header1.jpgheader2.jpgheader3.jpgheader4.jpgheader5.jpgheader6.jpg

logo

Zdrowie

Nowotwory dziesiątkują Polskę

Ocena użytkowników:  / 2
SłabyŚwietny 

Nowotwory dziesiątkują Polskę  

Palenie papierosów to przyczyna chorób nowotworowych

AFP

"Dziennik": Wybrzeże i Mazury - najmniej skażone regiony Polski - są dotknięte plagą zachorowań na raka płuc. Te szokujące informacje podaje ostatni raport przygotowany przez Centrum Onkologii w Warszawie.

Szczegóły raportu publikuje "Dziennik".

Na 100 tys. mieszkańców północnej Polski co roku umierają na raka 223 osoby. Dlaczego rak płuc częściej występuje właśnie tam, a nie na przykład na skażonym Śląsku czy w dużych miastach? "Największy wpływ na zachorowalność ma zachowanie i styl życia ludzi, a nie stan otaczającego ich środowiska" - uważa współtwórczyni raportu dr Joanna Didkowska z Zakładu Epidemiologii i Prewencji Nowotworów Centrum Onkologii w Warszawie. Jest i inna przyczyna. Okazuje się, że mieszkańcy nadmorskich miejscowości najwięcej palą. "Palacze, a przede wszystkim palące kobiety to nasza największa bolączka" - przyznaje wojewódzki konsultant onkologii klinicznej w Zachodniopomorskiem Małgorzata Foszczyńska-Kłoda.

Polska - pisze gazeta - jest w niechlubnej czołówce Europy pod względem umieralności chorych na raka. Foszczyńska-Kłoda mówi, dlaczego: "Problem w tym, że pacjenci zbyt późno do nas trafiają. Często jest tak, że chory tuła się od lekarza do lekarza i zanim trafi do specjalisty jest już za późno".

Ministerstwo Zdrowia zdaje sobie sprawę z tego, że sytuacja jest dramatyczna. Nie stać nas jeszcze wzorem krajów zachodnich na wysokospecjalistyczne leczenie chorych na raka. Musi nas być stać na o wiele tańszą profilaktykę. Dlatego rozpoczęto już badania przesiewowe na wielką skalę. Chodzi o to, by ludzie z nowotworem jak najszybciej dowiadywali się, że chorują i byli poddani terapii. Resort zdrowia obiecuje, że znajdą się na to pieniądze: 3 mld zł w ciągu 10 lat.

Według Światowej Organizacji Zdrowia prawie połowa ludzi, którzy umierają na raka, przeżyłaby, gdyby ich chorobę wcześniej wykryto - pisze "Dziennik".  

Komentarz:

Wczoraj miałem okazję rozmawiać z onkologiem z Polski dr Zbigniewem K.

Był u mnie w drodze do Grand Canyon wraz ze znajomymi .

Była to bardzo ciekawa i pouczająca rozmowa. Na początku, niezbyt się kleiła, ale gdy mu pokazałem artykuł na mojej stronie o Guanabanie, to po przeglądnięciu przypomniał sobie, że przecież synek jego znajomego dzięki temu żyje. Pomimo młodego wieku (9 lat), miał nowotwór złośliwy jelita grubego z przerzutami na żołądek i trzustkę. Nie dawano mu prawie żadnych szans. Chemioterapia została przerwana ze względu na wycieńczenie organizmu (21kg) itp.

Rodzice - nie biedni zresztą - zawieźli go do Szwajcarii i tam był leczony preparatem z Guanabany z innymi dodatkami przez 5 tygodni. Kosztowało to sporo - około $12.000.

Ale chłopaczek ma się teraz dobrze i przybrał na wadze (35kg) - wrócił rumieniec i chęć do życia i zabawy.

Według oceny Pana Zbyszka, jedną z głównych przyczyn zachorowalności dzieci w Polsce, jest szybkie przestawienie się na modyfikowaną i uzdatnianą (pięknie, co prawda, opakowaną i wspaniale wyglądającą) żywność, ale za to pełną konserwantów i innych dodatków uszlachetniających, upiększających i poprawiających smak.

Organizmy jeszcze nie zdążyły się do tego „przyzwyczaić i częściowo uodpornić”.

Uderza to najbardziej w osoby starsze, ale i coraz więcej w dzieci.

Co do raka płuc, to myśli, że na to mają wpływ nowe gatunki papierosów z dodatkami zapachowo-smakowym i uszlachetniającymi, ale za to o zmniejszonej ilości nikotyny (aby można było więcej palić). W USA, ilość nikotyny jest redukowana nawet 15-20 krotne. Nie wiem ile w Polsce (dop. autora).

Następnie - wtórne palenie (osoby wdychające dym pochodzący z papierosów palonych przez osoby w naszym otoczeniu).

Mamy papierosy cuchnące mniej jak dawne Sporty, za to mające więcej smoły, a mniej nikotyny itp.

Wykrywalność jest najczęściej w późnym stadium - bardzo już zaawansowanym.

Dr. Zbyszek uważa, że w Polsce jest wielu naciągaczy i hochsztaplerów, sprzedających masę podróbek – przez to, wielu onkologów, bardzo sceptycznie zapatruje się na medycynę alternatywną, a ponadto jest bardzo mało rzetelnych i sprawdzonych informacji, zwłaszcza w pismach fachowych czy nawet w internecie. Jesteśmy pod tym względem daleko z tyłu za Anglią, Szwajcarią czy Niemcami. W tych krajach, informacji jest o wiele więcej oraz więcej jest współpracy pomiędzy medycyną akademicką i alternatywną.

M am nadzieję, że wszelkiej maści oszuści szybko się wykruszą – życie ich zweryfikuje.

Oby stało się to jak najszybciej.  

Pobieżnie spisał: Dziki Mietek

Dla szybszej diagnozy potrzebujemy następujące dane.

1. Nazwisko I Imię

2. Data urodzenia lub wiek chorego

3. Waga przed chorobą i obecnie

4. Na co choruje ,jakie jest konkretne rozpoznanie (proszę podać polska i łacińską nazwę,  jeżeli jest znana.Jeżeli chodzi o nowotwory to gdzie znajduje się guz pierwotny czy są przerzuty i na jakie organy jakie jest stadium 1 do 4.

5. Czy chory miał naświetlania  lub był poddany chemioterapii i jakie zażywa lekarstwa.

6. Czy obecnie jest w domu czy szpitalu i czy przechodzi jakieś leczenie, i jaki według lekarza jest stan obecny chorego tak fizyczny jak i psychiczny.

7. Czy ma bóle  czy może chodzić jeść itp.

8. Potrzebne także są wyniki badania krwi morfologia i badania moczu,

9. Czy chory ma chęć przyjmować leki ziołowe i czy jest przekonany do ich skuteczności,

10. Czy była robiona tomografii, USG, Monografia, Rezonans Magnetyczny lub były wykonywane markery nowotworowe i jaki jest ich poziom obecnie –jeżeli były wykonywane wyżej wymienione badania to ich opis można zeskanować i przesłać e-mailem. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Po więcej informacji proszę dzwonić na Tel: 51194 5338333 lub Skype Mietven

EFEKTYWNOŚĆ DZIAŁANIA ZIÓŁ ZALEŻY  OD WIELU CZYNNIKÓW ALE PRZEDE WSZYSTKIM :

Od niezachwianej wiary w ich skuteczność,
Od przestrzeganie specjalnej diety podanej na stronie oraz jedzenia zgodnie z grupą krwi.

No i najważniejsze pilnowania czasu i ilości ich gotowania oraz zażywania co wymaga sporego samozaparcia i dyscypliny.

Życzę wszystkim szybkiego powrotu do zdrowia i pozdrawiam Dziki Mietek wraz z zespołem Nijandari –La Merced  


Komentarze  

0 #3 Gość 2009-01-08 14:03
super
Cytować
0 #2 Wiesiek R 2006-09-03 11:42
Jest sporo panskich artykolow,W dziale zdrowie widac sporo z onetu czemu Pan nie doda cos od siebie.Bardzo lubie Pana sluchac ale widac nie zawsze chce sie Panu pisac W.R
Cytować
0 #1 John 2006-08-30 10:38
Bardzo mnie to interesuje,Co pan pisze zwlaszcza w komentazu.Moze pan dopisze wiecej i troche zdjec albo odnosnikow.Cala strona jest bardzo ciekawa ale troche malo przejzysta.pona dto warto wlozyc na niej panskie zdjecie ze starej strony.Pozdro John
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież