header image
O czym świadczą nasze doegliwości
Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Mitch Sobczak   
niedziela, 20 września 2009 22:26

Ze starych notatek ze starych dyskow


O czym świadczą nasze dolegliwości i choroby

 

Posłuchaj swego ciała, bo może Ci wiele powiedzieć. Ciało i umysł stanowią jedność. Jeśli źle funkcjonuje ciało, to znak, że coś niepokojącego dzieje się z emocjami. Konflikty, dylematy i negatywne uczucia ujawniają się w postaci zaburzeń somatycznych. Jeśli więc zależy Ci, by przez wiele lat zachować wewnętrzną harmonię i zdrowie, zatrzymaj się przy dokuczających Ci dolegliwościach i poznaj ich ukryte znaczenie.

 

Głowa


W głowie mieści się sztab dowodzenia. To stamtąd wychodzą impulsy do wszystkich części twojego ciała, więc bardzo ważne jest, by nie obciążać jej zbytnio nierozwiązanymi problemami. Uporczywe bóle świadczą o tym, że masz na głowie mnóstwo problemów i że towarzyszy Ci poczucie osamotnienia w podejmowaniu decyzji. Bólem głowy manifestują się też napięcia emocjonalne, choćby niemożność swobodnego zachowywania się bądź wyrażania emocji. Dobrze zrobią Ci zimne okłady oraz regularny wypoczynek. Postaraj się też, aby w Twoim otoczeniu było jak najwięcej koloru niebieskiego. Często spoglądaj w niebo, wychodź na słońce - zwłaszcza o wschodzie i zachodzie.

 

Oczy


Dzięki oczom możesz poznawać świat, czerpać przyjemność z doznawania różnych wrażeń wzrokowych. Łatwiej Ci także oceniać otoczenie. Jeśli pojawiają się problemy z oczami, to znak, że masz niepełny ogląd rzeczywistości.

Niedowidzenie oznacza niechęć do skonfrontowania się z otaczającym Cię światem. Być może nie chcesz widzieć pewnych faktów. Dalekowzroczność to z kolei sygnał, że widzisz wybiórczo i z pewnej perspektywy. Wiele rzeczy oceniasz po pozorach, co nie jest dobre. Zastanów się, z jakimi problemami najtrudniej jest Ci się zmierzyć i postaraj się zmienić swój stosunek do nich. Na pewno ulgę Twoim oczom przyniesie kolor zielony, więc jak najczęściej kieruj ku niemu swój wzrok. Wskazane jest przynajmniej raz w tygodniu dać odpoczynek oczom wśród świeżej zieleni drzew i traw, czyli znaleźć się na łonie natury.

 

Zęby


Dzięki zębom gryziesz i rozdrabniasz pokarm. Jeśli są słabe i ciągle się psują, to sygnał, że trudno Ci ugryźć niektóre problemy. A jeśli się łamią, znaczy to, że stępiasz nieco swój temperament. W ten sposób nieświadomie chronisz otoczenie i siebie przez wybuchami swojej złości. Twoim zębom dobrze zrobią płukanki z rumianku i masaże żuchwy.

 

Gardło


Przez gardło wydobywają się poszczególne dźwięki tworzące mowę. To bardzo delikatne miejsce. Ma ono związek z uczuciami: żalu, strachu i lęku. Kiedy zaciska Ci się gardło, nie możesz przecież wypowiedzieć słowa. Jeśli często masz takie problemy, to znak, że za bardzo się kontrolujesz i że dusisz w sobie emocje. Być może masz do kogoś żal albo też nie wyrażasz swoich opinii z lęku przed ośmieszeniem. Płukanie gardła szałwią i przełykanie rozgryzionej kapsułki witaminy A + E mogą Ci bardzo pomóc. Postaraj się też nosić na szyi apaszki: zimą - czerwone lub pomarańczowe, a latem - w chłodnych kolorach jasnych pastelowych.

 

Serce


Zwykło się mówić, że to dzięki sercu żyjemy, ale jest to także miejsce, w którym kumuluje się miłość, rozpacz i smutek. Są to odkrycia ostatnich lat, które wyszły na jaw przy okazji przeszczepów. Wszelkie problemy z tym organem świadczą o niedosycie miłości w życiu, a także o nieumiejętności lub niemożności okazywania jej. Osoby chorujące na serce bardzo często mają nierozwiązane problemy rodzinne lub partnerskie. Postaraj się otworzyć na miłość. Wybaczyć tym, przez których cierpisz. Noś bezpośrednio przy ciele bieliznę i ubrania w kolorze zielonym. Zieleń pomoże Ci uspokoić serce. I znów kłania się częsty wypad i relaks poza miastem i miejscem zamieszkania.

 

Żołądek


Żołądek to przetwórnia wszystkiego, co do Ciebie trafia ze świata zewnętrznego. To tam trawisz - nie tylko pokarm, ale też złość, agresję, wstręt i żal. Wszelkie problemy z żołądkiem wynikają ze zbytniego obciążenia „treścią” z zewnątrz. Nadkwasota jest typowa dla osób, które zbyt serio podchodzą do różnych problemów i nie potrafią ich odrzucić lub się przed nimi bronić.

Wrzody żołądka to również złość, ale połączona z lękiem, niemocą i autoagresją. Postaraj się chronić przed emocjami, które Cię niszczą. Nie oceniaj się też zbyt surowo. Skup się na swoich pozytywnych cechach charakteru i czerp z życia jak najwięcej przyjemności. No i jedz tylko tyle, ile naprawdę jest konieczne, nie wspominając, o jakości i naturalności, bo to jest oczywiste.

