header1.jpgheader2.jpgheader3.jpgheader4.jpgheader5.jpgheader6.jpg

logo

Medycyna naturalna

Zioła Andyjsko-Amazońskie

Ocena użytkowników:  / 19
SłabyŚwietny 

Zioła Andyjsko-Amazońskie.

W Peru odkryto i opisano ponad 6000 ziół z czego ponad 2600 występuje w Regionie Junin czyli Selva Central gdzie działał Polski Salezjanin Ojciec Edmundo Szeliga którego poznałem osobiście w 1991 roku i od tego czasu aż do jego śmierci spotykaliśmy się przynajmniej parę razy w roku czy to w Hotelu Polonia u S.P Jurka Zakrzewskiego czy to jeszcze w starej siedzibie IPIFA w limie na Milaflores lub w Konvencie Salezjanów Av.Brazil 210 a parę razy po prostu w Salvie czy to w Atalya lub u Piros na górnej Urabambie.

Mam wiele nagrań rozmów z Ojcem Edmundo, wiele jemu zawdzięczam że zainteresował mnie Fitoterapią wskazał mi wielu swoich znajomych np. z Ica Prof.Dr E,Cabriela, Z Iquitos instytut medycyny Tradycyjnej razem z Dr T.Cerruti czy Klinika Anna Sthel z Profesorem Martinesem i wiele innych osób w tym Szamanów i Curanderos, jak Don Juan, Don Tabasco i wielu więcej. Jeśli chodzi o zioła, to dzięki tym i innym ludziom wiele z nich zostało gruntownie przebadanych w wielu instytutach na cały świecie i dziś stosowanych w formie wyciągów tabletek itp. wszak samych ziół nie da się opatentować.

Ojciec Szeliga zawsze mawiał że najbardziej skuteczne są wyciągi wodne bezpośrednio z roślin leczniczych ewentualnie maści w wypadku artretyzmu. Ojciec choć był niechętnie nastawiony do Ayahuascy bo u Piros ona nie była znana ale uważał, że jeśli czasu jest bardzo mało a pacjent jest w zaawansowanym stadium to jest to szybki stopień oczyszczania choć w innym przypadku wolał stosować np. do południa kuracje oczyszczające a po południu dawać wzmocnione zioła np Uno de Gato razem z Tahuari, Pau d’Arco i Uvosem oczywiście gotowane osobno a potem mieszane ale tylko w wypadku gdy chory nie może połykać za dużo płynów. Na początku Szeliga był przeciwny podawaniu jednocześnie Sangro de Drago ale gdy mu powiedziałem że w Iquitos to stosują i z dobrym skutkiem to pomału się do tego przekonywał tam stosują nawet większe dawki niż Edmundo zalecał 5 do kropli a Szamani nawet podają do 45 kropli dziennie jeżeli jest taka konieczność. Sam zresztą tyle zażywałem prawie przez miesiąc.

Zawsze twierdził że dyscyplina i wiara oraz chęć współpracy z lekarzem, zielarzem czy Curanderos jest najważniejsza no i ścisłe przestrzeganie diety i to jest bardzo ważne zawsze podkreślał Curanderos czy Szamani nie podejmą się leczenia lub zwyczajnie go przerwą jeśli pacjent nie chce włożyć minimum wysiłku i zrezygnować na przynajmniej na czas kuracji ze swoich starych nawyków czy to żywieniowych lub psychicznych, jedzenie zgonie z grupą krwi oraz dobrego świeżego pożywienia bez dodatków chemicznych jak konserwanty, barwniki, wypełniacze itp. Uważał że jeśli tylko pacjent jest w stanie to powinien jak najwięcej przebywać na świeżym powietrzu odbywać choć krótkie ale codzienne spacery. Jeść dużo świeżych dojrzałych nie pryskanych owoców i warzyw, starać się nie denerwować i pozytywnie myśleć bo rak to nie choroba, jak mawiał tak jak rak potrafi iść do przodu a potem gdy go się zmianą stylu życia i ziołami nastraszy to szybko się cofać. Ale trzeba w to przede wszystkim wierzyć i czynnie brać udział w uzdrawianiu i powrocie do balansu a przy tym zdrowia ponadto bardzo ważne jest znalezienie przyczyny tej choroby i odkrycie czego dusza od nas chcę jakich zmian a to wymaga wiele przemyśleń czasem rozmów z osobą zaufaną czy jeśli ktoś jest wierzący z księdzem lub dobrym psychoanalitykiem. Bo bez odkrycia przyczyny i wynikających z niej zmian jak nasza dusza czy nadświadomość oczekuje to zioła mogą tylko zaleczyć a po jakimś czasie może być nawrót o wiele silniejszy i trudniejszy do wyleczenia,

Najczęściej stosowane dostępne do wysyłki lub stosowane u nas w Klinice.

