header image
Dlaczego ciągle czuję się zmęczona
Ocena użytkowników: / 71
SłabyŚwietny 
wtorek, 08 sierpnia 2006 23:51

Dlaczego ciągle czuję się zmęczona

 

Wydaje ci się, że masz więcej pracy niż do tej pory. Stale też żyjesz w ciągłym napięciu i pośpiechu? Ale czy są to prawdziwe przyczyny ciągłego zmęczenia? A może istnieje inny powód, którego do tej pory nie brałaś pod uwagę?

Każdego ranka budzisz się wyczerpana, a przez resztę dnia usiłujesz się zmobilizować i wyrwać z otępienia. Trudno ci zabrać się do pracy czy domowych porządków. Załatwienie większości spraw odkładasz na później, a z niektórych w ogóle rezygnujesz. Gdy się zastanawiasz, dlaczego ostatnio opadłaś z sił, masz tylko jedno wytłumaczenie: przepracowanie i ciągły stres. Jednak twój brak energii może mieć inne podłoże. Jak więc odróżnić zwykłe zmęczenie od tego, które jest pierwszym sygnałem rozpoczynających się kłopotów ze zdrowiem?

 


Może... zaczyna się depresja

 Chwilowe kiepskie samopoczucie psychicz- ne nie powinno cię niepokoić. Jeżeli jednak spadek nastroju utrzymuje się przez kilka tygodni, może to być sygnał, że cierpisz na depresję. Jednym z jej objawów są kłopoty z zasypianiem i snem (budzisz się w nocy). Nic więc dziwnego, że w ciągu dnia dopada cię zmęczenie i senność. Jesteś przygnębiona, smutna, zalękniona. Masz trudności z koncentracją. Depresji towarzyszy również poczucie braku własnej wartości i całkowitego osamotnienia. Możesz szybko chudnąć, bo jedną z oznak tej choroby jest utrata apetytu. Niestety, nie zawsze można dociec, co jest jej przyczyną. Depresja najczęściej ujawnia się w przełomowych momentach życia, gdy trudno odreagować przeżywany wówczas stres. Przez psychiatrów nazywana bywa też "syndromem utraty". A to dlatego, że często dopada tych, którzy utracili bliską osobę czy pracę. Może też być następstwem niektórych chorób lub zażywanych leków. Czasem wywołują ją skoki poziomu hormonów, dlatego częściej dotyka kobiety w okresie dojrzewania, ciąży i przekwitania.

 Co trzeba zrobić?

- Zgłoś się do psychiatry, zwłaszcza jeśli objawy są nasilone i utrzymują się co najmniej przez 2 - 3 tygodnie. Tylko lekarz może ocenić twój stan i zaproponować odpowiednie leczenie. Często konieczne jest zażywanie leków przeciwdepresyjnych lub psychoterapia pod okiem psychologa.

- Staraj się rozładowywać codzienne napięcia i stres. Możesz zapisać się na zajęcia jogi lub wypróbować techniki medytacyjne. Dobrym sposobem jest spacer lub lekki jogging, zwłaszcza przed snem.

 Może... to reakcja na leki

 Niektóre z nich, nawet te dostępne bez recepty, czasem powodują ospałość czy nadmierne znużenie. Tak się może zdarzyć, jeśli cierpisz na alergię i sięgasz po doustne preparaty antyhistaminowe. Objawy zmęczenia często pojawiają się także u osób z nadciśnieniem tętniczym, stale przyjmujących leki je wyrównujące. Podobne skutki możesz zaobserwować u siebie nawet po jednorazowym zażyciu środków us-pokajających. Jednak długotrwałe i przewlekłe wyczerpanie organizmu odczuwasz, wtedy gdy takie lekarstwa stosujesz regularnie.

 Co trzeba zrobić? Uważnie przeczytaj ulotki dołączone do zażywanych lekarstw. Jeżeli się okaże, że skutkiem ubocznym terapii bywa zmęczenie, porozmawiaj z lekarzem, który ci je przepisał. Często możliwe jest zmniejszenie dawki preparatu lub zamiana na inny - niewywołujący senności czy spowolnienia reakcji. Nie przerywaj jednak kuracji na własną rękę.

 Może... masz "ukrytą"cukrzycę

 Niestety, zarówno ta typu I (insulinozależna), jak i typu II (insulinoniezależna) może nie dawać zauważalnych sygnałów przez długi czas. Tymczasem nierozpoznana, a więc i nieleczona, powoli niszczy organizm. Uszkadza serce, nerki i oczy. Przyczyn cukrzycy jest wiele, ale główny objaw zawsze ten sam - we krwi krąży zbyt dużo cukru. Zamiast trafiać do komórek, gdzie glukoza wykorzystywana jest jako paliwo, gromadzi się ona we krwi. Wtedy komórki zostają pozbawione źródła energii. To dlatego, jeżeli masz cukrzycę, czujesz się ciągle zmęczona. Często też oddajesz mocz, a także, mimo sporego apetytu, bardzo szybko tracisz na wadze. Możesz być również rozdrażniona i cierpieć z powodu nawracających pleśniawek jamy ustnej czy grzybicy pochwy.

 Co trzeba zrobić? - Sprawdź poziom glukozy we krwi. Badanie takie wykonuje się na czczo (co najmniej 8 godzin po ostatnim posiłku). Jest ono konieczne zwłaszcza wtedy, gdy ktoś z twoich bliskich krewnych cierpi (lub cierpiał) na cukrzycę albo miałaś podwyższony poziom glukozy, będąc w ciąży. Jeśli wynik nie będzie w normie, musisz od razu pójść do lekarza. Dzięki szybkiemu rozpoznaniu i rozpoczęciu leczenia unikniesz wielu groźnych powikłań.

- Pamiętaj także, by utrzymywać prawidłową wagę ciała. Cukrzycy sprzyja bowiem nadwaga lub otyłość. Zrezygnuj więc z jedzenia słodyczy i zacznij uprawiać jakiś sport.

 Może... brak ci żelaza

 Pierwiastek ten znajduje się w hemoglobinie (barwniku krwinek czerwonych), która odpowiada za dostarczanie tlenu do komórek. Gdy zaczyna brakować żelaza, organizm nie wytwarza dostatecznie dużo erytrocytów lub mają one za mało hemoglobiny. Twoje ciało jest wtedy niedotlenione i dlatego czujesz się stale zmęczona i senna oraz masz problemy z koncentracją. Dokuczają ci bóle i zawroty głowy, a czasem bywasz bliska omdlenia. Łatwo też łapiesz infekcje, rozdwajają ci się paznokcie i wypadają włosy. Niedokrwistość spowodowana niedoborem żelaza dotyka aż co czwartą kobietę. Sprzyjają jej obfite miesiączki, intensywne odchudzanie się lub wyczerpujące treningi w siłowni.

 Co trzeba zrobić?

- Zgłoś się do internisty po skierowania na morfologię, która pozwala określić m.in. liczbę czerwonych ciałek i poziom hemoglobiny, oraz na badanie poziomu żelaza w surowicy. Ich wyniki wykluczą lub potwierdzą niedokrwistość.

- Na co dzień jadaj więcej czerwonego mięsa i wątróbki. Zawarte w nich żelazo najłatwiej jest przyswajane przez organizm. Do jadłospisu powinnaś też wprowadzić szpinak, sałatę, rośliny strączkowe oraz pełnoziarnisty chleb czy kaszę gryczaną. Choć zawierają one słabiej przyswajalne żelazo, jest ono równie cenne.

- Jeśli odczuwasz tylko niewielkie dolegliwości, możesz bez recepty kupić środki zawierające żelazo. Pamiętaj jednak, że dziennie potrzebujesz 18 mg tego pierwiastka i nie powinnaś przekraczać tej dawki. Zażywając preparaty z żelazem, sięgaj po witaminę C. W jej towarzystwie pierwiastek ten lepiej się wchłania.

 Może... chorują twoje mięśnie

 Ciągłe znużenie bywa też oznaką fibromialgii (głównie chorują kobiety). Jej objawami są rozległe i silne bóle przyczepów mięśniowych oraz uczucie sztywności całego ciała, a także bóle głowy i nadwrażliwość na zimno. Dolegliwości te nasilają się po wstaniu osoby chorej z łóżka i utrudniają poruszanie się. Często pojawiają się stany lękowe, obniżony nastrój oraz kłopoty ze snem.

 Co trzeba zrobić?

- Nie zwlekaj z wizytą u reumatologa. Zbada on twoją wrażliwość na dotyk w 18 charakterystycznych punktach na całym ciele. Ból odczuwany co najmniej w 11 z nich może świadczyć o fibromialgii. W razie jej potwierdzenia ważne jest, abyś szybko rozpoczęła leczenie.

 Może... tarczyca źle funkcjonuje

 Wydziela ona hormony, dzięki którym masz energię niezbędną do życia. Czasem jednak równowaga hormonalna zostaje zaburzona. Dochodzi wtedy do nadprodukcji hormonów tarczycy (nadczynność) lub ich niedoboru (niedoczynność). Chociaż są to różne choroby, łączy je jeden wspólny objaw: uczucie ciągłego zmęczenia. Przy nadczynności tarczycy masz ponadto kłopoty ze snem, nadmiernie się pocisz, jesteś nadpobudliwa i szybko chudniesz. O niedoczynności tarczycy świadczy zaś gwałtowne przybieranie na wadze.

 Co trzeba zrobić?

- Wybierz się do lekarza pierwszego kontaktu, który skieruje cię na dodatkową konsultację do endokrynologa.

 Może... powodem jest brak snu

 Na przemijającą bądź stałą bezsenność cierpi co trzecia kobieta. Po nieprzespanej nocy następnego dnia brakuje ci energii. A to dlatego, że kiedy śpisz, w organizmie odbywa się mały "remont". Do mięśni i nerek napływa więcej krwi (co sprzyja oczyszczaniu organizmu). Spada też poziom hormonów stresu. By zregenerować siły, potrzebujesz ok. 8 godzin snu na dobę. Jeśli jednak tyle sypiasz, a mimo to wstajesz bardzo zmęczona, możesz cierpieć na tzw. sen nieefektywny. Jego przyczyną może być zarówno poważna choroba, jak i hałasy za oknem czy zbyt wysoka temperatura w sypialni.

 Co trzeba zrobić?

- Zasięgnij porady psychiatry, zwłaszcza jeśli w ciągu miesiąca białe noce zdarzają ci się co najmniej trzy razy w tygodniu.

