header1.jpgheader2.jpgheader3.jpgheader4.jpgheader5.jpgheader6.jpg

logo

Podróże

Iquitos 5 Zabiegi i rozmowy

Ocena użytkowników:  / 4
SłabyŚwietny 

Iquitos 5 Zabiegi i rozmowy

Pisze ten list o 5 rano czau miejscowego czyli 3 am czasu Arizony.

Małpka piszczy mi do ucha deszcz właśnie zaczął padać dość ostro.

Wczoraj był ciężki dzień bo Pani Krystyna z Kanady (ta od raka trzustki i wątroby) poprzedniego dnia wieczorem źle się poczuła bo jednak skończyła się morfina i ból się coraz bardziej nasilał. Poszliśmy z Vanessą do Emergency wraz z wynikami i opisem choroby. Tam młody lekarz na dyżurze po obejrzeniu wyników i wysłuchaniu o co chodzi zadzwonił do Profesora Armondo Huamana Nuela z Akademii Medycznej w Iquitos.


Armondo po krótkiej rozmowie z Vanessą poprosił mnie do Telefonu.Image Byłem bardzo zdziwiony ,ale okazało że mnie pamięta z paru kursów i konferencji zwłaszcza z Pucallpy i Cuzco gdzie przedtem wykładał i pracował.Po krótkiej  rozmowie umówił się z nami na 11 rano w klinice Anna Sthell a teraz po przekazaniu słuchawki Lekarzowi dyżurnemu kazał dać tylko zastrzyk przeciw bólowy i sok z ziłami i witaminami.Czekaliśmy około 20 minut na zrobienie tej mikstury w aptece i potem lekarz osobiście przyszedł zbadał Panią Krystynę i podął ½ zastrzyku bo stwierdził że  na ten czas wystarczy. Rano Ja z Vanessą pojechaliśmy jeszcze do urzędu miasta załatwiać formalności ze ślubem.Około 10 wzięliśmy Krystynę w mototaxi i do kliniki .Ale po rejestracji co nie jest takie łatwe bo nie chętnie przyjmują ludzi z zewnątrz zwłaszcza do Onkologa ale protekcja Vanessy co tam trochę pracowała i moja jako częstego pacjenta przekonały Panią rejestratorkę i najpierw wizyta u Lekarki Ogólnej i dziesiątki pytań na szczęście dosyć dobrze mówiła po angielsku a resztę Raul z Vanessą uzupełniali.zajęło to łącznie z badaniem prawie 90min.Po konsultacji telefonicznej z Dr Armondo Lekarka zaaplikowała testy krwi expresowe.

Wreszcie Kazano nam iść pod Consultario 11 A tam kolejka chyba z 15 osób już od rana. Dr Armondo przyszedł o 12 .Poznałem go od razu On mnie też i po krótkiej wymianie zdań przyjął nas poza kolejnością przy niezbyt chętnych spojrzeniach innych czekających.Po obejrzeniu dokumentacji choroby i telefonicznej konsultacji z laboratorium zdecydował o pozostawieniu na obserwacji w dziale Emergencjia bo na Onkologii wszystkie miejsca zajęte ponadto przepisał jej 2 kroplówki ziołowe i inne leki, Umówiliśmy się wstępnie na 17.Ja mu wspomniałem o drugiej pacjentce co jest na Campie powiedział że o 17 będzie miał trochę czasu to pogadamy bo On tylko tu jest do 16 i Goni do Francuskiej kliniki gdzie tez kolejka czeka a Jutro rano leci na Konferencje onkologiczną Naturalistów z Całego niemal świata do Ekwadoru gdzie będzie do 14 października.

Rozstaliśmy się bo Ja z Vanessą i Raulem zająłem się dalszymi formalnościami, W czasie Lunchu w Restauracji Stena Tymińskiego –niespodzianka przyprowadził nam Polskiego Księdza Dr Jacka Co wykłada na tutejszym seminarium duchownym.Po dosyć ciekawej rozmowie rozstaliśmy się wymieniając wizytówki i nawzajem się zapraszając my go do hotelu On nasz do Seminarium .Sten przeprosił że rano leci do Limy.

Dalej pojechaliśmy do Akademii medycznej na badania zdrowotne do ślubu ,Test krwi zrobiono nam w tempie expresowym 35 min,  a to dlatego że oboje a głownie Vanessa jesteśmy tam studentami co prawda Ja tylko zaocznie.

Potem Lekarz z Akademii nasz szybko przebadał i wypisał świadectwa .

Potem rejestracja na Policji i znów dodatkowe 3 papierki pisane na Maszynie i szybko do kliniki.Rozminęliśmy się z Armondo ale udało się nam go złapać przez komórkę.Obiecał że jak tylko się wyrobi w klinice to zaraz wpadnie do P.Krystyny.Czekaliśmy do 19:30 ,Przyjechał i po ponownym zbadaniu pyta się o Panią Barbarę gdzie leży.Okazało się że źle go zrozumieliśmy ,myśleliśmy że On wylatuje dzień później i jutro mieliśmy Ją tu przytargać, więc szybka decyzja pomimo późnej godziny na naszą prośbę jedzie z nami na Camp.Raul z Tomem pognali do portu Nanay załatwiać łódkę.

