header1.jpgheader2.jpgheader3.jpgheader4.jpgheader5.jpgheader6.jpg

logo

Zdrowie

Znaleziono sposób na "zagłodzenie" raka

Ocena użytkowników:  / 2
SłabyŚwietny 

Znaleziono sposób na "zagłodzenie" raka

 

"Dziennik": Naukowcy odkryli szczepionkę, która skłania organizm myszy do walki z rakiem. To może być przełom w onkologi.

Badacze kliniki onkologii i patologii Centrum Nowotworów Karolinska w Sztokholmie wspólnie z kolegami z włoskiej fundacji "Gabriele d'Annunzio" w Chieti i Uniwersytetu w Turynie ogłosili, że potrafią namówić mysi organizm, by zablokował nowotworowi dostęp do substancji odżywczych i tlenu.


Nowotwór to samolubna tkanka. Zamiast jak wszystkie inne pracować dla harmonijnego rozwoju całego człowieka, "myśli" tylko o sobie. Populacja chuligańskich komórek rozrasta się kosztem tych zdrowych i zdyscyplinowanych. Jest to możliwe m.in. dlatego, że podkradają przeznaczone dla nich substancje odżywcze, niesione przez krew. By móc skutecznie przechwytywać transporty żywności, komórki nowotworowe wysyłają chemiczny sygnał przyciągający naczynia krwionośne. Ten czynnik - określany w skrócie jako VEGF - pobudza wytwarzanie nowych naczyń, które wrastają w guz, ułatwiają jego zaopatrzenie w krew i - tym samym - ułatwiają dalszy rozwój.

Próby powstrzymania VEGF trwają od ponad 10 lat, ale niedawna wyniki były mizerne. Teraz to się zmieniło.

Onet.pl


Komentarze  

0 #1 Gość 2009-01-08 14:14
Na ten temat możesz dużo przeczytać w książce pt:"Antyrak" Pozdrawiam serdecznie
Cytować

Dodaj komentarz


Odśwież

Joomla templates by a4joomla