 Gdy odczuwasz nieustanny brak sił

 Obezwładniające uczucie wyczerpania, które utrzymuje się przez co najmniej pół roku, może być spowodowane zespołem przewlekłego zmęczenia (syndrom chronicznego zmęczenia). Wielu lekarzy traktuje go już jako odrębną chorobę i próbuje leczyć. Poza długotrwałym znużeniem i apatią chorzy mają trudności z koncentracją i pamięcią. Skarżą się również na bezsenność i bóle mieśni. Stale także mają stan podgorączkowy i powiększone węzły chłonne. Jedną z przyczyn jest życie w ciągłym napięciu. Chroniczne zmęczenie bywa też spowodowane przewlekłą infekcją wirusową, np. zapaleniem wątroby typu C.

 depresja 

Depresja-gdy juz ktos sie znajdzie w takim stanie,Jednak duzo wazniejszy jest czas przed ta sytuacja.Czlowiek jest skazany na ta depresje bo i tak jej nie moze ominac jak na przyklad ma klopoty w pracy spowodowane zlym krzeslem jak i biurkiem przy ktorym musi osiem godzin siedziec-czyli choroba miesni,kregoslupa jak w moim przypadku.Bol narasta,zanika czucie w rece itp,pare miesiecy na zwolnieniu itp,powrot do pracy,szef,koledzy z pracy odsowaja sie gdy tylko jestes chora i jak na rehabilitacji nauczyli cie mowic i uzywac slowa NIE poprostu gdy cie ktos poprosi "mozesz to jeszcze dla mnie zrobic" przed pojsciem do domu itp.Bol i problemy tylko narastaja i narastaja,do momentu gdy dyrektor oznajmia tobie ze jestes zwolniona. Uwazam ze lepiej czeba z zapobiegac a nie po fakcie leczyc, jednak taki szary czlowiek nie ma tutaj duzego wyboru.Jak sie mowi jak sie wali to dowala tobie jeszcze owiele wiecej na bary a ty tych barow ramion juz nie czujesz,dochoda potem problemy z zoladkiem od tabletek przeciwbolowych one przeciez nie lecza i nie zapobigaja chorobie tylko usmierzaja bol,szkoda pisac,jak juz w padniesz w taki cyrkiel kilkanascie lat pozniej jestes nadal kaleka...

 katarzyna

depresja? 

 ..na temat depresji kobiet badzo wiele się mówi.. jak wygląda ten temat w męskim wydaniu? Czy kiedy u mężczyzny (przed 30-stką), pojawiają się typowe obiawy apatii, ospałości, niechęci do zycia, a także - co mnie zaskoczyło - ogromnej chęci tylko do spania... Lekarz stwierdził nerwobóle, które pojawiły się przy żołądku.. czyli każdy posiłek zamiast sprawiać przyjemność sprawia wiele cierpienia.. wiadomo co się z tym wiąże - spory spadek wagi.. Ale co można w tym przypadku zrobić? Czy są jakieś badania które mogą stwierdzić co może być podłożem takich objawów? Jak z tym walczyć?

 Iza

Basia

depresja?  Poradźcie czy to juz depresja? Od czerwca chodzę rozbita, senna, zmęczona. Mam trudności z koncentracja.Nic mnie nie cieszy. Apetyt jest wzgledny. Czuje sie taka malutka. Dodam, iz nie zazywam żadnych lekarstw mimo stuknietej 40-tki. Teresa

 Terka

 

Komentarze
Dodaj nowy Szukaj
gość  - witam   |2010-10-01 08:31:52
Ja borykam się z ciągłym zmęczeniem od 3 lat. Dawniej wysypiałam się po 4
godzinach snu i nie mogłam usiedzieć na miejscu. Również mam problemy ze
zdrowiem, pamięcią, koncentracją itd. Przeczytałam już masę stron takich
jak ta ale to tylko jeszcze bardziej daje mi do myślenia. Popieram że pomaga
jedynie zmuszenie się do codziennego intensywnego ruchu na świeżym
powietrzu...
dcddddd  - dedwe   |2010-09-14 06:06:28
 
 
  
 [/color][color=fuchsia] jjioiokpojkpojpi
Walikoń  - No ja też   |2010-06-30 08:21:09
A ja bym tylko ciągle walił i walił co mi na to poradzicie???Może iść
do burdelu???Mam 83 lata??Pomocy bo mi grucha odpadnie!!!
razka 37  - komentarz   |2010-04-25 10:53:36
czuje sie strasznie zmeczona pomozscie bol rece nogi
e5t   |2010-04-21 02:26:43
polecam wszystkim pozycję " Moc pozytywnego myślenia . Normana V Peale .

Po jej przeczytaniu stanąłem na nogi i trwało to dość długo , ostatnio
jst trochę gorzej więc wracam do literatury i stron internetowych jak np
prosperita oraz intencja net.


A może biblia komuś pomoże , próbujcie
każdy przypadek jest indywidualny nawet w tej samej chorobie
beta  - zmęczenie   |2010-03-31 14:20:01
Super diagnozy! Tylko jedno małe pytanko: jak znaleźć w sobie tę krztę
siły i zrobić cokolwiek by się chciało chcieć? Niemożliwe!
toto  - beata zmęczenie   |2010-09-10 09:00:30
odstaw od siebie programatory twojego mózgu,czyli,mikrofale,telewizję oraz
komórkę przynajmiej na dwa tygodnie
przekonasz się
sarkoidalna  - sarko   |2010-03-19 14:56:39
zaprasza na poszukanie w google
"sarkoidoza"wiekszosc opisow jak w
dziesiatke pasuje do mojej choroby
Goś  - zmęczenie   |2010-03-10 13:06:50
Witam.
Przeczytałam dokładnie wszystkie informacje, dotyczące zmęczenia.
Cierpię na to od ponad roku. Opuściłam sie w nauce. W domu nic nie robię bo
mi się nie chce. Chodzę spać ok 20, góra 21 dłużej nie często udaje mi
się wysiedzieć. Mam wiele z tych objawów, o których piszecie. Jednak problem
jest w tym,że moje wyniki morfologii i innych badań są w porządku - poza
zmianami w stawach kolanowych, jednak jest to genetycznie wrodzone. Może to na
tle nerwowym? Znacie jakiegoś dobrego psychiatrę w Gdańsku? Byłam już u
dwóch jednak "spławili mnie", bo dla nich jestem za młoda. Mam 20 lat
i nie chcę przespać całego życia - POMOCY!
evah86  - zmęczenie   |2010-03-08 10:31:40
Witam wszystkich , ja również brykam się z tym samym problemem. Mam problemy
ze snem i ciagłym zmęczeniem. Radziłabym zrobić badanie w kierunku candida
albicans(grzyba) i pasożytów. Grzyb ten powoduje właśnie opisane przez
wiekszośc z was objawów , takie jak depresja , ciągła senność , silne
zmęczenie mimo snu. Poszukajcie w googlach wiadomości na temat tego grzyba i
pasożytów...i przebadajcie się a warto bo moze akurat to bśdzie strzałem w
10tke i odzyskacie energię życiową.
zojeczka  - pasożyty   |2010-03-08 11:35:10
piszesz o grzybach i pasożytach. trafiłaś w 10-tkę we wrześniu zbadałam
sobuie krew , okazało się że mam glizdę ludzką , sama do rego doszłam.
lekarze nic , tylko kuracja tabletkami i twierdzą że jest okey,mąż zrobił
badanie i oczywiście też ma to świństwo. tylko że on się tak nie czuje
żle jak ja. już nie mam siły !!!
zojeczka   |2010-03-08 11:53:55
czytałam o tych grzybach , jasna ch......ra , trzeba się za siebie brać
,TYLKO OD CZEGO ZACZĄĆ!!!
e5t  - re: zmęczenie   |2010-04-21 02:11:11
a kto dzisiaj nie cierpi na kandydozy przy wszechobecnych i aplikowanych przy
byle przeziębieniach , bólu zęba itp antybiotykach. toż to przecież grzyby


