sobota, 14 Sty 2012
 
 
Inna metoda
Ocena użytkowników: / 16
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Mitch Sobczak   
czwartek, 20 stycznia 2011 01:28

Inna  metoda walki z Rakiem

Tę metodę stosują w rejonach górskich gdzie Uno de Gato nie występuje. Opisał mi ją Dr.Enrione Heusasoiche z którym od paru lat współpracujemy. W ogóle w Peru jak i całej Ameryce Południowej i nie tylko mieszkańcy lubią Jedzenie ostro przyprawiane w naszym regionie mniej ale w górach ostrzej.

Stosują do tego papryki o nazwach : Rocoto,Chili, Charapita, Pimenton, Chabanero, Aji  Amarillo, Aji  Mirasol. Są to odmiany o bardzo ostrym lub ostrym smaku. Oprócz dodatków pikantnych do potraw stosuje się je o wieków w medycynie Ludowej – głownie  jeśli ktoś ma problemy z układem trawiennym lub teraz coraz częściej w dużych miastach jak Lima Arequipa gdzie coraz więcej mieszkańcy zaczynają mieć problemy z nadwagą lub wręcz z otyłością. Myślę że wpływ zachodu mniej ruchu więcej stresów zatrute powietrze itp. Ponadto przy bólach reumatycznych czy artretycznych lub rwie kulszowe albo bólach kręgosłupa jako okłady spożadza się z tego maści na tłuszczu z lamy lub alpaki. Albo maserady na oleju Sacha inchi lub Aceide de oliva Virgen  czyli olej z oliwek pierwszego tłoczenia u nas stosuje się Aceide de Copaiba. To przy użyciu zewnętrznym, zaś wewnętrznie używa się do zwalczania schorzeń układu trawiennego no i nowotworów  albo stosuje się profilaktycznie. W naszym regionie stosuje się łącznie z Uno de Gato oraz innymi ziołami. W regionach górskich stosuje się samodzielnie 1 lub 2 łyżeczek 3 do 4 razy dziennie minimum 30 minut przed jedzeniem. W górach dla złagodzenia smaku zagryza się serem z lamy lub owczym ewentualnie popija niewielką ilością mleka np. pól szklanki.

Jak sporządzamy dany lek:  trzeba zakupić najlepiej 2 lub 3 z w/w papryk jeśli nie ma to chociaż 1 minimum 1 kg łącznej wagi. Umyć w letniej albo zimnej wodzie drobno pokroić nasiona wykorzystujemy także w naszym regionie nasiona tłucze się moździerzu lub mieli w mikserze  wraz z dodatkiem oleju, który będziemy używać. Następnie wlewamy najpierw zmiksowane nasiona potem wsypujemy drobno pokrojone papryczki  i zalewamy olejem aby przykryły zawartość 1 do 2 cm powyżej. Przynajmniej 1 litr. Teraz słoik odstawiamy do chłodnego strumyka w cieniu a jak niema strumyka to do lodówki na dno na okres 12 do 14 dni ale parę razy dziennie należy potrząsać słoikiem, aby lepiej nasiąkało. Po tym terminie zlewamy olej do ciemnej butelki i przechowujemy w chłodnym zacienionym miejscu, można także w lodówce ale nie koniecznie.

Możemy używać jako okłady nasączając gazę i bandażując na noc obolałe stawy lub miejsca. Lub jak już nadmieniłem profilaktycznie 1 lub 2 łyżeczki dziennie czy przy nadwadze lub problemach trawiennych a nawet naczyniowych z tym że tu musimy bardzo ostrożnie. Sprawdzać ciśnienie krwi w razie dużych skoków zmniejszyć dawkę lub zaprzestać na parę dni. Przy  chorobach nowotworowych zależnie od stadium używać od 3 do 6 łyżeczek dziennie. Tak samo należy obserwować reakcje organizmu i czy nie wchodzi w konflikt z pobieranymi lekarstwami lub radio ewentualnie chemio trapią, najlepiej skonsultować to z lekarzem prowadzącym.

Ostra papryka zawiera Kapsaicynę  stąd ten jej ostry smak im ostrzejszy tym więcej go posiada dlatego najłatwiej  wyodrębnić przy pomocy  dobrego oleju. Kapsaicyna niszczy komórki rakowe poprzez niszczenie mitochondria  cząsteczek które odpowiadają za rozrost i podział komórek rakowych. Te informacje znalazłem na Internecie .

