header1.jpgheader2.jpgheader3.jpgheader4.jpgheader5.jpgheader6.jpg

logo

Podróże

Dziwna choroba, Lima 1

Ocena użytkowników:  / 15
SłabyŚwietny 

Dziwna choroba, Lima 1

Od paru tygodni mailem kłopoty z ciśnieniem - skaczące. Coraz dłuższe spacery, ostra dieta i nawet głodówki niewiele dawały. Wizyty u lekarzy kończyły się receptą na coraz droższe specyfiki w tym Furosemide 40 mg 2 razy dziennie niby na odwodnienie nóg bo strasznie puchły. Leki na nadciśnienie. Potem Chiropraktor dołożył swoje z myślę trochę lepszym skutkiem.

Zioła z Peru trochę łagodziły objawy,ale wiadomo brałem je  na wyczucie bez dokładnych badań.

W środę po wielu latach odwiedził mnie mój dawny nauczyciel John Charley z Navajo mówiąc że od dawna czuł że ze mną nie najlepiej, kazał mi wyjść na zewnątrz i stanąć na tle drzewa bo lepiej widzi aurę i powiedział żebym jak najszybciej jechał w swoje strony czyli do Peru. Nie bardzo mu dowierzałem, aż po jednej z wizyt u lekarza z Costa Ricy, notabene kardiologa i jego kolegi onkologa, gdy po badaniu krwi wykazało podniesioną zawartość komórek nowotworowych i przez następnych parę dni spadek pulsu zwłaszcza w nocy poniżej 50.

To się przestraszyłem nie na żarty. Miałem bilet załatwiony na 25 września i gdy lekarz w czwartek kazał mi chodzić z tlenem, i stwierdził że trzeba mnie położyć na 1-2 dni w szpitalu na obserwacje  i badania  a to by kosztowało około $ 40 K. W Piątek zrobiono mi we Flagu dodatkowe prześwietlenie kontrastowe płuc co potwierdziło moje obawy ze ¼ prawego płuca mam zajętą. A definitywnie potwierdził to Tadeusz po zrobieniu mi Scan Reiki gdzie kryształ z prawej strony na płucach i żołądku nagrzały się że aż parzyły przez koszulę. Pragnę zaznaczyć że Tadeusz nic nie wiedział o wcześniejszej diagnozie.  A moje  ubezpieczenie pokrywa dopiero  pobyt po 2 dobach pobytu w szpitalu i odejmując $5 k didaktybow i dalej nie za wszystko 80% to w piątek 8/9/06 zmieniłem odlot na niedzielę 10/9/06 za dopłatą $ 76.00.

Po przylocie do Limy i zakwaterowaniu  jak zwykle w Hotelu Europa, bo blisko kliniki i taniej, za Matrimonial pokój 25 Soli ( przelicznik 3,22 za 1$). Rano  o 9.00 bylem już w klinice Municipalided Metropolitana De Lima La Solidaridad. (Po krótce historia  z tą kliniką została otwarta w marcu 2004 głównie dla pracowników miejskich nie muszą płacić wpisowego, i ich rodzin-płacą $15.Rejestracje i pula specjalna dla członków dalszej rodziny współpracowników miejskich i  Taksówkarzy dla nich rejestracja $ 25.Kiedyś jadąc z Kike Zobaczyłem duży napis z okazji otwarcia Klinika ....... Solidaridad.

Pytam się go co to jest bo nazwa mi się dziwnie kojarzy z Polską. On ze śmiechem powiedział że po wizycie prezydenta Kwaśniewskiego major nie znając historii Polski brał go jako jednego z założycieli tego ruchu i stąd ta nazwa bo czuł sympatię do Polaków - jako że wielu dawniej zasłużyło się dla Peru. Więc postanowiłem się jakoś z nim spotkać - co zaowocowało tym że spodobała mu się moja idea z otwarciem kliniki w San Cristoball i no i moje kontakty z O Szeligą ,Dr Martinezem no i Agatą co była tłumaczem na spotkaniu z Kwaśniewskim. Na moją prośbę zgodził się aby   z  puli specjalnej dla Polaków przeprowadzać testy, badania i leczenie w ramach rezerwy i rejestracja $ 25  pozostałe opłaty jak wszyscy. Ale postawił warunek że przy rejestracji muszą być Kike Vanessa lub Ja i tak udało nam się przepchnąć już parę osób.Ta Klinika-Szpital współpracuje w ramach współpracy miast z Seulem, Pekinem, Tokio, Londynem i Zurichem.)

