Start Podróże Moje leczenie w Peru Rozmowa z Dr Mario Wolskim
wtorek, 23 Sie 2011
 
 
Rozmowa z Dr Mario Wolskim
Ocena użytkowników: / 12
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Mitch Sobczak   
sobota, 02 grudnia 2006 12:09

Rozmowa z Dr Mario Wolskim

Dalszy ciąg rozmowy z Dr Mario i Prof Gustavo w szpitalu wojskowym

Dziś w czasie naszej sesji prze z pół godziny uczestniczył Prof.Dr Gustavo.

Dziś omawialiśmy sprawy żołądka, jelit problemy z wydalaniem i trawieniem oraz częste wypadki.

Prof.Dr.Eduardo de la Cruz ze Mną
Gustavo opowiedział co dotychczas wie z punktu naukowego i praktyki o Cellulitis i Trombosis jak i dlaczego powstają jakie są pierwsze symptomy i” w ogule z czym to się je” czyli najprościej jak można przy pomocy Mario spróbował mi to wyjaśnić bez niepotrzebnych naukowych terminologii. Choroba ta zauważona została bardzo niedawno  kilka lat temu dotychczas łączono ją z cukrzycą  bo objawy podobne  i nawet bakterie które występują przy ostrym stanie są podobne chodzi o Estafilococo i Staphylococo.Ale powody są często inne i najbardziej narażone na te schorzenia są przedstawiciele grupy krwi A potem prawie równolegle AB dużo mniej B a bardzo rzadko grupy 0 to jest związane z naszą dietą i zawartością kwasów żołądkowych oraz enzymów.  

Na ta chorobę pracujemy całymi latami dotyczy głównie krajów wysoko uprzemysłowionych lub przechodzących na żywność  genetycznie modyfikowaną,uzdatnianą i o dużej zawartości konserwantów.

Właśnie z tym nas system trawienny ma najwięcej problemów ,po prostu to dopiero naprawdę rozwinęło się w ostatnich 2 pokoleniach i jest nowością dla naszego systemu.Grupa krwi 0 jako mięsiarze  i mający najsilniejszy roztwór kwasów żołądkowych –powyżej 1% gdy A i AB poniżej ¼ % - Stosunkowo szybko te zanieczyszczenia wydala wraz ze strawionym mięsem.Pozostałe najczęściej gromadzą w wątrobie,nerkach i trzustce z skąd nadmiar wędruje znów do krwiobiegu i osadza się w żyłach najczęściej nóg jako najdalej oddalonych. Co powoduje najpierw Trombosis czyli zmniejszanie prześwitu żył a jeśli nie leczone odpowiednio wcześnie rozwija się w Cellulitis czyli galaretowatość krwi a jak zaniedbane to Galaretowatość mięśni i dalej martwice co może powodować ogólne zakażenie lub gangrenę i czasami kończy się amputacją .Podobieństwo do Cukrzycy to są skoki zawartości cukru we krwi i dopiero wielokrotne badania mogą to wyeliminować bo często się zdarza że pacjent jest diagnozowany i leczony na cukrzyce choć może ją też mieć a choroba rozwija się dalej.

Dr.Mario Wolski Psycholog
Późno rozpoznana tak jak w moim przypadku wymaga bardzo silnych środków Farmakologicznych i Hospitalizacji. Ale dobre efekty jej leczenia dają dopiero połączone wysiłki różnych dziedzin medycyny w tym i tradycyjna  czyli naturalna i ziołolecznictwo.Dlatego tych kilka klinik w Limie ma spore osiągnięcia w usuwaniu skutków i wyleczenie z tej choroby.