Polecam wyszukiwarkę i pozycję Profesora Nieumywakina - lecznicze
właściwości wody utlenionej a przedewszystkim forum osób leczących się ta
metodą głównie z kandydoz
zojka  - ten post to wołanie o pomoc!!!   |2010-03-06 09:19:25
witajcie . ja już nie mogę , nic mi się nie chce , wstaję rano spocona z
bólami brzucha , potem mi zimno , bolą mnie mięśnie ,stawy,mam zawroty
głowy ostatnio , ogólne osłabienie , wydaje mi się że mam temperaturę ,
ale jej nie ma po zmierzeniu 36,6 . biorę dużo leków na żołądek , jelita i
nadciśnienie , 1 tabletkę na spanie . jedynie co to przesypiam całą noc.
skończyłam 46 lat ,miesiaczkuję regularnie ,ale mam już tego naprawdę
dość. jeszcze 3 lata temu wracając o 17-stej z pracy przebierałam się i
potrafiłam zrobić 14 km. na koniu , teraz mi się nawet nie chce nigdzie
wychodzić , bo nie mam na to siły. pomózcie co robić !!! mi się płakać
chce nad sobą !!! podałam swój meil piszcie do mnie!
bogda  - co za koszmar   |2010-06-22 01:59:43
ja mam podobne objawy czuje sie fatalnie ciagle cos mi dolega,podejrzewam ze to
sprawy hormonalne albo jakas deprecha tylko nie wiem z kad sie wziela.
Hania  - Wciaz spalam   |2010-01-08 15:23:05
Witam wszystkich ktorzy maja taki sam problem jaki ja mialam. Wciaz spalam bylam
ciagle zmeczona nic mi sie nie chcialo. Rano nie moglam sie podniesc z lozka a
jak wstalam to nieraz krecilo mi sie w glowie. Poszlam do lekarza pobrano mi
krew i wyszlo ze mam NIEDOCZYNNOSC TARCZYCY .Ci ktorzy tak sie czuja
zbadajcie swoja krew ta choroba nie jest niebezpieczna bo biore tabletki , Zycze
wszystkim zdrowia.
Anonimowy   |2010-01-05 14:50:50
goya  - pomocy   |2009-12-07 00:45:21
To okropne, że te wszystkie dolegliwści spotykają nas niezaleznie od wieku i
płci.Trudno rozpoznać dlaczego to nas spotyka.Mnie strasznie wypadają włosy
od roku, praktycznie nie mam co czesać,stosowałam różne wcierki i już
wydawało się, że będzie dobrze bo zaczęły rosnąć małe woski ale po
pewnym czasie one tez zaczeły wypadać. Na dodatek mam arytmię od dwóch lat,
prawdopodobnie po grypie.Ciągle jestem zmęczona, mam mało żelaza i brak mi
chęci do życia.Bliscy nie widzą żadnego problemu a szkoda...
paulineszka  - Zmęczenie   |2009-11-05 06:58:13
Witam!Od kilku dni mam dokładnie te same objawy co Wy... jestem na okrągło
zmęczona, niewyspana i kompletnie bez siły a mam dopiero 18 lat, jestem nawet
wysoka i ważę jakieś 64kg... W sumie to trwa już od dłuższego czasu, ale w
ostatnich kilku dniach to się nasiliło. Byłam już kilka razy oddać krew,
niestety za pierwszym razem nie mogłam jej oddać, bo miałam za niski poziom
żelaza we krwi, potem brałam prze 2 miesiące żelazo w tabletkach (bioaron i
ascofer) po czym znowu poszłam oddać krew, niestety okazało się, że nadal
mam niski poziom żelaza, ale krew oddałam (miałam dokładnie 12,5 czyli tyle
od ilu mogą pobrać krew)... Teraz nadal biorę żelazo ale właśnie 3 dni
temu mi się skończyło i od tamtej pory czuję się tak okropnie zmęczona,,
Poza tym mam tak samo jak wcześniej zostało to opisane: wypadają mi włosy i
czasami miewam zawroty głowy,mam słabe paznokcie i kompletnie nie mog...
Ewka_19  - Ewelina   |2009-10-30 02:42:43
Witam. Jestem ciagle zmeczona... bola mnie mniesnie i caly czas potrzebuje snu.
Nie slysze budzika, nie reaguje na budzenie ze strony innych osob... meczoce
Gośka  - ciągle śpiąca, zmęczona i tracę wagę   |2009-10-22 04:52:55
witam wszystkich serdecznie.
U mnie wygląda to podobnie jak u was (od każdego
po trochu)
Od ok. roku mam problemy z koncentracją, nerwami(nawet błacha
sprawa powoduje to że zaraz się zaczynam denerwować), ciągle jestem
śpiąca(mogę spać 24/dobę), nie mam na nic ochoty (znajomi i mąż twierdzą
że się izoluje od wszystkich),całymi dniami jest mi strasznie zimno i czuję
się bardzo zmęczona. Jest jeszcze jeden fakt - nie mam apetytu (był czas że
nawet zwracałam) i straciłam przez ok. rok 10 kg.
Teraz choć staram się
jeść , moja waga wacha się między 47-49kg( mam 31 lat , syna i 168 cm.
zawsze ważyłam 55 kg.)
Dla mnie to straszna tragedia życiowa , sama sobie
nie radziłam, więc wybrałam się do psychiatry, który stwierdził nerwice
depresyjną i przepisał mi Pramolan, który miał pomóc a po miesiącu nic
się nie zmieniło można powiedzieć , że nawe jest gorzej.
Proszę o pomoc
zojeczka  - nie jesteś sama.   |2010-03-08 13:43:39
GOŚKA NIE JESTEŚ SAMA , JA JUŻ PRAWIE 2 LATA WALCZĘ ZE SOBĄ, PSYCHIATRA
TEŻ NIE POMÓGŁ, NIC NIE POAMGA A CO DZIEŃ GARŚĆ TABLETEK , MAM JUŻ TEGO
DOSYĆ , ZERWAŁAM JUŻ NAWET KONTAKTY ZE ZNAJOMYMI , CIĄGLE WYCZYTUJĘ W NECIE
: A TO RAK TEGO ,A TO MAM TEGO.
Bartek  - to samo co Gośka..   |2010-10-03 05:34:12
Mam to samo. Problemy z koncentracja, nerwy, depresje to juz nawet nie ma sensu
wymieniac. Dzieje sie to od 2-3 lat. Mam 22 lata czyli w tzw sile wieku, gdzie
