header image
Dziwna choroba, Lima 1
Ocena użytkowników: / 14
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Mitch Sobczak   
niedziela, 10 września 2006 19:47

Dziwna choroba, Lima 1

 Od paru tygodni mailem kłopoty z ciśnieniem ,-Skaczące. Coraz dłuższe spacery ,ostra dieta i nawet głodówki niewiele dawały. Wizyty u lekarzy kończyły się receptą na coraz droższe specyfiki w tym Furosemide 40 mg 2 razy dziennie niby na odwodnienie nóg bo strasznie puchły. Leki na nadciśnienie. Potem Chiropraktor dołożył swoje z myślę trochę lepszym skutkiem.

Zioła z Peru trochę łagodziły objawy,ale wiadomo brałem je na wyczucie bez dokładnych badań.

W środę po wielu latach odwiedził mnie mój dawny nauczyciel John Charley z Navajo mówiąc że od dawna czuł że ze mną nie najlepiej, kazał mi wyjść na zewnątrz i stanąć na tle drzewa bo lepiej widzi aurę i powiedział żebym jak najszybciej jechał w swoje strony czyli do Peru. Nie bardzo mu dowierzałem, aż po jednej z wizyt u lekarza z Costa Ricy, notabene kardiologa i jego kolegi onkologa, gdy po badaniu krwi wykazało podniesioną zawartość komórek nowotworowych i przez następnych parę dni spadek pulsu zwłaszcza w nocy poniżej 50.

To się przestraszyłem nie na żarty. Miałem bilet załatwiony na 25 września i gdy lekarz w czwartek kazał mi chodzić z tlenem, i stwierdził że trzeba mnie położyć na 1-2 dni w szpitalu na obserwacje  i badania  a to by kosztowało około $ 40 K. W Piątek zrobiono mi we Flagu dodatkowe prześwietlenie kontrastowe płuc co potwierdziło moje obawy ze ¼ prawego płuca mam zajętą. A definitywnie potwierdził to Tadeusz po zrobieniu mi Scan Reiki gdzie kryształ z prawej strony na płucach i żołądku nagrzały się że aż parzyły przez koszulę. Pragne zaznaczyć że Tadeusz nic nie wiedział o wcześniejszej diagnozie.  A moje  ubezpieczenie pokrywa dopiero  pobyt po 2 dobach pobytu w szpitalu i odejmując $5 k  didaktybow i dalej nie za wszystko 80% to w piątek 8/9/06 zmieniłem odlot na niedzielę 10/9/06 za dopłatą $ 76.00.

Po przylocie do Limy i zakwaterowaniu  jak zwykle w Hotelu Europa, bo blisko kliniki i taniej, za Matrimonial pokój 25 Soli ( przelicznik 3,22 za 1$). Rano  o 9.00 bylem już w klinice Municipalided Metropolitana De Lima La Solidaridad. (Po krótce historia  z tą kliniką została otwarta w marcu 2004 głównie dla pracowników miejskich nie muszą płacić wpisowego, i ich rodzin-płacą $15.Rejestracje i pula specjalna dla członków dalszej rodziny współpracowników miejskich i  Taksówkarzy dla nich rejestracja $ 25.Kiedyś jadąc z Kike Zobaczyłem duży napis z okazji otwarcia Klinika ....... Solidaridad.

Klinika i szpital w Limie
Pytam sie go co to jest bo nazwa mi się dziwnie kojarzy z Polską. On ze śmiechem powiedział że po wizycie prezydenta Kwaśniewskiego major nie znając historii Polski brał go jako jednego z założycieli tego ruchu i z tąd ta nazwa bo czuł sympatię do Polaków - jako że wielu dawniej zasłużyło się dla Peru. Więc postanowiłem się jakoś z nim spotkać - co zaowocowało tym że spodobała mu się moja idea z otwarciem kliniki w San Cristoball i no i moje kontakty z O Szeligą ,Dr Martinezem no i Agatą co była tłumaczem na spotkaniu z Kwaśniewskim. Na moją prośbę zgodził się aby   z  puli specjalnej dla Polaków przeprowadzać testy, badania i leczenie w ramach rezerwy i rejestracja $ 25  pozostałe opłaty jak wszyscy. Ale postawił warunek że przy rejestracji muszą być Kike Vanessa lub Ja i tak udało nam się przepchnąć już parę osób.Ta Klinika-Szpital współpracuje w ramach współpracy miast z Seulem, Pekinem, Tokio, Londynem i Zurichem.)

