header1.jpgheader2.jpgheader3.jpgheader4.jpgheader5.jpgheader6.jpg

logo

Indianie - Am. Północna

Charlie 3

Ocena użytkowników:  / 3
SłabyŚwietny 

Charlie 3

Date: Tue, 04 Jan 2000 01:01:17 -0700
From: "Mitch s." Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Organization: Canyon Trading Post & Computer
 

Z Rozmów ,spotkań oraz  wycieczek z Charie. W czasie jednej z naszych wycieczek a właściwie wyjazdu na Fla Market  do San Jose po południ wybraliśmy się nad ocean.

Stojąc na plaży obserwowaliśmy przetaczające się fale są większe i mniejsze dalej sięgają na piasek lub bliżej jedne mają grzywy inne nie wydaje się że jak osiągają brzeg to giną. Na jego pytanie co tworzy fale odpowiedziałem ze ruch powietrza lub przypływy i odpływy oceanu.Zadał znów pytanie czy oprócz fal nic nie dostrzegam mówię ze horyzont motorówki dalej statki w górze samolot no dalej mnie męczył a coś więcej i bliżej- chyba nic po za  piaskiem na którym stoimy -A czy nie dostrzegam wody? Ja mi na to to przecież oczywiste -to dlaczego o tym nie mówię. Bo o sprawach oczywistych się zapomina lub milczy. Więc zrobił krótką pogadankę na temat wody i życia. Tak jak ja nie dostrzegłem tego co najistotniejsze czyli ze bez tej wody nie było by tych pięknych grzywaczy choć tak krótko trwałych tak i nie dostrzegam tego co się wokół dzieje istotnego że życie jest tak jak ta fala mniejsza lub większa dalej lub bliżej sięgająca na brzeg ale  tak krótko trwałe w porównaniu do wiecznego żywota duszy czyli wody w tym wypadku oceanu.Gdy to sobie uświadomimy wtedy inaczej spojrzymy na życie {fale} i poczujemy wodę -odwieczne życie nasze codzienne problemy staną się jakby dużo mniejsze wręcz błahe i odczujemy ulgę.Gdyż to uświadomienie o przemijaniu pomoże nas uwolnić od wielu kłopotów,rozdmuchanych problemów czy wyolbrzymionych trosk. Bo gdy parzymy na ocean widząc tylko fale możemy zapomnieć o wodzie {duszy i jej odwiecznej wędrówce ku doskonałości}Dlatego trzeba być bardzo uważnym aby pomiędzy falami, horyzontem itp dojrzeć to co najważniejsze czyli wodę. Obrócił się i pokazał mi mały cherlawy krzaczek z dala od zasięgu fal. Spójrz w tym małym krzaczku jest cały wszechświat jest w nim wszystko co potrzebuje do wegetacji. Widzisz tak długo ten krzak żyje jak się rozrasta gdy przestaje obumiera.Pojawi się znów gdy nastaną ku temu sprzyjające warunki ale trzeba aby wszystkie były spełnione. Na przykład farmer patrząc na obsiane puste wiosna pole kukurydzy domyśla się jakie mogą być plony bo wie że spełnił to co do niego należało zaorał ziemie odpowiednio ją użyźnił teraz pada deszcz aby mogła wzejść a potem letnie słońce spowoduje jej dojrzewanie jeżeli zabraknie jednego z tych warunków lub przejawi się w nie odpowiednim czasie to z plonów nie wiele będzie. To samo jest z nami jesteśmy częścią przyrody i nasz rozwój i bytowanie ma ona potężny wpływ.

Cdn  Mietek


Komentarze  

0 #1 Wanda 2006-09-07 22:09
Prosze uaktualnic E-mail Wanda
Cytować

Dodaj komentarz


Odśwież

Joomla templates by a4joomla