KTÓRZY Z POWODU KLIMATU JEDZA PRAWIE WYŁĄCZNIE TŁUSTE MIĘSO RZADKO DOZYWAJAJĄ 30-40 LAT,UMIERAJĄC NA CHOROBY KRAZENIA. 

NAWET BÓG(V=NIE ZABIJAJ) I JEZUS ZAKAZALI JEŚĆ MIĘSO! Jezus zniósł wszelkie ofiary ze zwierząt w żydowskich świątyniach= Podczas ostatniej wieczerzy zrezygnował z żydowskiej tradycji ofiar ze zwierząt-zamiast np.zarżnięcia barana dzielił chleb i wino,co nakazał też czynić uczniom na swoją pamiątkę!!!

JAK JEZUS=NIE JEDZ MIĘSA=V PRZYKAZANIE"NIE ZABIJAJ! Jezus zniósł wszelkie ofiary ze zwierząt w żydowskich świątyniach= Podczas ostatniej wieczerzy zrezygnował z żydowskiej tradycji ofiar ze zwierząt-zamiast np.zarżnięcia barana dzielił chleb i wino,co nakazał też czynić uczniom na swoją pamiątkę!!!

FASOLE,KASZE,RYZ,SOJA-POLECAM STRONY IMNTENETOWE-WPISZ NP. W GOOGLE "SLAWNI WEGETARIANIE", "WEGETARIANIZM" 

BEZ SMAKU JEST SCHABOWY LUB MIELONY Z ZIEMNIAKAMI,A CZLOWIEK NIE JEST MIĘSOŻERNY: SOJA,FASOLA MA WIECEJ BIAKA NIZ MIESO,DO TEGO BEZ KONSERWANTOW,TOKSYN,LEKOW WETERYNARYJNYCH I TLUSZCZU =ZLEGO CHOLESTEROLU

03.02.2006 r. Gazeta Wyborcza Wegetarianie górą

Jak kotlety niszczą DNA naszych komórek 

Częste jedzenie czerwonego mięsa niszczy DNA komórek wyściełających nasz układ pokarmowy. Tym samym zwiększa ryzyko nowotworu żołądka, dwunastnicy i jelita - twierdzą brytyjscy uczeni z Cambridge

Powszechnie uznaje się, że uszkodzenia w materiale genetycznym są przyczyną przekształcenia się normalnej komórki w nowotworową. Zazwyczaj wszelkie pęknięcia nici DNA są szybko naprawiane. Jednak gdy zniszczeń jest zbyt dużo - w wyniku promieniowania UV czy z powodu szkodliwych substancji - komórki przestają, radzić sobie z sytuacją i wymykają się spod kontroli organizmu.

Uczeni z Cambridge już w zeszłym roku alarmowali, że częste jedzenie (dwa razy dziennie) czerwonego mięsa - wołowiny, jagnięciny, ale także wieprzowiny (niektórzy zaliczają ją do mięs czerwonych, a termin "mięso białe" stosują jedynie dla ryb i drobiu) - trzykrotnie zwiększa ryzyko zachorowania na nowotwór żołądka w porównaniu z osobami raczącymi się mięsem raz w tygodniu. Wtedy jednak zalecono naukowcom przeprowadzenie większej liczby badań, by ustalić, dlaczego tak się dzieje.

Teraz ten sam zespół na łamach pisma "Cancer Research" twierdzi, że winne są różne związki azotu, które znajdują się w ugotowanym czy upieczonym mięsie. Ich stężenie w komórkach pobranych z jelita osób wybitnie mięsożernych było bardzo wysokie, podczas gdy u wielbicieli owoców, warzyw i makaronu niewielkie.. Obecność związków azotowych ściśle wiązała się z częstością uszkodzeń komórkowego DNA.-To pierwsze tak wyraźnie powiązanie między spożywaniem czerwonego mięsa a początkami raka - mówi BBC prof. Sheila Bingham z Centrum Medycznego w Cambridge. - Ja bym jednak poczekał, aż zespół przeprowadzi badania zakrojone na większą skalę - polemizował rzecznik Meat and Livestock Commision, organizacji lobbystycznej pracującej dla producentów mięsa. - Te wyniki jedynie sugerują sposób, w jaki czerwone mięso niszczy materiał genetyczny komórek nabłonka układu pokarmowego. Teraz trzeba je potwierdzić. MARK, BBC

"Właściwie zaplanowana dieta wegańska i inne typy diet wegetariańskich są odpowiednie na wszystkich etapach życia, włączając w to okres ciąży, karmienia piersią, niemowlęctwa, dzieciństwa i okresu dojrzewania" - Amerykańskie Stowarzyszenie Dietetyczne i Dietetycy Kanady "Stanowisko na temat diet wegetariańskich" (2003) 

Dieta Wegetariańska - konferencja naukowa. Warszawa, 17 marca 2000. 

Organizator: INSTYTUT MATKI i DZIECKA przy współpracy z Sekcją Żywienia Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii Hepatologii i Żywienia Dzieci. 

W podsumowaniu konferencji stwierdzono, że zbilansowana dieta lakto-ovo-wegetariańska jest bezpieczna i korzystna zarówno dla dzieci, jak i kobiet karmiących piersią

"Wegetarianizm, jako filozofia życia blisko i zgodnie z naturą, preferuje model żywienia w oparciu o produkty pochodzenia roślinnego, niekiedy rozszerzony o produkty z jaj i / lub mleczne, które pozwalają na łatwiejsze realizowanie potrzeb każdego organizmu. Dieta wegetariańska, prawidłowo skomponowana jest w stanie w pełni pokryć zapotrzebowanie człowieka na niezbędne składniki odżywcze, gwarantując prawidłowy rozwój i funkcjonowanie człowieka. Zdrowy wegetarianin może bez przeszkód zostać krwiodawcą." Wypowiedź dla Polskiego Czerwonego Krzyża dr n.med Małgorzaty Kozłowskiej - Wojciechowskiej Prezes Fundacji-Rada Promocji Zdrowego Żywienia Człowieka Instytut Żywności i Żywienia w Warszawie.

