header image
Start
Linki - Links
Kontakt - Contacts
Szukanie - Search
Administrator
- - - - - - -
Artykuły prasowe - Press
Galeria zdjęć - Gallery
Medycyna naturalna
Zdrowie - Health
Twórczość literacka
Podróże-Travel (Eng)
Indianie - Am. Północna
Indianie - Am. Południowa
Znajomi - Friends
Radio
Serwisy
Nowe Peru
Canyon Trading Post
Archiwalne strony (htm)
Grand Canyon Weather Forecast, AZ
Start arrow Znajomi - Friends arrow Artykuły arrow Koniec z bólami kręgosłupa cz.I
Koniec z bólami kręgosłupa cz.I PDF Drukuj E-mail
Oceny: / 36
KiepskiBardzo dobry 
Napisał Mitch Sobczak   
sobota, 11 sierpień 2007

Koniec z bólami kręgosłupa   cz.I

by Grzegorz Jabłoński

 

KONIEC  Z   BOLAMI  KRĘGOSŁUPA

 

Az 90 % operacji przy dolegliwościach kręgosłupowych wykonywanych jest niepotrzebnie. Bardzo często wystarcza tylko jeden zabieg chiropraktyczny (kręgarski), aby wyeliminować dolegliwości kręgosłupowe, nawet z powodu tak poważnego schorzenia jak "wypadnięcie dysku".

Zbyt mało ludzi wie, że istnieje dziedzina medyczna zwana chiropraktyką (potocznie nazywana kręgarstwem), która ogromnej rzeszy ludziom przynosi szybkie ukojenie, w wielu dokuczliwych schorzeniach kręgosłupowych. Możliwości lecznicze, jakie uzyskuje się drogą chiropraktyki - nastawiania kręgosłupa, ciągle jeszcze owiane są dużą tajemniczością. Ta tajemniczość wynika oczywiście z niewiedzy. Całość leczenia chiropraktycznego kręgosłupa (pospolicie zwanego kręgarstwem), oparta jest bowiem na powszechnie obowiązujących procedurach leczniczych, z wykorzystaniem wszystkich najnowszych metod diagnostycznych.

 Leczenie natomiast różni się tym, że zamiast skalpela lub antybiotyków, tam gdzie one nie są potrzebne, używa się bardzo skutecznych technik, manualnego (ręcznego) nastawiania kręgów i stawów. Wszystkie techniki lecznicze w chiropraktyce (kręgarstwie), oparte są na doskonale opanowanej wiedzy, o budowie anatomicznej i fizjologii człowieka oraz na najnowszych osiągnięciach medycznych i dlatego nie grożą żadnymi powikłaniami. Oczywiście, jak w całej medycynie obowiązuje prawidłowe rozpoznanie jednostki chorobowej wraz z przyczynami jej powstania. W chiropraktyce (kręgarstwie), przy tak poważnych schorzeniach jak rwa kulszowa lub przepuklina jądra miażdżystego (wypadnięcie dysku), dolegliwości bólowe ustępują bardzo często wskutek jednego tylko zabiegu, a na pewno całkowicie, wskutek kilku zabiegów wykonanych w ciągu kilku dni.

 Zabiegi te nie polegają na podawaniu środków przeciwbólowych, rozkurczowych czy przeciwzapalnych, tylko na przywróceniu prawidłowego położenia kręgów, zwalniając tym samym ucisk na nerwy i krążek międzykręgowy, jako przyczynę dolegliwości bólowych. Nie ma w tym żadnych cudów, lecz odpowiednia wiedza i umiejętności manualne. Neurochirurg lecząc rwę kulszową lub przepuklinę jądra miażdżystego (wypadnięcia dysku), przeprowadziłby operację kręgosłupa pacjenta, podczas której wyciąłby tkanki uciskające na nerw, usuwając tym samym przyczynę dolegliwości bólowych.

 Pomijając przypadki szczególne, kiedy operacja jest jedynym wyjściem, to w zdecydowanej większości, bo aż w 90 % przypadków, zabieg operacyjny jest niepotrzebny, ponieważ zależność różnych dolegliwości kręgosłupa, jak również chorób odkręgosłupowych, opiera się na mechanicznych uciskach na nerwy tzw. rdzeniowe przez przesunięte kręgi.

