header1.jpgheader2.jpgheader3.jpgheader4.jpgheader5.jpgheader6.jpg

logo

Zdrowie

Cholesterol normy

Ocena użytkowników:  / 9
SłabyŚwietny 

Zbyt niski poziom cholesterolu.

Od czasu mojej wycieczki do Iquitos wraz z synem Pawłem i synową nasiliły się u mnie bóle głowy oraz senność i rozdrażnienie. Nie bardzo mogłem znaleźć przyczynę trochę podniesione ciśnienie tętnicze a właściwie skoki raz niskie raz wyższe. Też mogło być spowodowane większą ilością alkoholu oraz kawy.

Potem zaczęły się bóle w nodze oraz drętwienie lewej ręki bul pod łopatką co mogło świadczyć o problemach z sercem. Gdy udałem się na konsultacje do zaprzyjaźnionego lekarza Dr.Victora Kanashiro po zmierzeniu ciśnienia okazało się spore bo 170 na 102 puls 87 najpierw dał mi zastrzyk ziołowy na obniżenie ciśnienia a potem skierował na badania krwi w tym cholesterolu. Po 4 godzinach mając wyniki okazało się że ogólny poziom mam dużo za niski bo 167 trochę podniesione tri glicerydy ale nie wiele.Oczywiście znów zastrzyk ziołowy na podwyższenie cholesterolu i na 2 dzień już miałem 238 i poczułem się znaczni lepiej przede wszystkim ustąpił ból głowy i ospałośc. Dr.Viktor powiedział że jak on studiował przed ponad 50 laty to go uczono że poziom ogólnego cholesterolu dla mężczyzn powinien się wahać pomiędzy 230 a 260 zależy czy pracuje fizycznie czy siedzi za biurkiem – wtedy wyższy zaś dla kobiet po 40 powinien być od 240 do 270 a reagować się powinno jak u mężczyzn przekracza 330 a u kobiet 350 wtedy należy szukać przyczyny dlaczego podwyższony czyli jest jakiś stan zapalny lub jakieś poważne schorzenia np. nerek czy wątroby łącznie z początkiem lub zaawansowanym nowotworem. Teraz normy są już inne w Peru przyjmuje się 220 dla mężczyzn i 230 dla kobiet ale Dr. Viktor stara się trzymać starych norm i nie karmi pacjentów sterydami bo uważa że one bardziej szkodzą niż pomagają jak już potrzeba to zaleca warzywa w tym Kaiłę oraz owoce takie jak Maraqa czy Kaimite co w ostatnim czasie dużo jadłem. Mi zaś zalecił pić świeże jaka od kur czy kaczek najlepiej jeszcze ciepłe minimum 3 dziennie albo gotowane na miękko a w ogóle najlepiej jeść same żółtka. Gdy zdziwiony spytałem się a co z salmonellą to zapytał się ile lat tu mieszkam mówiąc przy okazji ze po około 4 do 6 miesiącach jak się je naturalne pożywienie to salmonella jest już nie groźna bo przywraca się właściwy poziom bakterii w układzie trawiennym. Po dyskusji z moim Kolegą Ryśkiem z Kanady przesłał mi parę linków co poniżej zamieszczam myślę że warto się z nimi zapoznać.

Pozdrawiam z La Merced Junin Peru

http://zwalcz-cholesterol.pl/konsekwencje-niedoboru-cholesterolu

https://www.youtube.com/watch?v=9J90IVw3vqE&feature=youtu.be


Komentarze  

0 #2 Wieńczysław 2015-01-10 19:22
Panie Mietku,
Oto prawidłowe normy cholesterolu:
Poniżej 200 mg/dL (5.17 mmo/L) Wartość pożądana
200 – 239 mg/dL (5.17 – 6.18 mmol/L) Poziom podwyższony
240 mg/dL (6.21 mmol/L ) i powyżej Wysokie ryzyko chorób serca

Pańskie zdrowie jest niezagrożone. Ma Pan znakomite parametry poziomu cholesterolu całkowitego. Niech Pan zbada sobie poziom HDL i LDL. To dopiero będzie wyznacznikiem Pańskiego zdrowia.
To piszę ja, doctor Wieńczysław Nieszczególny - cardiolog.
Cytować
0 #1 RICHARD 2014-11-10 21:53
Panie ietku

Sama madrosc w Pana slowach -dziekujemy ze Pan to zmiescil, jest Pan naszym skarbem w poradach medycznych, dziekujemy za pokierowanie nas -i naszych dr!! [tyle razy juz nas wspomogl swoimi radami !!!] na wlasciwa sciezke.Zdrowka zyczymy i skorzystamy z z Pana doswiadczen na pewno !!
Cytować

Dodaj komentarz


Odśwież

Joomla templates by a4joomla