 Dostałem skierowanie na kompleksowe badanie krwi kosz expres 31 soli potem wizyta u neurologa 7 soli skierowanie do dr Kaso z Korei na Akopunkture i bańki na nerki dostałem ich 8 i 20 igieł

Jak zobaczył moje opuchnięte  i mocno sine nogi to wezwał Kardiologa a ten kazał dać igły na nogi  i razem z  wynikami krwi zgłosić sie do niego na EKG zwykłe i wysiłkowe.

Perwsze-10 a drugie 45 soles  gdy o 2 dostałem wyniki . to o 2:30 miałem test EKG  wyniki

glukoza 119 ale muszę powtórzyć bo zjadłem miętusz przed testem którym poczęstował mnie kierowca. Colesterol 314  trigliceridos 199 Hdl 44 Ldl 220 VLDL 40  czyli sporo za wysokie. EKG w normie ,( Dr Humberto Mejia Sanchez)

Wygonił mnie do Ogólnego a ten na prześwietlenie żył  od kolana w dół koszt 59 soles  no i po tym skierował mnie do  Szwajcara na 7 piętro do Cenro de Tratamiento de Varicas Dr S Umansky, ten tam tylko przyjmuje od 5-8 PM bo rano w klinice w San i Sidro A tam sama wizyta kosztuje $ 50.00 Stwierdził po obejżeniu prześwietlenia że lewa noga cyrkulacja krwi 12% prawa 18 % (poniżej 10% następuje martwica i gangrena i trzeba by amputować kończyny dolne. Czyli na lewą miałem około 2 tygonie a na prawą do miesiąca czasu. Miałem do wyboru operacyjne udrożnienie żył i wstawienie zastawek  lub specjalne bolesne i drogie zastrzyki 1 szt 69 soli na lewą noge 8 na prawą 6  lub operacja około 300 soli od nogi niby taniej ale kardiolog zgłosił sprzeciw bo za słabe serce na podwójną narkozę (nie mogą operować na raz 2 nóg) Wiec po teście i doborze zastrzyków o podłożu ziołowym

Zastrzyki w kilka miejsc
,Kike poszedł kupić na dół do apteki a mnie przygotowano do wstrzykiwania. Długo obmacywał lewą noge bolało jak niewiem i dołki sie robiły  no i zaczęło się w 1 zastrzyk niby nie duży  ale za to w 7 miejsc  i potem pod maszyną
Na 4 piętrze oddziały
w ósmy w łydkę od tyłu do zastawki bardzo długą igłą rzeczywiście bolało potem noga na wyciąg na godzinę i powtórka z zastrzykiem nr 2 potem maść piekąca Diclofenaco Roli 2% i bandaż na noc i znów wyciąg  tym razem 90 minut ale noga już na 35 stopni  w górę no i zalecenie aby nogę w nocy trzymać na 3 poduszkach.
Bańki i akopunktura

Od jutra mam przez 2 tygodnie brać zastrzyki na cholestrol 10 ml a potem znów badania i może dalej tabletki. Nie wspominałem że robino mi lewatywę. Jutro czeka mnie płukanie jelita grubego okło 80 soles no i tomografia 220 soles za głowe 180 tors 130 reszta bez i z kontrastem. Ponadto wysiłkowe EKG i Prześwitlenie żył całości no zastrzyki i Akopunktura bo mam mić 32 zabiegi a można najwyżej 3 dziennie  a to po 13 soli za zabieg Zapomniałe że byłem także u Chiropraktyka przy okazji igieł bo to też Koreańczyk.

Bańki na przód

Ale po pierwsze najpierw  cie rozgrzewaja okładami potem masażystka masuje przez około pół godziny no i sam zabieg  naciągania trwa okło 20 min kosztuje całość 60 soli

Bańki kosztują tyle co igły czyli 13 s. Tyle na dziś to był bardzo męczący i troche kosztowny dzień jedno co mnie pociesza że w USA to by było znacznie droższe .

Dr Umansky od nóg

Dna 11 września 2006  Dziki Mietek

Ps Noc spędziłem spokojnie spałem dobrze 2 razy chodziłem do WC mocz był już ciemny- od 11:30 Pm  do 5 Am czyli tutejszej 7 Am

Wstałem po porannej toalecie spacer około 1.5 km prawie pustymi uliczkami potem kościół na przeciwko, akurat poranna msza dla tamtejszych zakonników - nie moge jeść bo test więc, czytam wiadomości i czekam na Kike ma być o 8;30 tyle na razie.