"Nic nie przyniesie większej korzyści ludzkiemu zdrowiu oraz nie zwiększy szans na przetrwanie życia na Ziemi w tak dużym stopniu jak ewolucja w kierunku diety wegetariańskiej. Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury" Albert Einstein - WEGETARIANIN 

"Zwierzęta są moimi przyjaciółmi, a ja nie zjadam swoich przyjaciół" - George Bernard Shaw - WEGETARIANIN 

"Od wczesnych lat życia wyrzekłem się jadania mięsa i przyjdzie czas, gdy ludzie tacy jak ja, będą patrzeć na mordercę zwierząt tak samo jak teraz patrzą na mordercę ludzi." - LEONARDO da VINCI - WEGETARIANIN 

"To właśnie ludzkie współczucie wobec wszystkich istot czyni z nas prawdziwych ludzi" - Dr Albert Schweitzer - WEGETARIANIN

Natomiast wbrew plotkom Hitler nie był wegetarianinem-to przykład chorego z przejedzenia niezdrową golonką, bawarską kiełbasą, kawiorem, dlatego rozchorował się na żołądek. Zalecenia lekarzy by ograniczył szkodzące mu mięso i okresowe zakazy spożywania mięsa błędne interpretowano jako `wegetarianizm'. Hitler zakatował swego psa, prześladował wegetarian - już w 1936r. zakazał działalności Niemieckiemu Towarzystwu Wegetarian, których członków ścigało gestapo jako wrogów dyktatora i które mogło wznowić działalność dopiero w 1945 roku po śmierci Hitlera. Gdyby Hitler był faktycznie wegetarianinem, promowałby wegetarianizm wśród Niemców, szczególnie że podczas wojny występowały chroniczne braki w zaopatrzeniu w szereg produktów-w tym mięso.

PORÓWNANIE CECH DRAPIEŻNIKÓW I ROŚLINOŻERCÓW: 

"1.Zęby drapieżników charakteryzują się tym, że siekacze są słobo rozwinięte podczas gdy trzonowce są ostre, długie spiczaste. Natomiast u człowieka, podobie jak u roślinożernych małp np. orangutana, siekacze są rozwinięte dobrze, a trzonowce są płaskie, przystosowane do rozgniatania i rozcierania pokarmu. 

2.Ślina mięsożerców ma skład potrzebny do trawienia białka zwierzęcego: nie zawiera ptialiny przeznaczonej do tarwienia skrobi, jej odczyn jest kwaśny. Natowmiast ślina owocożercy jest alkaliczna, przystosowana do tarwienia skrobi i cukrów - taki jest skład ludzkiej śliny. 

3.Żołądek mięsożercy ma kształt okrągłego woreczka i wydziela 10 razy więcej kwasu solnego niż żołądek zwierząt roślinożernych. Kształt żołądka roślinożerców jest też zpełnie odmienny, bardziej podłużny, o złożonej strukturze. 

4.Jelito mięsożercy jest trzy razy dłuższe niż jego tułów, natomiast jelito roślinożercy jest dłuższe od tułowia 12 razy. I taka jest właśnie długość jelita ludzkiego. 

5.Kończyny drapieżników mają ostre pazury, służące do zabijania i rozrywania mięsa. 

6.Skóra drapieżników, w przeciwieństwie do skóry zwierząt owocożernych, nie ma porów i nie wydziela potu, np.pies nie poci się-nadmiar ciepła wydziela biegając z wywieszonym językiem. Człowiek ma gruczoły potne. Mięso zanieczyszcza organizm i zatyka pory potne, dlatego miesożercy nie maja gruczołów potnych ,mają krótsze jelito itd.

7.Język mięsożerców jest szorstki, a owocożerców - gładki." 

Maria Grodecka " Wszystko o wegetarianizmie"

nie porównujcie czlowieka do krowy,bo krowa jest roslinożerna!

Człowiek NIE JEST W STANIE ZAMORDOWAC BEZ NARZEDZI I JESC SUROWEGO MIESA,BO JEST OWOCOŻERNY!

MINISTER ZDROWIA OSTRZEGA:ALKOHOL,PAPIEROSY,MIESO,CUKIER,KAWA-  TO CHOROBA NA WŁASNE ZYCZENIE

WEGETARIANIZM=BEZ MIĘSA,MLEKA=BEZ WSZYSTKICH CHORÓB.A TO ARTYKUŁ PRZEMYSŁU 

 Wydaje mi sie (bo nie chciało mi się tego czytać do końca), że nie krytykujesz JEDZENIA MIESA tylko metody hodowli. I tu masz rację, hodowla na wielką skalę traktowana jako 'produkcja mięsa' prowadzi do walki o obniżenie ceny na wszelkie możliwe sposoby. Teraz, dla zachowania równowagi opisz proszę (bo widać lubisz dużo pisać) metody stosowane w uprawie roślin, wszystkie cudowne hebicydy i inne chemikalia używane w celu zapewnienia wysokich plonów a odkładające się w roślinach i glebie. Napisz jak to możliwe, ze owoce przłynące do nas tygodniami są wciąż takie piękne i soczyste. A potem opisz jak to zdrowo je jeść.Dodaj komentarz


Odśwież

Joomla templates by a4joomla