Start Medycyna naturalna Metody tradycyjne Co i jak powinniśmy spożywać
niedziela, 01 Sty 2012
 
 
Co i jak powinniśmy spożywać
Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Mitch Sobczak   
środa, 09 czerwca 2010 22:00

Co i jak powinniśmy spożywać.

Z moich obserwacji i rozmów z miejscowymi ludźmi tak Indianami jak i osadnikami a to głównie z europy tzw. zachodniej czy Ameryki Północnej. Większość tych osadników wybiera życie z dala od miasta często bez podstawowych wygód cywilizacyjnych czyli elektryki TV, Internetu itp. Choć część z nich instaluje turbinki czy panele solar system. Ale nie o to tu chodzi przede wszystkim. Ci ludzie żyją wśród natury i zgodnie z naturą.

Jedzenie zgodnie z naszą grupą krwi jest bardzo ważne ale nie najważniejsze.

O wiele istotniejsza jest nasza intuicja, smak, prawdziwa potrzeba ducha i ciała, stan umysłu w danej chwili.

Świeżość pożywienia ,sposób jego przyrządzania oraz nastrój przy stole i wiele innych czynników o których poniżej nadmienię.

Nasz stan umysłu, w jakim przyjmujemy pożywienie, jest o wiele większej wagi niż one same, pod warunkiem, że jest one miłe dla podniebienia. W czasie jedzenia bowiem przyjmujemy i wcielamy w naszą duchową istotę to, czym umysł nasz się wtedy zajmuje. Jeśli w tym czasie myśli nasze są podrażnione lub smutne, uparte czy zniechęcone i przejmują się tylko zmartwieniami i kłopotami lub gdy się śpieszymy przy jedzeniu , lub myślami błądzimy o sprawach niezałatwionych ewentualnie oczekując czegoś lub kogoś zniecierpliwieni,wtedy jakby wchłaniamy ów szkodliwy pierwiastek myślowy, który się staje cząstką nas samych,i bardzo szkodzi nie tylko układowi trawiennemu ale także naszemu duchowi.

Wiem że na pozór wydaje się to mało ważne ale może spróbujmy sobie odpowiedzieć na pytanie a skąd się biorą te choroby, cywilizacyjne: jak otyłość, nadciśnienie, wysoki cholesterol, nowotwory, cukrzyca, alergie, niestrawność, wrzody żołądka, zaparcia, artretyzm, i wiele innych.

Wielu osadników przedtem borykało się z tymi problemami lecz gdy przestawili się i zaakceptowali w pełni istniejące warunki i do nich się zaadaptowali to te problemy samoistnie zniknęły przeciętnie w ciągu 2 lat.

Myślę że gdy podczas jedzenia bowiem jesteśmy usposobieni więcej biernie niż w czasie reszty godzin czuwania. To cała nasza istota czyli ciało i duch wygląda wówczas jak dłoń wyciągnięta do daru. Gdy zaś ciało i umysł otrzymują siłę z wyższego źródła, to nie powinny równocześnie jej oddawać. W czasie posiłku nie należy oglądać TV, słuchać głośne drażniącej muzyki, może być cicha harmonijna jakby w tle, Uczyć się, czytać gazetę czy książkę, lub myśleć o problemach albo prowadzić na ich temat dyskusję.

W czasie spożywania posiłku umysł powinien być maksymalnie wyciszony i skoncentrowany na jedzeniu.

Starajmy się jeść powoli żując każdy kęs dokładnie bo pośpiech jak mawia stare przysłowie jest wskazany li tylko przy łapaniu pcheł, a na pewno nie przy posiłkach. Wszak często tak się zdarza że jak się śpieszymy, zanim przełknęliśmy parę kęsów, takie jedzenie przynosi nagłą utratę apetytu i brak gustu bez względu na to, jak głodni byliśmy, usiadłszy do stołu.

Wtedy nasze ciało marnieje z braku pożywienia, którego sporo pozostało, wtedy nie daliśmy posiłku ani ciału, ani duchowi. Jeśli będziemy tak często postępować to nasze ciało osłabnie i zniszczy się stopniowo, nie zauważając tego. Co niedługo może stać się przyczyną choroby wrzodowej lub niestrawności, oczywiście przypisując niemoc tej lub owej potrawie spożytej. A zapominamy że sam pokarm ma niewiele z tym wspólnego, Ale sposób jedzenia i nastrój panujący przy stole, odgrywa tu główną rolę.

Nawet skromny posiłek ale smaczny świeży wolno przeżuty jedzony powoli i w dobrym nastroju ma większą wartość niż niż o wiele większa porcja dania z gotowych preparatów czy fest foodu jeszcze jedzonym w pośpiechu lub zgiełku w otoczeniu przypadkowych osób. Nie powinno się jeść aby się tylko nasycić.

Umysł bowiem pożąda odmiany potraw i smaków. Skoro nasze podniebienie stanie się w tym względzie nieczułe i jakiś smak cenimy na równi z drugim, to nasz umysł widocznie już zamiera lub tępieje.

Gdy mamy przy posiłku wesołe i dobre towarzystwo, a nie ludzi spieszących się lub stroskanych,a na dodatek nieznanych w takim razie zyskaliśmy cenną pomoc do osiągnięcia z pożywienia największych korzyści dla ducha i ciała . Jeśli w czasie jedzenia jest ostra wymiana poglądów lub kłótnia albo jesteśmy na coś źli lub rozgniewani to zamiast dostarczać naszemu organizmowi budulca rujnujemy go i zatruwamy co szybko odbije się na naszym samopoczuciu i zdrowiu.

Do jedzenie nie należy podchodzić z obawą że nam może zaszkodzić jeżeli mamy przeczucie że tak może być to lepiej zrezygnować z danej potrawy niż ją spożyć.

Więc co powinniśmy jeść, jedzmy to na co mamy naprawdę ochotę choć w ograniczonej ilości. Jedzmy, co nam przypadnie do gustu. Wszak natura dała nam zmysł smaku jako obronę żołądka. Jeśli ci dany pokarm nie smakuje, po prostu nie spożywaj go. Spożywać tylko dla nabrania siły, bez przyjemności dla smaku, objadać raczej z poczucia obowiązku niż z apetytu, przynosi najczęściej małą, jeśli w ogóle jakąś korzyść. Spożywać to, co dla smaku obojętne, a może przeciwne, jest po prostu zmuszaniem ciała i ducha do tego, czego nie potrzebują Jeśli w ogóle wychodzi im to na dobre, to wskutek pewnego rodzaju wiary, że dieta, do której się zmuszamy, nam też posłuży.

Najświeższe mięso w umiarkowanej ilości, jarzyny i owoce zawierają najwięcej siły. Spożyte w należytym usposobieniu udzielą nam jak najwięcej ze swej energii.

Solone, preparowane mięsiwa i marynowane czy trzymane w lodówce owoce i jarzyny dają niewiele siły. To, co z nich pozostanie po przeróbce i uzdatnianiu, jest wytworem nadto sztucznym. Ich życiodajna siła czyli energia zanikła . W owocach i jarzynach żadna sztuczka przechowywania czy preparowania nie utrzyma tej żywotności, jaką miały dopiero co zerwane lub wyciągnięte z ziemi. Wiadomo że w dużych miastach czy krajach wysoko rozwiniętych o świeże trudno ale to już ale miejsce zamieszkania jest naszym wyborem.

Gdy jesteś głodny wieczorem przed spaniem, jedz coś lekkiego i umiarkowanie i przynajmniej parę godzin przed spoczynkiem. Gdy idziesz spać z ciałem łaknącym pożywienia, wtedy umysł pozostaje w stanie pożądania, chociaż ciało jest tego nieświadome. Toteż nie przyniesie on ciału takich pierwiastków użytecznych jak wtedy, kiedy ciało jest zadowolone.

Weźmy przykład gdy jakaś potrawa nam nie smakowała dawniej, to nie znaczy że teraz lub w przyszłości, musiała nie smakować. Żołądek czy jelita nasze trawią lub nie trawią. Nie ważne czy żeśmy sobie to wmówili lub takie mamy nawyki żywieniowe więc spróbujmy a nuż jest to co potrzebujemy.

Gdy łakniesz mięsa, to jedz choć w niewielkich ilościach! Odmawiając żądaniom ciała, wyrządzamy mu krzywdę. Co prawda, mięso jest pokarmem cięższym i ostrzejszym od innych. Co prawda wraz z pokarmem mięsnym przyswajamy zwierzęce energie, to wszystko zależy od nastroju jakości itp.

Jedząc mięso, możesz żądać czegoś najlepszego i najczystszego dla ciała i ducha tak dobrze, jak przy jedzeniu owoców. Tak postępując zmieniamy energię mięsa odpowiednio dla umysłu .

Z drugiej strony możemy w złym usposobieniu lub złości czy gniewie podać ciału i duchowi mnóstwo złości, grubiaństwa i innych niskich skłonności zawartych w mięsie pochodzących z wielkich hodowli nawet przy jedzeniu najlepszych owoców czy warzyw.

