header1.jpgheader2.jpgheader3.jpgheader4.jpgheader5.jpgheader6.jpg

logo

Indianie - Am. Północna

Pogadanka Nr.4

Ocena użytkowników:  / 4
SłabyŚwietny 

Pogadanka nr 4 z Annthonym Medicine Man Navajo  

Od 30 lat posługuję się Wahadełkiem i czasami napotykałem spore trudności. Dopiero Anthony wyjaśnił mi jak to właściwie z tym wahadełkiem jest, ale dla czytelników tego artykułu co nigdy się w wahadełko nie bawili to parę wstępnych uwag: Trzeba zacząć od podświadomości i sił duchowych.

Jeśli nie zajmowałeś się nigdy dotąd rozwijaniem swych zdolności duchowych, może się zdarzyć, że nasunie ci się tyle pytań do swojej podświadomości, iż nie będziesz wiedział, od czego zacząć. Dlatego na początku trudno ci będzie rozstrzygnąć, które odpowiedzi faktyczne pochodzą od twej podświadomości, a które są „tylko” produktem twojego rozumu, „odzywającego się bez pytania”. Użycie wahadełka daje ci możliwość uzyskania od podświadomości jednoznacznej i zrozumiałej odpowiedzi.

Jeśli chcesz się zapoznać z techniką wahadełka, na początek jednak warto samemu je wykonać Potrzebne będą ciężarek z metalu i cienka nić. Sprawdzonym wariantem wahadełka jest obrączka przywiązana do jedwabnej lub innej nici.

Niezależne od tego, jakim wahadełkiem się posługujesz, zawsze przestrzegaj następujących reguł postępowania:  

 • traktuj swoje wahadełko jak rzecz wartościową i bardzo osobistą, której nikt nie powinien dotykać;
 • jeśli ktoś inny posługiwał się twoim wahadełkiem, musisz potrzymać je przez chwilę pod bieżącą wodą; woda zneutralizuje wahadełko, to znaczy „zmyje” z niego obcą energię; Dodatkowo uderz nim o jakieś drewniany przedmiot aby rozładować poprzednią energię
 • zanim zaczniesz ćwiczyć, chuchnij kilka razy na wahadełko, aby naładować je swoją energią.

Przed rozpoczęciem pracy z wahadełkiem powinieneś przeprowadzić przygotowania opisane w rozdziale 5. Przestrzegaj ponadto następujących zasad:  

A. Ćwicz z wahadełkiem tylko wtedy, gdy jesteś spokojny i zrównoważony, a twój umysł jest wypoczęty.

B. Przed rozpoczęciem pracy starannie umyj ręce, aby usunąć wszelkie zakłócające wibracje energetyczne.

C. Zdejmij metalowe przedmioty, na przykład zegarek; metal może mieć wpływ na wychylenie wahadełka.

Jeżeli wykonałeś wszystkie niezbędne kroki, jesteś przygotowany do pierwszej praktycznej próby z wahadełkiem.  

A teraz czas na pierwsze próby

Wahadełko można trzymać na dwa różne sposoby. Wybierz tę pozycję dłoni, która ci bardziej odpowiada, którą uznasz za wygodniejszą. Pracę z wahadełkiem rozpocznij od testu swej wrażliwości na wibracje. Połóż przed sobą na stole jakiś niewielki przedmiot, na przykład ołówek albo Baterie typu paluszek następnie weź w dłoń wahadełko i trzymaj je swobodnie opuszczone nad leżącym przedmiotem.

Po chwili wahadełko zacznie drgać, a tor jego ruchu będzie wskazywał niewidocznie pole energii przedmiotu. Wykonaj to ćwiczenie tak często, aż zacznie ci się udawać. Zmieniaj pozycję ołówka czy baterii i obserwuj, jak będzie się zmieniał tor ruchu wahadełka następnie gdy już osiągasz dobre wyniki przesuń wahadełko na koniec zaostrzony ołówka lub + baterii wtedy powinno zacząć się obracać np w prawo a nad przeciwnym końcem w lewo lub na odwrót.. Kolejny krok, który powinieneś zrobić, to sprawdzić siłę swojej sugestii. Odłóż przedmiot i pozwól wahadłu swobodnie zwisać nad stołem. Teraz każ mu się poruszać zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Wahadełko prawie natychmiast wykona ruch. Następnie wydaj polecenie ruchu przeciwnego do biegu wskazówek zegara itd. Ćwicz tak długo, aż wahadełko zacznie się zachowywać zgodnie z twoją wolą i natychmiast reagować na twój duchowy rozkaz. Zwykle efekt ten można osiągnąć już po krótkim czasie. Jednak na początek nie przeciążaj ręki pierwsze ćwiczenia nie powinny trwać dłużej jak 15 do 20 min i potem 30 min przerwy.

