header1.jpgheader2.jpgheader3.jpgheader4.jpgheader5.jpgheader6.jpg

logo

Podróże

Lima Hotel 2

Ocena użytkowników:  / 8
SłabyŚwietny 

Lima Hotel 2

Okładanie nóg ziołamiDzisiejszy dzień to znów zabiegi, dodatkowo bańki i Akupunktura w Solidaridad, bo bliżej i taniej badania krwi już krzepliwość mam 1.48 czyli blisko dolnej średniej (1.5-:-2.0-wcześniej miałem tylko 1.02 co groziło zatorami i zakrzepami jakby spadło poniżej 1,0) nie stwierdzono bakterii Estofilococo i Staphy Cococus. Powodujących Cellulitis w mięśniach i stan zapalny.Tak że jutro już nie będę brał antybiotyków a tylko zioła i dodatki w kroplówce. Co mnie bardzo cieszy bo jednak antybiotyki oprócz wyniszczenia flory bakteryjnej układy trawiennego robią duże spustoszenie w organizmie jednocześnie go bardzo osłabiając. Podawanie domięśniowo mniej a najmniej dożylnie najgorzej jest w tabletkach. Miałem długą rozmowę z ordynatorem Prof.Dr.Eduardo De La Cruz i później z jego asystentem Dr Miguel Juan  Yaye Ingas. Bo ordynator pognał do innych pacjentów.

Miguel po analizie wyników i dokładnych oględzinach oraz konsultacji z terapeutami zdecydował że w zasadzie mogę lecieć do USA choć On tego nie zaleca. Wypisał mi zgodnie z uzgodnieniami  z Eduardo cała gamę leków i po uzgodnieniu z Fitoterapeutą zioła zobowiązał do comiesięcznego badania krwi i przesyłania wyników aby można korygować dawkowanie leków lub zmianę dotyczy to także ziół( po prostu dostałem więcej niż w danej chwili potrzebuje) Potem poradził po przylocie do Phoenix zatrzymać się na parę dni aby po tak długiej przerwie-ponad 3 miesiące zaaklimatyzować się a przede wszystkim stopniowo adaptować do tej tak mocno spreparowanej żywności.

Część zespołu co się mną opiekowali

Potem na parę dni pojechać wyżej (wybrałem Prescott) aby przyzwyczaić się do wysokości i niskich temperatur, nie forsować nóg w czasie siedzenia trzymać jak najwyżej trochę chodzić, ubierać jak najcieplejsze skarpetki, ćwiczyć nogi i przynajmniej raz w tygodniu masaż nóg czyli refleksologia. Ponadto Wieczorna kąpiel powinna zakończyć się polewaniem od ud w dół a  od kolan intensywnie jak najchłodniejszą wodą potem szybkim wytarcie szorstkim ręcznikiem i nasmarowaniem maścią Dolocort 3-5 % i spanie z nogami przynajmniej 15-20 cm wyżej niż reszta ciała. Jeść posiłki w miarę o określonych godzinach i w coraz mniejszych ilościach  do zaspokojenia pierwszego głodu nawet gdyby sporo miało zostać – bo w ten sposób "karmimy" tkanki tłuszczowe.

Nie podjadać między posiłkami można jedynie popijać soki lub wodę ale tu pamiętać o nie mieszaniu warzyw i owoców jak do południa wżywa to i soki warzywne jedynie można i trzeba pić zioła jak są zalecane i trzymać się w miarę ściśle czasu ich podawania – wtedy najskuteczniej działają.

Co do pastylek brać też o w miarę ściśle określonej godzinie (nie wolno ich połykać jednocześnie) i jeżeli zalecana z jedzeniem lub z piciem to stosować .Od Fizykoterapeutki pani od refleksologii dostałem kopię od Pani Yolandy Romos Landavery kopie CD –odnośnie refleksologii. Potem  przyszedł Dr Wilson Zavaleta Karsky z oddziału Medico Gastroenterologo i miał wiele uwag odnośnie odżywiania i dbałości o układ trawienny. Ucieszył się że trawienie na podstawie wyników badań kału wzrosło z 11.7% do 30.5% co w moim wieku i kraju wysoko uprzemysłowionym zbliża się do dolnej granicy normy(35%) przepisał leki i zioła i życząc zdrowia i wytrwałości pognał do bardziej potrzebujących pacjentów. Po wyjściu stamtąd obiad tym razem nie byłem w stanie zjeść nawet połowy.Dalej zabiegi w Szpitalu Solidaridad

Następnie wizyta w biurze Continental Airlines aby dostarczyć dokumenty z Kliniki wojskowej żeby pomimo 3 przesunięcia terminu odlotu ni płacić kary około $ 150.00. Przy okazji udało się załatwić miejsce na tzw Emergency Exit gdzie jest więcej miejsca na nogi. Z wózka na razie zrezygnowałem chyba że w Houston jak bym się źle czół i noga bardzo dokuczała to mam wpisany do biletu.(wystarczy powiedzieć stewardesie)

Potem znów zabieg bo punkt o 17:00 zawsze trzeba się tam meldować.