powinienem sie bawic i szalec, a nie mam na nic ochoty, odcinam sie od
znajomych, spedzam dnie przed komputerem czasem i noce nie liczac czasu, bo po
co.. Nie mam ochoty budzic sie i wstawac klejnego dnia, nie widze sensu takiego
zycia.. Robilem przerozne badania, ciagle mi wmawiano ze jestem zdrowy.
Chodzilem przez pol roku albo i dluzej do psychiatry przepisywano mi rozne
antydepresanty od tych lzejszych po te hardkorowe ;] wiadomo zdarzalo sie ze po
nich czulem sie lepiej, ale to bylo krotkie i czulem sie bardziej otumaniony, a
nie ze wychodzi to ze mnie. Probowalem takze jogi. Skonczylem kurs. Staralem sie
codziennie cwiczyc na silowni i basenie, biegac i wysypiac sie. Codziennie o tej
samej porze chodzic spac. Nic nie pomoglo. Coraz bardziej sie zapadam. Ostatnio
ddd   |2009-10-06 09:33:38
Też jestem na okrągło senna.Kiedy śpię 10,12 godzin wstaję zmęczona i
nic mi się nie chce po 2godzinach na nogach mam ochotę dalej spać.Potrafię
przespać cały dzień.Gdy spię 5,6,7 godzin jestem niedospana i też nie mam
na nic ochoty oczy same się kleją.Więc tak źle i tak nie dobrze .Jem
dużo słodyczy piję kawe .Nic nie pomaga.Jestem znudzona,zmęczona i
senna.Przeciesz przez 10 godzin snu powinnam być wyspana i energiczna co jest
ze mną grane???
ewinka  - ciagle smutna   |2009-07-29 10:29:25
witam ja tez jestem ciagle zmeczona ,rozdrazniona.chce mi sie spac ,najchetniej
usnlabym i sie nie obudzila.mam podkrazone oczy bole glowy ,ciagle mi zimno.nie
wiem czy powoduje to stres po smierci taty ale ja nie mam checi do zycia.jestem
w ciaglym marazmie i zle mi z tym ale na nic nie mam sily.zyje chodze do pracy
ale wszystko mnie dobija.
Majka7   |2009-06-19 08:33:49
Ja generalnie czuję się dobrze, mam dobry nastrój i wydawać by się moglo,
ż enic mi nie dolega. Przez rz lata intensywnie trenowałam aerobik,
jeździłam na rowerze i uprawiałam inną rekreację ruchową. Od marca tylko
biegam średnio co drugi dzien po 20 min. Oprócz tego dużo pracuje - 8 godzin
w biurze, poźniej 2 do 4 godzin w terenie. Jem regularnie 4-5 posiłków
dziennie, wypijam do 4 litrów wody dziennie,śpię średnio 7 godzin na dobę.
Nie wiem co jest przyczyną zmęczenia pomiędzy godziną 14 a 17. Wczesniej
nigdy tego nie było. Dodać muszę, że też od marca odrzuciło mnie od kawy-
wpijam jedną przy śniadaniu - wcześniej wypijałam około 3-4 solidnych
kubeczków tego przefilytowanego płynu. co moze być przyczyna tego zmęczenia?
W godzinach wieczornych ponownie mam duzo enegii.
Anonimowy   |2010-01-24 13:02:17
moze ciaza
Gość  - ;(   |2009-06-17 04:10:19
ja mam to samo co to jest....
Gość   |2009-06-03 11:12:51
Ja po prostu idę i kupuję glucardiamid w aptece to są takie cukierki do
ssania. Muszę przyznać, że to działa. Napiszcie czy pomogło.
joasia k.  - to samo j/w   |2009-03-12 15:12:48
heh ja tez czuje sie naprawde zmeczona i spiaca, ale juz kiedys to przechodzilam
i wyszlam z tego wyleczył mnie ruch, cwiczenia fizyczne , spotyknie sie ze
znajomymi nowy cel w zyciu, zmiana wizerunku i wiosenna dieta... radze zrobic
tak; niezamartwiac sie, tylko isc do sklepu kupic sobie duza ilosc warzyw i
owocow, codziennie cwiczyc w domu , chodzic na spacer lub na rower , wstawac
wczesnie rano itd ogolnie zeby wyjsc z tego snuu trzeba sie odtresowac ruchem i
nowymi zainteresowaniami , przyda sie tez zastrzyk energii w postaci kolorowej
diety warzywno owocowej , pozdrawiam :roll :roll :roll :roll :roll :grin
UWAGA  - plomby amalgamatowe, fluor, dieta...   |2009-03-03 11:17:49
przyczyna waszego złego samopoczucia, ospałości i całej listy innych
problemów może być ukryta w... waszych zębach!
Stosowane od dawna plomby
amalgamatowe zawierają rtęć, która jest wysoce toksyczna dla człowieka, a w
kontakcie z wodą (czyli w ustach STALE ZE ŚLINĄ!) wydzielają się trujące
opary, które zostają wchłaniane przy oddychaniu. Objawy zatrucia rtęcią są
tłumaczone przez lekarzy tajemniczym "zespołem chronicznego
zmęczenia", jak również depresją. Jedna plomba to może nie problem, ale
kilka takich już tak. Aby pozbyć się problemu należy udać się do lekarza,
który przestrzegając ściśle protokołu bezpieczeństwa usunie to świństwo
sposób niezagrażający zdrowiu. Odtruwanie organizmu trwa dwa lata bez
zastosowania żadnych technik. Aby przyspieszyć proces można skorzystać z
kuracji izotopowej i innych.
Jest też prawdopodobne, że plaga depresyjnych
nastrojów...
Gość  - spanie   |2009-02-19 05:14:26
Witajcie , mam przyjaciela , który ciagle spi , cały tydzien moze spac i mu
malo szukam porady co moze mu dolagac ????
Gość  - [email protected]   |2008-12-09 13:24:42
od pewnego czasu ... nic innego bym nie robiła tylko spala ... przeczytałam
uważnie artykuł ... i w każdej części widzę coś co mogłoby mi dolegać