1. Zioła wzmacniające.
Maca, Kaniwa, Algarobina

2. Zioła oczyszczające.
Agracejo; Flor De Arena; Hercampuri; Manayupa, Canchalanga, Aceide de Copaiba.

3.Zioła podnoszące odporność organizmu, stosowane także w terapii antynowotworowej.

Uña De Gato; Tahuari; Ubos; Chuchuhuasi, Guanabana. Noni, Graviola; Sangre de Drago, Palo de Huaco,

4.Zioła stosowane przy problemach dróg oddechowych.
Asmachilca; Huira – Huira; Mullaca; Muńa, Aceide de Copaiba,Salvia.

5.Zioła stosowane w chorobach układu pokarmowego.
Agracejo; Ajenjo; Carqueja; Chancapiedra; Salvia, Muna Muna, Senatel-Vida, Gastrisan.Hojas de Zen.Linaza.Sangro de Drago,

6.Zioła stosowane przy schorzeniach wątroby i na oczyszcznia wątroby
A.gracejo, Varisan, Polo de Huaco, Pajarrobo.Higason, Sangro de Drago.Chanca Pirdra,Caigua

7.Zioła stosowane dla kobiet przy przekwitaniu oraz dla mężczyzn po 50- tce.
Abuta, Algorobina, Kaniwa, Maca, Iporuro.

8.Zioła stosowane przy podwuższonym choresterolu.
Agracejo, Hercampuri, Kaiva, Pajarrobo, Aceide de Copaiba,

9.Zioła stosowane przy wysokim ciśnieniu tętniczym.
Annona, Regularina, Sanguinaria, Guanabama, Graviola, Caigua.,

10.Zioła stosowane przy chorobach nerek.
Uro Renal, Renosan, Chanca Pidra, Hercampuri.

11.Zioła stosowane przy zaparciach.
Manaypa,Aceide de Copaiba,Sen,Tomillo.

12.Zioła stosowane przy cukrzycy 2st.
Abuta; Cuti - Cuti; Pasuchaca,Yacon Liście,

13.Zioła Stosowane w schorzeniach systemu nerwowego.
Marcco; Toronjil; Valeriana Andina, Pimponella

14.Zioła stosowane w chorobach urologicznych w tym problemy z prostatą
Achiote; Huamanpinta; Cola de Caballo. Juan Alonso; Pinco Pinco; Zarzaparrilla.

15.Zioła stosowane  przy chorobach reumatycznych.
Chiric Sanango; Chuchuhuasi, Uno de Gato, Yergon Sacha, Maści-Balsamo de Copaiba, Balsamo de Molle, Reumatchol. Suelda Con Suelda,

16.Zioła przy nadwadze lub otyłości.
Agracejo, Hercampuri, Zarzaparilla, Flor de Blanca,

17.Zioła stosowane przy drybicy ,drożdzycy I ifekcjach bakteryjnych lub  wirusowych.
Sangro de drago, Aceide de Copaiba, Uno de Gato, Tahuari, Chuchuhuasi, Cola de Cabello.

18.Zioła stosowane przy częstych przeziębieniach, anginach, astmie, gryie okresowej itp
Wira-wira, Asmschilca, Munia-Munia, Aceide de Copaiba, Chuchuhuasi.

19.Zioła stosowane przyChorobie Alzchejmera, Parkinsona, Stwardnieniu Rozsianym.
Chuchuhuasi, Maca, Uno de Gato, Salvia,

20. Zioła stosowane przy drożdżycy,pleśniach i po długim stoaowaniu antybiotybiotyków.
Uno de Gato. Sagro de Drago. Tahuari. Pau D’ Arco, Guanabana