Istnieje w mięsie jakiś pierwiastek dodatni. Jak ruda żelazna jest ono silne, ciężkie, niesprężyste, bez formy i połysku. Jest ono wyrazem krnąbrności i dzikości zwierzęcia. Spożywszy je, nabieramy takiego usposobienia. Możemy jednak myślą naszą tę surowość umiarkować, wyszlachetnić i uczynić dla nas użyteczną. A teraz uwag parę co do przygotowywania posiłków najidealniej by było jakby je gotować na ogniu z drewna ,jeśli nie to na gazie najgorsze potrawy są gotowane na kuchni elektrycznej nie wspominając już o kuchence mikrofalowej którą powinniśmy w ogóle wyeliminować,Następnie aluminium powinno nie stykać się z jedzeniem czy to garnki czy sztućce. To samo z plastykiem ograniczyć do minimum zastąpić lepiej szkłem przechwycie w lodówce ograniczyć do niezbędnego minimum a z zamrażarki lepiej zrezygnować. Produkty kupować lepiej na targach lub w dobrych sklepach jak najbardziej świeże jeśli to jest możliwe. Lepiej jeść mniej lepszych niż dużo byle czego.

Powinniśmy żyć ze światem i otoczeniem w którym obecnie się znajdujemy i z nim się stykać tak długo jak to jest niezbędnie konieczne. Przedwczesna ucieczka gdy nie jesteśmy jeszcze gotowi do zmiany nic nam nie da jedynie spowoduje frustrację i tęsknotę za tym co było.

W ten sposób nie osiągnęlibyśmy prawdziwego szczęścia, jest naszą powinnością je widzieć, z nim żyć, brać zeń i oddawać mu, co najlepsze.

Przebywając w otoczeniu którym los nam zesłał potrzebujemy owego pierwiastka, jaki częściowo przyswajamy sobie z organizmów zwierzęcych. Jest nam on potrzebny aby nie ulegać wpływom myśli innych z naszego otoczenia

Nie potrzebujemy być zarazem ślepo uparci, gburowaci ,złośliwi ,rozdrażnieni lub nieokrzesani. Nasze władze ukryte mogą bowiem uszlachetnić i ułagodzić niższy pierwiastek zwierzęcy w mięsie, tworząc delikatną odporność lub stanowczość bez szorstkości, gwałtowności ,złośliwości,niewidomych pretensji czy dzikości. Pierwiastek wydobyty z mięsa może być jednym ze środków pomocnych duchowi do opanowania tych właściwości. Jak żyjemy bliżej natury to stopniowo ochota na potrawy mięsne czy alkohol maleje i coraz bardziej kierujemy się smakiem czy rzeczywistą potrzebą tak ducha jak i ciała.

Myślę że ludzkość z czasem zaprzestanie jadać mięso. Wyrośnie stopniowo z konieczności jego używania jak i pożądania. Wszak jest to okrucieństwem i niesprawiedliwością odbierać życie zwierzęciu dla naszego użytku. Lecz ta niesprawiedliwość jest na razie konieczna zwłaszcza w dużych skupiskach ludzi.

Nasze umysły rozwijają się z szorstkich w delikatniejsze, czyli mniej potrzebujące pierwiastka zawartego w mięsie co widać w historii rozwoju ludzkości najpierw ludzie posiadali grupę krwi zero czyli wymagających wiele potraw mięsnych a to było związane ze sporym wysiłkiem fizycznym dzisiaj ta grupa nie potrzebuje tego tyle zwłaszcza jeśli ktoś prowadzi siedzący tryb życia i ma mało ruch aby spożytkować tą energię. Zaś jeśli ktoś z grupą krwi A pracuję ciężko fizycznie i same owoce i warzywa mu nie wystarczają to może jeść ograniczoną ilość mięsa i pilnie obserwować swój organizm czy nie powoduje to jakiś zaburzeń. Dieta powinna być dobrana do potrzeb organizmu w danej chwili i porze roku oraz wieku i wykonywanej pracy oraz warunków obecnego przebywania należy się tym kurować a grupę krwi traktować jako wskaźnik i adoptować do wyżej wymienionych czynników i potrzeb ciała oraz ducha a na pewno będziemy zdrowsi i nasze samopoczucie będzie lepsze. Dawniej bywały ludzkie ciała bardziej szorstkie i nieokrzesane niż obecnie. W następnych stuleciach będą nasze ciała i umysły o wiele doskonalsze niż teraz. Nasze Zapotrzebowanie na pożywienie będzie stopniowo się zmieniało wraz z wiekiem i zmianą środowiska,będziemy coraz bardziej wybredniejsi,ale to nie będzie dotyczył wszystkich i w tym samym czasie przecież nie każdy jest gotowy na drastyczne zmiany swego usposobienia czy zmiany miejsca pobytu lub nawet zmianę nawyków żywieniowych choćby duch tego bardzo pragną to jednak ciało może być oporne ,przecież z nie wszystkich nasion wyrosną szybko rośliny i zakwitną w tym samym czasie oraz wydadzą smaczne i dorodne owoce jest powiedziane że człowiek niespokojny goniący za dobrami tego świata nawet w raju by się po prostu zanudził ,bo do spokoju ciszy trzeba po prostu dojrzeć .Może to zbyt długi wstęp ale Ci co szukają znajdą w nim coś dla siebie Pozdrawiam z jeszcze naturalnego i prawie dzikiego Peru Mietek