 

Wątroba


Jest to laboratorium, w którym zachodzą bardzo skomplikowane procesy biochemiczne. Jest to jednocześnie oczyszczalnia, która ma, niestety, ograniczoną moc przetwarzania. Jej efektywność zaburzają: złość, używki i przykre wspomnienia z przeszłości. Jeśli więc wątroba odmówiła Ci posłuszeństwa, znaczy, że masz już dosyć brania różnych rzeczy do siebie. Zbyt wiele uczuć, które przez lata tłumiłaś/eś, teraz zatruwa Twoje ciało. Stan Twojego zdrowia poprawi się, jeśli ograniczysz jedzenie ciężkostrawnych pokarmów, będziesz słuchać spokojnej muzyki i dasz sobie więcej odpoczynku. Pamiętaj, żeby nie kumulować nierozwiązanych problemów, a stresy rozładowywać na bieżąco.

 

Jelita


To tam odbywa się wchłanianie większości składników odżywczych i tam dokonuje się selekcja, co ma zostać w organizmie, a co ma być wydalone. Zaparcia uniemożliwiają płynną pracę jelit i świadczą o niemożności lub nieumiejętności uwolnienia się od przeszłości. Nie lubisz rozstań i pragniesz zatrzymać to (kogoś), co (kogo) obawiasz się utracić. Rozwolnienie, z kolei, to trudność z zatrzymaniem uczucia miłości, a także silna potrzeba niezależności i obawa przed wchodzeniem w stałe związki. Jeśli zaparcia i rozwolnienie występują na przemian, to znak, że miesza się u Ciebie lęk przed stratą kogoś lub czegoś i chęć pozbycia się tej samej osoby lub rzeczy. Ulgę przyniosą Ci delikatne masaże brzucha. Postaraj się też uwolnić od przeszłości.

 

Przydatki


Wszelkie problemy związane z narządami kobiecymi, wiążą się z nieakceptowaniem swojej kobiecości i seksualności. Często w ten sposób wyraża się też bunt przeciwko przymusowi, obowiązkom i presji pełnienia obowiązków małżeńskich lub macierzyńskich. Nierzadko problemy z przydatkami idą w parze z lękiem przed skrzywdzeniem uczuciowym i brakiem zaufania do drugiej osoby. Zastanów się, czym jest dla Ciebie bycie kobietą i czy ta wizja Ci się podoba. Może trzeba ją zmienić...

 

Kręgosłup


To stelaż moralny. Związany jest z przyjętymi normami postępowania. Jeśli gdzieś głęboko nie godzisz się z pewnymi zasadami, Twój kręgosłup może zacząć szwankować. Podobnie, jeśli czujesz się za bardzo obciążona/y codziennymi sprawami. Im sztywniejsze są zasady, według których żyjesz, tym Twój kręgosłup narażony jest na większe napięcia i tym łatwiej o kontuzję. Zastanów się więc, co można zmienić, spróbuj, a nóż się uda. Dobrze zrobią Ci masaże pleców i naświetlanie się kolorem żółtym.

 

Skóra


Skóra jest bardzo wrażliwa na wszelkie niepożądane bodźce z zewnątrz. Z jednej strony, ma chronić ciało, z drugiej - może też odstraszać. Jeśli masz problemy ze skórą, zastanów się, czy nie męczy Cię otoczenie, w jakim przebywasz. Poza tym być może Twoje ciało i dusza są zatrute przez uczucie smutku, żalu czy złości.

Z pewnością dobrze zrobią Ci dwa dni postu. Oprócz tego zastanów się, czy nie tłumisz w sobie popędów lub pragnień. Bardzo często problemy ze skórą, szczególnie u osób dojrzałych, wiążą się z lękiem przed bliskością i złością na otoczenie. Dobrze robi ranny spacer o wschodzie słońca. Naświetlaj się kolorem niebieskim lub zielonym. Postaraj się też spojrzeć na siebie bardziej przychylnym okiem.

 

Nadwaga


Każdy zbędny kilogram świadczy o nierównowadze wewnętrznej. To tak jakbyś tłumił/a coś w sobie lub chronił/a się przed czymś. Nie bój się korzystać ze swoich potencjałów. Postaraj się najadać tym, co masz na talerzu, zamiast wrzucać w siebie jego zawartość. Otaczaj się ciepłymi kolorami i nie bój się mówić tego, co myślisz. Tak jak zbędne kilogramy czy funty, których chcemy się pozbyć, tak też najpierw trzeba doprowadzić do balansu nasze życie wewnętrzne, a wtedy nie będzie efektu jo-jo przy stosowaniu różnych diet-cud. Można by na ten temat o wiele więcej, wszak są to tylko ogólne wskazówki. Każdy/a powinien się dobrze wsłuchiwać we własno ciało, co ono ma nam do przekazania, no i spróbować znaleźć, choć raz w tygodniu chwilę dla siebie, aby lepiej siebie poznać. Dobrze jest to robić w czasie spaceru lub relaksu na łonie natury lub przed zaśnięciem. Pozdrawiam z Gran Canyon Mietek czerwiec 22 1992r.

Poprawiony: sobota, 31 października 2009 23:44
 
 Dziki Mietek
Proszę o komentarze i wpisywanie kodu antyspamowego.
Pozdrawiam Mitch
Kto jest Online
Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości 
Statystyka
Użytkowników : 24
Artykułów : 273
Zakładki : 83
Odsłon : 812196