Oczywiście przy każdej z tych I innych nie opisanych kuracjach dobiera się zioła do chorego na podstawie wyników badania krwi I moczu opisu od lekarza stanu chorego itp. Przy każdej z tych kuracji stosuje się zioła oczyszczające gdyż inaczej mijało by się to z celem kuracji po prostu na nieoczyszczony organizm zioła działają słabo lub w cale no i dieta oraz chęć samodyscypliny i współpracy chorego ,mieliśmy i nie tylko my ale inne kliniki pacjentów w stanie gdzie oficjalna medycyna podawała już tylko środki uśmierzające ból a po kuracji czy to w domu co jest trudniejsze zwłaszcza w krajach wysoko uprzemysłowionych jak USA Europa zachodnia a ostatnio nawet Polska gdzie sklepy są pełne "żarcia przetworzonego" a tak naprawdę o dobre pożywienie coraz trudniej nas też to zaczyna się w dużych miastach ale ciągle bez problemu zwłaszcza na prowincji można dostać świeżą zdrową i nie drogą żywność co jest bardzo ważne przy stosowaniu diety no i cały czas jednakowa pogoda.Średnia wyleczalność zależna od typu nowotworu przekracza 80% pomimo że chorzy często zgłaszają się w ostatnim stadium często po operacjach ,Chemio i radioterapiach i  bardzo wycieńczeni a mimo wszystko jeżeli tylko naprawdę chcą żyć i mają wolę współpracy to czy to będzie w domu we własnym kraju czy u nas to szanse na powrót do zdrowia są mimo wszelkich przeciwieństw bardzo duże,

UWAGI Dodatkowe.

Opisy ziół i ich działań umieszczonych na mojej stronie są tylko opisami wstępnymi i nie  dokładnie zawierają sposobów ich zażywania które opracowuje się indywidualnie dla każdego potrzebującego. W przypadku większości tych ziół przed zażyciem konieczna jest konsultacja z Lekarzami czy Szamanami naszej kliniki. Jeżeli ktoś chcę zażywać na własną odpowiedzialność bez podanego dawkowania oraz zestawu ziół może narazić się na problemy zdrowotne.

Zioła należy gotować w naczyniach emaliowanych szklanych lub nierdzewnych nie wolno gotować w naczyniach aluminiowych gdyż osłabiają działanie a nawet mogą stać się silnie toksyczne lub wręcz trujące. Co do Używania "micro wave" to nie jest wskazane ani do podgrzewania lub gotowania gdyż powoduje to zabijanie wartości leczniczych ziół. Uważam że nie powinno się go w ogóle stosować do podgrzewania czy rozmrażania żywności.

- Zioła przechowywane w suchym i ciemnym miejscu, najlepiej w oryginalnych opakowaniach a po otwarciu przesypać do szklanych słoików  szczelnie zamkniętych,  wtedy nie tracą swoich własności nawet przez parę lat. Zioła należy gotować na ogniu może być gazowym nie używać kuchenek elektrycznych nie używać wody z kranu a najlepiej źródlaną lub mineralną niegazowaną. woda z wodociągów miejskich posiada wiele związków chemicznych mogących wchodzić w reakcje ze związkami zawartymi w ziołach i tworzyć czasami związki toksyczne lub osłabiać działanie wywaru.

Posiadamy o wiele więcej ziół niż wyżej wymienione mamy dobrych sprawdzonych dostawców z okolic Santa Ana, Satipo, Pourt Okopa ,czy z górskich miejscowości tak jak okolice Huancayo.

Mamy sporo ziół dzikich zbieranych przez Indian z plemienia Ashaninka czy Shipiwo zrzeszonych w organizacji Santa Natura tak samo współpracujemy z Szamanami i zielarzami z tych plemion.

Dla szybszej diagnozy potrzebujemy następujące dane.

1. Nazwisko i Imię.

2. Data urodzenia lub wiek chorego.

3. Waga przed chorobą i obecnie.

4. Na co choruje ,jakie jest konkretne rozpoznanie (proszę podać polska i łacińską nazwę,  jeżeli jest znana.Jeżeli chodzi o nowotwory to gdzie znajduje się guz pierwotny czy są przerzuty i na jakie organy jakie jest stadium 1 do 4.

5. Czy chory miał naświetlania  lub był poddany chemioterapii i jakie zażywa lekarstwa.

6. Czy obecnie jest w domu czy szpitalu i czy przechodzi jakieś leczenie, i jaki według lekarza jest stan obecny chorego tak fizyczny jak i psychiczny.