 Przesunięcia kręgów następują pod wpływem nieprawidłowych długotrwałych pozycji statycznych, przyjmowanych w czasie pracy lub odpoczynku takich jak nieprawidłowe siedzenie lub leżenie (zwłaszcza pozycje ułożeniowe w czasie snu) oraz wskutek przeciążeń dynamicznych powstałych przy wykonywaniu jakiś czynności np. przy podnoszeniu jakiegoś – czasami niewielkiego ciężaru, składaniu wersalki lub nawet przy tak zdawałoby się niewinnej czynności, jak np. pochylenie sie nad umywalką przy myciu.

W takich sytuacjach chiropraktyk (kręgarz)  wykorzystując swoją wiedzę i umiejętności manualne, ustawiając w prawidłowym położeniu kręgi, przywraca prawidłową ruchomość kręgosłupa i tym samym likwiduje bezoperacyjnie wszystkie dolegliwości. I nie ma w tym żadnych czarów, lecz odpowiednia wiedza medyczna.

Poprzez zabieg chiropraktyczny (kręgarski) można usunąć wiele dolegliwości kręgosłupowych i odkręgosłupowych takich jak: bóle i migreny głowy, zawroty głowy i zaburzenia równowagi, padaczka, szumy w uszach, podwójne widzenie, trudności z połykaniem (gula w gardle), zapalenie uszu, zapalenie zatok, chroniczne katary, krwotoki z nosa, chrapanie, ropne zapalenia migdałów (angina), zapalenia oskrzelowe i astma oskrzelowa, zespoły bólowe szyi w tym tzw. kręcz szyi (przykurcz mięśnia mostkowo-obojczykowo-sutkowego), zespół bolesnego barku (zamrożonego barku lub inna nazwa - sztywnego barku), łokieć tenisisty i golfisty (zapalenia nadkłykci), zespół cieśni kanału nadgarstka, neuralgie międzyżebrowe i trudności oddechowe, promieniujące bóle mostkowe i podłopatkowe, palpitacje i arytmie serca, duże wahania ciśnienia, kolki wątrobowe i nerkowe, przewlekłe czkawki, nieżyty żołądka, zapalenia dróg moczowych, popuszczanie i nie trzymania moczu i kału (zaburzenia zwieraczy), hemoroidy, zapalenia jajników, trudności zajścia w ciążę, bolesne i nieregularne miesiączki, bóle zwyrodnieniowe stawów biodrowych i kolanowych (koksartroza i gonoartroza), inne bóle stawów biodrowych przy takich chorobach jak złuszczenie głowy kości udowej lub martwica jałowa głowy kości udowej (tzw. choroba Perthesa), opuchlizny kończyn dolnych, ostrogi piętowe, haluxy, zwichnięcia i skręcenia stawów obwodowych (stawu skokowego, kolanowego, biodrowego, ramiennego, obojczykowo-barkowego, mostkowo-obojczykowego, łokciowego), szpotawe i koślawe kolana i stopy, płaskostopie i wiele innych. Gdy do powyższych chorób dodamy jeszcze typowe schorzenia kręgosłupowe jak rwa ramienna, rwa kulszowa, ostre bóle kręgosłupa z powodu wypukliny lub przepukliny jądra miażdżystego (tzw. wypadnięcia dysku), skoliozy (skrzywienia boczne kręgosłupa) itp., to otrzymamy szeroki wachlarz schorzeń, które skutecznie można leczyć za pomocą chiropraktyki (kręgarstwa).

Oprócz typowych schorzeń kręgosłupowych i odkręgosłupowych istnieje jeszcze wiele chorób, którychprzyczyna często jest nieznana, ale ich skutek objawia się w narządzie ruchu. Do takich chorób należą choroby reumatyczne (reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, łuszczycowe zapalenie stawów itd.).

W tych przypadkach wskutek zabiegów manualnych, utrzymuje się sprawność ruchową poszczególnych dotkniętych chorobą stawów, a tym samym zapewnia się sprawność całego narządu ruchu, czyniąc choroby zdecydowanie mniej dokuczliwe.

 W ramach tego artykułu nie jestem w stanie szczegółowo opisać biomechaniki powstawania wszystkich wyżej opisanych chorób oraz biomechaniki dysfunkcji kręgosłupa powodującej jego dolegliwości bólowe, dlatego zainteresowanych odsyłam na prowadzone przeze mnie kursy kręgarstwa (chiropraktyki), a wszystkich chorych zapraszam na konsultacje. 