Także znalazłem że Amerykanie produkują lek o takiej nazwie Kapsaicyna w postaci kapsułek  ale nie jest dostępny na razie na rynku a jedynie niektóre drogie kliniki go stosują  widocznie jeszcze nie jest zatwierdzony przez FDA.Cena z tego co wiem $ 100 do 200 za kapsułkę  a trzeba  zażywać 3 do 6 kapsułek dziennie więc nie każdego na to stać myślę że po zatwierdzeniu  masowej produkcji zwłaszcza syntetycznej ceny będą się obniżały, ale  to jeszcze sporo czasu upłynie a wielkie korporacje Farmaceutyczne nie szybko dopuszczą do tego aby tani i skuteczny lek  jeszcze bez lub małymi  skutkami ubocznymi się pojawił wszak popsuło by im to miliardowe zyski. Wszak im nie zależy na skutecznym wyleczeniu a na leczeniu i to jak najdrożej i najdłużej jak się tylko da. Ale to nie moja sprawa to już mnie coraz mniej dotyczy od czasu jak się przeniosłem do Peru staram się jeść to co sami wyhodujemy na działce bez sztucznych nawozów jedynie kompost zmieszany z obornikiem od własnych zwierząt. Zresztą ona całe dnie są na działce tak że jajek i mięsa nam wystarcza swego owoców mamy nadmiar tak że wozimy do skupu 200 m dalej ( teraz mango, avocado, banany, ananasy, guanabana, anona a w innym czasie jeszcze inne). To co brakuje ewentualnie kupujemy tylko od znajomych i sprawdzonych hodowców lub działkowiczów. No i życie wolniejsze mniej kłopotów i stresów  pogoda dobra woda ze źródła częsta kąpiel w rzece sporo pracy na wolnym powietrzu, długie ranne spacery robią swoje.

Doktor  Enrione  który ma gabinet w La Merced rzadko stosuje ten preparat jako samodzielny bo w naszym regionie są inne zioła ale za to jego kuzyn Dr. Eduardo z Nasca  stosuje to nagminnie i nawet podsyła swoim znajomym do Limy i ma dobre wyniki udało mu się wyleczyć wiele chorych z artretyzmu oraz z raka.

Poczekam do soboty bo wtedy u nas jest Feria czyli duży targ i spróbuje zakupić parę gatunków ostrej papryki oleju z oliwek  ub dokupię  oleju Sacha ichni bo Man tylko 2 ćwiartkowe butelki. Co prawda paprykę Rocoto i Aji Mirasol mam u siebie na ogródku ale tylko parę krzaczków tyle co na bieżące potrzeby teraz przekopujemy następne grządki tak że posieje więcej i pozostałe odmiany także ponadto kolega Jurek z Kimiri Centro przywiózł mi 12 sadzonek Sacha ichni to też posadzimy .Dziś wycinałem trawę bo w ciągu 2 – 3  tygodni osiągnęła w bardziej zacienionych miejscach ponad 2 metry w miejscach nasłonecznionych i na gorszej glebie w tym czasie osiąga 80cm do 120 czyli znośnie a teraz jest lato czyli pora deszczowa  i pada średnio 4 razy w tygodniu głównie w nocy czasem do 8-9 rano a potem słońce jest troche chłodniej niż w innych miesiącach bo w nocy czasem spada do +22 C a w dzień rzadko przekracza + 27 C w pozostałych miesiącach  zwłaszcza suchych w nocy +26 a w dzień nawet do +32 ale deszcze są wtedy najwyżej raz tygodniu.

Tyle na dziś 17 stycznia 2011r. Nijandari  - La Merced Caratera Central km 13,200 Junin Peru.

Kontakt z nami E-mail srona dzikimietek.com Skype Mietven

Tel . int code : 511 9453 38333 Pozdrawiamy wszystkich  z Cliniki YUMIETVEN Yudani Vanessa i Mietek z pozostałą rodzinką oraz całym zwierzyńcem.

photo: sxc.hu


 


Artykuły powiązane:
 • Ocet zamiast cytologii Walka z rakiem szyjki macicy jest prostsza, niż nam się wydawało: potrzebny ocet winny i genialny pomysł. Maikaew Panomyai wy…
  ', 270);" onmouseout="hidettip();">Ocet zamiast cytologii (Onet.pl)
 • ', 270);" onmouseout="hidettip();">Leczenie Nowotworów ziołami
 • Czosnek pospolity (Alłium sativum L.) Inne nazwy: białe ziele, czosnek domowy, czosnek kuchenny, czosnek siewny, czosnek ogrodowy, Angielska: Garli…
  ', 270);" onmouseout="hidettip();">Czosnek
 • Cebula zwyczajna   (Ałlium cepa L.) Inne nazwy: dymka, skulibaba, cebula ogrodowa. Angielska: Onion. Francuska: Oignon. Niemiecka: Zwiebel. Rosyj…
  ', 270);" onmouseout="hidettip();">Cebula
 • Szałwia lekarska (Sahia ojjicinalis L.) Inne nazwy: szałwia, salwia, szalwija, szalwja, szałwija, szołwija. Angielska: Sagę. Francuska: Sauge of…
  ', 270);" onmouseout="hidettip();">Szałwia

Poprawiony: piątek, 18 marca 2011 10:56
 

Komentarze 

 
0 #2 Jurek K 2011-02-14 23:53
Czytam po kolei -Paprykę ostrą jem o d dawna i dobrze mi służy tą nalewkę spróbuje zrobić zobaczę jak wyjdzie jeszcze raz pozdrawiam Jurek z Chicago :lol:
Cytować
 
 
0 #1 Jola .M 2011-02-12 22:41
Jadłam i jem bardzo ostro ale nie wiedziałam że papryka ma tak zbawienny wpływ spróbuje zrobić sobie ta nalewkę podam też koleżankom widzę że znów stałeś się aktywny piszesz trochę ciekawych artykułów a link do książki to strzał w dziesiątkę ściągnęłam i podałam koleżankom oraz znajomym czekam na następną pozdrawiam stara znajoma z Chicago Jola
Cytować
 

Dodaj komentarzOdśwież