7. Czy ma bóle  czy może chodzić jeść itp.

8. Potrzebne także są wyniki badania krwi morfologia i badania moczu.

9. Czy chory ma chęć przyjmować leki ziołowe i czy jest przekonany do ich skuteczności.

10. Czy była robiona tomografii, USG, mammografia, Rezonans Magnetyczny lub były wykonywane Markery nowotworowe i jaki jest ich poziom obecnie - jeżeli były wykonywane wyżej wymienione badania to ich opis można zeskanować i przesłać e-mailem. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Po więcej informacji proszę dzwonić na Tel: 51194 5338333 lub Skype Mietven

 

EFEKTYWNOŚĆ DZIAŁANIA ZIÓŁ ZALEŻY  OD WIELU CZYNNIKÓW ALE PRZEDE WSZYSTKIM :

Od niezachwianej wiary w ich skuteczność,
Od przestrzeganie specjalnej diety podanej na stronie oraz jedzenia zgodnie z grupą krwi.

No i najważniejsze pilnowania czasu i ilości ich gotowania oraz zażywania co wymaga sporego samozaparcia i dyscypliny.

Życzę wszystkim szybkiego powrotu do zdrowia i pozdrawiam Dziki Mietek wraz z zespołem Nijandari –La Merced 2 maja 2010r.

Ps: postaram się w najbliższym czasie uzupełniać te informacje proszę o uwagi, pytania itp.


Komentarze  

0 #7 Mitch 2011-09-08 05:55
Cytuję Andrzej.W:
2 lata temu znajomy polecił mi twoją stronę jestem pod ogromnym wrażeniem bogatej wiedzy oraz twojej pasji z jaką przekazujesz wiedzę prowadząc krucjatę na rzecz przekazywania informacji dotyczącej ziół peruwiańskich i metod tradycyjnego leczenia . Kupiłem kilka paczek manaypy,hercampuri,flor de arena, macy, oraz Uno de Gato i sprawdzić na sobie działanie przerosło moje oczekiwania ciśnienie się obniżyło cholesterol poszedł do dołu, po paru dniach znikły zaparcia nabrałem energii zapomniałem co to niestrawność zmęczenie czy nawet przeziębienie nie mówiąc o grypie.Napisz ile by kosztowały takie podstawowe zestawy oczyszczająco wzmacniające bo jest wielu moich znajomych tym zainteresowanych,Nie interesują mnie żadne kapsułki czy herbatki bo tego tu nie brakuje, najlepiej jak by to były zioła dzikie lub ewentualnie z plantacji ekologicznej,Napisz coś więcej w komentarzach czekam
Pozdrawiam
Andrzej

Nie chcemy się reklamować. Zresztą na dzikie produkty ceny zmieniają się ciągle bo raczej są sezonowe. Np. dzika maka jest dostępna w większej ilości i przez to tańsza raz na 4 lub 7 lat. Tahuari czy Chuchuhuasi albo Abute pozyskuje się tylko raz albo najwyżej 2 razy do roku w określonych porach najczęściej do paru tygodni po porze deszczowej. Nie pozyskuje się jej w porze suchej itp. W związku z tym ceny też są różne a i ilości dostępne nie są zbyt duże. Zwłaszcza u tych co mają dobre produkty. Pozdrawiamy Mitch z zespołem.
Cytować
0 #6 Mitch 2011-09-08 05:43
W związku z duża ilością zapytań odnośnie ziół podsyłam krótka informację

Nasza Klinika jest członkiem Santa Natura de Junin od prawie 3 lat Mamy prawo zakupu ziół dziko rosnących bezpośrednio od Indian oczywiście w ograniczonej ilości oraz wysyłki bez większych problemów do USA i Kanady a do krajów Unii jest limitowane na ten rok mamy zgodę na wysyłkę 150kg ale już w przyszłym z tego co wiem obcięto nam do 125kg chodzi o zioła dzikie na które każdorazowo jest wymagana zgoda i inspekcja INRENA i to tylko imiennie po przedstawieniu wyników np. badania krwi i opisów ze szpitala no i oczywiście wystawionej recepty przez naszego lekarza wtedy dopiero można takowa paczkę wysłać. Posiadamy Uno de Gato, Tahuari, Uvos, Chuchuhuasi, Abute, wiele innych ziół, nie mamy żadnych pośredników ani przedstawiciels tw w zasadzie zioła wysyłamy indywidualnie i to nie za często ze względu na ograniczenia większość używamy dla naszych pacjentów lub jeśli ktoś przyjeżdża do nas i oczywiście a wyniki dla nie więcej jak 3 osób to wystawiamy receptę i sprzedajemy zioła i jak dotychczas nie było zdarzenia aby były skonfiskowane czy to na lotnisku w Limie czy innym docelowym.

Nie prowadzimy sprzedaży hurtowej ani nie pośredniczymy w tym procederze i nie planujemy w przyszłości. Na nie interesują inni sprzedawcy i nie wnikamy w to. Po prostu mamy pacjentów którzy polecają to innym nigdzie się nie reklamujemy po za niewielkimi wzmiankami na mojej stronie to nam wystarcza aż nadto bo jak nadmieniłem główny nas cel to współpraca z niemiecką klinika regeneracyjną z Villa Ricy na razie dorywczo a od nowego roku już prawdopodobnie na stały kontrakt. Ale do tego musimy dokończyć nas ogród aby mieć przynajmniej 80% swoich świeżych produktów, gdyż wymagają aby warzywa czy owoce czas od momentu zarwania do momentu konsumpcji nie był dłuższy niż 30 minut. No i produkty muszą pochodzić z uprawy ekologicznej bez żadnej chemii. To samo dotyczy mięsa czy ryb. Musi być świeże z tego dnia nie może być z lodówki a już absolutnie zamrażarki napoje w postaci soków muszą być świeżo robione jedynie z dodatkiem schłodzonej wody źródlanej. Jak dotychczas udaje nam się spełniać te warunki dzięki sąsiadom co mają wokół działki nasze produkty zaspakajają jedynie na razie 45% potrzeb ale ciągle rozwijamy uprawę ogórków pomidorów itp owoców mamy w nadmiarze więc wymieniamy na warzywa. Pozdrawiamy Mitch z zespołem jeśli ktoś jest naprawdę zainteresowany to proszę o kontakt na Skype Mietven lub E-mail albo telefonicznie proszę poszukać w kontaktach pozdrawiam i postaram się napisać więcej info w najbliższym czasie zwłaszcza że teraz mamy już internet na miejscu więc łatwiej się komunikować.
Cytować
0 #5 Mitch 2011-07-15 00:46
Można się kontaktować przez Email lub Skype Mietven albo telefon 51988331915 albo 5194 5338333
co do ceny to same zioła nie są drogie największy koszt to przesyłka i dla ziół korowych jak Uno de gato Tahuari itp Inspekcja Inrena Po przesłaniuncbva email możemy dokładnie podać cenę pozdrawiam Mitch z zespołem
Cytować
0 #4 Krzysztof 2011-07-14 13:02
Serdecznie witam.
Od dłuzszego czasu rozpuszczam kamienie nerkowe meksykanskimi ziołami Gobernadora. Wiem, ze w Peru sa zioła Chancapiedra, ktore tez skutecznie rozpuszczaja te kamienie. Czy moge je u Was kupic, lub prosic o namiar na sprzedawce?
Pozdrawiam serdecznie

Krzysztof
Cytować
+1 #3 Rysiek 2011-06-02 23:28
Dobrze by było podać orientacyjne ceny produktów i koszty przesyłki i ile typowy zestaw oczyszczający kosztuje Ryszard
Cytować
0 #2 Waldek 2011-02-24 01:26
Dzieki za szybką przesyłkę jednak jak porównuje ceny i jakość to Pańskie są chyba najlepsze zamówiłem dlatego że Kasia mi poleciła jej bardzo pomogły , mam cichą nadzieje że mi także pozdrawiam Waldemar z NY :lol::oops::o
Cytować
0 #1 Andrzej.W 2011-02-12 21:32
2 lata temu znajomy polecił mi twoją stronę jestem pod ogromnym wrażeniem bogatej wiedzy oraz twojej pasji z jaką przekazujesz wiedzę prowadząc krucjatę na rzecz przekazywania informacji dotyczącej ziół peruwiańskich i metod tradycyjnego leczenia . Kupiłem kilka paczek manaypy,hercamp uri,flor de arena, macy, oraz Uno de Gato i sprawdzić na sobie działanie przerosło moje oczekiwania ciśnienie się obniżyło cholesterol poszedł do dołu, po paru dniach znikły zaparcia nabrałem energii zapomniałem co to niestrawność zmęczenie czy nawet przeziębienie nie mówiąc o grypie.Napisz ile by kosztowały takie podstawowe zestawy oczyszczająco wzmacniające bo jest wielu moich znajomych tym zainteresowanyc h,Nie interesują mnie żadne kapsułki czy herbatki bo tego tu nie brakuje, najlepiej jak by to były zioła dzikie lub ewentualnie z plantacji ekologicznej,Na pisz coś więcej w komentarzach czekam
Pozdrawiam
Andrzej
Cytować

Dodaj komentarzOdśwież

Joomla templates by a4joomla