Grzegorz Jabłoński                                                                                  

e-mail: ,

Komentarze
Proszę o adres dobrego kreglarza w wojew
Dodane przez Gość w dniu - 2009-01-29 13:35:36
Dobry lekarz kręgarz
Dodane przez Grzegorz w dniu - 2009-01-27 11:17:31
Ja korzystam regularnie z nastawiania kręgosłupa przez lek. med. Artura Brzychcego w Poznaniu. Nigdy nie odczuwam bólu, a po nastawieniu czuję się świetnie. Ponadto w gabinecie obok jest też świetny masażysta. Polecam.Leczenie kręgosłupa
pomoc- adres
Dodane przez Jacek w dniu - 2009-01-26 05:04:22
proszę jeśli to możliwe o telefon ,albo innego rodzaju kontakt do pana Grzegorza. 
mój adres 
 
dziękuję i pozdrawiam --jacek
wypadł dysk
Dodane przez perek69 w dniu - 2009-01-20 10:31:16
Polecam Grzegorza każdemu z problemami z kręgosłupem,trochę wiary i wytrwałości (te pieprzone klawiki rzeczywiście bolą ale krótko) można uniknąć operacji www.grzegorzjablonski.pl
samodzielne nastawianie kęgosłupa
Dodane przez Gość w dniu - 2009-01-16 05:29:59
Potrzebny jest wałek taki jak do ciasta. Dobrze jak będzie trochę dłuższy. Kładziemy wałek najlepiej na dywanie (żeby się nie ślizgał). Następnie kładziemy się na plecach (oczywiście z odkrytymi plecami) na tym wałku tak, żeby był on w dolnej (krzyżowej) części kręgosłupa. Rękami powinniśmy sięgać za głowę tak aby unosiły one tułów. I teraz zaczynamy jak gdyby wałkować kręgosłup od dołu do góry. Można wykonywać także krótkie ruchy powrotne. Oczywiście metoda ta wymaga wprawy, ale po pewnym czasie, gdy nauczymy się rozluźniać nasz kręgosłup i będziemy czuć (i słyszeć) jak się on nastawia, to ulżymy trochę w pracy i tak zapracowanym kręgarzom :-)
samodzielne nastawianie kęgosłupa
Dodane przez Gość w dniu - 2009-01-16 05:29:51
Potrzebny jest wałek taki jak do ciasta. Dobrze jak będzie trochę dłuższy. Kładziemy wałek najlepiej na dywanie (żeby się nie ślizgał). Następnie kładziemy się na plecach (oczywiście z odkrytymi plecami) na tym wałku tak, żeby był on w dolnej (krzyżowej) części kręgosłupa. Rękami powinniśmy sięgać za głowę tak aby unosiły one tułów. I teraz zaczynamy jak gdyby wałkować kręgosłup od dołu do góry. Można wykonywać także krótkie ruchy powrotne. Oczywiście metoda ta wymaga wprawy, ale po pewnym czasie, gdy nauczymy się rozluźniać nasz kręgosłup i będziemy czuć (i słyszeć) jak się on nastawia, to ulżymy trochę w pracy i tak zapracowanym kręgarzom :-)
pomocna
Dodane przez Gość w dniu - 2008-12-21 15:43:26
[LIST]Byłam u wielu kręglarzy,lekarzy i oczywiście nic,a jak poprawa to na krótko.Bóle ciągle powracały i nasilały się.Przypadkiem trafiłam na opinię o panu Grzegorzu.Przy strasznych bólach o niczm się nie myśli tylko,żeby ktoś pomógłZadzwonołam,umówiłam się na wizytę.Ale muszę się przyznać,że moja wiara w wyleczenie była równa zeru.Sądziłam,że będzie to następna osoba która pocwiczy sobie na moim kręgosłupie.Pan Grzegorz to wyjątkowy człowiek.Metody,które stosuje były mi nieznane/min.klawiki/ból był okropny,ale do wytrzymania.Byłam jeszcze dwa razy na zabiegach.Ból czasami powraca,ale jest łagodniejszy i wiem jak sobie z nim radzić,ponieważ pan Grzegorz zaleca ćwiczenia.Otóż te ćwiczenia są niesamowite,ponieważ są sprzeczne całkowicie z zaleceniami lekarzy.Lekarze zabraniają skłonów,zakładania nogi na nogę,a tu proszę nawet wskazane,a wręcz lecznicze.No i faktycznie to są wspaniałe ćwiczenia.Polecam.Efekty ćwiczeń są widoczne po niedługim czasie.Pan Grzegorz to człowiek z wielkim darem .Zamierzam jechać do niego z moją córką.
