header1.jpgheader2.jpgheader3.jpgheader4.jpgheader5.jpgheader6.jpg

logo

Zdrowie

Nowotwory dziesiątkują Polskę

Ocena użytkowników:  / 2
SłabyŚwietny 

Nowotwory dziesiątkują Polskę  

Palenie papierosów to przyczyna chorób nowotworowych

AFP

"Dziennik": Wybrzeże i Mazury - najmniej skażone regiony Polski - są dotknięte plagą zachorowań na raka płuc. Te szokujące informacje podaje ostatni raport przygotowany przez Centrum Onkologii w Warszawie.

Szczegóły raportu publikuje "Dziennik".

Na 100 tys. mieszkańców północnej Polski co roku umierają na raka 223 osoby. Dlaczego rak płuc częściej występuje właśnie tam, a nie na przykład na skażonym Śląsku czy w dużych miastach? "Największy wpływ na zachorowalność ma zachowanie i styl życia ludzi, a nie stan otaczającego ich środowiska" - uważa współtwórczyni raportu dr Joanna Didkowska z Zakładu Epidemiologii i Prewencji Nowotworów Centrum Onkologii w Warszawie. Jest i inna przyczyna. Okazuje się, że mieszkańcy nadmorskich miejscowości najwięcej palą. "Palacze, a przede wszystkim palące kobiety to nasza największa bolączka" - przyznaje wojewódzki konsultant onkologii klinicznej w Zachodniopomorskiem Małgorzata Foszczyńska-Kłoda.

Polska - pisze gazeta - jest w niechlubnej czołówce Europy pod względem umieralności chorych na raka. Foszczyńska-Kłoda mówi, dlaczego: "Problem w tym, że pacjenci zbyt późno do nas trafiają. Często jest tak, że chory tuła się od lekarza do lekarza i zanim trafi do specjalisty jest już za późno".

Ministerstwo Zdrowia zdaje sobie sprawę z tego, że sytuacja jest dramatyczna. Nie stać nas jeszcze wzorem krajów zachodnich na wysokospecjalistyczne leczenie chorych na raka. Musi nas być stać na o wiele tańszą profilaktykę. Dlatego rozpoczęto już badania przesiewowe na wielką skalę. Chodzi o to, by ludzie z nowotworem jak najszybciej dowiadywali się, że chorują i byli poddani terapii. Resort zdrowia obiecuje, że znajdą się na to pieniądze: 3 mld zł w ciągu 10 lat.

Według Światowej Organizacji Zdrowia prawie połowa ludzi, którzy umierają na raka, przeżyłaby, gdyby ich chorobę wcześniej wykryto - pisze "Dziennik".  

Komentarz:

Wczoraj miałem okazję rozmawiać z onkologiem z Polski dr Zbigniewem K.

Był u mnie w drodze do Grand Canyon wraz ze znajomymi .

Była to bardzo ciekawa i pouczająca rozmowa. Na początku, niezbyt się kleiła, ale gdy mu pokazałem artykuł na mojej stronie o Guanabanie, to po przeglądnięciu przypomniał sobie, że przecież synek jego znajomego dzięki temu żyje. Pomimo młodego wieku (9 lat), miał nowotwór złośliwy jelita grubego z przerzutami na żołądek i trzustkę. Nie dawano mu prawie żadnych szans. Chemioterapia została przerwana ze względu na wycieńczenie organizmu (21kg) itp.

Rodzice - nie biedni zresztą - zawieźli go do Szwajcarii i tam był leczony preparatem z Guanabany z innymi dodatkami przez 5 tygodni. Kosztowało to sporo - około $12.000.

Ale chłopaczek ma się teraz dobrze i przybrał na wadze (35kg) - wrócił rumieniec i chęć do życia i zabawy.

Według oceny Pana Zbyszka, jedną z głównych przyczyn zachorowalności dzieci w Polsce, jest szybkie przestawienie się na modyfikowaną i uzdatnianą (pięknie, co prawda, opakowaną i wspaniale wyglądającą) żywność, ale za to pełną konserwantów i innych dodatków uszlachetniających, upiększających i poprawiających smak.

Organizmy jeszcze nie zdążyły się do tego „przyzwyczaić i częściowo uodpornić”.

Uderza to najbardziej w osoby starsze, ale i coraz więcej w dzieci.