Tym razem coraz mniej bolesne kroplówki zwłaszcza w nogę tylko raz się przytkało, w rękę poszło bez zatrzymań co przedtem się nie zdarzało. Czyli jak mówiła pielęgniarka że krzepliwość krwi wraca do normy a ponadto nie dodawano już antybiotyków i zioła też miały już inny skład  za to było więcej witamin i minerałów a to powodowało że finalny płyn też nie był już taki gęsty. Przy oddychaniu już mniej kaszlałem i plułem. Choć mocniej się pociłem, i trochę temp mi skoczyła do 37.2 st C. Przedtem jedynie średnio do 36.9 ale to było związane podaniem dodatkowo wyciągu z Ashmschilki o 3 krople więcej i 3 krople Aceide do Copaiba.Po kolacji trochę odpoczynku potem Internet no i program radiowy u Miry na 1080 Am od 21:40 do 21:58

Dalej trochę rozmów i o 23:00 zamykają internet w hotelu Espania 60 m od hotelu Europa gdzie mam stałe miejsce do podłączenia Laptopa i przez Skype mogę tanio rozmawiać bo większości za 2.1 centa za minutę na tel zwykły i cel w USA i kanadzie  a nawet dzwonić po Peru za 3 centy na zwykły i 8 centów na Cel. Z Polską jest gorzej bo zwykły 2 c ale cel 30 centów. Większość tabletek już kupiłem jednak dość tanio w aptece miejskiej Solidaridad około 40% taniej niż w innej taniej sieci jak Inka Farma.

Ale nie dostałem tyle ile potrzebowałem więc jutro trzeba znów spróbować a jak nie to Inka Farma zioła już zamówiłem w Royte i mają przygotować na 15:00 mieszankę ramnks z 3 ziół koncentrat ma mi przygotować Fitoterapeuta z kliniki wojskowej Dr .Felix Farias Camillo to jest do inhalacji i podać dokładne dawkowanie pozostałych ziół .

Z tabletek zostały mi przepisane  Doxium 500 2 razy dziennie o 9 rano i 21:00 wieczorem Zinnat o 7:00 rano i o 19:00 wieczorem Lasix tylko o 8:00 rano Wanfarina  o 6:30 rano i zmieniono dawkowanie w poniedziałki, środy i piątki po całej tabletce a we wtorki  czwartki i soboty po pół a niedziela wcale. Ponadto dodatkowo ze względu na duże chłody w północnej Arizonie  Gingisona B 3 mg do ssania 2-3 razy dziennie zamiennie z Dextro Toss Mentol  a w razie podziębienia lub profilaktycznie  Coricidin Full po 1 tabletce przed spaniem a w razie podwyższonej temp po 2 dziennie dodatkowo z rana. I po paru minutach parę kropelek Aceide de Copaiba.

Co do owoców zaleca 1 spore albo 2 mniejsze mango dziennie mocno dojrzałe. 2-3 jabłka miękkie dojrzałe.1015 dk papai 1-3małe tzw Frog Banana dojrzałe naturalnie. Ponadto kiwi, Tuna czyli gruszki kaktusowe i jeśli dostanę to chirimoye. Co do warzyw a zwłaszcza soków zaleca sok z kapusty z ogórkiem , z marchwi, buraka czerwonego ale po wyciśnięciu musi odstać około 2 godzin. Co do gotowania te najlepiej warzywa o ile jest to możliwe jeść jak najwięcej na surowo albo lekko sparzone na parze. Zimą przynajmniej 1 raz dziennie zupę najlepiej rano. Sporo ciemnego ryżu a chleb tylko z grubo mielonej mąki z otrębami i ciemny nie częściej jak 2 razy w tygodniu max po 2 kromki można jeść z jajkiem na miękko .

Pić sporo herbaty z Anyżu maximum 100 gr dobrego czerwonego wina na tydzień i 1 butelkę dobrego piwa bez konserwantów ale to nie jest konieczne. Sporo relaxu tak fizycznego a przede wszystkim psychicznego żadnych nerwów lepiej jak mówią policzyć do 10 to jest wystarczający czas na ochłonięcie.żadnego pośpiechu itp. Regularność snu, unikanie gwałtownych zmian temperatury, właściwy ubiór nie z tworzyw sztucznych lecz naturalnych jak bawełna, dawno zapomniany len czy wełna. Nie dopuszczać do przemakania a zwłaszcza wyziębiania nóg, rąk czy głowy.

Przed spaniem pokój powinien być przewietrzony i przynajmniej raz w tygodniu cała pościel wraz z materacem i okryciem przynajmniej na godzinę wystawiona na zewnątrz na działanie promieni słonecznych. Mógłbym jeszcze wiele pisać o czym mówili ale to już by było powtórka co większość zna a tu już po północy i czas na spacer, kąpiel i sen. Tyle na dziś trucia.

Wtorek 5 grudnia o6 Hotel Europa Lima
Dziki Mietek


Komentarze  

0 #1 Ania z Chicago 2006-12-22 23:23
Fajnie pan nawija ,szkoda że nie za często .Dzwoniłam do Pana ale zbył mnie Pan bo z tego co słyszałam to i komórka i Skype no i Ja na tel stacjonarnym.Ni e szkodzi postaram się jutro zadzwonić.Inter esuję mnie co Pan mówił teraz i poprzednio o tych kuracjach - a swoją droga czemu Pan tych audycji nie umieszcza na swej dość ciekawej stronie np w formie plików MP-3 to by było ciekawe bo można by w każdej chwili odtworzyć .Proszę to przemyśleć życzę wesołych świąt Panu i ślicznej małżonce (widać ze zdjęć) No ni wytrwałości w dążeniu do otwarcia kliniki .Stała Pańska słuchaczka jeszcze od Sylwka Skóry a potem Basi a teraz Miry z Poważaniem Ania z wietrznego miasta
Cytować

Dodaj komentarz


Odśwież

Joomla templates by a4joomla