pomocna
Dodane przez Gość w dniu - 2008-12-21 15:17:42
[LIST]Byłam u pana Grzegorza Jabłońskiego.Mogę opisać jego metody i skutki.
julka0071
Dodane przez Gość w dniu - 2008-12-04 03:19:18
A ja sie boję!!!! Bylam ostatnio i tak mi panie przekręciły głową że myślałam że mi skręci kark-i to straszne chrupnięcie!!!!szok !!! 
Moja masażystka powiedziala że nie powinnam iść do kręgarza,bo mozna skonczyć na wózku inwalidzkim. 
Boli mnie głowa ,mam problemy z odcinkiem szyjnym-sztywna szyja itp. 
juz sama nie wiem co robić.
Dodane przez Gość w dniu - 2008-11-21 11:00:30
Nigdy wczesniej nie korzystalem z pomocy kręgarza, ale ostatnio poszedlem tak profilaktycznie do Pana, ktory sie tym zajmuje( polecono mi go ) i okazalo sie, ze wyskoczyly mi dwa jakies dyski. Nic mnie nie bolalo wczesniej. Acha dodam, regolarnie trenuje na silowni i plywam. Wracajac do tematu Pan w 20 sekund wstawil mi owe 2 dyski i juz. NIe wiem czy cos sie zmieni bo nic wczesniej sie nie dzialao, ale moze cos w tym jest...
kontakt
Dodane przez Gość w dniu - 2008-10-12 10:26:40
czy ma ktoś moze nr telefonu do pana Jabłońskiego Grzegorza kręglarza pozdrawiam i czekam
Kręgarz Grzegorz Jabłoński
Dodane przez Gość w dniu - 2008-08-11 12:50:47
Polecam wspaniałego kręgarza Grzegorza Jabłońskiego. Miałam wypadniete 3 dyski i ogromne bóle. On to wszystko zrobił w 2 zabiegach. Niesamowite. Polecam www.grzegorzjablonski.pl
straszny ból
Dodane przez marcin w dniu - 2008-08-07 15:32:39
ja mam ból w okolicy lędzwiowej, który strasznie krępuje ruchy, szczególnie lewej nogi. Lekarze przepisali mi mnesulin który nie pomógł, pozniej ketoprofen - to samo! Chodziłem na zabiegi przez 2 tyg (prądy, fale i lampa naświetleniowa) nie przeszło... Jak to zwalczyc?? Może zrobic rezonans mag albo tomografie?? może to byc wypadniecie dysku??
ratunku...
Dodane przez Gość w dniu - 2008-07-29 12:41:56
Proszę, pomóżcie... czy ktoś wie gdzie, jak można skutecznie pozbyć się bólu kręgosłupa? chodzi mi konkretnie o lekarza w Lublinie. Męczę się ponad rok z ostrymi bólami kręgosłupa, nie pomogły zabiegi w sanatorium min. wyciąg Gieczewa, pływanie itp. aktualnie ratuję się pływaniem, chodzę z kijkami (Nordic Walking), biorę środki przeciwbólowe w różnej postaci i kulę się z bólu. JUż NIE MOGę!!!! Czy ktoś miał operację? Proszę o radę. A może napisze do mnie jakiś uprzejmy lekarz z Lublina, który konkretnie odpowie CO ROBIć??? Na razie pałętam sie od neurologa do lekarza rodzinnego po środki p/bólowe. 
Tosia l. 47
Dodane przez Gość w dniu - 2008-07-13 03:09:02
co robic mam proble po operacji zoddawaniem stolca
Dodane przez Gość w dniu - 2008-05-23 12:54:22
Hm..myślę,że w Twoim przypadku pomógłby Ci kręgarz, miałam podobne dolegliwości i mi pomógł.Zrób sobie rtg i pójdź z tym do kręgarza.Polecam G. Jabłońskiego,ale obecnie p.Grzegorz jest w USA.
25 lat
Dodane przez Gość w dniu - 2008-05-23 09:54:05
