header image
OCZYSZCZNIE ORGANIZMU
Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Mitch Sobczak   
niedziela, 25 października 2009 00:11

OCZYSZCZNIE ORGANIZMU PRZY POMOCY ZIÓŁ

Tak jak woda w studni przechodzi proces oczyszczania przez piasek a systemach wodnych dodajemy chlor i inne substancje aby nadawała się do picia  tak i nasza, krew też potrzebuje od czasu do czasu się oczyszczać  aby być zdrowym.    W tym celu stosujemy zioła oczyszczające. Krew tak jak woda niesie ze sobą zanieczyszczenia, które trzeba wyeliminować, żeby nasze ciało było zdrowe. Te zioła pomagają nam wyeliminować wszystkie te zanieczyszczenia, które nam szkodzą i toksyczne dla naszego ciała. Są dwa rodzaje zatruć:

a).-  Zatrucie zewnętrzne – Najczęściej spowodowane przez jedzenie i picie i zanieczyszczone  lub przeterminowane albo sztucznie udoskonalane poprzez barwniki , konserwanty genetycznie modyfikowane Przez nadmierne nieproporcjonalne w stosunku do białka i węglowodanów jedzenie mięsa głównie czerwonego jak wieprzowina i wołowina i przetworów z mięsnych Ponadto nadużywanie alkoholu no i palenie silnie toksycznych papierosów zwłaszcza typu Light Nie wspominając o środkach farmaceutycznych głównie chemicznych posiadających tzw działanie uboczne czyli dotruwające naszą wątrobę i tak już nadmiernie obciążoną.

b) .-  Zatrucie wewnętrzne – najczęściej spowodowane przez toksyny, które nasz organizm produkuje, poprzez rożne stany napięcia: nieodreagowane stresy , codzienną gonitwę, zbędne zamartwianie się ostre negatywne reakcje emocjonalne jak gniew czy złość czy zawiść itp

Jeżeli oczyścimy nasz organizm,wątrobę nerki i przede wszystkim krew wtedy łatwiej będzie mu zwalczać różne infekcje czy choroby i dlatego taka kuracja jest podstawową kuracją przy innych kuracjach na przykład przy zwalczaniu chorób nowotworowych czy cukrzycy itp.

KURACJA OCZYSZCZAJĄCA

MYŚLĘ ŻE WSZYSCY POWYŻEJ 20 ROKU ŻYCIA POWINNI STOSOWAĆ TĘ KURACJĘ CO NAJMNIEJ RAZ W ROKU.

Czas trwania kuracji: minimum 6 tygodni

 

 

- MANAYUPA Oczyszcza nas z toksyn farmakologicznych, zawartych w chemicznych lekarstwach.

Przez 2 tygodnie pić trzy razy dziennie (1/2 godz. przed lub po każdym  posiłku) po jednej szklance wywaru

,(ponieważ Manayupa działa  silnie moczopędnie, nie powinni jej przyjmować pacjenci z przerostem gruczołu krokowego

– prostaty). W takich przypadkach wydłużamy do 3 tygodni kurację z Flor de arena, a następnie 3 tygodnie Agracejo lub

Hercampuri.

Przygotowanie wywaru: Zagotować 1 litr wody i przekręcić na wolny ogień, wsypać 2 płaskie łyżki stołowe lub 7-10 gr Manayupy, gotować około 7 do 10 min Przecedzić, można dodać parę kropli cytryny i miodu do smaku.

 

- AGRACEJO albo HERCAMPURI Obydwie rośliny oczyszczają przede wszystkim wątrobę, oraz woreczek żółciowy organy o które powinniśmy szczególnie dbać ponieważ tam w dużej mierze zachodzi proces oczyszczania naszego organizmu. Następnie przez 2 tygodnie trzeba pić 3 razy dziennie, 1/2 godz. przed lub po każdym posiłku wywar z jednej z tych dwóch roślin NIGDY  razem.

 

Zioła niewchodzące w skład kuracji oczyszczającej, ale oczyszczają wątrobę i nerki oraz woreczek żółciowy można stosować w tym samym czasie co Agracejo lub Hercampuri  jest to Halagua  przygotowuje się się podobnie jak Agrcejo. Dodatkowo można stosowa Mace, jako zioło wzmacniające. Więcej informacji w części zioła na tej stronie.

- FLOR DE ARENA Oczyszcza nas z toksyn spowodowanych ciężkostrawnymi posiłkami,

szczególnie czerwonym mięsem (nadużyciem lub  spożyciem nieświeżego).Ostatnie 2 tygodnie   pić 3 razy

dziennie (1/2 godz. przed lub po każdym  posiłku) po jednej szklance naparu.

Przygotowanie naparu: przygotować napar ( nie zagotować).Wsypać 2 płaskie łyżki  stołowe lub 7-10 gr Flor de Arena do naczynia i zalać wrzątkiem, ¾ litra, parzyć przez 7-19 minut.

 

ZALECANA DIETA

Podczas większości kuracji ( chyba że jest podane inaczej) powinna obowiązywać następująca dieta:

powinno się jeść dużo świeżych dobrych  warzyw – zarówno gotowanych, jak surowych (np. w postaci soków lub  zmieszanych soków razem z tym co zostaje w sokowirówce); powinno się jeść przede wszystkim:

buraki, brokuły, brukselka, kapusta, kalafior, papryka, pietruszka, pory, rzepa ,kukurydza, marchew, seler, z roślin strączkowych :bób, czarna i czerwona  fasola, zielony młody groszek, szpinak, szparagi, soje i makę .  Ponadto świeże dobre owoce z tym że warunek nie można mieszać warzyw i owoców ani soku z nich minimum 2 godziny przerwy pomiędzy nimi. Najlepsze to : jabłka, morele i śliwki – także suszone latem owoce cytrusowe ale tylko w dni słoneczne i gdy temperatura jest wyższa niż 25 st cel.–   dobrze jest pić świeże mleko tzw prosto od krowy lub kozie ewentualnie z lamy tak samo twaróg czy sery kozie lub mało solone z lamy dobre jaka ale nie za dużo najlepiej gotowane na miękko Jeżeli chodzi o mięso to ryby najlepiej pieczone w liściach ub gotowane ,cielęcinę najlepiej gotowaną może być dziczyzna w małych ilościach byle nie smażona wędzona itp ewentualnie mięso królicze czy ze świnki morskiej lub młodej lamy.z drobiu kuropatwy lub domowy indyk.  Soli używać jak najmniej chyba, że szarą. Cukier należy całkowicie wyeliminować zastąpić dobrym miodem pszczelim niepodgrzewanym– najlepiej spadziowym. Wyeliminować wszelkie słodycze i ograniczyć pieczywo najlepiej do gruboziarnistego. W czasie całej kuracji powinno się pić dużo wody mineralnej około 2 litrów oraz naturalnych, niesłodzonych i niekonserwowanych soków owocowych lub warzywnych najlepiej robionych samemu z jak najświeższych owoców czy warzyw. Więcej informacji w innych artykułach na tej stronie

La Merced -Nijandari 24 październik 2009 r

 

 
 Dziki Mietek
Proszę o komentarze i wpisywanie kodu antyspamowego.
Pozdrawiam Mitch
Kto jest Online
Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości 
Statystyka
Użytkowników : 3
Artykułów : 286
Zakładki : 83
Odsłon : 1063701