Dostałem skierowanie na kompleksowe badanie krwi kosz expres 31 soli potem wizyta u neurologa 7 soli skierowanie do dr Kaso z Korei na Akopunkture i bańki na nerki dostałem ich 8 i 20 igieł.

Jak zobaczył moje opuchnięte  i mocno sine nogi to wezwał Kardiologa a ten kazał dać igły na nogi  i razem z  wynikami krwi zgłosić się do niego na EKG zwykłe i wysiłkowe.

Perwsze-10 a drugie 45 soles  gdy o 2 dostałem wyniki . to o 2:30 miałem test EKG  wyniki glukoza 119 ale muszę powtórzyć bo zjadłem miętusz przed testem którym poczęstował mnie kierowca. Colesterol 314  trigliceridos 199 Hdl 44 Ldl 220 VLDL 40  czyli sporo za wysokie. EKG w normie (Dr Humberto Mejia Sanchez).

Wygonił mnie do Ogólnego a ten na prześwietlenie żył  od kolana w dół koszt 59 soles  no i po tym skierował mnie do  Szwajcara na 7 piętro do Cenro de Tratamiento de Varicas Dr S Umansky, ten tam tylko przyjmuje od 5-8 PM bo rano w klinice w San i Sidro A tam sama wizyta kosztuje $ 50.00 Stwierdził po obejżeniu prześwietlenia że lewa noga cyrkulacja krwi 12% prawa Bańki na przód18 % (poniżej 10% następuje martwica i gangrena i trzeba by amputować kończyny dolne. Czyli na lewą miałem około 2 tygodnie a na prawą do miesiąca czasu. Miałem do wyboru operacyjne udrożnienie żył i wstawienie zastawek  lub specjalne bolesne i drogie zastrzyki 1 szt 69 soli na lewą nogę 8 na prawą 6  lub operacja około 300 soli od nogi niby taniej ale kardiolog zgłosił sprzeciw bo za słabe serce na podwójną narkozę (nie mogą operować na raz 2 nóg) Więc po teście i doborze zastrzyków o podłożu ziołowym, Kike poszedł kupić na dół do apteki a mnie przygotowano do wstrzykiwania. Długo obmacywał lewą nogę bolało jak nie wiem i dołki się robiły  no i zaczęło się w 1 zastrzyk niby nie duży  ale za to w 7 miejsc  i potem pod maszyną w ósmy w łydkę od tyłu do zastawki bardzo długą igłą rzeczywiście bolało potem noga na wyciąg na godzinę i powtórka z zastrzykiem nr 2 potem maść piekąca Diclofenaco Roli 2% i bandaż na noc i znów wyciąg  tym razem 90 minut ale noga już na 35 stopni  w górę no i zalecenie aby nogę w nocy trzymać na 3 poduszkach.

Od jutra mam przez 2 tygodnie brać zastrzyki na cholestrol 10 ml a potem znów badania i może dalej tabletki. Nie wspominałem że robiono mi lewatywę. Jutro czeka mnie płukanie jelita grubego około 80 soles no i tomografia 220 soles za głowę 180 tors 130 reszta bez i z kontrastem. Ponadto wysiłkowe EKG i Prześwietlenie żył całości no zastrzyki i Akopunktura bo mam mieć 32 zabiegi a można najwyżej 3 dziennie  a to po 13 soli za zabieg Zapomniałem że byłem także u Chiropraktyka przy okazji igieł bo to też Koreańczyk.

Ale po pierwsze najpierw  cie rozgrzewają okładami potem masażystka masuje przez około pół godziny no i sam zabieg  naciągania trwa około 20 min kosztuje całość 60 soli

Bańki kosztują tyle co igły czyli 13 s. Tyle na dziś to był bardzo męczący i trochę kosztowny dzień jedno co mnie pociesza że w USA to by było znacznie droższe .

