header1.jpgheader2.jpgheader3.jpgheader4.jpgheader5.jpgheader6.jpg

logo

Zdrowie

GUANABANA. L

Ocena użytkowników:  / 36
SłabyŚwietny 

GUANABANA. L

(Annona Muricata L)

  

Prawie dojrzały owoc Guanabany

Inne Nazwy Guanabanus, Carosol, Nanqka, Prickly Custared, Soursop, Bonplandina, Paw-paw, Guanaba, Huanaba,Toge-banreisi, Nangka blanda, Durian benggala, Guanavana.


Występuje: Orginalnie w Peru, Salva Central, Boliwia Prowincja Santa Cruz

Ponadto Już gorszej jakości w Puerto Rico,Brazylii,Środkowej i południowej Ameryce

W Brazylii i Ekwadorze znana jest pod nazwą Graviola L Lub Paw-paw.

Jest to bardzo smaczny owoc. O średnicy do 10cm i długości do 20cm, koloru zielonkawo-żółtego, a kiedy jest mocno dojrzały, nawet brązowawy z wypustkami przypominającymi kolce. Drzewo osiąga 7m wysokości, liście podłużne, lancetowate, wiecznie zielone.

W środku - koloru kremowego o konsystencji budyniu z pestkami.

Można go jeść łyżeczką lub robić z niego sok i pić. Właściwie - spożywanie tego owocu, może wystarczyć nam do życia, bo posiada prawie wszystkie minerały i witaminy oraz sporo kalorii  można dodać jedynie sproszkowaną bulwę Maca. Jego stosowanie zalecane jest  zwłaszcza przy chorobach nowotworowych, gdyż jest 3-4 razy skuteczniejszy Niż Uña de Gato (Uncaria Tomentosa) czyli Cat’s Claw - ludowa nazwa Vilca Cora.

Całą roślinę używa się w medycynie alternatywnej. Nadają się liście, kora, korzenie, owoce jak i pestki rośliny.

 

Właściwości i działanie:

Główne:

 • zabija komórki rakowe,i wolne rodniki.
 • spowalnia wzrost guzów,Pomaga regenerować organizm po chemioterapii
 • zabija bakterie, wirusy i pasożyty,częściowo odtruwa organizm
 • obniża ciśnienie krwi i tętno oraz działa uspokajająco,
 • powoduje rozszerzenie żył,Jest pomocny przy leczeniu Cellulitis
 • reguluje poziom cholesterolu.Odmładza i podnosi witalność organizmu.
 • Reguluje poziom cukru we krwi.

 

Dodatkowe działania:

 • leczy depresje,wzmacnia system odpornościowy
 • działa przeciwskurczowo i zatrzymuje konwulsje (padaczka),
 • obniża gorączkę,pomaga przy chronicznym zmęczeniu
 • stymuluje trawienie.Pomaga przy chorobach układu pokarmowego. 

 

Dawkowanie:

Należy zjeść 2-3 dojrzałe owoce lub wypić kubek lub szklankę soku 3 razy dziennie.

Również można stosować wywar ze świeżych lub suszonych (osłabione działanie) liści. Należy wypijać 1 filiżankę wywaru dziennie.Mieszanka Graviola Lambo składa się z suszonych liści ,młodych pędów,korzonków oraz zmielonych pestek to po wysuszeniu mieli się i proszek pakuje do torebek i można przechowywać do 3 lat. W stosunku do świeżego soku ma 25-30 % wartości. Szwajcarska Firma Anna Sthell robi koncentraty tzw Bezwodnik i osiągają nawet do 40% wartości.                      

 

Przy kuracji antyrakowej , gdzie Guanabana stanowi podstawę, używa się jej naprzemiennie z owocem Anona, który charakteryzuje się słabszym działaniem lecz za to większą zawartością witamin i minerałów.Kuracja powinna trwać przynajmniej 4 tygodnie i w tym czasie nie powinno się przyjmować żadnego pożywienia. Można, jedynie, przy bardzo osłabionym organiźmie pić napój z bulwy Maca z dodatkiem wywaru z kory drzewa Chuchuwasa (duża zawartość minerałów i metali takich jak żelazo, cynk, magnez i inne).

 

Ponadto, można pić napój z owocu Karambola. 

 

Przed rozpoczęciem kuracji należy dokonać oczyszczenia organizmu za pomocą ziół takich jak Manayupa, Flor de Arena, Pinco-pinco, Cola de Cabalo i inne wg. wskazań szamana lub lekarza. W przypadku dużej ilości  przerzutów, gdzie czas ma decydujące znaczenie, wskazane jest szybkie oczyszczenie organizmu przy pomocy ceremonii Ayahuasca , aby wzmocnić działanie kuracji Guanabaną.Przy osłabieniu  i chronicznym zmęczeniu już po paru tygodniach następuje poprawa samopoczucia znika nerwowość i poprawia się sen nie mówiąc o witalności-po prostu w człowieka wstępuje jakby nowa energia i chęć do życia i działania a co jest bardzo ważne przy terapii zwłaszcza nowotworowej .

 

 
Guanabana L. została przebadana przez wiele klinik na świece w tym w Szwajcarii, Rosji, Japonii, Chinach, USA, Kanadzie, Niemczech i innych. Uznano za jeden z najlepszych specyfików na nowotwory,

 

Tyle na dziś uzupełnię później.
Mietek

 

Joomla templates by a4joomla