Dlatego że po pierwsze traktują pacjenta Holistycznie czyli jako cały organizm

I przez to wyniki mają o wiele lepsze niż inne zachodnie kliniki –gzie często kończy się amputacją kończyny. Pierwsze objawy to swędzenie stóp i łydek drętwienie przy długim siedzeniu zimne lub marznące stopy potem opuchlizna najpierw w okolicach kostek potem stóp lub wyżej. Powinno się dawać nogom odpocząć czyli jak tylko możliwe trzymać je wyżej niż pośladki i wieczorem po ogólnym prysznicu nogi od kolan w dól polewać zimną wodą i spać z nogami wyżej niż reszta część ciała. A teraz wracając do meritum sprawy, jest jeszcze sprawa wydalania  czyli tzw. zaparcia co mi często się przydarza, ma wiele przyczyn to miedzy innymi oznacza zwątpienia i przekonanie że coraz coraz więcej ograniczeń i braków czy to związanych z wiekiem czy postępującą chorobą. Obawy o to co posiadasz-boisz się to utracić myśląc że już nie jesteś wstanie tego odrobić, niechęć do drastycznych zmian. Trwanie przy jakiś bolesnych wspomnieniach i częste ich rozpamiętywanie- nie umiesz lub nie chcesz się od tego uwolnić.Może nie chcesz porzucić zajęć co nie dają ci satysfakcji i Inspiracji.Może trudno ci się pozbyć rzeczy, samochodu domu czy businessu które nie są już ci potrzebne a przyzwyczaiłeś się do nich. Może masz sztywny sposób myślenia wiele niezrealizowanych pomysłów które hołubisz i boisz się ich pozbyć.

Sam oddział Sylulitys ma 4 piętra
Masz na pewno wiele „śmieci myślowych z dawnych czasów trzeba to wyczyścić.Ale zacznij może inaczej od swego domu i podwórka.Przejrzyj i zrób listę rzeczy które najczyściej używasz potem mniej a na końcu tych dawno lub wcale nie używanych .Tych ostatnich pozbyć się jak najprędzej.

Oddaj do sklepu np z używanymi rzeczami jeszcze będziesz mógł odpisać od podatku. Co do innych może zrób Garaże Sale czyli wysprzedaż.A przy tym porządkowaniu powtarzaj  najlepiej na głos „Pozbywam się rzeczy mało użytecznych lub starych aby zrobić miejsce na nowe bardziej potrzebne”.

To samo zrób z samochodem czy nawet domem a do przeprowadzki weź tylko to co najbardziej potrzebne w nowym miejscu.

Klinika strzeżona przez Military Police
Potem weź się za swoją psychikę i uwolnij z niej to co zbędne a stanowi tylko balast. A kiedy już to uczynisz  i pojmiesz zasadę Zaparcie  które jest odzwierciedleniem trzymania niepotrzebnych można tak nazwać śmieci samo przeminie. Twój organizm tak jak ty szybko pozbędzie się tego co zbędna i zalega.Jeżeli chodzi o jelita  a zwłaszcza grube z którym masz od lat problemy to symbolizuje ono lęk przed uwolnieniem tego co zbędne i wyzwolenie się ze starych nawyków myślowych. Nagromadzenie jakiś chaotycznych myśli często pod wpływem starych przeżyć lu oglądania wiadomości lub filmów i ich w jakiś sposób przeżywania.Rozpamiętywania i wywlekania złych wspomnień czyli taplanie się w  dawnym błocie. Sporo nieuzasadnionych lub przesadnych lęków czasami przesadnych.Zamartwianie się na zapas lub więcej niż to konieczne.Poczucie  że ciągle nie jest się wystarczająco dobrym w tym co robimy że nie panujemy nad sytuacją. Można to wszystko zmienić  poprzez afirmacje i akceptacje oczyszczanie i porządkowanie myśli  i większą nad nimi kąt rolę .odrzucenie dręczących obrazów z przeszłości lub ich uzdrowienie poprzez wybaczeni lu pozbycie się ich.