 

 

 

 

 

 

 

Dziki Mietek

 


Komentarze
Dodaj nowy Szukaj
Gość   |2008-04-01 11:54:22
Ja mam 26 lat nogi mi sinieja i mam duze zyly na stopach i za kolanami.Musze isc
na badania bo teraz mam pietra
Jola z Chicago  - Dziękuję   |2007-02-01 15:24:14
Dziękuje Panie Mietku za pomoc w zorganizowaniu pobytu w klinice Loayza w Limie
-Tak szczerze się przyznam że z mężem Kazikiem lecieliśmy z dusza na
ramieniu .Wiadomo obcy kraj wszystko inne ale Pana cenne wskazówki i kontakty
bardzo nam w tym pomogły.Hotel Espanjia okazał się całkiem dobry nie
mówiąc o cenie $ 15 za ładny pokój z łazienką.Operacje(podwiązanie
opadłej macicy) miałam zaraz na 2 dzień po wszystkich badaniach i łącznie z
pobytem 5 dniowym -co prawda nie wiem czemu ,ale powiedzieli że taki obowiązek
po każdym zabiegu.Koszt wszystkiego $ 925.00 Super warunki osobna sala z
łóżkiem dla męża wspaniała opieka i jedzenie .Teraz odpoczywam .Za parę
dni chcemy wybrać się do Cuzco i odwiedzić Pańskie strony .Pozdrawiamy Jola
Z Kazikiem
Basia  - Zdrowia   |2007-01-25 04:46:30
Mieciu,
Powodzenia ze zdrowiem. Mam nadzieje, ze MIłOŚĆ zakończy zdrowotne
perturbacje.
Załączam orzeczenie Federacji Galaktycznej, - jak zobaczysz, nie
ma czasu na choroby - Pracy jest w bród!!! W języku polskim ukaże się lada
moment na naszej witrynie.
Barbara
Krysyna  - Pytanie   |2007-01-25 04:33:56
Krystyna
Panie Mieczyslawie,
probuje sie z Panem zkontaktowac w powaznej
sprawie (zdrowie, leczenie w Peru). Dzwonilam do Arizony i poinformowano mnie ze
jest Pan obecnie w Peru.
Czy jest jakas mozliwosc z Panem porozmawiac, poza
uzywaniem Skype? Jesli nie, czy moglby Pan zadzwonic na muj koszt na ponizszy
telephon (muj domowy numer, Ottawa- Canada):

Serdecznie dziekuje. Krystyna


Mitch  - Nagrania   |2007-01-20 18:33:14
Już są 2 nagrane audycje u Pani Miry i 10 audycji z Opola wkrótce na prośbę
niektórych słuchaczy ruszą pogadanki Mitch
Kazik  - Co się dzieje   |2006-12-29 23:28:34
Słuchałem radia i próbuje się dodzwonić a Pan mi mówi żebym poczekał i
się nie doczekałem -czemu u licha nie ma Pan tak jak było u Basi nagrań tych
audycji na stronie bo tak to jest bardzo ulotne zwłaszcza informację
co Pan
przekazujesz. z Poważaniem
Kazik
Dziki Mietek  - Zdjęcia   |2006-09-26 11:34:27
Dzięki pomocy Darka udało się wstawić parę zdjęć, błędy poprawię
później. Mietek
Darek  - Akupunktura w Internecie   |2006-09-24 13:04:10
Akupunktura w Internecie:
http://www.akupunktura.net/
http://www.akupunktura.org/
Arek  - Zdjęcia   |2006-09-24 11:30:00
Przydaly by się zdjęcia ,I wiem że bylo pisane trocho szybko i jakby na
kolanie ale warto poprawić blędy pozdrowienia Arek z Toronto
Napisz komentarz
Nick:
E-mail:
 
Tytuł:
UBBCode:
       
 
 
 
Proszę wpisać kod antyspamowy widoczny na obrazku.
Powered by !JoomlaComment 3.26

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

Poprawiony: sobota, 23 grudnia 2006 23:50
 
 Dziki Mietek
Proszę o komentarze i wpisywanie kodu antyspamowego.
Pozdrawiam Mitch
Kto jest Online
Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości 
Statystyka
Użytkowników : 3
Artykułów : 287
Zakładki : 85
Odsłon : 1177605