header1.jpgheader2.jpgheader3.jpgheader4.jpgheader5.jpgheader6.jpg

logo

Medycyna naturalna

OCZYSZCZNIE ORGANIZMU

Ocena użytkowników:  / 9
SłabyŚwietny 

OCZYSZCZNIE ORGANIZMU PRZY POMOCY ZIÓŁ

Tak jak woda w studni przechodzi proces oczyszczania przez piasek a systemach wodnych dodajemy chlor i inne substancje aby nadawała się do picia tak i nasza, krew też potrzebuje od czasu do czasu się oczyszczać aby być zdrowym. W tym celu stosujemy zioła oczyszczające. Krew tak jak woda niesie ze sobą zanieczyszczenia, które trzeba wyeliminować, żeby nasze ciało było zdrowe. Te zioła pomagają nam wyeliminować wszystkie te zanieczyszczenia, które nam szkodzą i toksyczne dla naszego ciała. Są dwa rodzaje zatruć:

a).- Zatrucie zewnętrzne – Najczęściej spowodowane przez jedzenie i picie i zanieczyszczone lub przeterminowane albo sztucznie udoskonalane poprzez barwniki , konserwanty genetycznie modyfikowane Przez nadmierne nieproporcjonalne w stosunku do białka i węglowodanów jedzenie mięsa głównie czerwonego jak wieprzowina i wołowina i przetworów z mięsnych Ponadto nadużywanie alkoholu no i palenie silnie toksycznych papierosów zwłaszcza typu Light Nie wspominając o środkach farmaceutycznych głównie chemicznych posiadających tzw działanie uboczne czyli dotruwające naszą wątrobę i tak już nadmiernie obciążoną.

b) .- Zatrucie wewnętrzne – najczęściej spowodowane przez toksyny, które nasz organizm produkuje, poprzez rożne stany napięcia: nieodreagowane stresy , codzienną gonitwę, zbędne zamartwianie się ostre negatywne reakcje emocjonalne jak gniew czy złość czy zawiść itp

Jeżeli oczyścimy nasz organizm,wątrobę nerki i przede wszystkim krew wtedy łatwiej będzie mu zwalczać różne infekcje czy choroby i dlatego taka kuracja jest podstawową kuracją przy innych kuracjach na przykład przy zwalczaniu chorób nowotworowych czy cukrzycy itp.

 

KURACJA OCZYSZCZAJĄCA

 

MYŚLĘ ŻE WSZYSCY POWYŻEJ 20 ROKU ŻYCIA POWINNI STOSOWAĆ TĘ KURACJĘ CO NAJMNIEJ RAZ W ROKU.

 

Czas trwania kuracji: minimum 6 tygodni

 

 

- MANAYUPA Oczyszcza nas z toksyn farmakologicznych, zawartych w chemicznych lekarstwach.

Przez 2 tygodnie pić trzy razy dziennie (1/2 godz. przed lub po każdym posiłku) po jednej szklance wywaru

,(ponieważ Manayupa działa silnie moczopędnie, nie powinni jej przyjmować pacjenci z przerostem gruczołu krokowego

– prostaty). W takich przypadkach wydłużamy do 3 tygodni kurację z Flor de arena, a następnie 3 tygodnie Agracejo lub

Hercampuri.

Przygotowanie wywaru: Zagotować 1 litr wody i przekręcić na wolny ogień, wsypać 2 płaskie łyżki stołowe lub 7-10 gr Manayupy, gotować około 7 do 10 min Przecedzić, można dodać parę kropli cytryny i miodu do smaku.

 

- AGRACEJO albo HERCAMPURI Obydwie rośliny oczyszczają przede wszystkim wątrobę, oraz woreczek żółciowy organy o które powinniśmy szczególnie dbać ponieważ tam w dużej mierze zachodzi proces oczyszczania naszego organizmu. Następnie przez 2 tygodnie trzeba pić 3 razy dziennie, 1/2 godz. przed lub po każdym posiłku wywar z jednej z tych dwóch roślin NIGDY razem.

 

Zioła niewchodzące w skład kuracji oczyszczającej, ale oczyszczają wątrobę i nerki oraz woreczek żółciowy można stosować w tym samym czasie co Agracejo lub Hercampuri jest to Halagua przygotowuje się się podobnie jak Agrcejo. Dodatkowo można stosowa Mace, jako zioło wzmacniające. Więcej informacji w części zioła na tej stronie.

 

- FLOR DE ARENA Oczyszcza nas z toksyn spowodowanych ciężkostrawnymi posiłkami,

szczególnie czerwonym mięsem (nadużyciem lub spożyciem nieświeżego).Ostatnie 2 tygodnie pić 3 razy

dziennie (1/2 godz. przed lub po każdym posiłku) po jednej szklance naparu.