Dla szybszej diagnozy potrzebujemy następujące dane.

1. Nazwisko i Imię

2. Data urodzenia lub wiek chorego

3. Waga przed chorobą i obecnie

4. Na co choruje, jakie jest konkretne rozpoznanie (proszę podać polska i łacińską nazwę,  jeżeli jest znana.Jeżeli chodzi o nowotwory to gdzie znajduje się guz pierwotny czy są przerzuty i na jakie organy jakie jest stadium 1 do 4.

5. Czy chory miał naświetlania  lub był poddany chemioterapii i jakie zażywa lekarstwa.

6. Czy obecnie jest w domu czy szpitalu i czy przechodzi jakieś leczenie, i jaki według lekarza jest stan obecny chorego tak fizyczny jak i psychiczny.

7. Czy ma bóle  czy może chodzić jeść itp.

8. Potrzebne także są wyniki badania krwi morfologia i badania moczu,

9. Czy chory ma chęć przyjmować leki ziołowe i czy jest przekonany do ich skuteczności,

10. Czy była robiona tomografii, USG, Monografia, Rezonans Magnetyczny lub były wykonywane Markery nowotworowe i jaki jest ich poziom obecnie –jeżeli były wykonywane wyżej wymienione badania to ich opis można zeskanować i przesłać E-mailem. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Po więcej informacji proszę dzwonić na Tel: 51194 5338333 lub Skype Mietven

 

EFEKTYWNOŚĆ DZIAŁANIA ZIÓŁ ZALEŻY  OD WIELU CZYNNIKÓW ALE PRZEDE WSZYSTKIM :

Od niezachwianej wiary w ich skuteczność,
Od przestrzeganie specjalnej diety podanej na stronie oraz jedzenia zgodnie z grupą krwi.

No i najważniejsze pilnowania czasu i ilości ich gotowania oraz zażywania co wymaga sporego samozaparcia i dyscypliny.

Życzę wszystkim szybkiego powrotu do zdrowia i pozdrawiam Dziki Mietek wraz z zespołem Nijandari –La Merced
Poprawiony: piątek, 18 marca 2011 08:38
 

Komentarze 

 
0 #1 Andy 2011-02-16 00:33
Widzę że propagujesz powrót do natury co uważam za słuszne ,choć myślę że nie każdego na to stać przede wszystkim psychicznie taka odmiana nie jest wcale łatwa.Do tego po prostu trzeba dorosnąć .Mi zajęło to 10 długich lat od czasu gdy w Gwatemali odwiedziłem mego kumpla ,na początku nie mogłem zrozumieć jego decyzji wyprowadzki się w takie odludzie ale po paru wizytach przyznałem mu rację.Zwłaszcza widząc jak jego zdrowie się poprawiło nie mówiąc o nastawieniu i humorze no i zazdroszczę mu przede wszystkim tej bliskości natury obcowania na co dzień z przyrodą i ze zwierzętami które podchodzą pod sam domek czasami pozwolą się pogłaskać ,Stał się wegetarianinem co było mu o wiele łatwiej bo ma grupę krwi AB a nie jak ja 0 czyli mięsiarz .Ale Ja myślę w przyszłości przejść stopniowo na drób i ryby co już teraz czynię i lepiej się czuję .Co do ziółek jakie mi zaoferował a były podobne jak wyżej opisane to rzeczywiście sporo mnie oczyściły i wzmocniły za co mu dziękuję .Staram się także stosować do niezwykle trafnych uwag zawartych w tym artykule no i w innych na tej stronie za co bardzo dziękuje i pozdrawiam wszystkich szukających nowego miejsca , a wiem że tu w USA wśród Polonii jest coraz więcej Andrzej z NY :zzz :oops: :D :-)
Cytować
 

Dodaj komentarzOdśwież