W dalszej fazie ćwiczeń możesz wykorzystać wahadełko do „rozmowy” z podświadomością.

Rozmowa ta będzie raczej jednostronna, będziesz bowiem zadawał pytania i próbował uzyskać na nie odpowiedzi. Najpierw jednak musisz ustalić, jaki ruch wahadła ma oznaczać odpowiedź pozytywną, a jaki negatywną. Ponadto, jeśli chcesz otrzymać właściwe odpowiedzi, musisz przestrzegać następujących zaleceń:  

A. Jeśli chcesz zadać podświadomości pytanie, twój umysł musi być wolny od wszelkich ubocznych myśli, musisz myśleć wyłącznie o swoim pytaniu. Skoncentruj się na nim całkowicie, w przeciwnym razie bowiem może się zdarzyć, że otrzymasz odpowiedź na inne pytanie, wyparte gdzieś w głąb podświadomości. Prawdopodobne jest też, że w ogóle nie otrzymasz odpowiedzi. Aby wykluczyć tego rodzaju sytuacje, pytaj tylko wtedy, gdy jesteś w pełni skoncentrowany. Pamiętaj, że pytanie ma być krótkie i konkretne, najlepiej wypowiedz je głośno przynajmniej na początku ćwiczeń.

Pytając wpatruj się w wahadełko i otwórz się na odpowiedź. Bądź odprężony, nie wolno ci wyczekiwać odpowiedzi z napięciem. Powinieneś zachować spokój i opanowanie. Najlepsza jest postawa dziecka, czyli ciekawość i przekonanie, że każda odpowiedź będzie dobra.

B. Ważne jest również, byś nie oczekiwał określonej odpowiedzi, twoja podświadomość prawdopodobnie potraktowałaby ją jako sugestię. Wówczas otrzymałbyś odpowiedź od umysłu świadomego czyli rozumu, a nie od podświadomości. Bądź wewnętrznie otwarty i zachowaj cierpliwość, dopóki wahadełko nie wychyli się w określonym kierunku i nie  zatrzyma w danej pozycji.

Zanim przejdziesz do zadawania pytań podświadomości, musisz najpierw nauczyć się interpretować  każdorazową reakcję wahadełka. Weź wahadełko i pozwól mu swobodnie „bujać się” nad stołem. Odczekaj, aż się całkowicie uspokoi. Wtedy zwróć się do podświadomości z pytaniem: „Który ruch ma oznaczać <tak>?”

Wahadełko przyjmie jakąś pozycję. Zapamiętaj ją albo zrób krótką notatkę. Następnie w ten sam sposób zapytaj, jaka pozycja ma oznaczać „nie”, „nie wiem”. „nie odpowiem teraz”.

Odpowiedź pozytywną, czyli „tak”, mogłaby, na przykład, oznaczać wychylenie w prawo, u mnie kręcenie w lewo odpowiedź „nie” pokazywałby ruch w lewo u mnie w prawo ale każdy może mieć inne odpowiedzi – mało tego co kilka dni lub po dłuższej przerwie należy się znowu zapytać bo czasem się zmienia,. Drgania z prawa do lewa mogłyby oznaczać „nie wiem”, natomiast ruch wahadłowy od i do ciebie u mnie najczęściej owalny ukośny – „nie odpowiem teraz”.

Dokonawszy tych ustaleń, będziesz wiedział, jak interpretować ruchy wahadła.

