header1.jpgheader2.jpgheader3.jpgheader4.jpgheader5.jpgheader6.jpg

logo

Zdrowie

Bycza Terapia

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

Bycza Terapia

A także zwiększy odporność na zmęczenie, ułatwi myślenie oraz zapamiętywanie. O kimś w wyśmienitej formie nie bez przyczyny mówi się, że jest silny jak byk. Termin „bycza terapia” wymyślili naukowcy Tiedemann i Gmelin w 1827 roku, gdy odkryli jeden z głównych aminokwasów budujących białko mięśni – taurynę (po łacinie taurus to „byk”), która regeneruje siły i zapobiega zmęczeniu.

Na czym polega sekret wzmacniającej diety? Opiera się ona na mięsie, rybach, nabiale, soku z hawajskich owoców noni i guarany – wyciągu z owoców krzewu z Ameryki Południowej. Dodatkowo wspomagamy się miodami, syropami i konfiturami.

Warto wiedzieć
  • Nabiał i mięsa jedz zawsze z warzywami lub owocami, bo takie połączenie ułatwia przyswajanie witamin i potrzebnej mózgowi glukozy.
  • Razem z rybą warto mieć na talerzu sałatkę pokropioną octem winnym, który pozwala przyswoić więcej rybiego białka.
  • Do kanapek i potraw dosypuj zarodki pszenne oraz otręby pszenne i owsiane (zmieszane w równych częściach), do surówek i sałatek warzywnych dodawaj też kiełki.
  • Lekka białkowa przekąska wieczorna, np. jogurt lub budyń, zapewni Ci zdrowy sen.
  • Zjadaj dziennie 1 łyżeczkę drożdży piwnych z ciepłym mlekiem, bo mają witaminy z grupy B niezbędne dla prawidłowej pracy mózgu.
  • Do słodzenia, jeśli to możliwe, używaj miodów, konfitury różanej, syropów lub brązowego cukru.


Onet.pl


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Joomla templates by a4joomla