może jestem przepracowana ... może tak odczuwam śmierć bardzo bliskiej
mi osoby ... może za mało spałam i teraz mój organizm woła o pomoc ... być
może to depresja ... już sama nie wiem ... a zwrócić się do specjalisty ??
zarówno dobrze mogłabym położyć się w łóżku szpitalnym żeby sprawdzili
co mi jest ... ehh...Pomocy
A- GOŚĆ  - pozbawiona zycia   |2008-12-07 09:52:42
Czytalam uwaznie ten artykuł i mogę stwierdzić na 60%, ze mam
depresje...
Ten stan utrzymuje sie dłuzej niz 2 tygodnie...
Wciaż mi zimno,
potwornie wypadaja mi włosy, łamia się paznokcie, chodze z podkrążonymi
oczami raz mi jest zimno, raz strasznie gorąco, mam zawroty głowy, nie moge
sie skupic ani skoncetrować...moja pamięć legła w gruzach...nic niepamietam
do tego stopnia, że zapominam gdzie polozylam klucze 5 minut temu...zapominam
słow wyrazów, niepamietam najprostszych podstawowych rzeczy...nie posiadam
motywacji, chęci do działania a jedyne co mogłabym robić to spać...spać i
jeszcze raz spać...wstaje i tak jestem zmeczona i tak wkółko...to straszne,
bo czuje jak ten stan powoli mnie wykańcza i powoduje, że zupelnie nie jestem
soba...
bo przestałam być sobą...nie uśmiecham się, nie bawi mnie już
nic, z obrzydzeniem patrze na ludzi...niszcze swój zwiazek, jego i siebie...( i
tak ...
Anonimowy   |2010-02-15 05:23:17
witam,ja wlasciwie od pol roku mam te same dolegliwosci,moge smialo powiedziec
ze to wszystko co sie ze mna dzieje niszczy moj zwiazek z mezem,stracilam wiare
w siebie,sa momenty kiedy sama na siebie nie moge sie patrzec,wrzeszcze na
dzieci z byle powodu,co sie dzieje ///
Gość   |2008-11-30 12:33:26
od pewnego czasu cały czas czuje się znużona i zmęczona, nie mam przez to
ochoty na nic, wypadają mi włosy,rozdwajają paznokcie i czuje, że co raz
bardziej przybieram na wadze.
Nie moge się rano obudzić, często śpię do
południa, gdyby było to możliwe spałabym nawet trzy dni i tak to by mi nie
pomogło bo dalej czułabym się zmęczona i pozbawiona jakichkolwiek sił. Na
nogach powychodziły mi żyły a mam dopiero 20 lat, ciągle jest mi zimno w
stopy i do tego mam przez cały czas zimne ręce a na dodatek odczówałam i to
nie raz jak zaczeło kłuć mnie serce, mam wysokie ciśnienie od nadmiaru kaw a
pije tylko rozpuszczalną z mlekiem no ale tak na dzień to z 8 wypije to jest
naług podobnie jest u mnie z papierosami do tego jestem coraz bardziej nerwowa
i jeszcze kurcz chwyta mnie w bok szyji może to coś ma wspólnego z
migdałami? Pomóżcie mi proszę Was :cry
karolina   |2008-11-07 03:19:01
mam 17 lat i czuje sie ciagle senna zmeczona boli mnie coraz czesciej glowa nie
mam apetytu na nic nie wiem co mi jest??
Gość  - cuda tuska a nerwica   |2008-10-13 08:25:31
to spowodowane jest cudami tuska
to od nich cierpimy hehehe
Gość   |2008-10-08 04:21:38
Chciałabym sie dowiedziec czy ze mna jest cos nie tak. Od dłuzszego czasu
brakuje mi energii do zycia. jestem osoba nie pracujaca, zajmuje sie domem.Nie
mam ochoty na nic, spie bardzo dobrze zdarza sie ze nawet 12 godzin, ale gdy sie
budze nie chce mi sie wstac, bo jestem zmeczona, mam podpuchniete oczy. Nie mam
siły do pracy wszystko zostawiam na pózniej. Jezeli jest to mozliwe, prosze
pomuzcie abym odzyskała dawna energie.
Gość  - pomocy   |2008-10-06 03:04:01
takze kieruje sie z tym problemem do panstwa caly czas jestem zmeczona nie mam
ochoty na nic jesc nic niemoge bo wymiotuje schudlam 8 kilo w ciagu 2 miesiecy
nie umie sobie z tym poradzic jedyne na co mam ochote codziennie to usiasc i
ryczec igh
M ,  - KONIEC LEZENIA   |2008-09-13 05:03:37
Pwiedz mezowi ze ci jest potrzebny ze go kochasz i jest ci zle kiedy on tylko
lezy ,sprubuj go przekonac zeby wyszchodzil z toba na spacer ,nawet wokol domu
pozagladajac ludziom w okna ,zabawcie sie w policjantow i robcie obchody okolicy
.jest znurzony codziennoscia .,
Gość  - depresja...........   |2008-08-26 07:10:44
ja też, nawet nie mam ochoty pisać :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :?
Gość   |2008-05-14 09:53:59
kiedy przychodzę ze szkoły jestem bardzo zmęczona nic mi się nie chce
kładę się spać kiedy już się obudzę nie mam siły nawet wstać z łóżka
nic mi sie nie chce bolą mnie mięśnie co to może być?? :? :? :? :? :?
Juko  - zmeczenie   |2008-04-21 18:06:19
Nie wiem co sie dzieje,ze mna ale od roku czuje sie ciagle zmeczona....zaczelam
mniej pracowac wiecej spac,ale to nie pomoglo bo budze sie rano z bolem miesni
dzien zaczynam zmeczona po poludniu ucinam sobie godzinna drzemke i dalej czuje