Pierwszym pytaniem jakie zadasz podświadomości, mogłoby być, na przykład, pytanie o imię twego podświadomego umysłu. Czy będąc w stanie rozluźnienia właściwie je zrozumiałeś? Trzymając wahadełko możesz pytać o to po cichu, ale będzie najlepiej, kiedy odezwiesz się głośno: „Czy dobrze cię zrozumiałem? Czy mam cię nazywać....?

Ruch wahadełka przyniesie ci odpowiedź czy informacja, jaką uzyskałeś w stanie rozluźnienia, była właściwa , czy nie.

Istnieją dwa sposoby zadawania pytań, na które możesz uzyskać odpowiedź od swojej podświadomości. Pierwszy już poznałeś. Posługując się powyższą techniką, możesz otrzymać odpowiedź na te pytania, na które da się odpowiedzieć słowem „tak”, „nie”, „nie wiem”, czy „nie odpowiem teraz lub podobnie”

Odpowiedź na pytania bardziej złożone uzyskamy posługując się pytaniami szczegółowymi. Rozpatrzmy, na przykład, taką sytuację:

Np:Zgubiłeś klucze do domu lub nie wiesz gdzie są. Twoja podświadomość zarejestrowała to zdarzenie i może ci dopomóc w ich odnalezieniu, ale musisz zadać jej właściwe pytania. Jeśli zapytasz: „Gdzie jest mój klucz?”, otrzymana odpowiedź „tak” albo „nie” na nic ci się nie przyda. Dlatego należy posłużyć się pytaniami szczegółowymi:

 • Czy zgubiłem klucze  w domu” – Nie .
 • Czy zgubiłem je na działce? –Nie.
 • Czy  może zostawiłem w samochodzie – Nie.
 • Czy zgubiłem je nad rzeką ? – Tak.
 • Czy zgubiłem je przy drzewie jak zarzucałem wędkę? – Nie
 • Czy może jak przechodziłem na wysepkę ściągając buty? – Tak.

Otrzymawszy taką odpowiedź, powinieneś  w to miejsce i na pewno tam klucze będą leżały. Wiele razy mi to się przytrafiło raz nawet w motorynce wahadło bezbłędnie mówiło ę tam są a potem się okazało że wpadły pod dywanik przy hamulcu.

Posługując się metodą zadawania pytań szczegółowych, możesz otrzymać od swej podświadomości odpowiedź  prawie na każde pytanie. 

Gdy już nabierzemy trochę wprawy  to możemy zakres odpowiedzi poszerzyć ,wszak są pytania dopuszczające różne możliwości odpowiedzi. Aby otrzymać wiarygodną odpowiedź na takie pytanie, trzeba posłużyć się środkami pomocniczymi.

Zakreśl na kartce papieru okrąg o średnicy około 20-25 centymetrów i przeprowadź przez środek linię pionową i poziomą – powstanie krzyż zamknięty w kole. Podziel ramiona krzyża na sześć jednakowych części i, posuwając się od środka, zaznacz je cyframi od 1 do 4.

Najlepiej przygotuj sobie od razu kilka takich rysunków – przydadzą ci się na przyszłość.

Wymyśl teraz cztery możliwe odpowiedzi na pytanie leżące ci na sercu i zaznacz je w punktach przecięcia ramion z okręgiem. Weź wahadełko i pozwól mu „bujać się” pionowo nad środkiem okręgu. Wahadło wychyli się w stronę właściwej odpowiedzi.

Oczywiście można by wpisać w okrąg także przekątne i w ten sposób  dwukrotnie powiększyć wachlarz możliwych odpowiedzi. Nie wiadomo jednak, czy udałoby nam się wtedy jednoznacznie je odczytać, lepiej więc ograniczyć wybór do czterech możliwości.

Posługując się okręgiem, możesz otrzymać odpowiedzi na najróżniejsze pytania, na przykład:

 • Jaki rodzaj pożywienia jest dla mnie najodpowiedniejszy (ryby, mięso, produkty mleczne, warzywa, owoce)? Potem możemy bardziej szczegółowo pytać np co w danym dniu najlepiej jeść itp
 • Który z moich wewnętrznych organów wymaga szczególnej troski (serce, płuca, wątroba, trzustka, nerki)?