Moja żona Venessa dzielnie mi towarzyszy w klinice
Niedopuszczanie natrętnych cudzych myśli i nie ciągnięcie tego wątku, samemu przestać narzekać i unikać ludzi wiecznie narzekających i zatwardziałych pesymistów. Nie angażowanie się w coś na co nie mamy wpływu lu niewielki np Politykę.Tego nie da się zrobić z dnia na dzień ale próbować trzeba i warto. Ja po tych rozmowach i przepracowaniu niektórych spraw czuje się już dużo lepiej przynajmniej psychicznie jest mi lżej jakbym pozbył się sporego balastu. A i fizycznie też czuje się lepiej tak że Dr.Edvardo widząc duża poprawę postanowił skrócić mój pobyt do niedzieli czyli 8 zamiast 14 dni co ograniczy koszty i nie będę musiał przedłużać wizy co nie jest takie trudne bo kosztuje około S/30.00 za  pierwszy miesiąc ,ale największy problem to że już nie mogę przedłużyć biletu tylko wykupić nowy a to w okresie przedświątecznym sporo kosztuję.

Wiele mnie ta choroba nauczyła ,jak to mówią nie ma tego złego co by w końcu na dobre nie wyszło. Poznałem wiele wspaniałych ludzi czy to w San Ramon czy tutaj w Limie zrozumiałem lepiej swoje potrzeby i mój organizm. Miałem sporo czasu na refleksje i przemyślenia czy rozmowy nawet ze swoją żoną Vanessą co prawda przy pomocy Kike czy Mario. Piszę to z myślą że może innych pobudzi do refleksji zanim choroba położy ich do łóżka. Czyli przemyślą swe problemy czasem może wyjdą z siebie i z boku popatrzą na swe życie a przyznaje że warto to taka samodzielna psychoanaliza i terapia każdemu wyjdzie tylko na zdrowie. Może zwolnią tempo itp. Tyle moralizowania i opisów na dziś wieczór Sobota 2 grudnia 06  

Tyle Dziki Mietek już na lepszym chodzie.


 


Artykuły powiązane:
 • Boża apteka W Internecie można natrafić na prezentację, zatytułowaną "Boża apteka", porównującą ludzkie narządy do warzyw i owoców. Regularne jedze…
  ', 270);" onmouseout="hidettip();">Boża apteka
 • Fitoterapia na dzisiaj Jak to właściwie jest czy istnieją różnice w efektach leczenia roślinami peruwiańskimi w postaci tabletek , kapsułek, a odwara…
  ', 270);" onmouseout="hidettip();">Fitoterapia na dzisiaj
 • Najtaniej i najlepsze zioła kupisz u nas
 • ', 270);" onmouseout="hidettip();">Leczenie Nowotworów ziołami
 • Czosnek pospolity (Alłium sativum L.) Inne nazwy: białe ziele, czosnek domowy, czosnek kuchenny, czosnek siewny, czosnek ogrodowy, Angielska: Garli…
  ', 270);" onmouseout="hidettip();">Czosnek

Poprawiony: piątek, 01 kwietnia 2011 11:55
 

Komentarze 

 
0 #3 Kaśka 2007-01-26 12:47
Mieciu, po przeczytaniu tego atykułu i Twojej deklaracji poprawy zdrowia, zapragnęłam zobaczyć nowy ład; chetnie przyjadę na Twój garage sale, jesli go kiedykolwiek zrobisz... ;-)
Cytować
 
 
0 #2 Ela 2007-01-25 05:52
Witam serdecznie Mietku,
Napisałam list jeszcze ze Stanów, lecz z Marka komputera nie mogłam go wysłać. Pewnie się już przeprowadzasz . Weszłam sobie na Twoją stronę i czytam Twoje ciekawe przemyślenia i bardzo mnie zainteresowały. Może uda mi się kiedyś wymienić poglądy. Pozdrawiam z Krakowa.
Ela, koleżanka Marka Michela

:-)
Cytować
 
 
0 #1 Marek 2006-12-20 14:33
Fajną masz żonę ,jak długo się znaliście i gdzie ją zdobyłeś,ciekaw ie to wszystko opisujesz napisz coś więcej czekam z niecierpliwości ą i pozdrawiam was Marek
Cytować
 

Dodaj komentarzOdśwież