A On szybko spakował swoją torbę i  Na mototaxi wraz z Vanessą i mną do portu ,na  szczęście wzięliśmy 2 dość silne latarki choć mało były potrzebne

Bo kierowca świetnie znał rzeki i trochę księżyc świecił i po 70 min byliśmy na miejscu (mieliśmy sporo czasu żeby w końcu trochę powspominać dawne czasy i pogadać o nowościach więc nawet nie wiem kiedy czas upłynął).Jeszcze tylko krótki spacerek.Zaskoczenie było spore bo nawet ich nie powiadomiliśmy o naszych zamiarach.

Po zbadaniu i ciekawej rozmowie w której uczestniczyłem. Prof. Dr.Arnondo Nuela powiedział że cieszy się że wiarę i chęć życia oraz energia Pani Basi jest tak niespotykanie silna że na pewno wygra batalie z tą ciężką chorobą.Bo w tej walce nie chemia czy radiacja a nawet ziła ale to jest najważniejsze.Ucieszył się z likwidacji gangreny przy pomocy ziół i chwilę pogadał z Shamanem kazał Pacjentce zgłosić się rano do kliniki na  Badania i może parogodzinną obserwację obiecał po powrocie wydać odpowiednie rozporządzenia i w drogę powrotną.Za wizytę wziął po wielu naleganiach 100 soli.Droga powrotna upłynęła na dalszej dyskusji tym razem na trochę inne tematy.

Rozmowa była o wielkich korporacjach co praktycznie ogałacają cały teren z nie tylko dobrych ale nawet jakich kol wiek Onkologów, Zielarzy, Curanderos czy Shamanów. Obiecując coraz wyższe zarobki w klinikach w Limie, Pucallpie, Tarapotto czy jeszcze wyższe w Chile Brazylii, Argentynie Ekwadorze czy nawet w Santa Cruz Boliwii. Że 4 lata temu w samym Iquitos  i okolicach, było 23 Onkologów i sporo dobrych Curanderos nie mówiąc o Schamanach. Teraz zostało już ich tylko 2  On i Dr Camirez Ruiz oczywiście dał mi jego Tel i nawet zadzwonił z łódki, okazało się że ma akurat dyżur w nocny w A.Sthell wiec będzie okazja pogadać.

Mówił że on sam jeździ raz w tygodniu do Tarappotto do Niemieckiej kliniki i za 2 dni zarabia więcej niż za 100 godz pracy w szpitalu publicznym bo tam tylko 1100 soli u A.Sthell za 50 godz w miesiącu 3000 soli a u francuzów za 60 godz 4000 soli .Kanadyjczycy w Limie mu proponują za 100 godz 9000 s.Gdyby nie jego żona która jest wziętą lekarką w instytucie chorób tropikalnych i to że kocha Selvę i bardzo lubi Iquitos i trochę w nim społecznika bo za darmo szkoli pielęgniarki i innych kolegów lekarzy z Fitoterapii, to chyba by się dał skusić.Ale bardzo mu sie podoba Selva Central gdzie ma rodzinę ze swej strony w Oxapampie.

I czasem ma wykłady na Medicine Collegio w  San Ramon.

Gdy dowiedział się o moich planach to bardzo go to ucieszyło bo już od dawna rozważał propozycje pracy z kliniki w Oxapampie.

A że na pierwszym miejscu stawia pomoc chorym a w tamtym terenie są o wiele większe możliwości(wielość owoców  w tym Guanabana, świeża woda łagodny klimat, wspaniali ludzie itp). Mówił wiele o tym że wielkie korporacje farmaceutyczne robią reklamę leków chemicznych, namawiają tych biednych ludzi z Limy na leczenie Chemioterapią i Radiacją a sami ogałacają Peru z najlepszych lekarzy naturalistów nie mówiąc o ziołach.

Coraz więcej tych biednych i średnio zarabiających daje się namówić na tabletki odchodzi od starych wypróbowanych metod jako bardziej kłopotliwych i anachronicznych jak próbuje się im tu wmawiać przy pomocy mass-mediów.Co według niego jest wręcz perfidne, bo z drugiej strony z całego świata przyjeżdżają tu pacjenci na terapie naturalne płacąc często wygórowane stawki w prywatnych klinikach –często traktując to jako ostatnią deskę ratunku ,najczęściej w bardzo zaawansowanym stadium choroby głównie choć nie tylko nowotworowej (wszak tu także świetnie sobie radzą z Paraliżami, Cukrzycą, Stwardnieniem rozsianym i wieloma chorobami przez medynę naukową uznanymi za nieuleczalne lub trudno podające się leczeniu środkami chemicznymi i innymi preparatami.

A tu jest ciągle choć działalnością człowieka coraz bardziej okrajana jedyna na świecie potężna Boża apteka w formie naturalnej i jeszcze nie skażonej.