W początkowej fazie pracy z wahadełkiem nie zadawaj swej podświadomości zbyt trudnych pytań. Stopień trudności należy zwiększać stopniowo. Podsumowując: za pomocą wahadełka można otrzymać odpowiedzi na następujące pytania:

 • Jaki zawód jest dla mnie najodpowiedniejszy?
 • Gdzie zgubiłem daną rzecz?
 • Czy to lekarstwo jest dobre na daną chorobę?
 • Czy X jest dla mnie odpowiednim partnerem?
 • Czy warto kupić tę książkę?
 • Czy mam kupić .......?
 • Gdzie  w którym sklepie najkorzystniej dokonam zakupu?
 • Gdzie mam jechać na wypoczynek ?

Oczywiście zawsze też możesz skorzystać z metody najprostszej, czyli odpowiedzi tak – nie, o ile w danym przypadku jest ona zadowalająca. Wówczas niepotrzebny będzie ci okrąg i zaznaczenie na nim pytań. Ustaliłeś już znaczenie różnych pozycji wahadełka. Nie wyjaśniłem ci jedynie znaczenia cyfr na ramionach krzyża. Oznaczają one wychylenie wahadła, czyli stopień wiarygodności odpowiedzi.

Rozpoczynając pracę z wahadełkiem nie oczekuj, że podświadomość od pierwszej próby podsunie ci właściwe odpowiedzi i rozwiązania. Na razie potraktuj wyniki pracy z wahadełkiem jako informacje dodatkowe. Dopiero kiedy nabierzesz wprawy i wystarczająco dużo doświadczenia, będziesz w stanie ocenić, czy otrzymana informacja jest prawdziwa czy nie.

Pracując z wahadełkiem możesz otrzymać odpowiedzi na pytania dotyczące innych ludzi. W tym celu będzie ci potrzebny przedmiot, z którym dana osoba przez dłuższy czas się stykała. Może to być część garderoby, klucz, biżuteria, list napisany jej ręką, a najlepiej fotografia.

Połóż przedmiot przed sobą na stole i potrzymaj nad nim wahadełko. Teraz zacznij stawiać pytanie metodą tak – nie, formułując je w sposób następujący:

 • Czy ten człowiek jest mi życzliwy?
 • Czy mogę mu zaufać?
 • Czy się np dzisiaj spotkamy?
 • Czy mam do niego zadzwonić itp?

Kiedy nabierzesz doświadczenia w pracy z wahadełkiem, będziesz w stanie uzyskać na powyższe pytania precyzyjne odpowiedzi. Osoby z dużą praktyką potrafią za pomocą wahadełka udzielić informacji o losie czy miejscu pobytu zaginionych. Tego rodzaju trudne zadania wymagają jednak dużego doświadczenia i wielu lat pracy dobrej koncentracji no i wprawy w pracy z wahadełkiem.

Na początku wykonuj ćwiczenia tak długo, jak długo jesteś w stanie utrzymać pełną koncentrację. Praca z wahadełkiem stanowi novum dla twojej podświadomości, dlatego twój podświadomy umysł będzie nią na początku zaintrygowany i da się wciągnąć do wspólnej zabawy. Trwalsze zainteresowanie przyjdzie jednak dopiero później, w miarę postępu ćwiczeń a wahadełkiem, współdziałająca z tobą podświadomość zacznie ci z czasem dostarczać coraz dokładniejszych odpowiedzi na coraz trudniejsze pytania. Ponadto wahadełko może nam pokazać miejsca napromieniowane czy tzw cieki wodne lub niekorzystnej postawienie łóżka itp ale to inna para kaloszy i inny trening, Dlatego nie należy zniechęcać się niepowodzeniami czasami po kilku próbach wydaje nam się że już wiele potrafimy i chcemy pochwalić się znajomym a tu spotyka nas niepowodzenie czasami dlatego że ta osoba może mieć wpływ na nasze wahadło lub nas po prostu rozpraszać, ale próbować warto

czego wszystkim życzy
Mietek  


Komentarze  

0 #1 Guest 2010-12-30 17:28
Czy ktoś mógłby wyliczyć ilość błędów ortograficznych w tym artykule
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież