MAGIA DRZEW

Drzewa od niepamiętnych czasów były ściśle związane z magią. Ci imponujący członkowie królestwa roślin mogą żyć nawet tysiąc lat i wznosić się dumnie ponad naszymi śmiertelnymi głowami. Mając te cechy, drzewa są symbolami i strażnikami nieograniczonej mocy, długowieczności i bezczasowości. Las jest doskonałym miejscem do przeróżnych praktyk magicznych, nie tylko związanych z magią drzew. Wszystkie drzewa z wyjątkiem tych trujących (jak cis czy cykuta), nadają się doskonale do zastosowania w magii leczniczej. Każde prawie drzewo może być użyte do usunięcia bólu głowy i dodania sobie energii albo zajrzenia w przyszłość. To, co nas ogranicza, to jedynie nasze zahamowania i zachowania. Bardzo ważne jest, aby rozmawiać z drzewem, z którym wykonujemy praktyki magiczne. Opowiedz mu dokładnie o swojej potrzebie. Wytłumacz , skąd się wzieła i dlaczego jest taka ważna. Drzewo to żywe jednostki mające własną świadomość, która, chociaż różni się od naszej, jest zdolna do komunikowania się na subtelnych poziomach świadomości. Mimo że stare zaklęcia będą wymagać od Ciebie wbicia w drzewo gwoździ - nie rób tego. Jest to nie tylko niszczycielskie i krzywdzące, ale także zupełnie niepotrzebne, ponieważ zawsze można użyć innych sposobów.

Zaklęcie drzew
Jeżeli znajdziesz drzewo, z którym chcesz praktykować magię, weź duży liść, zwęglony na jednym końcu patyk, kawałek giętkiego pędu winorośli albo sznurek z naturalnego tworzywa i pieniążek na ofiarę dla drzewa. Usiądź pod drzewem i patykiem narysuj symbol lub napisz o swojej potrzebie. Wstań i obejdź drzewo dziewięć razy dookoła zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara, wymieniając następujące lub podobne słowa:

Odwieczne na odwiecznej ziemi,
starsze niż czas określa,
użycz mi swej sily,
by czary się spełniły.


Powtarzaj to tak długo, aż obejdziesz do okoła drzewo dziewięć razy. Kiedy skończysz, przywiąż liść do pnia drzewa pędem winorośli tak mocno, jak potrafisz. Jeżeli to niewykonalne, wybierz odpowiednią gałąź i przywiąż do niej liść. Kiedy jesteś pewien że liść jest dobrze przymocowany, weź monetę i zakop ją u stóp drzewa w ziemi jako Twoją zapłatę za jego pomoc.
Potem opuść teren i pozwól drzewu działać.

Trzy leczące zaklęcia
Chociaż poniższe zaklęcia mogą być używane przy jakiekolwiek magicznej potrzebie, drzewa od dawien dawna były stosowane przy leczeniu i stąd istnieją różne sposoby ich stosowania.

Aby leczyć
Zawiąż czerwoną nitkę wokół szyi pacjenta, zanim on uda się na spoczynek. Rano natychmiast rozwiąż nitkę i zawiąż ją wokół gałęzi albo pnia drzew, w ten sposób przenosząc na nie chorobę. Drzewo wyśle ją do ziemi. Nie zapomnij o zostawieniu drzewu w podzięce podarku u jego stóp.

Uleczenie
Znajdź silne zdrowe drzewo o wysokich wibracjach i giętkich, cienkich gałęziach. Kiedy jesteś chory, udaj się do tego drzewa i zawiąż luźny węzeł na jednej z jego gałęzi. Ta operacja nie może krzywdzić drzewa, więc zawiąż węzeł lekko, ale na tyle mocno, aby sznurek się nie zsunął, a węzeł nie odkształcił. Poproś drzewo o pomoc w Twoim wyzdrowieniu. "Przelej" chorobę czy ranę na węzeł, wizualizując sobie wszystkie jej szczegóły przez kilka minut. Następnie delikatnie rozwiąż węzeł, aby nie uszkodzić drzewa. To uwolni chorobę, która wsiąknie w ziemię. Zakop podarek u stóp drzewa.

Aby uleczyć ból w plecach
Obejdź drzewo dziewięć razy w kierunku zgodnym z kierunkiem ruchu wskazówek zegara, prosząc je o uwolnienie Cię od bólu, wymawiając takie zaklęcie:

O wielkie drzewo, silne i zdrowe, pochłoń mój ból i daj mi zdrowie.

Oprzyj się o silny, solidny pień drzewa; przyciśnij plecy do szorstkiej kory. Poczuj, jak drzewo ściąga z Ciebie ból, który przechodzi z Twoich pleców do drzewa. Po kilku minutach podnieś się i podziękuj drzewu za pomoc, zakopując coś cennego u jego stóp.

Aby skończyć z nawykiem
Narysuj siebie albo swój zły nawyk na liściu lub kawałku kory. Zanieś go do odpowiedniego drzewa i zakop u jegostóp. Razem z nim zakop także podarek dla drzewa i przykryj wszystko ziemią. Polej miejsce wodą

Aby odzyskać utraconą energię
Usiądź plecami opartumi o peń drzewa i pozwól nieograniczonej energii drzewa przepłynąć w Twoje ciało. Jest to doskonała metoda, zwłaszcza kiedy musiałeś daleko iść albo długo jechać autostopem

Zaklęcie miłosne drzew
Na niewielkim liściu narysuj swoje wyobrażenie, a na drugim wyobrażenie osoby, którą chciałbyś spotkać.

Zieloną nitką przyszyj oba liście wizerunkami do siebie, tak aby stykały się z sobą "twarzą w twarz", i mocno zwiąż końce nici. Podejdź do drzewa które emituje miłosne wibracje, i znajdź naturalną dziuplę lub dziurę po sęku (nie probuj robić jej sam).Jeżeli nie mozesz rzadnej znaleźć, dobre będzie rozwidlenie gałęzi. Wsuń zszyte liścue do dziupli i wypowiedz następujące zaklęcie:

O drzewo ziemi, powietrza, ognia i wody,
podaruj mi miłość, której jestem spragniony.


Zakop parę groszy u stóp drzewa.

Drzewa z którmi będziesz praktykował magiczne więzi, są czymś, czego należy strzec jak skarbu; odwiedzaj je często, nawet jeżeli nie masz w tym dniu żadnych czarów.

 

Magiczne właściwości drzew

Bez czarny

uzdrowienie, bogactwo, ochrona Brzoskwinia miłość, wróżenie  Brzoza

ochrona, oczyszczenie, płodność, początek

 

 

Cedr

bogactwo, długowieczność

Cis

nie polecany do stosowania!

Cykuta szczwół

nie polecana do stosowania!

Cyprys

ochrona, plony z przeszłości

Cytryna

wróżenie, uleczenie, niewinność, neutralność

Dąb

uzdrowienie, siła, pieniądze, długowieczność

Eukaliptus

uzdrowienie

Figa

płodność, siła, energia, zdrowie

Głóg

oczyszczenie, małżeństwo, miłość, ochrona

Jabłoń

uleczenie, bogactwo, miłość, wieczna młodość

Jałowiec

ochrona

Jarzębina

ochrona, siła

Jesion

ochrona, magia morza

Klon

wróżenie, miłość

Kokos

czystość, niewinność, uzdrowienie

Leszczyna

wróżenie, małżeństwo, ochrona, pogodzenie

Limona

wrózenie, uleczenie, niewinność, neutralność

Lipa

ochrona

Migdał

wróżenie, jasnowidzenie, mądrość, pieniądze, interesy

Morela

miłość

Morwa

wiedza, wróżenie, mądrość, wola

Oliwka

pokój, urodzaj, bezpieczeństwo, pieniądze, płodność

Orzech włoski

uzdrowienie, ochrona

Osika

ochrona

Palma

siła

Pomarańcza

miłość, małżeństwo

Sosna

oczyszczenie, zdrowie, fortuna, płodność, bogactwo

Wiąz

ochrona

Wierzba

uzdrowienie, ochrona, oczarowanie, życzenia, łatwy poród

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

  

 

Brzoskwinia miłość, wróżenie

..…