Przygotowanie naparu: przygotować napar ( nie zagotować).Wsypać 2 płaskie łyżki stołowe lub 7-10 gr Flor de Arena do naczynia i zalać wrzątkiem, ¾ litra, parzyć przez 7-19 minut.

 

ZALECANA DIETA

 

Podczas większości kuracji ( chyba że jest podane inaczej) powinna obowiązywać następująca dieta:

powinno się jeść dużo świeżych dobrych warzyw – zarówno gotowanych, jak surowych (np. w postaci soków lub zmieszanych soków razem z tym co zostaje w sokowirówce); powinno się jeść przede wszystkim:

buraki, brokuły, brukselka, kapusta, kalafior, papryka, pietruszka, pory, rzepa ,kukurydza, marchew, seler, z roślin strączkowych :bób, czarna i czerwona fasola, zielony młody groszek, szpinak, szparagi, soje i makę . Ponadto świeże dobre owoce z tym że warunek nie można mieszać warzyw i owoców ani soku z nich minimum 2 godziny przerwy pomiędzy nimi. Najlepsze to : jabłka, morele i śliwki – także suszone latem owoce cytrusowe ale tylko w dni słoneczne i gdy temperatura jest wyższa niż 25 st cel.– dobrze jest pić świeże mleko tzw prosto od krowy lub kozie ewentualnie z lamy tak samo twaróg czy sery kozie lub mało solone z lamy dobre jaka ale nie za dużo najlepiej gotowane na miękko Jeżeli chodzi o mięso to ryby najlepiej pieczone w liściach ub gotowane ,cielęcinę najlepiej gotowaną może być dziczyzna w małych ilościach byle nie smażona wędzona itp ewentualnie mięso królicze czy ze świnki morskiej lub młodej lamy.z drobiu kuropatwy lub domowy indyk. Soli używać jak najmniej chyba, że szarą. Cukier należy całkowicie wyeliminować zastąpić dobrym miodem pszczelim niepodgrzewanym– najlepiej spadziowym. Wyeliminować wszelkie słodycze i ograniczyć pieczywo najlepiej do gruboziarnistego. W czasie całej kuracji powinno się pić dużo wody mineralnej około 2 litrów oraz naturalnych, niesłodzonych i niekonserwowanych soków owocowych lub warzywnych najlepiej robionych samemu z jak najświeższych owoców czy warzyw. Więcej informacji w innych artykułach na tej stronie

La Merced -Nijandari 24 październik 2009 r

Dla szybszej diagnozy potrzebujemy następujące dane.

1.Nazwisko I Imie

2,Data urodzenia lub wiek chorego

3.waga przed chorobą i obecnie

4, Na co choruje ,jakie jest konkretne rozpoznanie (proszę podać polska i łacińską nazwę,  jeżeli jest znana.Jeżeli chodzi o nowotwory to gdzie znajduje się guz pierwotny czy są przerzuty i na jakie organy jakie jest stadium 1 do 4.

5.Czy chory miał naświetlania  lub był poddany chemioterapii i jakie zażywa lekarstwa.

6.Czy obecnie jest w domu czy szpitalu i czy przechodzi jakieś leczenie, i jaki według lekarza jest stan obecny chorego tak fizyczny jak i psychiczny.

7. Czy ma bóle  czy może chodzić jeść i tp.

8.Potrzebne także są wyniki badania krwi morfologia i badania moczu,

9.Czy chory ma chęć przyjmować leki ziołowe i czy jest przekonany do ich skuteczności,

10,Czy była robiona tomografji,USG,Monografia,Rezonans Magnetyczny lub        były wykonywane  Markery nowotworowe i jaki jest ich poziom obecnie –jeżeli były wykonywane wyżej wymienione badania to ich opis można zeskanować i przesłać E-majlem. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Po więcej informacji proszę dzwonić na Tel: 51194 5338333 lub Skype Mietven

 

EFEKTYWNOŚĆ DZIAŁANIA ZIÓŁ ZALEŻY  OD WIELU CZYNNIKÓW ALE PRZEDE WSZYSTKIM :

Od niezachwianej wiary w ich skuteczność,
Od przestrzeganie specjalnej diety podanej na stronie oraz jedzenia zgodnie z grupą krwi.

No i najważniejsze pilnowania czasu i ilości ich gotowania oraz zażywania co wymaga sporego samozaparcia i dyscypliny.

Życzę wszystkim szybkiego powrotu do zdrowia i pozdrawiam Dziki Mietek wraz z zespołem Nijandari –La Merced


Komentarze  

0 #1 Marek Misiaiszek 2015-02-13 03:21
czy mozna przy tej kuracji czasami pic alkohole?
Cytować

Dodaj komentarz


Odśwież

Joomla templates by a4joomla