sie zmeczona.Moje badania sa dobre wiec co depresja.Mialam ja po smierci mojego
chlopaka bylam na lekach kilka miesiecy a teraz znowu to samo.co zrobic jak
znowu cieszyc sie zyciem czy ktokolwiek moze nam pomoc czy may tkwic kolejne
lata w takim bezsensownym stani?
kas   |2008-04-10 10:26:16
Tez jestem ciagle zmeczona...raz to przezwyciezylam i zawzielam sie tak ze prezz
pol roku bylam szczesliwa i duzo rzeczy mi sie udawalo...jednak potem zlapalam
dolka i znowu to samo... ztym ze teraz gorzej bo jestem w 1-szej lo i swiat mi
sie zaczyna walic bo nie potrafie sie wziac za nauke ani wm ogole zeby cos
zrobic... zbieram coraz wiecej zlych ocen i z dobrej uczennicy wkoncu nie
zdam... Nie widze sensu zycia ani w ogole tego ze tu jestem chcialabym zeby ktos
mnie zabil bo sama nie mam natyle odwagi zeby skrzywdzic rodzicow....chce
umrzecjedyne czego pragne... albo zapasc w spiaczke i sie nie
obudzic...pomocy... igh
Gość  - zaspana   |2008-04-05 03:07:28
ciągle jestem zmeczona bym tylko spała pomóz
Gość   |2008-03-28 09:46:11
terz czuje się ciągle zmęczona ...tylko bym spała .. i mam czasem stany
lękowe pomóżcie co to jest nerwica ..czy depresja..
Gość  - stan podgoraczkowy   |2008-03-20 10:45:45
prosze powiedzcie mi czy w depresi mozna miec stan podgoraczkowy?
Gość   |2008-03-02 13:43:19
ja nie mogę spać i jestem cały czas podbuzowana igh
Ania  - Rozdwajające się paznokcie   |2008-01-16 09:49:56
Od kilku dni rozdwajają mi się paznokcie nie wiem czy muszę mieć jakąś
witaminę czy co Pomóżcie mi bo piszą na google że to może się
skończyć utratą paznokci.
Gość   |2007-12-17 08:12:50
jestem ciagle zmeczona, moglabym tylko spac i nic wiecej. moja waga wogole sie
nie zmienia waze od kilku lat 45 kilo a mam 162 cm i 21 lat. jestem za chuda
brak mi energi wmawiam sobie ze wszystko co dzieje sie zlego wokol mnie i
chlopaka to moja wina. mowie ze ja sprowadzam pech i kazdy tylko jest zly,
konspiruje i jest wrogo nastawiony. ja tak dalej nie moge zyc to juz mnie meczy.
zamiast zaczac normalnie funkcjonowac to zyje wspomnieniami i wyidealizowanymi
przezemnie przyjaciolmi w Polsce.mam o tyle gorsza sytuacje bo jestem zagranica
i nie moge sie leczyc. blagam pomozcie
Agnieszka 17 lat  - ~Ciągle cierpię~   |2007-11-10 13:45:24
Nie wiem czego to wina, że każdy okres w życiu jest dla mnie okropny. Cały
czas użalam się nad sobą i próbuję byc silna. Jednak nie potrafie.. Nie
umiem sie na niczym skupic, z niczego cieszyc, korzystac, bawic sie. najchetniej
po szkole poszlabym spac bo caly dzien jestem senna i zmeczona. Nie mam na nic
ochoty. Jedynie jem duzo słodyczy- przez co tyję. Brak mi ruchu, pasji,
zaiteresowań. mam wrazenie ze nic nie potrafie, nie jestem nic warta i nic nie
potrafię z siebie dać. Bo tak jest. Jestem wrakiem. Uśmiecham się tylko w
towarzystwie- bardzo rzadko i zazwyczaj dla niepoznaki. Wszystko biorę do
siebie i zawsze znajdzie sie powod do placzu. Nie potrafię nie przeżywać
odejścia chłopaka, przykrych słów, a teraz ostatnich dni chłopaka który
pomógł mi się pozbierać na jakiś czas i w którym się zakochałam. Boję
się że to wstęp do depresji- trwa to już od 3 lat. Nie radzę sobie z
obowią...
aniela  - zmeczona   |2007-11-08 09:57:18
zrobiło mi się trochę lżej kiedy przeczytałam wasze wołanie o pomoc.Ja tez
szukam SKUTECZNEJ metody na pozbycie się tego okropnego uczucia ciągłego
zmeczeniaObecnie żyje wspomnieniami daaaaaaawnych dobrych czasów w których
pracowałam, uczyłam się, chodziłam na spotkania towarzyskie
Ratujcie(dziś- dla porównania- spałam,lezałam,siedziałam i płakałam.AAA i
jeszcze, bardzo chciałam coś zrobić ale nie miałam sił)
Gość  - [email protected]   |2007-10-09 03:08:34
Ja jak bym tylko mogla przespałabym całe dnie i nadal czuła bym sie zmęczona
i nie wyspana :cry ! a zasnąć potrafię wszędzie i nie zajmuje mi to więcej
niż 10-15 min.!! :cry
PROSZĘ, POMÓŻCIE!!!!!
sylwia  - maz spi   |2007-09-16 05:41:33
mą z ciągle chce spa c i czasami nie wiem co mam robić.Wciskam mu słodkie
żeby wstał.ale to nie pomaga.pomózcie mi igh
Napisz komentarz
Nick:
E-mail:
 
Tytuł:
UBBCode:
       
 
 
 
Proszę wpisać kod antyspamowy widoczny na obrazku.
Powered by !JoomlaComment 3.26

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

Poprawiony: czwartek, 25 stycznia 2007 14:40
 
 Dziki Mietek
Proszę o komentarze i wpisywanie kodu antyspamowego.
Pozdrawiam Mitch
Kto jest Online
Naszą witrynę przegląda teraz 43 gości 
Statystyka
Użytkowników : 3
Artykułów : 287
Zakładki : 83
Odsłon : 1108542