Start Medycyna naturalna Metody tradycyjne Przygotowywanie potraw cz.3
poniedziałek, 29 Sie 2011
 
 
Przygotowywanie potraw cz.3
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Mitch Sobczak   
środa, 21 października 2009 02:59

Samodzielne przygotowywanie potraw

Przed i w czasie leczenia

• Jeżeli stres wywołuje niepokój w żołądku, to staraj się z tym walczyć robiąc głębokie i długie oddechy. Ciekawe czemu tak wielu zapomina o tej metodzie, a przecież bardzo łagodzi ona skutki napięć.

• Nie jedz dwie godziny przed i po chemioterapii. Leki mogą pobudzać żołądek i ośrodek wymiotny w mózgu.

• Unikaj jedzenia silnie pachnących potraw w dniu leczenia. Mogłyby w późniejszym czasie przypominać o nudnościach i nawet je wywoływać „na samą myśl o tym".

Jak zapobiegać nudnościom po leczeniu

• Jedz posiłki małe, ale często, a nie trzy większe, jak dotychczas. Unikaj picia dużych ilości płynu w czasie jedzenia. Nadmiar płynów czy pokarmu powoduje rozciąganie ścian żołądka i receptorów, które wysyłają sygnały do ośrodka wymiotnego w mózgu. Z tego samego powodu nie należy pić napojów gazowanych.

• Ważna jest pozycja ciała. Jeść powinno się na siedząco. Nie należy kłaść się natychmiast po posiłku. Leżenie na brzuchu sprzyja powracaniu pokarmu do przełyku.

• Jedzenie powinno się odbywać w spokoju, bez pośpiechu. Można czytać albo oglądać telewizję. Po posiłku trzeba się odprężyć w pozycji siedzącej. W czasie jedzenia unikaj załatwiania spraw i dyskusji.

• Unikaj zapachów kuchennych. Silne wonie można likwidować gotując w szybkowarze. Warto kupić tzw. od-świeżacze, które działają na zasadzie zastępowania wyziewów przyjemnym zapachem delikatnej perfumy. Są sprzedawane w sprayu jako preparaty do usuwania zapachów zwierząt domowych.

• Perfumy o ciężkim zapachu i dym papierosowy powodują nudności. Kupuj środki czyszczące i higieny osobistej z oznaczeniem na etykiecie, że są „bezwonne" lub „nie zawierają środków zapachowych". (Na mnie wymiotnie działały chusteczki jednorazowe nawaniane perfumami).

• Nie jedz pokarmów polewanych tłuszczem ani wysoko-tłuszczowych. Tłuszcze sprzyjają długiemu pozostawaniu pożywienia w żołądku, co zwiększa możliwość występowania wymiotów. Unikaj pokarmów mocno wysmażonych, mięsa, pełnego mleka i serów, masła, oleju, majonezu, chipsów i frytek, a także masła orzechowego, nutelli itp.

• Jedz wszystko co łatwo strawne, a więc krakersy, lekko solone precle, sucharki, bułki. Unikaj pożywienia surowego, zawierającego duże ilości włókna roślinnego. Zawsze każdy kęs dokładnie przeżuj, zanim go połkniesz. Pod koniec dnia przyjmuj pokarmy niskotłuszczowe i wysoko-białkowe, na przykład pierś kurczęcia bez skóry, delikatną rybę albo zupę jarzynową.

• Unikaj potraw o silnym zapachu i smaku, takich jak cebula. czosnek, chrzan, kapusta, brokuły, kalafior, brukselka, jajka, ostra papryka oraz potraw mocno przyprawionych. Nie jedz potraw, po których ci się odbija.

Jak złagodzić nudności po terapii

• W uspokojeniu żołądka pomagają zimne, niekwaśne płyny. Mam tu na myśli małe łyki lodowatej wody, herbaty, herbaty ziołowej i owocowych sorbetów.

• Pij płyny solone. Polecam np. rosół, który jest bardzo pożywny. Pomaga również herbata miętowa.

• Jeśli nie masz ochoty na jedzenie, nie jedz. Posłuchaj swojego żołądka i poczekaj, aż nudności miną.

• Imbir w kapsułkach często pomaga w łagodzeniu nudności, ale nie wtedy, gdy już doszło do wymiotów.

• Przyłóż lód na kark. Miej zawsze w lodówce kostki lodu, aby móc ich użyć w każde) chwili.

• Wietrz mieszkanie. Zapach perfum i dym papierosowy potęgują nudności i często prowadzą do wy Razem stanowią one układ miotów.

• Pamiętaj o utrzymywaniu zębów, języka i jamy ustnej w czystości.

Ostre nudności

Jeśli nasze rady nie przynoszą poprawy, skontaktuj się z lekarzem lub pielęgniarką. Być może niezbędna jest kroplówka nawadniająca i uzupełniająca elektrolity.

Dla szybszej diagnozy potrzebujemy następujące dane.

1. Nazwisko I Imię

2. Data urodzenia lub wiek chorego

3. Waga przed chorobą i obecnie

4. Na co choruje ,jakie jest konkretne rozpoznanie (proszę podać polska i łacińską nazwę,  jeżeli jest znana.Jeżeli chodzi o nowotwory to gdzie znajduje się guz pierwotny czy są przerzuty i na jakie organy jakie jest stadium 1 do 4.

5. Czy chory miał naświetlania  lub był poddany chemioterapii i jakie zażywa lekarstwa.

6. Czy obecnie jest w domu czy szpitalu i czy przechodzi jakieś leczenie, i jaki według lekarza jest stan obecny chorego tak fizyczny jak i psychiczny.

7. Czy ma bóle  czy może chodzić jeść itp.

8. Potrzebne także są wyniki badania krwi morfologia i badania moczu,

9. Czy chory ma chęć przyjmować leki ziołowe i czy jest przekonany do ich skuteczności,

10. Czy była robiona tomografii, USG, Monografia, Rezonans Magnetyczny lub były wykonywane Markery nowotworowe i jaki jest ich poziom obecnie –jeżeli były wykonywane wyżej wymienione badania to ich opis można zeskanować i przesłać E-majlem. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Po więcej informacji proszę dzwonić na Tel: 51194 5338333 lub Skype Mietven  

EFEKTYWNOŚĆ DZIAŁANIA ZIÓŁ ZALEŻY  OD WIELU CZYNNIKÓW ALE PRZEDE WSZYSTKIM :

Od niezachwianej wiary w ich skuteczność,
Od przestrzeganie specjalnej diety podanej na stronie oraz jedzenia zgodnie z grupą krwi.

No i najważniejsze pilnowania czasu i ilości ich gotowania oraz zażywania co wymaga sporego samozaparcia i dyscypliny.

Życzę wszystkim szybkiego powrotu do zdrowia i pozdrawiam Dziki Mietek wraz z zespołem Nijandari –La Merced  

 
Poprawiony: piątek, 01 kwietnia 2011 11:24
 

Dodaj komentarzOdśwież