P.S.
Noc spędziłem spokojnie spałem dobrze 2 razy chodziłem do WC mocz był już ciemny- od 11:30 Pm  do 5 Am czyli tutejszej 7 Am. Wstałem po porannej toalecie spacer około 1.5 km prawie pustymi uliczkami potem kościół na przeciwko, akurat poranna msza dla tamtejszych zakonników - nie mogę jeść bo test więc, czytam wiadomości i czekam na Kike ma być o 8;30 tyle na razie.

Dnia 11 września 2006
Dziki Mietek


Komentarze  

+1 #9 Gość 2008-04-01 11:54
Ja mam 26 lat nogi mi sinieja i mam duze zyly na stopach i za kolanami.Musze isc na badania bo teraz mam pietra
Cytować
0 #8 Jola z Chicago 2007-02-01 15:24
Dziękuje Panie Mietku za pomoc w zorganizowaniu pobytu w klinice Loayza w Limie -Tak szczerze się przyznam że z mężem Kazikiem lecieliśmy z dusza na ramieniu .Wiadomo obcy kraj wszystko inne ale Pana cenne wskazówki i kontakty bardzo nam w tym pomogły.Hotel Espanjia okazał się całkiem dobry nie mówiąc o cenie $ 15 za ładny pokój z łazienką.Operac je(podwiązanie opadłej macicy) miałam zaraz na 2 dzień po wszystkich badaniach i łącznie z pobytem 5 dniowym -co prawda nie wiem czemu ,ale powiedzieli że taki obowiązek po każdym zabiegu.Koszt wszystkiego $ 925.00 Super warunki osobna sala z łóżkiem dla męża wspaniała opieka i jedzenie .Teraz odpoczywam .Za parę dni chcemy wybrać się do Cuzco i odwiedzić Pańskie strony .Pozdrawiamy Jola Z Kazikiem
Cytować
0 #7 Basia 2007-01-25 04:46
Mieciu,
Powodzenia ze zdrowiem. Mam nadzieje, ze MIłOŚĆ zakończy zdrowotne perturbacje.
Załączam orzeczenie Federacji Galaktycznej, - jak zobaczysz, nie ma czasu na choroby - Pracy jest w bród!!! W języku polskim ukaże się lada moment na naszej witrynie.
Barbara
Cytować
0 #6 Krysyna 2007-01-25 04:33
Krystyna
Panie Mieczyslawie,
probuje sie z Panem zkontaktowac w powaznej sprawie (zdrowie, leczenie w Peru). Dzwonilam do Arizony i poinformowano mnie ze jest Pan obecnie w Peru.
Czy jest jakas mozliwosc z Panem porozmawiac, poza uzywaniem Skype? Jesli nie, czy moglby Pan zadzwonic na muj koszt na ponizszy telephon (muj domowy numer, Ottawa- Canada):

Serdecznie dziekuje. Krystyna
Cytować
0 #5 Mitch 2007-01-20 18:33
Już są 2 nagrane audycje u Pani Miry i 10 audycji z Opola wkrótce na prośbę niektórych słuchaczy ruszą pogadanki Mitch
Cytować
0 #4 Kazik 2006-12-29 23:28
Słuchałem radia i próbuje się dodzwonić a Pan mi mówi żebym poczekał i się nie doczekałem -czemu u licha nie ma Pan tak jak było u Basi nagrań tych audycji na stronie bo tak to jest bardzo ulotne zwłaszcza informację
co Pan przekazujesz. z Poważaniem
Kazik
Cytować
0 #3 Dziki Mietek 2006-09-26 11:34
Dzięki pomocy Darka udało się wstawić parę zdjęć, błędy poprawię później. Mietek
Cytować
0 #2 Darek 2006-09-24 13:04
Akupunktura w Internecie:
http://www.akupunktura.net/ (www.akupunktura.net/)
http://www.akupunktura.org/ (www.akupunktura.org/)
Cytować
0 #1 Arek 2006-09-24 11:30
Przydaly by się zdjęcia ,I wiem że bylo pisane trocho szybko i jakby na kolanie ale warto poprawić blędy pozdrowienia Arek z Toronto
Cytować

Dodaj komentarz


Odśwież

Joomla templates by a4joomla