Przy modrej gospodarce mogło by wystarczyć dla wszystkich i bardzo tanio

Ale wiadomo Pieniądz rządzi światem , więc niektórym zależy aby pełnej informacji na ten temat było jak najmniej za to wiele dezinformacji i podróbek, różnych mało wartych wyciągów itp.

Powstaje wiele firm sprzedających mało warte preparaty, oferujących wątpliwej jakości leczenie na miejscu w Peru, choćby ceremonie Ayahuascy.

Jest coraz więcej szarlatanów z coraz większego braku dobrych Shamanów.

Można by na ten temat mówić i pisać wiele ale to nie wiele zmieni.

Po przyjeździe do kliniki Dr Armondo obejrzał P.Krysię i kazał poczekać nam do końca kroplówki wypisał dodatkowo 4 morfiny każąc Vanessie dawać tylko w razie nawrotu silnego bólu.Wypełnił Kartę choroby z zaleceniami dla P.Basi i przedstawił nas  Dr .Camirez okazało się że mówi świetnie po angielsku ponadto zna Niemiecki i Francuski.Dr Arnoldo pożegnał się z nami bo jechał się spakować dlatego że o 6:30 musi rano być na lotnisku.

Gadaliśmy w przerwie między pacjentami do 24 aż nie skończyła się kroplówka, potem odwiozłem Krystynę do hotelu  a Vanessa z Alicją córką p.Krysi poszły wykupić morfinę w szpitalnej aptece po cenie szpitala czyli 4 sole za ampułkę. Ledwo przyszliśmy a tu zjawił się Dr Camirez z kolegą

Dr.Shmitem z Dyżuru i przy piwku i ciekawej dyskusji w Kafeterii zeszło nam do 2 rano aż Vanessa nas popędziła za 2 pokoje dalej spała a my dość głośno gadaliśmy. Rano z lotniska o 6 zadzwonił na komórkę Vanessy powiedzieć dzień dobry co nie bardzo ucieszyło ją bo wyrwał ze snu.

Zjedliśmy śniadanie i teraz do kliniki bo już Barbara z Raulem czekają

Tyle na dziś, czwartek 5 października 2006
Dziki Mietek


Komentarze  

0 #4 Wiesiek 2007-01-25 06:09
Mietku,

Gratulacje.

Zyczymy Ci wytrwalosci w wyborze. Gdy doswiadczenie laczy sie z wiedza to o madrosc trzeba stale prosic!

Pamietaj zawsze o zasadzie otrzymywania i oddawania.
Im wiecej masz, tym wiecej trzeba oddac.

Jeszecze raz dziekujemy Ci za postawe, za wybor i wytrwalosc. Niech Twoje zycie szczesciem zwie sie, ktorym mozesz obdarowac znajdujacych sie wokolo.
Niech slady milosci bezwarunkowej ostana we wspolnocie.

Nauka jest dziedzina wszechswiata i nie ma konca ani poczatku. Wykorzystaj,
kazdy moment, aby dowiesc temu prawidlu.
Wielki zawsze - skromny Bog
Cytować
0 #3 Basia 2007-01-25 06:05
Kochany Mietku!
Z calego serca gratulujemy Tobie i Twojej malzonce zaslubin. Dziekujemy za piekne zdjecia. Przepraszamy, ze nie nadeslalismy zyczen, ale nie znalismy imienia i nazwiska Twojej uroczej zony i nie chcielismy popelnic nietaktu. To bardzo wzruszajace - a Ty chyba byles na kuracji odmladzajacej w szpitalu , a nie leczniczej?! Wygladasz super!!!! Raz jeszcze gratulacje- napisz imie swojej zony i co jeszcze chcesz, to zloze oficjalne zyczenia na antenie radia z dedykacja muzyczna od Polonii dla Peruwianskiej rodziny.
Calujemy mocno,
Barbara & Ryszard
Cytować
0 #2 Alicja 2007-01-25 05:30
Mieciu nie szalej za duzo ,coprawda noc poslubna masz za soba,ale ,ale.Calkiem na serio wszystkiego zdrowego.W tym tygodniu rozpoczynam detox ionic w miskach od Dr.Staggs z Anglii na razie o ayahuasca musze zapomniec,ale za to mam innych chetnych za jakis czas,ciesze sie ze strony wreszcie pracuja.Kiedy zaczynamy z guanabana?Pozdr awiam zadzwonie.Aprop os piramid,zamowil am z Polski rok temu ponad i jeszcze jej nie mam,przyjdzie mi pewnie zrobic samej.Caluski od Kluski
Alicja SZ.

:D
Cytować
0 #1 Wiesiek 2007-01-25 04:07
Mietek,
podziwiam Cie, za cierpienie, które przechodzisz. Wierze, ze wspólnie wszyscy będą się bawić na weselu.
Życzymy Ci tego od serca
Bądź zdrów i sanuj ten skarb w ciele fizycznym
Wiesiu i Danusia
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Joomla templates by a4joomla