Co do raka płuc, to myśli, że na to mają wpływ nowe gatunki papierosów z dodatkami zapachowo-smakowym i uszlachetniającymi, ale za to o zmniejszonej ilości nikotyny (aby można było więcej palić). W USA, ilość nikotyny jest redukowana nawet 15-20 krotne. Nie wiem ile w Polsce (dop. autora).

Następnie - wtórne palenie (osoby wdychające dym pochodzący z papierosów palonych przez osoby w naszym otoczeniu).

Mamy papierosy cuchnące mniej jak dawne Sporty, za to mające więcej smoły, a mniej nikotyny itp.

Wykrywalność jest najczęściej w późnym stadium - bardzo już zaawansowanym.

Dr. Zbyszek uważa, że w Polsce jest wielu naciągaczy i hochsztaplerów, sprzedających masę podróbek – przez to, wielu onkologów, bardzo sceptycznie zapatruje się na medycynę alternatywną, a ponadto jest bardzo mało rzetelnych i sprawdzonych informacji, zwłaszcza w pismach fachowych czy nawet w internecie. Jesteśmy pod tym względem daleko z tyłu za Anglią, Szwajcarią czy Niemcami. W tych krajach, informacji jest o wiele więcej oraz więcej jest współpracy pomiędzy medycyną akademicką i alternatywną.

M am nadzieję, że wszelkiej maści oszuści szybko się wykruszą – życie ich zweryfikuje.

Oby stało się to jak najszybciej.  

Pobieżnie spisał: Dziki Mietek

Dla szybszej diagnozy potrzebujemy następujące dane.

1. Nazwisko I Imię

2. Data urodzenia lub wiek chorego

3. Waga przed chorobą i obecnie

4. Na co choruje ,jakie jest konkretne rozpoznanie (proszę podać polska i łacińską nazwę,  jeżeli jest znana.Jeżeli chodzi o nowotwory to gdzie znajduje się guz pierwotny czy są przerzuty i na jakie organy jakie jest stadium 1 do 4.

5. Czy chory miał naświetlania  lub był poddany chemioterapii i jakie zażywa lekarstwa.

6. Czy obecnie jest w domu czy szpitalu i czy przechodzi jakieś leczenie, i jaki według lekarza jest stan obecny chorego tak fizyczny jak i psychiczny.

7. Czy ma bóle  czy może chodzić jeść itp.

8. Potrzebne także są wyniki badania krwi morfologia i badania moczu,

9. Czy chory ma chęć przyjmować leki ziołowe i czy jest przekonany do ich skuteczności,

10. Czy była robiona tomografii, USG, Monografia, Rezonans Magnetyczny lub były wykonywane markery nowotworowe i jaki jest ich poziom obecnie –jeżeli były wykonywane wyżej wymienione badania to ich opis można zeskanować i przesłać e-mailem. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Po więcej informacji proszę dzwonić na Tel: 51194 5338333 lub Skype Mietven

EFEKTYWNOŚĆ DZIAŁANIA ZIÓŁ ZALEŻY  OD WIELU CZYNNIKÓW ALE PRZEDE WSZYSTKIM :

Od niezachwianej wiary w ich skuteczność,
Od przestrzeganie specjalnej diety podanej na stronie oraz jedzenia zgodnie z grupą krwi.

No i najważniejsze pilnowania czasu i ilości ich gotowania oraz zażywania co wymaga sporego samozaparcia i dyscypliny.

Życzę wszystkim szybkiego powrotu do zdrowia i pozdrawiam Dziki Mietek wraz z zespołem Nijandari –La Merced  


Komentarze  

0 #3 Gość 2009-01-08 14:03
super
Cytować
0 #2 Wiesiek R 2006-09-03 11:42
Jest sporo panskich artykolow,W dziale zdrowie widac sporo z onetu czemu Pan nie doda cos od siebie.Bardzo lubie Pana sluchac ale widac nie zawsze chce sie Panu pisac W.R
Cytować
0 #1 John 2006-08-30 10:38
Bardzo mnie to interesuje,Co pan pisze zwlaszcza w komentazu.Moze pan dopisze wiecej i troche zdjec albo odnosnikow.Cala strona jest bardzo ciekawa ale troche malo przejzysta.pona dto warto wlozyc na niej panskie zdjecie ze starej strony.Pozdro John
Cytować

Dodaj komentarz


Odśwież

Joomla templates by a4joomla