Czy kręgarz mógłby pomóc? Ja nie ustoję dłużej niż 10-15 minut w miejscu,tak samo z siedzeniem po takim czasie zbliża się okropny ból, uczucie ucisku. bardzo często mam tzw. rwe kulszową (straszne). Biorę proszki, chodzę na masaże, mam zamiar pływać na basenie. Może to ulży? Ale tak naprawdę boję się jak to będzie gdy zajdę w ciążę? Jak to wpłynie na mój kręgosłup? Jak ktoś mógłby mi cokolwiek doradzić...będę wdzięczna. Pozdrawiam
Dodane przez Gość w dniu - 2008-05-23 09:49:00
mam 25 lat, oprócz tego, że w obrebie trzzonu l4 mam naczyniaka, poza tym mam guzki Schmorla, a w L5-S1 szerokopodstawną centralną tylną przepuklinę z modelowaniem do przodu worka oponowego, również poziome ustawienie kości krzyżowej, wyrównanie fizjologicznej lordozy, a na poziomie L4-L5 obwodowe rozluźnienie pierścieni włóknistego z modelowaniem od przodu worka oponowego i spłyceniem obu zachyłków bocznych
25 lat
Dodane przez Gość w dniu - 2008-05-23 09:39:23
Jestem ciekawa, czy również w moim wypadku pomoc kręgarza wchodzi w grę.
Dodane przez Gość w dniu - 2008-05-13 00:44:52
też mam wybity dysk l5-S1 i po 11 latach dawania sobie z tym rady teraz musiałem skorzystać z medium internetu. Jestem szczęśliwy że komuś udało się z tego wyjść.Ja niestety wciąż czekam na dobrego kręgarza....Mam boczne przemieszczenia na ok 10 mm...jakby ktoś chciał pomóc mi -
pomoc
Dodane przez Jarek w dniu - 2008-05-13 00:44:31
też mam wybity dysk l5-S1 i po 11 latach dawania sobie z tym rady teraz musiałem skorzystać z medium internetu. Jestem szczęśliwy że komuś udało się z tego wyjść.Ja niestety wciąż czekam na dobrego kręgarza....Mam boczne przemieszczenia na ok 10 mm...jakby ktoś chciał pomóc mi -
Dodane przez edyta w dniu - 2008-05-11 16:30:27
bardzo jestem ciekawa jak wyglada zabieg u pacjenta z wypadnietym dyskiem l5 S1 prosze o wiecej informacji dziekuje
Dodane przez Gość w dniu - 2008-01-27 09:20:31
Witam  
Przeczytałem powyższy artykuł jednym tchem, to moje pierwsze wejście do internetu które dotyczy problemu wypadnięcia dysku, radzono mi nie wchodzić, bo można się tylko zdołować. Znakazłem parę opisów problemów z kregosłupem, itp, aż trafiłem na waszą stronę. Jestem młodą osobą, którą niestety lekarze od razu najchętniej by zoperowali. Nie dopuszczam takiej myśli. Muszę żyć z tym problemem, ćwiczę, w czasie ataku bólu chodziłem do niewidomego masażysty, sądzę że gdyby nie jego pomoc to bym był już dawno po operacji. Bardzo bym chcial nawiązać kontakt z autorem tego artykułu i kontynuować leczenie.
Dodane przez Emma Popik w dniu - 2007-09-19 10:06:47
Gdzie pan praktykuje? Skorzystałam raz z umiejętności doskonałego kręgarza i podczas zabiegu trwającego chwilę poczułam obłamywanie różnych kruchych narośli, co dało w wyniku wspaniałe odczucie oczyszczenia organizmu i zapomnianej swobody ruchów. To znakomita i skuteczna metoda.

Napisz komentarz
Pamiętaj o wpisaniu KODU antyspamowego.
Imię:
Tytuł:
BBCode: Web AddressEmail AddressLoad Image from WebBold TextItalic TextUnderlined TextQuoteCodeOpen ListList ItemClose List
Komentarz:Kod antyspamowy:* Code

Powered by AkoComment 2.0!

Następny >
 Dziki Mietek
Proszę o komentarze i wpisywanie kodu antyspamowego (pomarańczowe 5 cyferek wpisać w okienku) pozdrawiam Mitch
Kto jest Online
Aktualnie jest 54 gości online
Statystyka
Użytkownicy: 13
Newsy: 227
Odnośniki: 77
odwiedzających: 435334
Sprzedane
canyonpic1.jpg
Canyon Tradnig Post